Papalescu2 - nové album na vinylu!

Jsme Moimir a Miki - otec a syn - dohromady Papalescu 2. Ušli jsme spolu hezký kus cesty, je to již 5 let, co jsme zde za pomoci našich přátel a příznivců vydali svoje první album a nyní bychom společně s Vámi chtěli vydat album druhé, také na vinylu.

 • Papalescu 2 - domácí studio, kde vzniká nové album

 • Papalescu 2 - 05/2021 (Foto: David Macháček)

 • Miki bubnuje

 • Moimir filtruje

 • Libuše Vendlová skicuje Mikiho pro nový obal

 • Náš modulár

 • Skica moduláru v akci (Libuše Vendlová)

 • Skica moduláru - fáze 2 (Libuše Vendlová)

 • Libušin skicák

 • Rozpracovaná skica jednoho detailu ze studia AV

 • Skica Mikiho domácího studia

 • .Nahráváme...

 • ... a bude to vinyl!

 • Jedeme v tom spolu skoro od narození :)

 • Radost z první desky...

 • Děkujeme, že do toho jdete s námi, přátelé! M&M

 • Náhled do jednoho s dílů knihy Petera Forresta

 • Další z odměn - originál obraz od Zdeňka Daňka

 • Lavírovaná skica “Miki a kytara” od L. Vendlové

 • “Homework2” od D. Macháčka, podepsané, 700x100 cm

4 075 €
vybrané z 3 891 €

104%

104% splnené

102 ľudí prispelo

Hudba, Umenie

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Pamatuju se, jak Miki ve 3 letech dostal k narozeninám pastelky. V obýváku tehdy hráli Kraftwerk, Mikiho oblíbená Autobahn a Miki vytáhl pastelky z krabičky - a k našemu překvapení jimi začal bubnovat o dřevěnou desku stolu. Vzpomínám si zcela přesně, jak jsem mu nejdřív chtěl podstrčit papír, aby přestal pastelky "ničit" a začal malovat - ale pak jsem se zarazil - a přestal to řešit - ten malej kluk "bubnoval" těma pastelkama naprosto přesně - prostě skvěle držel rytmus! No a od tý doby se to s ním už veze...

V zápětí potom jsem mu pořídil jeho první akustickou bicí "mini" soupravu a nechal ho, ať ukáže, jestli to nebyla náhoda. A nebyla! U bubnů trávil x hodin denně, a tak, aby nemusel vždycky do sklepa - a aby sousedi netrpěli - doma "přistála" i elektronická bicí souprava - a pak už to letělo - od 6 let jsem ho zapsal do ZUŠky a sledoval jeho talent. Snažil jsem se ho tehdy moc neovlivňovat, nechat tomu volnej průběh - a to se vyplatilo. V 10 letech už zahrál skoro cokoliv, od jazzu po hard rock. A tak jsme muzicírovali a po jedný opravdu vydařený zkoušce jsme se jednoho dne zcela jednoduše domluvili - a začali pracovat na prvním společném projektu. V roce 2016, v Mikiho 11, jsme natočili album "Das Teleskop". Od té doby Miki hodně pokročil, kromě bicích to umí obstojně i se syntezátory, i těmi modulárními. Skládá muziku - nedávno zkomponoval 2 skladby pro "strýčka" Bruna Ferrariho, kde mu vokály zpívá Ema Brabcová z Khoiby a na kytaru hraje Adam Krofian z The Atavists... a nedávno začal taky hrát na kytaru... jsme zase o kousek dál - a tak jsme se rozhodli navázat a pustit se do druhého alba.

Co je naším cílem

Za poslední 2 roky máme hotových téměř 35 nových hudebních základů a teď z nich ve studiu cizelujeme písničky pro naši druhou společnou desku. Ušli jsme spolu hezký kus cesty a můžeme se jeden na druhého spolehnout. Zbývá nám tedy nyní vybrat 10 skladeb a kompletně je zprodukovat. Připravit pro Vás takový malý dárek. Proto jsme se také obklopili zajímavými lidmi, kteří nám pomáhají, aby album bylo co nejlepší!
"Na palubě" je s námi fotograf David Macháček, který má schopnost zachytit příběh a dodat fotkám tu správnou atmosféru... dále pak skvělá ilustrátorka Libuše Vendlová (mmchdm partnerka malíře Zdeňka Daňka, který dělal obal naší první desky), výtvarnice, která pracuje s unikátní metodou prolínání prostorů do jednoho společného "Vesmíru". Její práce budou vévodit našemu albu a jeho obal bude díky tomu opět unikátní.
Spolupracujeme také už poněkolikáté s designérem a typografem Mortenem (Petr Krejzek, zakladatel časopisu Živel), který se postará o to, že celkový vzhled naší desky bude prostě krásný.
Záleží nám i na kvalitě zvuku - bude potřeba dvojí mastering (digitální verze a vinylová by měly mít ohledně výsledné kvality každá jiný master), lisovat vinyl budeme v Německu.
Doba je, jaká je, a tak prostě nemalou část prostředků na produkci alba  potřebujeme získat i pomocí této crowdfundingové kampaně. A proto jsme nyní tady :)

Poděkování

Album bychom rádi vydali v listopadu 2021, může se tak stát i takovým malým vánočním dárkem od nás pro vás - věříme, že vás náš projekt zaujme a podpoříte nás. Děkujeme.

Vaši Moimir & Miki

Aktuality

22.6.2021 Přidali jsme novou odměnu

Na našem albu bude i fotografie "Homework2" od Davida Macháčka - v exkluzivním rozměru 700x100 cm v černém hliníkový rámu - podepsanou s věnováním si ji můžete nyní pořídit a podpořit tak náš projekt. K tomu obdržíte i nové podepsané album na vinylu.  Upozornění! Odměnu si pak vyzvednete v Praze n…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 2 Wallpapery Papalescu2

  Speciální sada tapet vytvořených z ilustrací přední české výtvarnice Libuše Vendlové k našemu novému albu - ve formátech pro PC, Mac, mobilní telefony a tablety.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  3,89 €
  (100 Kč)
 • 1 Singl "Spirit of the Age" (obsahuje 2 nové skladby + remixy)

  Speciální balíček obsahující A stranu "Spirit of the Age" a B stranu (nebude pak na LP!) singlu z nového alba plus remixy k novému albu, MP3 v kvalitě 320 kbps. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  5,84 €
  (150 Kč)
 • 7 ​Digitální nové album projektu Papalescu2

  Nové album komplet ke stažení jako 320 kbps MP3. Jednoduše si album stáhneš v den jeho releasu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  7,78 €
  (200 Kč)
 • 9 ​Digitální pre-release nového alba Papalescu2 (MP3)

  Nové album projektu Papalescu2 si stáhneš jako 320 kbps MP3 týden před tím, než ho mohou získat ostatní včetně bonusů, které se nevešly na vinyl!!!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  9,73 €
  (250 Kč)
 • 1 První album projektu Papalescu2 "Das Teleskop" a Moimirovo sólové album "Electric Soul" (MP3)

  Stáhneš si naše první album Das Teleskop, které jsme natočili v roce 2016 a které vyšlo jen na vinylu včetně všech bonusů a sady remixů k němu plus Moimirovo zatím jediné sólové album "Electric Soul" z roku 2012. Vše jako 320 kbps MP3.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  11,67 €
  (300 Kč)
 • 1 ​Digitální pre-release nového alba Papalescu2 ve FLAC

  Nové album projektu Papalescu2 si stáhneš ve formátu FLAC, který se vyznačuje nulovou ztrátou audio informací při kompresi. Budeš tak album mít o týden dřív než ostatní a v té nejlepší kvalitě!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  11,67 €
  (300 Kč)
 • 57 z 100 Nové album Papalescu2 na VINYLU + pre-release v MP3

  Získej naše nové album na vinylu, který vyjde v limitované edici 100 ks v krásném, výpravném obalu od přední české výtvarnice Libuše Vendlové. Navíc si stáhneš digitální verzi alba týden před tím, než vyjde. Budeš ho tak mít o týden dřív než ostatní. Cena obsahuje poštovné a balné (cca 100,- CZK)
  * vinyl obsahuje download kartičku s unikátním kódem

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  19,46 €
  (500 Kč)
 • Vypredané!! Nové album Papalescu2 na VINYLU podepsané s věnováním od členů a výtvarnice + pre-release v MP3

  Získej naše nové album na vinylu, rozbalené z celofánu a podepsané Moimirem, Mikim i výtvarnicí Libuší Vendlovou. LP s osobním věnováním a podpisy nabídneme v striktně limitované edici 20 ks. Navíc si stáhneš digitální verzi alba týden před tím, než vyjde. Budeš ho tak mít o týden dřív než ostatní. Cena obsahuje poštovné a balné (cca 100,- CZK)
  * do poznámky prosím napište své jméno nebo jméno toho, komu chcete album věnovat...

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  25,29 €
  (650 Kč)
 • 9 z 10 Limitovaný tisk ilustrace "Miki a kytara"

  Získáš exkluzivní limitovaný tisk ilustrace "Miki a kytara" od výtvarnice Libuše Vendlové, který vytvořila pro nové album Papalescu2 - zobrazuje Mikiho při práci na desce.
  S vlastnoručním podpisem obou protagonistů i autorky obalu.
  Grafický list doručíme v speciálním ochranném tubusu.
   

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  27,24 €
  (700 Kč)
 • 3 z 10 Limitovaný tisk ilustrace "Modulární Moimir"

  Získáš exkluzivní limitovaný tisk ilustrace "Modulární Moimir" od výtvarnice Libuše Vendlové, který vytvořila pro nové album Papalescu2 - zobrazuje Moimira  při práci s modulárním syntezátorem.
  S vlastnoručním podpisem obou protagonistů i autorky obalu.
  Grafický list doručíme v speciálním ochranném tubusu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  27,24 €
  (700 Kč)
 • 24 z 25 Limitovaný tisk ilustrace "Homework 2"

  Získáš exkluzivní limitovaný tisk ilustrace "Homework 2" od výtvarnice Libuše Vendlové z nového alba Papalescu2, který zobrazuje v unikátní perspektivě propojená domácí studia, kde album vznikalo (ilustrace zdobí přední stranu LP!).
  S vlastnoručními podpisy obou protagonistů i autorky obalu.
  Grafický list doručíme v speciálním ochranném tubusu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  29,18 €
  (750 Kč)
 • 10 z 10 Limitovaný tisk ilustrace "Strážce"

  Získáš exkluzivní limitovaný tisk ilustrace "Strážce" od výtvarnice Libuše Vendlové, který vytvořila pro nové album Papalescu2 - zobrazuje Moimirem vytvořený "amulet" s pražským Jezulátkem - ten je umístěn ve studiu, kde nahrávání alba probíhalo. (viz skica zde ve fotogalerii)
  S vlastnoručními podpisy obou protagonistů i autorky obalu.
  Grafický list doručíme v speciálním ochranném tubusu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  33,07 €
  (850 Kč)
 • Vypredané!! ​Nové album Papalescu2 dvakrát

  Dvě alba Papalescu2 na vinylu, vždy s věnováním a podpisy členů skupiny. Jedno pro Vás a jedno můžete darovat kamarádům nebo blízkým (třeba na Vánoce). Jako bonus obdržíte obě alba Papalescu2 v digitálním podobě jako MP3 včetně všech remixů a také kompletní sady grafických návrhů od malíře Zdeňka Daňka a ilustrátorky Libuše Vendlové.
  ​Poštovné v ceně.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  46,69 €
  (1 200 Kč)
 • 1 z 2 Mikiho signované bubenické paličky plus album v MP3

  Mikim přímo podepsané bubenické paličky, se kterými bubnoval na většině studiových sessions k nové desce Papalescu2 plus nové album v MP3 týden před oficiálním vydáním.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  46,69 €
  (1 200 Kč)
 • Vypredané!! Signovaná exkluzivní publikace "The A-Z of Analogue Synthesizers" od Petera Forresta

  Unikátní možnost, jak z Moimirovy sbírky získat respektovanou, ceněnou a dnes již téměř nesehnatelnou dvoudílnou publikaci od uznávaného experta na syntezátory, Petera Forresta navíc signovanou! V publikacích najdete doslova všechny typy vintage syntezátorů - včetně fotodokumentace, detailního popisu jejich možností a charakteru i odborné hodnocení,  včetně orientačních cen, za které se dají pořídit. Podepsáno Peterem Forrestem v limitované edici! (viz obrázky zde ve fotogalerii)
  * V současnosti se kniha nabízí na aukcích za cca 350$ i více.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  136,19 €
  (3 500 Kč)
 • Vypredané!! ​Kurz s Moimirem Papalescu a společné foto

  Nauč se od Moimira, jak tvořit elektronickou hudbu. Délka kurzu je 2 hodiny plus neformální popovídání u kávy nebo dobrého čaje. Zároveň si odnesete podesané nové album Papalescu2 na vinylu, s věnováním a společnou fotografií pořízenou Polaroidem.

  * vybereme předem témata, která budete chtít se mnou projít, tak, aby kurz byl pro Vás opravdu přínosný.
  ** místo konání workshopu: Moimirovo domácí studio v Praze na Žižkově za dodržení všech podmínek vzhledem k aktuální situaci.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  194,55 €
  (5 000 Kč)
 • 2 z 3 ​Podpora projektu - mecenáš alba

  Chci exkluzivně podpořit tento projekt, protože si prostě myslím, že v dnešní době má stále ještě smysl udělat takovéto výpravné album. Signovaný vinyl s věnováním a poděkováním Vám pošleme spolu se speciálním "Best of" sestaveném Moimirem ve spolupráci s hudebním redaktorem Richardem Kutějem (FullMoon), a to ze 23 (!!!) autorských alb Moimira Papalescu - včetně originálního obalu "Best of Papalescu" - v nejvyšší kvalitě FLAC i jako MP3. Zároveň přiložíme speciální podepsanou fotografickou kartičku Moimira, jejímž autorem je proslulý fotograf Václav Jirásek. Vaše jméno s poděkováním také uvedeme na obalu alba.
   

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  389,11 €
  (10 000 Kč)
 • 3 z 3 Homework2 - oficiální foto Papalescu2

  Oficiální fotografie "Homework2" k novému albu od Davida Macháčka - v exkluzivním rozměru 700x100 cm, černý hliníkový rám, signováno s věnováním, viz fotka v galerii.
  Upozornění! Odměnu si vyzvednete v Praze na Žižkově - možné společné foto z předání ve studiu - datum a čas domluvíme předem. K fotoobrazu obdržíte také nové podepsané album na vinylu. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  428,02 €
  (11 000 Kč)
 • Vypredané!! Originál obrazu "2 Astronauti na orbitu"

  Originální malba "2 Astronauti na orbitu" z prvního alba Papalescu2 "Das Teleskop", v rámu, signováno malířem Zdeňkem Daňkem (olej na dřevě). Plus nový vinyl Papalescu2, signovaný a s věnováním.
  Obraz doručíme do měsíce od skončení kamapaně na HitHitu, vinyl pak bezprostředně po vydání v listopadu 2021.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  1 167,32 €
  (30 000 Kč)