Podpořte proměnu staré školy na moderní centrum pro seniory

Elpida - organizace, která podporuje aktivní stáří, říká "ne" osamělosti a pomáhá seniorům držet krok, se stěhuje. Pomozte nám proměnit starou školu na pražském Smíchově v moderní kulturní a vzdělávací centrum pro seniory. Jsme i vaše stáří.

Autor: Elpida

První zlatá hvězda na náš chodník slávy ⭐

12.10.2021

Po spuštění kampaně na hithit.com/Elpida se nám ozvala jedna menší IT firma. Všimli si naší kampaně a chtěli by rekonstrukci podpořit. Nabízí finance, ruce i nohy. Proč? Mimo jiné si uvědomují, že nové prostory budujeme i pro jejich "budoucí já". A toho my si moc vážíme.

Děkujeme Data Bees a všem za podporu a sdílení.✨ 

21 894 €
vybrané z 21 641 €

101%

101% splnené

401 ľudí prispelo

Komunita, Vzdelávanie

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 38 Dobrý pocit za 50,-

  V době lockdownové jsme si to zkusili všichni. Žádný osobní kontakt, žádná kultura, žádný pohyb a každý den stejný. Po odchodu do důchodu zažívají starší lidé podobný pocit i 20 let. 

  Máme možnost to změnit, potřebujeme jediné - aby nás bylo víc. Když si každý odpustíme jedno kafe, umožníme tisícům seniorů prožívat stáří aktivně nejen v našem centru, ale i online.

  A co si budem, všichni tam jednou budem.
   

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  1,97 €
  (50 Kč)
 • 24 Jsme na stejné vlně. Old’s cool!

  Taky máte chuť křičet do světa, že Old is Cool? Zašleme vám originální nálepku, která to všechno řekne za vás. 

  Pokud si vyberete jinou odměnu, samolepku vám rádi přibalíme i tak. Pokud jste si nic jiného nevybrali, částku můžete libovolně navýšit při placení. :)

  Nemůžete si odměnu vyzvednout osobně v našem pražském centru? Nevadí, jen nám nezapomeňte napsat adresu. Poštovné je v ceně. 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  5,90 €
  (150 Kč)
 • 69 Adoptujte si svou dlaždičku

  Je to tak, momentálně nejvíc ze všeho potřebujeme obkladačky.  

  Podařilo se nám na novou adresu nastěhovat v rekordním čase. Teď vychytáváme mouchy a sbíráme podněty od našich klientů. Protože si řada z nich oblíbila pohybové aktivity v tělocvičně, nejčastěji se potýkáme s tím, že nám chybí sprchy. 

  V budoucí koupelně nepopíšeme všechny dlaždičky, ale najdeme prostor, kde umístíme jména nebo iniciály přispěvatelů. Pokud byste chtěli přispět i na šatnu, částku při placení můžete libovolně navýšit. :)

  Doručenia odmeny: Do roka

  7,87 €
  (200 Kč)
 • 49 Na kafe do centra dění

  Zajímá vás, jak to u nás chodí? Atmosféru snadno nasajete v naší kavárně. Přijďte na šálek kávy do Elpida Café (Na Bělidle 34, Praha 5 - u Anděla).

  Na vlastní oči uvidíte, kam váš příspěvek poputuje. Návštěvou podpoříte zejména proměnu sdílené kuchyně, kavárny a zahrady.

  Pokud byste nás rádi podpořili ještě víc, částku při placení můžete libovolně navýšit. 

   

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  11,80 €
  (300 Kč)
 • 59 Kurz pletení s pletařkami z projektu Ponožky od babičky

  Víc než vlněné ponožky, jsou ručně pletené ponožky! A asi nemusíme popisovat ten úžasný pocit, když si je upletete sami.

  Naše pletařky z projektu Ponožky od babičky vám rády ukáží, jak na to. Během dvouhodinového kurzu se dozvíte i mnohem víc. :)

  Zakoupením odměny získáte vstup na kurz pletení pro jednu osobu. Workshop se bude konat Na Bělidle 34, Praha 5 - u Anděla.

  Bližší informace vám zašleme emailem.
   

  Doručenia odmeny: Do roka

  17,71 €
  (450 Kč)
 • 22 Předplaťte si časopis Vital na celý rok

  Najděte 4x ročně ve schránce časopis, který spojuje generace. Společenský čtvrtletník Vital vychází od roku 2007. Obsah tvoříme tak, aby si jej rádi přečetli nejen naši rodiče a prarodiče, ale i všichni ostatní.

  V každém čísle přinášíme rozhovory, reportáže, fejetony, tipy z oblasti vzdělávání a zdraví. Křížovka samozřejmě nechybí :).
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  19,67 €
  (500 Kč)
 • 34 Kniha Jen jsme šli kolem + věnování autora

  Kniha Jen jsme šli kolem je souborem otisků silných a inspirativních životů v patnácti rozhovorech, které vznikaly během více jak čtrnácti let pro mezigenerační časopis Vital.

  Na stránkách knihy se potkáte třeba se spisovatelem Arnoštem Lustigem, režisérkou Agnieszkou Holland, zakladatelem dětské onkologie Josefem Kouteckým, spisovatelkou Lenkou Reinerovou a mnoha dalšími.  

  Věnování vám rád napíše autor, novinář a ředitel Elpidy Jiří Hrabě. Konkrétní požadavky prosím napište do poznámky.

  Nemůžete si odměnu vyzvednout osobně v našem pražském centru? Nevadí, jen nám nezapomeňte napsat poštovní adresu.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  21,64 €
  (550 Kč)
 • 54 Dobrý pocit a nohy v teple: Vyberte si Ponožky od babičky dle vašeho gusta

  Ponožky od babičky dávají radost a pocit užitečnosti více než 200 babičkám z celé České republiky. Zároveň podporují chod vzdělávacího a kulturního Centra Elpida. 

  Napište nám do poznámky preferovanou velikost XS - XL a nechte se překvapit, jaký vzor a barvu vybereme právě vám. Pokud máte rádi věci pod kontrolou, napište nám, jakou barvu preferujete. Na papírové etiketě najdete jméno platařky, která upletla právě vaše ponožky. 

  Nemůžete si odměnu vyzvednout osobně v našem pražském centru? Nevadí, jen nám nezapomeňte napsat adresu. Poštovné je zahrnuto v ceně.
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  23,61 €
  (600 Kč)
 • 15 Tričko STÁŘÍ JAKO VYŠITÝ

  Oblečte si triko STÁŘÍ JAKO VYŠITÝ a dejte světu vědět, že jaký si to uděláme... Motivem je výšivka od skupiny děvčat Kundy Crew, které svými záměrně folklórně laděnými křížkovými výšivkami vtipně glosují sexismus, homofobii a xenofobii nejen na Slovensku.

  Do poznámky nám napište, zda preferujete dámský nebo pánský střih a jaká velikost je pro vás ta pravá. 

  Nemůžete si odměnu vyzvednout osobně v našem pražském centru? Nevadí, jen nám nezapomeňte napsat adresu. Poštovné je zahrnuto v ceně.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  31,48 €
  (800 Kč)
 • 11 Piknik na Bělidle

  Máme vnitroblok s terasou, máme světýlka! Společně se seniory pro vás připravíme piknik a provedeme nás po našem novém sídle na Andělu (Na Bělidle 34). Cena zahrnuje vstup pro 1 osobu.

  Až terasu vyladíme a zahrada se zazelená, probereme s vámi termín akce a bližší informace zašleme emailem.

  Doručenia odmeny: Do roka

  39,35 €
  (1 000 Kč)
 • 2 Komentovaná procházka s historikem Fabinim

  Každý měsíc se s historikem Pavlem Fabinim vydáváme na komentovanou prohlídku. A protože jeho výklad stojí za to, rádi vás jednou vezmeme s sebou. Výběr konkrétního termínu a tématu bude na vás. Sraz je vždy na adrese Na Bělidle 34, Praha 5 - u Anděla.

  Úvodní přednáška - Historie lokality Na Bělidle a blízkého okolí - 14. 10. přednáška a 21. 10. procházka 

  Prastaré pověsti a legendy - Listopad 11. 11. přednáška a 18. 11. procházka

  Historie Smíchova v předprůmyslové éře - Prosinec 9. 12. přednáška a 16. 12. procházka
   

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  59,02 €
  (1 500 Kč)
 • 2 Prevence demence | Individuální poradna

  Prevence a včasná diagnostika jsou u tohoto onemocnění zásadní. Přijďte se zeptat na cokoliv, co vás v souvislostí s Alzheimerovou chorobou zajímá.

  V individuálním rozhovoru se dozvíte, co to je demence, jak vzniká a jak jí lze předcházet. Psycholožky z Linky seniorů vám pomohou zjistit, jak je na tom vaše paměť a další rozumové schopnosti prostřednictvím několik krátkých testů. Výsledky budete mít k dispozici ihned.

  Těšíme se na vás v našem novém centru Na Bělidle 34, Praha 5 - u Anděla. Bližší informace všem přispěvatelům zašleme emailem.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  78,69 €
  (2 000 Kč)
 • 4 Ahoj babi! | Seminář

  Zakoupením této odměny získáte vstup na 4hodinový seminář krizové komunikace se seniory, kde se dozvíte, jak komunikovat s člověkem, který se vyrovnává se ztrátou blízkého, který pociťuje ztrátu smyslu života nebo s někým, kdo pečuje o svého blízkého.

  Seminář vedou psycholožky s dlouholetou praxí v oblasti krizové intervence a práce se seniory. 

  Seminář si můžete objednat i jako pěti až patnáctičlenná skupina na konkrétní vybrané téma, v takovém případě zvyšte cenu odměny při placení 5 - 15x, aby odpovídala počtu účastníků a napište jejich počet do poznámky.

  Seminář se bude konat přímo v našem centru - Na Bělidle 34, Praha 5 - u Anděla. Bližší informace všem přispěvatelům zašleme emailem.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  78,69 €
  (2 000 Kč)
 • 3 Den v Elpidě na zkoušku

  Zajímá vás, jak to u nás chodí? Staňte se na našim klientem na jeden den. Ať je vám 20 nebo 60, ve vybrané dny vám umožníme vstup do některých z našich kurzů.

  V daných termínech si vyberte program, který vás bude zajímat - lekce, přednášky, výlety nebo jiné aktivity a absolvujete je ve společnosti našich klientů. Těšíme se na vás na adrese Na Bělidle 34. Bližší informace všem přispěvatelům zašleme emailem.

  Doručenia odmeny: Do roka

  98,37 €
  (2 500 Kč)
 • 14 Vaše jméno na naší podlaze | Adoptuj prkno

  Dává vám smysl, co děláme a podepsali byste se pod to? S radostí to uděláme za vás. Pokud si vyberete tuto odměnu, pojmenujeme po vás prkno v naší kuchyni nebo kavárně. 

  Cena zahrnuje náklady na kovovou destičku, díky které bude vaše jméno nebo název firmy  navždy spjato s budováním pobočky Na Bělidle. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  118,04 €
  (3 000 Kč)
 • 0 Trénink paměti | seminář pro 15 osob

  Trénink paměti a mozkový jogging se netýká jen starších, vyplatí se i v mládí. Pro vaše zaměstnance nebo přátele naše lektorka Eva Hrazděrová připraví speciální lekci v novém centru Elpidy na adrese Na Bělidle 34, Praha 5 - u Anděla.

  Seznámí vás s technikami, kterými procvičujeme nejen paměť, koncentraci pozornosti, řeč a slovní zásobu, ale i orientaci, logické myšlení a myšlení v souvislostech.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  786,94 €
  (20 000 Kč)
 • 0 Koncert pěveckého sboru Elpida na vašem večírku

  Překvapte vaše hosty originálním kulturním zážitkem. Pozvěte si seniorky z pěveckého sboru Elpida, které vás zahrnou množstvím energie! 

  Vystoupení sboru obvykle trvá 45 minut. Tato odměna je omezená pouze na Prahu a blízké okolí. Veškeré náklady jsou zahrnuty v ceně. Bližší informace všem přispěvatelům zašleme emailem.
   

  Doručenia odmeny: Do roka

  983,67 €
  (25 000 Kč)
 • 0 Plný diář: Předplaťte si neomezený vstup do Elpidy

  Program našeho centra je určen pro lidi starší 55 let. Nepatříte ještě do této věkové skupiny? Nevadí, nejspíš na to dojde za 10, 20, 30 nebo 40 let. My tady budeme a vy můžete navštěvovat naše kurzy, besedy, přednášky a další program bez omezení

  Už vám je 55 let a víc? Pak vám tato odměna otevírá dveře do Elpidy ihned. 
   

  Doručenia odmeny: Dlhšie než rok

  2 754,28 €
  (70 000 Kč)
 • 1 Vaše hvězda na chodníku slávy

  Za podporu našeho projektu nabízíme víc než dobrý pocit. Naše partnery necháme zazářit. Vaše jméno nebo logo firmy umístíme na čestné a nepřehlédnutelné místo tak, aby bylo navždy spjato s budováním pobočky Na Bělidle.

  Vaše jméno a poděkování nebude chybět ani v naší oficiální výročné zprávě. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  4 721,62 €
  (120 000 Kč)