Zachraňte Krafferovu zahradu!

Před necelým rokem jsme si pronajali opuštěnou historickou zahradu v centru J. Hradce, hrozilo totiž, že se z ní stane parkoviště. Postupně zahradu vlastními silami opravujeme. Chybí ale kvalitní zázemí pro nás i návštěvníky. Podpořte Krafferovu zahradu.

 • Realizační tým

 • Víkend otevřených zahrad 2021

 • Provizorní květinová prodejna

 • Záhony letniček a trvalek k řezu

 • Workshop akvarelu v rámci akcí v zahradě

 • Pozdrav dědy Josefa ze zahrady

 • Semínková odměna

 • Keramické zápichy k bylinkám

 • Kniha se spoustou užitečné teorie i s obrázky

 • Dárkový poukaz

 • Stavba kamenné zídky se základní teorií

 • Samosběr květin s doprovodem

 • Kytice pro speciální příležitost

 • Květinové předplatné na zimu obsahuje věnec

 • Grilování v zahradě

 • I takto by mohl vypadat váš záhon od nás

 • Současná podoba zahrady

 • Obrazy Anny Mastníkové

 • Sandály huarache

 • Moderní věnec

25 120 €
vybrané z 16 074 €

156%

156% splnené

613 ľudí prispelo

Komunita, Ekológia

Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 1.3.2022 v 08:12.

Zobraziť všetky odmeny

Květinářství bude!

JSTE SKVĚLÍ! Díky vám se podařilo překonat další milník a budeme moci pořídit vybavení pro naše květinářství.  Kampaň poběží do 1. března a pokud se nám podaří vybrat 700 000 Kč, okolí našeho nového zázemí vydláždíme pěkně postaru...kamenem, abyste se k nám dostali i bez holínek.

Když se nám podaří vybrat ještě víc, zahrada poroste asi takhle...

 • 1 000 000 Kč – Rekonstrukce trvalkové školky a venkovní prodejny je pro nás velmi důležitá. Zahrada si bude přivydělávat na svoji údržbu sama a my si budeme moci oddechnout.

Můžeme se stěhovat! 

DĚKUJEME! Díky vašim příspěvkům jsme už nyní vybrali na materiál ke stavbě zázemí zahrady. Nejdůležitější milník se podařilo překonat už v polovině kampaně. Tím ale ještě zdaleka nekončíme. Přispívat můžete do konce února. Pokud se nám podaří vybrat 500 000 , zařídíme v budově zázemí malé květinářství. Otevřeno bude mít v létě i v zimě. Všem přispěvatelům v této kampani navíc přednostně zpřístupníme chystaný filmový dokument o Krafferově zahradě.

Jak to všechno začalo

Příběh zahrady začal před 300 lety. Původně barokní zahradu založila hraběnka Černínová pro své potěšení.

Časem ji nahradilo prvorepublikové Krafferovo zahradnictví, v němž pracovala celá rodina Ignáce Kraffera. Začátkem 20. století tedy logicky převzal zahradnictví po svém otci Josef Kraffer, a dál pokračoval v  tradici. Tehdejší zahradnická produkce zahrnovala všechno, co si umíme, a možná dnes už ani neumíme, představit. Od květin venkovních, přes pokojové rostliny, citrusy, kamélie až po zeleninu a ovocné stromky. Pro zvláštní příležitosti - například pohřby, zde fungovala i půjčovna rostlin. 

Protože neexistovaly hadice ani všelijaké stroje, nejvěrnějším zahradníkovým přítelem byla motyka a konev. Z této doby se v zahradě také zachoval důmyslný systém rozvodu vody. Nakonec všechno přerušila éra komunismu – zahrada byla zestátněna. Pouto rodiny Krafferovy se zahradou bylo ale tak silné, že i potomci Josefa Kraffera dál pracovali v zahradnictví, které bylo v té době už pod hlavičkou Komunálních služeb. Období socialistického zahradničení zanechalo v zahradě nejvýraznější otisk ve formě dvou obrovských 50 m dlouhých vytápěných skleníků a nové kotelny, která vznikla na místě původního skleníku.

Od 80. let zahrada desítky let chátrala a vypadalo to, že zanikne úplně.

V roce 2003 ji získala do pronájmu trvalková školka Florianus. Zahrada byla v té době zcela zarostlá a připomínala les. Všechno bylo zničené, skleníky rozbité, původní terasy byly zavezené a celá zahrada se proměnila na jednu velkou hromadu materiálu. Přesto se zde podařilo za několik let vybudovat prosperující trvalkovou školku. Ta ale vloni svou činnost ukončila a zahradě hrozilo, že se změní na parkoviště....

Zahrada v době Krafferova zahradnictví.

Povedlo se nám úžasný příběh zahrady oprášit a rozhodli jsme se, že pro její záchranu uděláme cokoli, že ji zkrátka nedáme.

Zahradu jsme si pronajali a všechnu svoji energii i úspory věnujeme tomu, abychom ji opět oživili a otevřeli veřejnosti. Celou sezónu byla vrata Krafferovy zahrady dokořán a navštívilo nás více než 2 500 návštěvníků z různých koutů České republiky i ze zahraničí. Začali jsme pěstovat květiny, pořádáme zahradnické workshopy, kulturní akce, ale chtěli bychom víc. A k tomu potřebujeme vaši pomoc.

Co je naším cílem?

Rádi bychom, aby v zahradě vyrostlo zázemí pro nás a taky pro vás. Vzhledem ke stavu zahrady musíme veškeré aktivity provozovat venku nebo v nevytápěných prostorech bez vody a elektřiny. Chybí kvalitní zázemí pro nás i návštěvníky. To bychom rádi změnili a na místě zchátralých budov postavili nové sociální zázemí a ateliér, kde budeme moci fungovat celoročně.

Realizace této stavby nám pomůže v dalším rozvoji zahrady. Bez ní se zkrátka nepohneme kupředu.

Vizualizace budovy zázemí a ateliéru.

Vizualizace budovy zázemí a ateliéru.

Kdo jsme a proč to děláme?

Jsme tři zahradní architekti –⁠ Honza, Míša a Áňa a spojuje nás nadšení pro věc –⁠ svou práci máme rádi.

Honza chtěl být vždy buď ochráncem přírody nebo zahradníkem. A tak si plní dětské sny. Založil zahradní a krajinářský ateliér Za Mák v Jindřichově Hradci a převážná část jeho práce se odehrává na venkově, ve volné krajině nebo na místech se zajímavou atmosférou. 

Míšu bavily staré zahrady a jejich objevování, tak si jednu takovou pronajala. Její idea je vytvořit na historických základech soudobou zahradu plnou lidí, kultury a všemožných zahradnických aktivit. A to vše s úsměvem.

Áňa od mala trhala vše, co se naskytlo. Pěstování kytek, vázání věnců a vše okolo je pro ni nekonečný relax spojený s přírodou a  pozitivní energií.

A tak se naší společnou vášní stala Krafferova zahrada, protože věříme, že místa s duší nemůžeme nechat jen tak zmizet. Pracujeme tu s respektem k místu, jeho historii a uvědomujeme si hodnotu kvalitní řemeslné práce.

Díky naší profesi si spoustu práce v zahradě dokážeme udělat sami. Co neumíme, to se naučíme, ale na některé věci jednoduše nestačíme.

Současný stav zahrady.

Současný stav zahrady.

Detaily

Zahrada by měla být v budoucnu ekonomicky samostatná. Peníze, které se tu vydělají, v zahradě zůstanou a budou sloužit na její údržbu a rozvoj.

Co plánujeme?

 • rozšíříme květinářství
 • otevřeme zahradnictví
 • zvětšíme produkci trvalkové školky
 • vznikne malá kavárna, protože míst pro posezení s kávou máme víc než dost
 • naše zahradnické workshopy a environmentální aktivity budete moci navštívit celoročně
 • poskytneme vám prostor pro rozmanité aktivity

…a hlavně nenecháme zaniknout jedno báječné místo uprostřed jednoho báječného města!

Víkend otevřených zahrad 2021.

Aktuality

21.12.2022 Dárek ze zahrady pro vás!

Na jaře jsme dostali dárek my od vás a díky tomu stavba našeho zázemí úspěšně pokračuje. Teď přišel čas, abychom dali dárek my vám. Dokument o (ne)zapomenuté zahradě jsme natáčeli celou sezónu. Podařilo se nám  v něm zachytit několik zajímavých lidí, jejichž osudy jsou se zahradou spojené a byli…

Viacej

3.3.2022 Všem vám moc děkujeme!!!

Dobré zprávy teď všichni potřebujeme jako sůl. My s Krafferovou zahradou máme hotovo. Kampaň na Hithitu skončila a na obnovu zahrady se podařilo vybrat víc než 625 tisíc korun. Bez vás by se něco podobného nikdy nepovedlo. Všem vám moc děkujeme!!! A jdeme připravovat odměny... Váš tým KZ

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 75
  Mám vás rád(a)

  Fandím projektu a chci podpořit vznik místa, kde to žije. Odměnou bude váš dobrý pocit a náš úsměv, který si můžete přijít osobně vyzvednout do zahrady.

  Výši podpory můžete v dalším kroku platby libovolně navýšit.

  Abyste si nemysleli, že palce držíte jen tak, 4x ročně vám pošleme report, co je v zahradě díky vám nového.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  6,03 €
  (150 Kč)
 • predané 26
  Pozdravení od dědy Josefa

  Každé roční období vám pošleme online pozdrav ze starých časů v naší zahradě, kdy dámy nosily dlouhé sukně a pánové zahradničili v saku. A pokud vás to naláká, můžete nás přijít navštívit.

  Současně s pozdravem vám 4x ročně pošleme souhrn toho, co se v zahradě událo.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  8,04 €
  (200 Kč)
 • predané 13
  Stopovaná pro děti

  Vaše děti rády zažívají napínavé hry a plní úkoly? Stopovanou, která nekončí jinak, než pokladem, pro Vaše děti připravíme v naší zahradě v rámci Víkendu otevřených zahrad (11-12.června).
  Hra je vhodná pro děti od cca 4 let (s doprovodem, pro čtení úkolů)

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  8,04 €
  (200 Kč)
 • predané 23
  Zahradnická samolepka

  Chcete se s námi pochlubit? Pošleme vám festovní zahradnickou samolepku, která odolá jakémukoli počasí. Můžete si ji nalepit třeba na rýč, na bicykl nebo na auto a všichni uvidí, že máte dobré srdce. Samolepku si můžete vyzvednout u nás nebo vám ji pošleme poštou. (V případě zaslání navyšte prosím částku o 30 Kč a do poznámky uveďte adresu.)

  4x ročně vám také přistane do počítače náš report o tom, jak v zahradě pokračujeme.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  10,05 €
  (250 Kč)
 • zostáva 11 z 15
  Pletení pomlázky

  Jestli každý rok marně pátráte v paměti, jakže se ta pomlázka vlastně plete, tak letos to hoďte za hlavu a přihlaste se na pletení pomlázky pod vedením známého jindřichohradeckého košíkáře Petra Zemana. Proběhne, dle počasí, v týdnu před velikonočním pondělím.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  10,05 €
  (250 Kč)
 • zostáva 14 z 30
  Bylinkové jmenovky

  Jestli patříte k lidem, kteří si pletou kopr s meduňkou, je tato odměna právě pro vás. Keramické jmenovky s pořádně velkými písmeny můžete nechat na záhoně celou zimu a první jarní lístečky vás už nemohou zmást. Výběr tří jmenovek můžete nechat na nás nebo si můžete přijít vybrat sami a my vám osobně poděkujeme.
  Osobní odběr zdarma, poštovním holubem s příplatkem. (V případě zaslání navyšte prosím částku o 70 Kč a do poznámky uveďte adresu.)

  Zároveň vám za každé roční období pošleme zprávu, jak se nám v zahradě daří.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  14,06 €
  (350 Kč)
 • predané 35
  Návštěva s odměnou

  Přijďte se k nám podívat, rádi vám o všem povíme a na památku si budete moci vybrat trvalku z našeho skleníku, která vám bude připomínat, že jste udělali dobrý skutek.

  Že vám nestačí jedna návštěva? 4x ročně vám pošleme report, jak se díky vám naše zahrada mění.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  16,07 €
  (400 Kč)
 • predané 103
  Trvalková bedýnka do stínu

  Chcete mít radost z vlastnoručně vypěstovaných květin každý den? Na takové domácí zahradničení pro vás připravíme trvalkovou bedýnku s květinami vypěstovanými u nás v zahradě. Až půjdete okolo, bedýnku si vyzvednete, my vám napíšeme návod, jak na to a budeme držet palce, stejně jako je držíte vy nám.

  Obsahuje kakosty, plicníky, kostival, kapradiny a mařinky. Celkem 8 kusů trvalek.

  A abyste byli v obraze, 4x ročně vám pošleme report, co je v zahradě nového.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,09 €
  (500 Kč)
 • predané 20
  Kytička pro radost

  Každý potřebuje občas doma ve váze malou kytičku pro radost. Podpoř lokální květiny a přijď si během sezóny kdykoliv pro něco na stůl. Jsi z druhého konce republiky a v Hradci máš kamarádku? Kytičku jí rádi dovezeme. Uděláš radost sobě i nám.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,09 €
  (500 Kč)
 • zostáva 3 z 5
  Kytička z dílny Totokvete

  Máte rádi férové květiny z lokálního květinářství? A nejste z Jindřichova Hradce, ale z toho Králové?

  Jedinečná spolupráce s atelierem To to KVETE nám umožnila nabídnout vám kytičku na stůl, přispět nám, ale odměnu si vyzvednout v Hradci Králové.

  Předání v hlavní sezóně (červenec-září). 

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,09 €
  (500 Kč)
 • zostáva 11 z 15
  Poukaz na kávu Kafeokolo

  Jesli jsi milovník kávy ,tak takhle odměna tě nenechá chladným! Jedinečná káva Doubleshot, která si na našem Víkendu otevřených zahrad získala i ty ,co kávu "nemusí". Poukázka Kafeokolo obsahuje 10 káv dle vlastního výběru (espresso, cappuccino, flatwhite) a dá se uplatnit na Lannově třídě v Českých Budějovicích nebo na letošním Víkendu otevřených zahrad v Krafferově zahradě.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,09 €
  (500 Kč)
 • zostáva 4 z 10
  Moderní věnec

  Věncem, ale v moderním hávu, můžete ozdobit venkovní dveře nebo stěnu v bytě. Kovovou obruč průměru 43 cm, doplněnou rostlinným materiálem, si můžete vybrat v černé nebo bílé barvě (napište do poznámky).
  Vyzvednutí v zahradě. Možné i zaslat, v tomto případě navyšte částku o 100,-

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,09 €
  (500 Kč)
 • zostáva 1 z 10
  Akvarelový obraz A3

  Máš doma prázdnou stěnu? Potřebuješ originální dárek pro kamarádku? Chceš udělat něčím radost mamce? Originální obrázek od MgA. Anny Mastníkové je to pravé! Na výběr z 6 designů (sbírka motýlů, mořské panny, květiny, holky z aquaerobiku, islandská krajina, zahraničí). Osobní vyzvednutí v Jindřichově Hradci během Víkendu otevřených zahrad ( druhý víkend v červnu), nebo poštovním holubem v tvrdé obálce ( částku navyšte o 100,-)

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  23,31 €
  (580 Kč)
 • zostáva 8 z 10
  Kniha Moje přírodní zahrada

  V naší zahradě hospodaříme ekologicky, hýčkáme si žížalky a pyšníme se certifikátem Přírodní zahrada. Není to nic složitého. Rádi vám o tom u nás v zahradě povíme a na cestu vám přibalíme knihu o zahradničení v souladu s přírodou. Osobní odběr zdarma, poštovním holubem s příplatkem. (V případě zaslání navyšte prosím částku o 70 Kč a do poznámky uveďte adresu.) Protože čtení není nikdy dost, 4x ročně vám navíc pošleme zprávu, co se v zahradě díky vám událo nového.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  24,11 €
  (600 Kč)
 • zostáva 6 z 10
  Workshop na výrobu huarache sandálů

  Osvoboď svoje nohy, mysl bude následovat... A my vám s tím pomůžeme. V zahradě si uděláme workshop, ze kterého si každý odnese domů vlastnoručně vyrobené sandále dle svých představ - takzvané huarache. Na výběr budete mít z několika barevných variant plotny Adidas 4mm (podešve) a mnoha barev paracordu. Sandálky si můžete ozdobit také korálky. Workshop povede Dáda Krupicová, kterou místní znají z barefootové prodejny Footmark. Po celou dobu kurzu vám velice ráda odpoví na veškeré otázky kolem bosé chůze a barefootu. Workshop trvá dle šikovnosti cca 3 hodny. Termín bude vypsán na jarní víkendový den.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  26,12 €
  (650 Kč)
 • zostáva 6 z 15
  Jeden den zahradníkem či zahradnicí

  Chcete vyzkoušet, co obnáší práce v naší zahradě, nebo jen toužíte vyčistit si hlavu na čerstvém vzduchu? Tato odměna je přímo pro vás. Během půldne vás zasvětíme do chodu zahrady, nabídneme naše báječné květinové sušenky a jako bonus si budete moci vybrat trvalku z naší produkce.

  Abyste na nás nezapomněli, 4x ročně vás budeme informovat, jak v zahradě pokračujeme.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  32,15 €
  (800 Kč)
 • zostáva 5 z 10
  Akvarelový obraz A2

  Máš doma prázdnou stěnu? Potřebuješ originální dárek pro kamarádku? Chceš udělat něčím radost mamce? Originální obrázek od MgA. Anny Mastníkové je to pravé! Na výběr ze 4 designů (sbírka motýlů, květiny, islandská krajina, zahraničí). Osobní vyzvednutí v Jindřichově Hradci během Víkendu otevřených zahrad ( druhý víkend v červnu), nebo poštovním holubem v tvrdé obálce ( částku navyšte o 100,-)

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  39,38 €
  (980 Kč)
 • predané 27
  Poukaz na kytici

  Nechte si od nás uvázat kytici k jakékoliv příležitosti. Poukaz na originální kytici uvázanou s láskou, z toho co nám zrovna kvete, vám doručíme poštou nebo elektronicky. A vy si ji pak jenom vyzvednete. (V případě zaslání poštou navyšte prosím částku o 30 Kč a do poznámky uveďte adresu.)

  Ve svém počítači také 4x ročně najdete zprávy o novinkách ze zahrady.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  40,18 €
  (1 000 Kč)
 • zostáva 6 z 10
  Samosběr květin

  Stejně jako vy fandíte nám, i my fandíme vám. A tak si můžete přijít osobně natrhat přepravku květin k nám do zahrady a  doma z nich uvázat jednu opravdu velkou kytici pro svou milou nebo jen tak sobě pro radost.

  Chceme, aby vaše radost trvala minimálně celý rok, a tak vám 4x ročně pošleme report, co krásného se nám v zahradě podařilo díky vám udělat.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  60,28 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 7 z 10
  Speciální kytice

  Potřebujte kytici pro zvláštní příležitost? Přijďte k nám a společně vybereme to pravé ořechové z čerstvých květin, co právě vykvetly. Uvážeme a vyladíme kytici přímo na míru obdarovanému a vy už jen slíznete smetanu.

  Abyste věděli, že na vás myslíme, každého čtvrtroku vám navíc pošleme report o novinkách ze zahrady.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  80,37 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 12 z 30
  Grilování v zahradě

  Pokud si v zahradě rádi užíváte všemi smysly, je tento zážitek právě pro vás. Přijďte si vychutnat to nejlepší z lokálních surovin, připravené rukama špičkového šéfkuchaře přímo u nás v zahradě.

  Podpoříte tím řemeslo nejen kuchařské, ale i zahradnické a jako bonus vám 4x ročně pošleme zprávy, co je v zahradě nového.

  V ceně bude občerstvení grilovaným masem se zeleninou a pečivem. Vše doplníme osvěžující domácí limonádou.
  Během sezóny budou vypsány dva termíny.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  100,46 €
  (2 500 Kč)
 • predané 6
  Zvěčnění na děkovné zdi

  I my se samozřejmě chceme pochlubit vámi, co nám držíte palce. Proto v našem novém zázemí vyhradíme jednu stěnu, na kterou vás pěkně zvěčníme.

  Budete nás mít sice pod dohledem neustále, ale i přesto vám pošleme 4x ročně informace o naší práci, protože jistota je jistota

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  100,46 €
  (2 500 Kč)
 • zostáva 3 z 10
  Květinové předplatné

  V každém ročním období přináší zahrada zajímavou podívanou, o kterou se rádi podělíme. V květinovém předplatném pro vás přichystáme na jaro, léto a podzim jednu báječnou velkou kytici, a v zimě věnec, který si u nás budete moci vyzvednout.

  Poukaz vám pošleme elektronicky a zároveň za každé roční období pošleme report, jak si i díky vám v zahradě vedeme.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  180,83 €
  (4 500 Kč)
 • zostáva 6 z 10
  Návrh záhonu před firmou nebo domem

  Chcete se s námi pochlubit a samolepka vám nestačí? Přidáme vám k ní originální návrh záhonu, vytvořený na míru přímo pro vás. Každý kdo půjde kolem, uvidí, že máte srdce na správném místě, umíte se ohánět rýčem a k tomu podporujete dobrou věc, a to se počítá.

  Navrch vám každého čtvrt roku pošleme report o tom, jak se v zahradě daří nám.

  Maximální velikost záhonu bude 20 m².

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  321,48 €
  (8 000 Kč)
 • zostáva 2 z 2
  Týmový květinový workshop

  Květiny sluší každému a společná práce stmeluje partu. Pozvěte svoje přátele nebo kolegy k nám do zahrady a z toho, co právě kvete, si společně vytvoříme fantastické kytice, které rozzáří váš domov nebo kancelář.

  Zahrada se mění každé roční období, a tak vám 4x ročně pošleme zprávu, co je nového, kam jsme se díky vám posunuli a co zrovna kvete.

  Vhodné pro kolektiv cca 8 lidí.
   

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  482,22 €
  (12 000 Kč)
 • zostáva 4 z 6
  Mecenáš Krafferovy zahrady

  Být mecenášem je nejvíc. Budeme si vás hýčkat a vaše jméno i logo bude součástí naší zahrady a stane se základním kamenem dalšího života zahrady.
  Budete mít možnost pronájmu zahrady na víkend. Můžete si kdykoliv přijít vychutnat komentovanou prohlídku. Dodáme vám čtyři krásné kytice ve zvolených termínech. A vezmeme vás na nezapomenutelnou tour po zahradách Jana Antona Zinnera (CZ + AT).
  Vše společně naplánujeme po ukončení projektu.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  2 009,24 €
  (50 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Večerní jóga pod širým nebem

  Tuhle atmosféru s zahradě prostě chceš!
  Celá hodina jógy s oblíbeným Kájou (Karel Nerad) při západu slunce. Protáhneš si tělo, osvěžíš mysl a ještě přispěješ zahradě.
  Vypsány budou během léta dva termíny v podvečerních hodinách.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  8,04 €
  (200 Kč)
 • Vypredané!!
  Semínka

  Zahradničíte nebo byste rádi začali? Není nic jednoduššího než vysít pár semínek a čekat, co se bude dít. Připravíme pro vás balíček semínek (tymián, saturejka, yzop a petržel), která se urodila u nás v zahradě a poradíme vám, jak na to. Můžete si je u nás vyzvednout nebo k vám přiletí poštou. (V případě zaslání navyšte prosím částku o 30 Kč a do poznámky uveďte adresu.)
  Velikost cca 1 g odpovídá 200–⁠300 ks semen.

  Abyste se dozvěděli, jak zahradničíme my, 4x ročně vám pošleme zprávu o tom, co je u nás nového.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  12,06 €
  (300 Kč)
 • Vypredané!!
  Akvarelový obraz A4

  Máš doma prázdnou stěnu? Potřebuješ originální dárek pro kamarádku? Chceš udělat něčím radost mamce? Originální obrázek od MgA. Anny Mastníkové je to pravé! Na výběr z 6 designů (sbírka motýlů, mořské panny, květiny, holky z aquaerobiku, islandská krajina, zahraničí). Osobní vyzvednutí v Jindřichově Hradci během Víkendu otevřených zahrad ( druhý víkend v červnu), nebo poštovním holubem v tvrdé obálce ( částku navyšte o 100,-)

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  15,27 €
  (380 Kč)
 • Vypredané!!
  Kniha Moje přírodní zahrada

  V naší zahradě hospodaříme ekologicky, hýčkáme si žížalky a pyšníme se certifikátem Přírodní zahrada. Není to nic složitého. Rádi vám o tom u nás v zahradě povíme a na cestu vám přibalíme knihu o zahradničení v souladu s přírodou.
  Osobní odběr zdarma, poštovním holubem s příplatkem. (V případě zaslání navyšte prosím částku o 70 Kč a do poznámky uveďte adresu.)

  Protože čtení není nikdy dost, 4x ročně vám navíc pošleme zprávu, co se v zahradě díky vám událo nového.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  24,11 €
  (600 Kč)
 • Vypredané!!
  Tématické focení v zahradě

  Krása květin je pomíjivá, tak co takhle se s nimi nechat zvěčnit! Focení od nejznámější hradecké fotografky Natálie Severové v naší zahradě, se záplavou květin.
  Focení trvá 15 min, výsledkem je 5 digitálních fotografií, součástí je květinová dekorace. Určeno především pro děti (nebo jednotlivce). Vypsán bude termín během sezóny.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,18 €
  (1 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Tématické focení II.

  Krása květin je pomíjivá, tak co takhle se s nimi nechat zvěčnit! Focení od nejznámější hradecké fotografky Natálie Severové v naší zahradě, se záplavou květin. Focení trvá 15 min, výsledkem je 5 digitálních fotografií, součástí je květinová dekorace. Určeno především pro děti (nebo jednotlivce). Vypsán bude termín během sezóny.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,18 €
  (1 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Kytice z dílny Květerie

  Máte rádi férové květiny z lokálního květinářství? Nejste z Jindřichova Hradce, ale z Turnova?

  Jedinečná spolupráce s dílnou Květerie nám umožnila nabídnout vám kytici na stůl, přispět nám, ale odměnu si vyzvednout v Turnově.

  Předání v hlavní sezóně (červenec-září).

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,18 €
  (1 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Kamenický workshop pro odvážné zahradníky

  Rádi pracujete rukama a ctíte poctivé řemeslo? Zprostředkujeme vám svoje zkušenosti se stavbou zídek z přírodního kamene. Společně vytvoříme kus kamenné zídky u nás v zahradě a pokaždé když nás navštívíte, budete moci pozorovat, jak vaše dílo zraje do krásy.

  Každý čtvrtrok vám také pošleme report o tom, co nového v zahradě i díky vám přibylo.

  Během sezóny budou vypsány dva termíny.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  60,28 €
  (1 500 Kč)
 • Vypredané!!
  Autorský šperk - dubový list

  Zuzana Kissová, vystupující pod uměleckým jménem MissZuzkaKiss, má dílnu v Českém ráji v Turnově v Kamenářském domě, odkud to má do přírody kousek a tou se také inspiruje.

  Přívěšek ve tvaru dubového lístku je ze stříbra 925/000  a je ručně zpracován. Velký je cca 3cm.

  Šperk si můžete vyzvednout u nás nebo vám ho pošleme poštou. (V případě zaslání navyšte prosím částku o 70 Kč a do poznámky uveďte adresu.)


  Foto je v galerii.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  60,28 €
  (1 500 Kč)
 • Vypredané!!
  Autorský šperk - lipový list

  Zuzana Kissová, vystupující pod uměleckým jménem MissZuzkaKiss, má dílnu v Českém ráji v Turnově v Kamenářském domě, odkud to má do přírody kousek a tou se také inspiruje.

  Přívěšek ve tvaru lipového lístku je ze stříbra 925/000  a je ručně zpracován. Velký je cca 3cm.

  Šperk si můžete vyzvednout u nás nebo vám ho pošleme poštou. (V případě zaslání navyšte prosím částku o 70 Kč a do poznámky uveďte adresu.)

  Foto je v galerii. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  60,28 €
  (1 500 Kč)
 • Vypredané!!
  Autorský šperk - kopretina

  Zuzana Kissová, vystupující pod uměleckým jménem MissZuzkaKiss, má dílnu v Českém ráji v Turnově v Kamenářském domě, odkud to má do přírody kousek a tou se také inspiruje.

  Přívěšek ve tvaru kvítku kopretiny je ze stříbra 925/000  a je ručně zpracován. Velký je cca 2cm.

  Šperk si můžete vyzvednout u nás nebo vám ho pošleme poštou. (V případě zaslání navyšte prosím částku o 70 Kč a do poznámky uveďte adresu.)

  Foto je v galerii.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  60,28 €
  (1 500 Kč)
 • Vypredané!!
  Autorský šperk - lipové náušnice

  Zuzana Kissová, vystupující pod uměleckým jménem MissZuzkaKiss, má dílnu v Českém ráji v Turnově v Kamenářském domě, odkud to má do přírody kousek a tou se také inspiruje.

  Náušnice jsou s tyčkou do ucha, na které je navlečená puzeta-pojistka. Jsou ze stříbra 925/000 a jsou ručně zpracovány. Velikost je cca 1cm.

  Šperk si můžete vyzvednout u nás nebo vám ho pošleme poštou. (V případě zaslání navyšte prosím částku o 70 Kč a do poznámky uveďte adresu.)

  Foto je v galerii.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  60,28 €
  (1 500 Kč)
 • Vypredané!!
  Patron stromu

  Stromů není nikdy dost. Během roku chceme v zahradě vysadit spoustu nových stromů a vy se do toho můžete pustit s námi. Společně si o správné výsadbě stromů něco povíme a vy si svůj strom vlastnoručně vysadíte. Pokud to k nám máte daleko, vysadíme ho v zahradě za vás a vy se na něj můžete přijít kdykoliv podívat. V obou případech ponese strom vaše jméno a váš příspěvek použijeme na péči o něj v příštích letech.

  Abyste se dozvěděli, jak se stromům daří 4x ročně vám pošleme zprávu o tom, co je u nás nového.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  200,92 €
  (5 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Patron stromu II.

  Stromů není nikdy dost. Během roku chceme v zahradě vysadit spoustu nových stromů a vy se do toho můžete pustit s námi. Společně si o správné výsadbě stromů něco povíme a vy si svůj strom vlastnoručně vysadíte. Pokud to k nám máte daleko, vysadíme ho v zahradě za vás a vy se na něj můžete přijít kdykoliv podívat. V obou případech ponese strom vaše jméno a váš příspěvek použijeme na péči o něj v příštích letech. Abyste se dozvěděli, jak se stromům daří 4x ročně vám pošleme zprávu o tom, co je u nás nového.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  200,92 €
  (5 000 Kč)