Dovybavte s námi komunitní centrum Kopec pro autisty

V KC KOPEC vytváříme prostor pro setkávání a tvorbu lidí na spektru autismu. Víme, že tím podporujeme jejich soběstačnost. Chtěli bychom rozšířit naši chráněnou dílnu a dokončit prostor pracovny terapeutů, pro který nám chybí dvoje atypické dveře.

 • Lezení na stěně

 • Propagace služeb komunitního centra

 • Keramická dílna

 • Výtvarná dílna

 • Beseda s Jaroslavem Duškem v divadle K|ampa

 • Výstava obrazů autistických tvůrců

 • Beseda

 • Beseda Přicházíme v míru v divadle Kampa

 • Beseda Přicházíme v míru v divadle Kampa

 • Výrobek keramické dílny

 • Kopeček z naší keramické dílny

 • Zátiší z výtvarné dílny

305 €
vybrané z 4 055 €

7%

7% splnené

20 ľudí prispelo

Komunita, Umenie

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Zobraziť všetky odmeny

O komunitním centru Kopec

V KC KOPEC, provozovaném obecně prospěšnou společností Adventor, vytváříme prostor pro setkávání a tvorbu lidí na spektru autismu, protože víme, že právě tím nejvíce podporujeme jejich soběstačnost.

Co je náš cíl?

Komunitní centrum se nachází v Praze 2 v ulici Ječná. Pro autisty v něm chceme nyní vybavit speciální dílnu, ve které naleznou vše potřebné pro svou práci, tvoření a relaxaci. Navíc jsme v době pandemie Covid-19 nestihli dokončit rekonstrukci pracovny psychoterapeutů a prostoru pro poskytování poradenských služeb, kde nám stále chybí zcela nezbytné dvoje dveře, které jsou do klenutého prostoru, a tedy zcela atypického rozměru. Bez možnosti pracovnu uzavřít se nám jen velmi těžko s klienty pracuje. Na terapie totiž potřebujeme především soukromí a klid. V aktuální složité situaci bohužel nemáme prostředky na dofinancování jejich výroby, která je finančně náročná a nad naše síly.

Kdo jsme?

Jsme parta lidí, které spojuje autismus jako způsob bytí. Autismus pro nás je více jinakost než postižení - jinakost, která umí nejen dělat život těžší, ale i přinášet unikátní pohledy na realitu tohoto světa. Právě toto je důvod, proč řada lidí na spektru autismu ráda tvoří a proč jejich tvorba často přitahuje pozornost.

Kdo za tím vším stojí

Především je to Michal Roškaňuk – náš ředitel a zakladatel organizace Adventor. Skvělý člověk, který má sám Aspergerův syndrom a zároveň bohaté zkušenosti z práce s dětmi i dospělými na spektru autismu. Vzhledem k tomu, že jako řada jiných „aspíků“ má velmi dobré komunikační schopnosti a díky svému specifickému vnímání vidí i to, co neautismům zůstává skryto, je schopen předat onen důležitý „pohled z druhé strany“ tak, že je to srozumitelné a použitelné při každodenní práci, vzdělávání, výchově či prostě životu s autistickými lidmi. Michal má zároveň dobré srdce a velkou chuť pomáhat druhým. Prostě je tím správným člověkem na svém místě:-).

Na závěr

Děkujeme Vám všem, kteří jste dočetli až sem a děkujeme za vaši podporu;-). Zároveň moc prosíme o sdílení tohoto projektu, který pomůže nejen vybudovat bezpečné zázemí, ale zachránit práci i několika lidem na spektru autismu, kteří zde nalezli místo, které mají rádi a kde jsou užiteční. Pokud se chcete cokoli zeptat, ptejte se! Pokud chcete cokoli říct, mluvte! I kdybyste nás nemohli podpořit jinak než slovem, budeme vděční i za komentář a povzbuzení.

Za přízeň děkuje Adventor o. s. a komunita lidí na spektru autismu!

Aktuality

20.2.2022 Náš projekt bohužel končí....

Milí podporovatelé,  náš projekt na dovybavení komunitního centra Kopec bohužel již zítra končí. Je nám moc líto, že se nám nepodařilo dosáhnout jeho splnění, které by nám umožnilo zlepšit námi poskytované služby lidem na spektru autismu.  Přesto velice děkujeme vám všem, kteří jste nás chtěli…

Viacej

9.2.2022 Už jen 11 dní!

Milí přátelé a podporovatelé,  náš projekt již za 11 dní skončí a my bychom vás ještě jednou moc rádi požádali o pomoc. Pomoc s dovybavením komunitního centra Kopec, které je bezpečným místech pro naše klienty na spektru autismu.  Naši klienti u nás tráví mnoho času u řady aktivit, nacházejí zde…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 7 Přidat se k nám? To JE dobrý pocit;-)

  Každá, i sebemenší, podpora nám obrovsky pomůže a Vy se tak stáváte členem naší party, která do toho dává srdce.

  Výši podpory můžete v druhém kroku při placení dle libosti navýšit:-) Děkujeme.
   

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  3,65 €
  (90 Kč)
 • 3 Káva se sušenkou v KC KOPEC

  Poznejte naše útulné podzemní centrum osobně a seznamte se s naším týmem. Ukážeme vám, kde tvoříme a kde se setkáváme, uvidíte všechny naše prostory, a především budete moci ocenit naší výbornou čerstvě mletou kávu. Těšíme se na Vás!

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  4,06 €
  (100 Kč)
 • 16 z 20 Originální keramika z naší dílny

  Naši klienti neustále něco tvoří. V centru Kopec a s podporou skvělé umělecké keramičky Olgy Krejčové vznikají podivuhodní tvorové, speciální nádoby a magické krajiny včetně tzv. Kopečků - symbolů našeho komunitního centra KOPEC, z nich každý je originál a nenajdete mezi nimi dva stejné. Něco takového nutně potřebujete! :-)

  Keramiku si můžete vyzvednout osobně v komunitním centru, nebo Vám jí rádi zašleme na uvedenou adresu. Doručení na uvedenou adresu je již zahrnuto v ceně odměny.
   

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  10,14 €
  (250 Kč)
 • 11 z 15 Magická kniha PESTROHRAVÍ s originálními kresbamií

  Autorky Petra Bobalová a Františka Fromm, které si říkají LEF PEA, v roce 2020 napsaly a namalovaly magickou knížku Pestrohraví a Adventor pomohl knížku vydat. Knížku jsme křtili s hercem Jaroslavem Duškem a líbila se mu natolik, že autorkám věnoval jeden z diskusních večerů v Divadle Kampa.

  Knihu si můžete vyzvednout osobně v komunitním centru nebo Vám jí rádi zašleme na uvedenou adresu. Doručení na uvedenou adresu je již zahrnuto v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu

  20,28 €
  (500 Kč)
 • 15 z 15 CD Hormonie autistického písničkáře Radka Čiháka

  Mezi ty, které podporujeme, patří i autistický písničkář Radek Čihák. Tomu jsme v roce 2018 vydali mírně provokativní CD jeho tvorby pod názvem Hormonie, na kterém spolupracovala řada skvělých lidí jako Pavel Attel, Michal Němeček, Michal David, Jiří Čečetka, Míra Matoušek, Luboš Mastilák, Tomáš Volek a další.

  Na přání může být CD signované Radkem Čihákem. CD si můžete vyzvednout osobně v komunitním centru nebo Vám ho rádi zašleme na uvedenou adresu. Doručení na uvedenou adresu je již zahrnuto v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu

  20,28 €
  (500 Kč)
 • 10 z 10 Muzikoterapie na vlastní uši i kůži:-)

  Nemusíte umět na nic hrát, nemusíte dokonce mít nic k vyléčení ani žádné trápení ;-), ale zaručujeme Vám, že účast na expresivní muzikoterapii pod vedením Mgr. Anny Neuwirthové, PhD bude pro Vás zážitkem a možná se během terapie o sobě i něco nového dozvíte ...:-)

  Muzikoterapie probíhá ve čtvrtek jednou za 14 dní a trvá 90 minut. Detaily s Vámi předem a včas domluvíme e-mailem nebo telefonicky.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu

  32,44 €
  (800 Kč)
 • 8 z 10 Výroba vlastní originální keramiky

  Lektoři našich tvůrčích kurzů neříkají lidem, co mají vytvořit, jsou jen laskavými průvodci, kteří jim pomáhají realizovat jejich představy a nápady. Zažijte na vlastní kůži ten pocit, kdy poddajná hlína přejímá tvary dle Vašich idejí nebo se o to aspoň snaží ;-).

  Výroba vlastní keramiky zahrnuje dvě návštěvy u umělecké keramičky Olgy Krejčové (modelování a glazování). Po následném finálním výpalu si odnesete dílo, které nikdo jiný nemá a nikdy mít nebude. ;-)

  Keramická dílna probíhá jednou za 14 dní zpravidla ve čtvrtek a trvá 2-3 hodiny. Zdá se Vám to dlouhé? Ujišťujeme Vás, že to uteče jako voda. Detaily s Vámi předem a včas domluvíme e-mailem nebo telefonicky.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu

  40,55 €
  (1 000 Kč)
 • 5 z 5 Kombo "Umění autismu" - komplet dárků

  Jestli jste si u keramiky, CD a knihy řekli "tohle chci", můžete to mít všechno najednou objednáním kompletu " Umění autismu" obdržíte unikátní keramický výrobek, rebelské i snivé CD Radka Čiháka Hormonie a knihu plnou magických ilustrací a hlubokých textů Pestrohraví od autorek LEF PEA.

  Sadu si můžete vyzvednout osobně v komunitním centru nebo Vám ji rádi zašleme na uvedenou adresu. Doručení na uvedenou adresu je již zahrnuto v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  44,61 €
  (1 100 Kč)
 • 5 z 5 Volná vstupenka na všechna představení Přicházíme v míru v Divadle Kampa v roce 2022

  Jedna z trvale oblíbených a už tradičních kulturních a společenských akcí Adventoru je divadelní talk-show Přicházíme v míru v pražském Divadle Kampa, která se koná čtyřikrát do roka.

  Besedami o autismu se zajímavými autistickými nebo jinak s autismem spjatými hosty z Česka i ze zahraničí provází zakladatel Adventor a komunitního centra Kopec Michal Roškaňuk a herec Jaroslav Dušek.

  Uvidíte opravdové živé autisty ;-) a můžete se jich sami a na cokoliv ptát. Získáte dvě volné vstupenky na celý rok, celkem tedy 8 vstupenek na čtyři představení Přicházíme v míru. Navíc s možností dřívějšího vstupu do sálu, kde si můžete pohodlně vybrat místo k sezení a sledovat již i přípravy na představení.

  Detaily s Vámi předem a včas domluvíme e-mailem nebo telefonicky.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu

  81,10 €
  (2 000 Kč)
 • 10 z 10 Zážitkové lezení se zkušenými lezci

  Adventor provozuje i lezecký oddíl HK Adventor, kde však nejde o výkon, ale zábavu, self-test a především společně strávený čas v komunitě fajn lidí.

  Pokud máte obavu z výšek, tak rozhodně nevadí😊 Lezení si zde můžete jen tzv. „osahat“ a možná zjistíte, že to vlastně jde :-) Nikdo zde však rozhodně nikoho do ničeho nenutí. Naši lektoři jsou tam od toho, aby Vám zajistili bezpečí a lezení pro Vás bylo zábavné a zajímavé. Naučíte se základy bezpečného lezení a jištění a vyzkoušíte si základní disciplíny.

  Lezení máme moc rádi a baví nás to ukazovat druhým. Vše potřebné Vám poskytneme.
  Lezení probíhá 1x za 14 dní (a zabere až 3 hodiny), ale pro Vás rádi zorganizujeme speciální příležitost.

  Detaily s Vámi předem a včas domluvíme e-mailem nebo telefonicky.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu

  81,10 €
  (2 000 Kč)
 • 3 z 3 Originální obraz od autistického malíře

  Sdružujeme i výtvarně nadané lidi na spektru autismu, pořádáme výstavy a aukce jejich obrazů. V našem portfoliu je aktuálně osm umělců, kteří tvoří nejrůznějšími výtvarnými technikami a v různých uměleckých směrech.

  V této odměně získáte právo vybrat si z vyhrazených děl to, které Vás doslova chytne za srdce a udělá Vám tu největší radost. Pokud dosud nemáte doma žádný originální obraz, může být tohle skvělý začátek, případně jen obohatíte svou sbírku umění o zajímavé dílo.

  Obraz si můžete vyzvednout osobně v komunitním centru nebo Vám ho zašleme na základě výběru, ale rozhodně doporučujeme vybírat osobně. Stojí to rozhodně za to! Doručení na uvedenou adresu je již zahrnuto v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  121,65 €
  (3 000 Kč)
 • 10 z 10 10 vstupů pro dva do klubového kina s občerstvením

  KC Kopec již více než rok provozuje i klubové kino dokumentárního filmu, které jednou týdně uvádí vybrané perly z českých i světových filmových festivalů s případnou účastí tvůrců filmu nebo těch, koho se téma týká.

  V útulném prostředí malokapacitního kina bude pro Vás připraven stůl pro dva včetně bezplatného občerstvení z nabídky komunitního klubu. Tato odměna Vám přináší vstup pro dva na deset projekcí v průběhu roku 2022 dle Vašeho výběru. 

  Detaily s Vámi předem a včas domluvíme e-mailem nebo telefonicky.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  202,76 €
  (5 000 Kč)
 • 3 z 3 Velká rána

  Jestli "dobrý pocit", který je první odměnou, je prstýnkem pro radost, tato odměna není nic menšího než královská koruna. Jestli "dobrý pocit" je lusknutí a Vy chcete udělat pořádnou ránu, tak jste tady dobře.

  Zakoupením každé odměny Velká rána posunete náš projekt o hodně dopředu a stanete se tak opravdovým členem našeho týmu.

  V rámci této odměny si samozřejmě můžete přát kteroukoli jinou odměnu z nabídky a navíc máte právo strávit zajímavý večer s Michalem Roškaňukem, charismatickým ředitelem organizace Adventor, který Vás osobně pozve na pohoštění ve vynikající korejské restauraci v Praze a to si prostě nemůžete nechat ujít :-).

  Detaily domluvíme e-mailem nebo telefonicky.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  405,52 €
  (10 000 Kč)