MelodicPony In Memoriam Live Performance (recording)

MelodicPony byl skladatelem symfonické hudby inspirované My Little Pony, známý mezi fanoušky tohoto seriálu po celém světě. V roce 2014 však náhle zemřel. Jeho snem bylo nahrát svoji hudbu s živým orchestrem. Pomozte nám proměnit jeho sen v realitu!

 • Prague Film Orchestra

 • Prague Film Orchestra

 • Prague Film Orchestra

 • Prague Film Orchestra

 • Prague Film Orchestra

 • Skladba, kterou chceme nahrát

5 653 €
vybrané z 4 000 €

141%

141% splnené

125 ľudí prispelo

Komunita, Hudba

Všetko alebo nič. Projekt skončil 24.1.2022 v 19:46.

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

MelodicPony byl velmi talentovaný skladatel orchestrální hudby, autor mnoha skladeb inspirovaných seriálem My Little Pony: Friendship is Magic. Strávil stovky hodin vytvářením svých děl, která mu přinesla velkou popularitu napříč celosvětovou komunitou. Navěky nás opustil v roce 2014, ve věku pouhých 26 let a jeho odchod zasáhl všechny: jak ty, kteří jej znali osobně, tak ty, kteří jej znali skrze hudební tvorbu. Rozhodli jsme se uctít jeho památku něčím, o čem za svého života vtipkoval, a co by mu udělalo opravdu velkou radost: nechat jeho skladbu nahrát živým orchestrem.

Náš cíl

Hlavní cíl naší kampaně je nahrát skladbu Princess Twilight Orchestral Suite s živým orchestrem. Chceme tímto způsobem natočit pouze jednu ze skladeb zmíněného autora, protože náklady na nahrání všech by byly několikanásobně vyšší. Nahrávání by se mělo uskutečnit na jaře 2022.

Nahrání skladby ale není jediným cílem. Chceme dát lidem také možnost si poslechnout MelodicPonyho hudbu naživo. Orchestr souhlasil, že stejnou skladbu zahraje na dvou svých koncertech v Praze. Přesné datumy z důvodů současné epidemiologické situace neznáme, ale hned jak je budeme znát, tak se je dozvíte i vy.

Protože víme, že ne každý bude mít možnost se zúčastnit, plánujeme též živý přenos z koncertu na platformě YouTube. Všichni zájemci tak budou moci sdílet zážitek z premiéry jeho hudby hrané naživo. Z koncertu bude též pořízen záznam, který následně zveřejníme.

Pokud si chcete MelodicPonyho hudbu poslechnout, nebo jen připomenout, doporučujeme skladbu, jejíž nahrání živým orchestrem je předmětem této kampaně: „Princess Twilight Orchestral Suite“.

Proč potřebujeme vaši podporu?

Chceme vytvořit co nejlepší nahrávku, což není u podobných skladeb levná záležitost. Orchestr bude mít 45 členů plus dirigenta, kteří nahrávání a zkoušení věnují svůj čas i nemalé úsilí. Kromě toho je třeba zajistit i sbor, pronajmout nahrávací studio s vybavením a zvukaře, který se postará, že hudební dílo bude jako celek skvěle znít. Nakonec je potřeba skladbu zpracovat v postprodukci, aby vznikl co nejkvalitnější mix. Dohromady se náklady vyšplhají na přibližně 100 000 Kč.

Víme, že jde o nemálo peněz, vznikne za ně ale něco jedinečného, co už tady navždy zůstane. A jedinečné budou i všechny odměny za vaši podporu! Ty vám buď zašleme, nebo bude možné osobní předání v Praze.

Odměny

Kdo skladbu nahraje?

Na samotné nahrávání jsme domluveni s Prague Film Orchestra, kteří se specializují na filmovou hudbu a koncertují jak v České republice, tak na Slovensku. Našemu nápadu vyšli vstříc, za což jim patří naše velké díky! Stejně jako my se těší, že díky vaší podpoře vznikne unikátní dílo, které si všichni rádi poslechnou!

A protože hudba vydá za tisíc slov, zde si v živém podání Prague Film Orchestra můžete poslechnout The Imperial March – jednu z nejznámějších skladeb ze ságy Star Wars:

O nás

Jsme skupina fanoušků seriálu „My Little Pony: Friendship is Magic“ (nazývaných též „bronies“) a tvorby MelodicPonyho, tímto seriálem insipirované. Jeho hudbu máme hodně rádi, byl to náš nejoblíbenější hudebník v brony komunitě. Když jsme se dozvěděli, že nás navždy opustil, napadlo nás, že bychom mohli vytvořit něco výjimečného, čím bychom si mohli připomínat jak jeho, tak jeho tvorbu. A tak vznikl tento projekt. Vůbec jsme netušili, jak složitý bude a kolik času všechna ta práce na něm nakonec zabere.

Přípravám se převážně věnuje Bori, Aelipse a Kelly. V průběhu organizace jsme čelili mnoha obtížím: notový přepis skladeb byl již hotov, ale mnoho let trvalo najít orchestr, který by byl ochotný se s námi pustit do takhle malého projektu. Až nakonec před víc než rokem, se Bori na koncertě Prague Film Orchestra zeptal manažerky orchestru, jestli by třeba neměli zájem se do projektu zapojit. A tím se po dlouhé době projekt opět oživil.

Kelly i Aelipse stále pomáhají a poskytují cenné rady, ale nemají tolik volného času jako před lety, takže hlavní část činnosti spočívá nyní na na Boriho bedrech. Poučeni z minula věříme, že po tolika letech přešlapování na místě, dotáhneme projekt do zdárného konce!

Závěrem

Pokud bude projekt úspěšný, uctíme památku talentu, který inspiroval mnohé komunitní hudebníky, tím nejlepším způsobem: jeho hudba bude navždy zvěčněná živým orchestrem, na koncertech si ji budou moct poslechnout všichni, ať už bronies, ale i lidé mimo komunitu fanoušků, a hlavně jeho rodina. Pozveme ji na plánované koncerty, aby slyšeli, co MelodicPony vytvořil a aby poznali, kolik dalších lidí jeho hudba stále oslovuje.

Děkujeme za vaši finanční podporu a za každé sdílení projektu! Hodně to pro nás znamená.

Aktuality

15.1.2022 Velké díky. Díky vám se může uskutečnit profesionální nahrání skladby

Nemůžeme tomu uvěřit, ale díky vaší ohromné podpoře jsme dosáhli cílové částky. Hrozně moc děkujeme za vaši podporu. Moc to pro nás znamená. Díky této částce se může uskutečnit profesionální nahrání skladby Princess Twilight Orchestral Suite a taky se tato skladba bude hrát na několika koncertech…

Viacej

27.12.2021 Bližší pohled na naše odměny – CD + dosud nezveřejněná skladba od MelodicPonyho

Ještě jednou bychom vám rádi poděkovali za vaši podporu. Hodně to pro nás znamená. Díky vaší podpoře jsme teď na 69% cílové částky. Ze všeho nejvíc chceme poděkovat osobě, která poslala 1 400 eur. Vůbec neumíme popsat, jak nás ten příspěvek šokoval a potěšil. Hodně moc za něj děkujeme. Velice to…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 5
  Podpora projektu

  Každá koruna se hodí! I malá pomoc pomůže posunout projekt blíže k úspěšné realizaci. Jako malé poděkování Vám zašleme PDF s notovým přepisem skladby Princess Twilight Orchestral Suite.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  4 €
 • predané 2
  Poštovné do České republiky

  Vybrali jste si alespoň jednu z fyzických odměn, ale nemáte možnost si odměnu převzít osobně v Praze? Vybrané odměny Vám zašleme poštou na zvolenou adresu v České republice.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  4 €
 • predané 14
  Poštovné po Evropě

  Vybrali jste si alespoň jednu z fyzických odměn a potřebujete dodání na adresu v Evropě mimo Českou republiku? Vybrané odměny Vám zašleme na zvolenou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  9 €
 • predané 25
  Online CD

  Chtěli byste mít CD, ale už nevlastníte přehrávač, nebo je pro Vás fyzické CD s poštovným příliš drahé? Můžete si pořídit CD v online podobě! Obsahuje totéž, co fyzické CD, abyste o nic nepřišli. K tomu přihodíme PDF s notovým přepisem skladby Princess Twilight Orchestral Suite.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  10 €
 • predané 20
  Poštovné do zbytku světa

  Vybrali jste si alespoň jednu z fyzických odměn a potřebujete dodání na adresu mimo Evropu? Vybrané odměny Vám zašleme na zvolenou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  12 €
 • predané 25
  Fyzické CD

  Máte rádi hudbu MelodicPonyho a rádi byste ji vlastnili i v podobě fyzického nosiče? Pak je toto odměna přesně pro vás! Kromě všech jeho vydaných skladeb bude obsahovat i několik menších nevydaných věcí. Součástí odměny je i CD v online podobě, takže si ji budete moci vychutnat i bez obstrukcí s kopírováním.

  Vaše jméno (či přezdívku) uvedeme na vnitřní straně přebalu. 
  Prosíme, uveďte jej do poznámky při objednávce odměny.

  Pokud si přejete odměnu zaslat, nezapomeňte k odměně přidat i poštovné.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  30 €
 • predané 0
  Flipbook

  Flipbook je kniha, kterou listujete, a přitom se před Vašima očima odehrává animace. S touto odměnou si můžete přesně takovou koupit! Vypráví příběh o tom, jak Princezna Luna zvěční památku MelodicPonyho na noční obloze.

  Jak knížka funguje, se můžete podívat v popisu kampaně. Rozměry knížky: 10,5 x 14,8 cm.

  Vaše jméno (či přezdívku) uvedeme na vnitřní straně obálky.
  Prosíme, uveďte jej do poznámky při objednávce odměny.

  Pokud si přejete odměnu zaslat, nezapomeňte k odměně přidat i poštovné.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  40 €
 • predané 17
  Fyzické CD + Flipbook

  Líbí se vám jak CD, tak Flipbook? Můžete si pořídit obě odměny za lehce zvýhodněnou cenu!

  Stejně jako u jednotlivých odměn vaše jméno (či přezdívku) uvedeme uvnitř jak CD, tak Flipbooku.
  Prosíme, uveďte jej do poznámky při objednávce odměny.

  Pokud si přejete odměnu zaslat, nezapomeňte k odměně přidat i poštovné.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  60 €
 • predané 17
  Fyzické CD + Flipbook - Velké jméno v odměnách

  Líbí se vám jak CD, tak Flipbook a chtěli byste, aby vaše podpora byla více vidět? Vaše jméno (či přezdívka) bude uvedena větším fontem a tučným písmem, aby všichni viděli, že jste nás podpořili!

  Stejně jako u jednotlivých odměn uvedeme vaše jméno (či přezdívku) uvnitř jak CD, tak Flipbooku.
  Prosíme, uveďte jej do poznámky při objednávce odměny.

  Pokud si přejete odměnu zaslat, nezapomeňte k odměně přidat i poštovné.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  80 €