Kapka Moře - vzdělávací web

Stránka o tom nejcennějším kolem nás. O vodě. S podporou životního prostředí. Voda dává život každému z nás. Ale kdo z nás jí to doopravdy oplatil? Cílem je informovat lidi a uzdravovat vodu. A to jak u Vás doma, v potoce a řece, tak i tu velkou, slanou.

Daniela Janovská

EUR 536
pledged of EUR 1,724

31%

31% completed

18 contributors pledged

Ecology, Education

All or nothing. Project finished on May 6, 2021 at 11:38.

Choose reward for your contribution

 • sold 3
  dar je požehnáním dárce

  Pokud chcete přispět jen tak, nezištně, můžete libovolnou částkou zde. Přece i Vy jste Kapka Moře.

  Ze základních principů koloběhu vody na Zemi vyplývá, že není nové vody, ale každá kapka se stále dokola recykluje. Dává tedy velký smysl mluvit o veškeré vodě na Zemi v kontextu jediné kapky.

  Zároveň je zajímavé si uvědomit, že každá buňka ve Vašem těle je tvořena právě i vodou. Zkuste si představit všechna ta stvoření a významné osobnosti dějin, které se v životním cyklu spojily do jednoho velkého Vás. Řekněte sami, není úžasné uvědomit si fyziologickou reinkarnaci, díky které v každém z nás proudí část veškeré historie života na Zemi?
   

  Reward delivery: not specified

  EUR 5.13
  (CZK 125)
 • sold 2
  sada nálepek

  Vytvořila jsem sadu hesel a obrázků, ve kterých se odráží můj příběh. Možná pomyslná skládačka dá v jednotném celku někomu poznat i odraz dnešní doby, kterou zkusím snad trochu zlehčit.

  náhledový obrázek

  Cena je uvedena včetně dopravy. V náhledu uvidíte 2 ze 6 nachystaných nálepek. Skromnou odměnou Vám tak bude i překvapení.

   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 6.16
  (CZK 150)
 • sold 4
  set kovových brček

  „Co je živé, by živým zůstat mělo a oceán se dožaduje svého. Očisti ho s námi, aspoň kapku.“ - řekla jednou Kapka Moře

  Set kovových brček vydaných pod značkou Kapky Moře. Brčka samotná jsou pouze fyzickým nosičem vize. A při běžné nabídce tato brčka budou vždy udržována v takové cenové hladině, aby většina z jejich výtěžku mohla být nápomocná k čištění oceánů od jednorázových plastů. 

  náhledový obrázek

  ​Set samotný pak obsahuje dvě kovová brčka (rovné a zahnuté) a čisticí štěteček . S dopravou v ceně. 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 16.38
  (CZK 399)
 • sold 5
  troje sůl

  Spojitost mezi vodou a solí, obzvlášť tou mořskou, bude nejspíše zřejmá každému. Sůl dříve ovšem byla i velmi běžnou formou platidla. Dokonce se z těchto dob dochovala podobnost slov „sůl“ a „výplata“  v několika dominantních jazycích.  A tak vznikla jednoduchá myšlenka věnovat kousek té výplaty zpátky moři. 

  náhledový obrázek

  Balíček obsahuje francouzskou šedou sůl, růžovou z himálajského podhůří a černou sůl z Havaje. Cena je uvedena včetně dopravy.     

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 18.23
  (CZK 444)
 • remaining 40 from 42
  kovová brčka zlaté barvy

  Zlatá brčka jsou volbou limitované edice pro kampaň na Hithitu. Jednoduše, pokud budete mít toto zlaté brčko, znamená to, že jste svou podporu vyjádřili tady a teď. To pro celou Kapku Moře může znamenat opravdu hodně, protože pro vše, co přijde dále, bude odrazovým můstkem právě Vaše vůle podpořit nás dnes. 

  V těchto permanentních brčkách skrýváme jednoduchou myšlenku. Co kdyby rybáři mohli využít své sítě k tomu, aby vylovili kromě ryb i plastové odpadky? V důsledku přesně tyto mořské vlky podpoříte.

  náhledový obrázek

  Set samotný pak obsahuje čtyři kovová brčka (2 rovná a 2 zahnutá) a čisticí štěteček. Cena je uvedena včetně dopravy.
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 41.02
  (CZK 999)
 • sold 0
  kovová lahev

  Existují místa, kde je lahev s vodou významným darem. A protože se vymezuji proti jednorázovým plastům, je ta ode mne ze dvou vrstev kovu. Součástí ceny je doprava k Vám domů.

  V roce 2010 nemělo přístup k nezávadné pitné vodě 10,17 % světové populace. Prognóza ukazuje, že se v tomto stavu bude nacházet 22,5 % lidstva do roku 2025. My to nejspíše nedovedeme plně procítit. Ale zkuste si třeba představit takový světový den vody, ten je v některých oblastech naší planety důvodem až k rituálním oslavám.

  náhledový obrázek


  Lahve samotné jsou pak fyzickým nosičem vize. Příběhu, který může pomoci změnit tvář Světa.  
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 41.06
  (CZK 1,000)
 • sold 1
  dotovaná kontrola vody

  Za tuto částku Vám zařídím laboratorní rozbor vody, který běžně stojí 1500 Kč. Kontrola probíhá standardně dle vyhlášky 252/2004 Sb. Odběr vzorku provádíte svépomocí, případně Vám mohu asistovat.
   
  Už jste si někdy nechali zkontrolovat vodu ve Vaší domácnosti? Víte, že dle odborného stanoviska Akademie věd České republiky (2019) u nás neexistuje voda bez škodlivých cizorodých látek?

  S čím konkrétně se pak ve Vašem kohoutku můžete setkat? O nežádoucích látkách ve vodě mám na blogu celou rubriku.

  Pokud spolu zjistíme, že máte vodu, která by Vám mohla dlouhodobě škodit, ráda Vám pomohu. S těmito problémy si umím velmi dobře poradit. A tak společně můžeme vybrat vhodné filtrační zařízení odrážející přímo Váš konkrétní problém s vodou.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 49.23
  (CZK 1,199)
 • sold 0
  komplet balíček člena posádky

  Pokud si nechcete vybírat a projekt Vás opravdu zaujal, je tu kompletní balíček hrdého člena posádky za zvýhodněnou cenu. Cena je samozřejmě včetně dopravy.
  • sada nálepek
  • zlatá brčka
  • troje sůl
  • kovová lahev
  „Jsem jen krůpěj pouhá. Jsem kapkou v moři. Však tisíce nás moře tvoří!“ - řekla jednou Kapka Moře.
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 82.08
  (CZK 1,999)
 • remaining 7 from 8
  workflow: návrat k přírodě

  Jak na ochranu a obnovitelný rozvoj tůní a mokřadů? Nebo na návrat potoka k přírodě blízkému stavu? Získejte návod od odborníků.

  Témata:
  • jak získat financování
  • postup při projektové přípravě
  • průvod administrací
  • adaptační opatření v krajině
  • případové studie

  Při kompletním předání postupů pro úspěšnou realizaci budete provázeni asistencí, která v dnešní době bude probíhat pravděpodobně online. Nejedná se o školení, a tak samotné workflow musí být navázané na konkrétní záměr. Jedná se o konzultace v rozsahu do deseti hodin. Přání navrátit krajině život se pak odvíjí od Vás samotných. Pro uplatnění odměny je tedy zvolen nejdelší možný termín a přihlásit se můžete, jak se Vám to bude hodit.

  Samotné workflow získáte od seskupení neziskovek, které jsou inspirované dílem prof. RNDr. Otakara Štěrby (video).
   

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 123.14
  (CZK 2,999)
 • remaining 1 from 1
  obraz: podzimní řeka

  Obraz zachycující pohyb řeky v podzimních barvách. Řeka poklidně plyne dál mezi stromy, do neznáma, stejně tak jako životní cesta každého z nás.  Díky smyslu pro detail do sebe umí vtáhnout, proto se hodí spíše do jednoduchých interiérů, kde vynikne. Autorem je palubní umělec Barbora Kuňáková.
   
  náhled obrazu

  Obrazy jsou malované mistrovskými akvarelovými barvami, které zaručí světlostálost, barvy nemění odstín a neblednou ani za desítky let. Jde o volný arch při rozměrech 50*70cm, takže si k němu můžete přidat rám dle vlastního vkusu. Cena je uvedena včetně dopravy.


   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 201.19
  (CZK 4,900)
 • remaining 1 from 1
  obraz: řeka Feng-šuej

  Učení Feng-šuej se opírá o tok vesmírné síly a jejího vztahu s člověkem. Dle tradičního čínského učení je tato síla proměnlivá, stejně jako život plynoucí v čase. Feng-šuej doslovně znamená „voda a vítr“, snad podle zdánlivého chaosu, kterým se řídí vlnky na hladině. Učení samotné je vysvětleno do několika základních pilířů, kde voda zároveň symbolizuje cestu.

  náhled obrazu

  Obraz v sobě harmonicky promítá hned několik prvků této východní filozofie. Snoubí se v něm barevné tóny prezentující vodu a dřevo s doprovodným nádechem kovu. Již při svém vzniku vnesl klid a mír do srdce své autorky Barbory  Kuňákové. Jistě si tuto pozitivní energii přinese s sebou i k budoucímu majiteli.

  Obrazy jsou malované mistrovskými akvarelovými barvami, které zaručí světlostálost, barvy nemění odstín a neblednou ani za desítky let. Jde o volný arch při rozměrech 50*70cm, takže si k němu můžete přidat rám dle vlastního vkusu. Cena je uvedena včetně dopravy.

   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 221.72
  (CZK 5,400)