Kapka Moře - vzdělávací web

Stránka o tom nejcennějším kolem nás. O vodě. S podporou životního prostředí. Voda dává život každému z nás. Ale kdo z nás jí to doopravdy oplatil? Cílem je informovat lidi a uzdravovat vodu. A to jak u Vás doma, v potoce a řece, tak i tu velkou, slanou.

EUR 555
pledged of EUR 1,788

31%

31% completed

18 contributors pledged

Ecology, Education

All or nothing. Project finished on May 6, 2021 at 11:38.

Show all rewards

Zdravím suchozemci! Já jsem Kapka Moře.

Přináším zprávy o vodě. O dílcích skládačky, která Vám dá jako celek buď nový smysl, anebo alespoň připomene, jak jsem důležitá. Avšak můj hlavní kurz je dál za horizontem, než by se mohlo zdát. Jsem Kapka Moře. Jsem informačním webem o vodě. Pomůžete mi vztyčit plachty?

Více o mém záměru:

 • Mým osobním cílem je pomáhat veškeré vodě. Ať té, co zrovna koluje v nás, tak i té, co si pluje po světě.

 • Cílem této kampaně je pomoci mi pomáhat. Finanční pomoc použiji při tvorbě nových textových seriálů a jejich další propagaci. Při výběru nad cílovou částku snad i na novou grafiku.

Současné texty si můžete prohlédnout na mém blogu. Ve článcích samotných se zaměřuji například na osvětu, jak je pro nás důležitá kvalita vody. 

Věděli jste například, že dle stanoviska Akademie věd ČR z roku 2019 u nás neexistuje voda bez škodlivých cizorodých látek?

Zároveň se pomocí textů snažím aktivně zapojit do ochrany vodních zdrojů. Od potůčku, který se vlévá do řeky a i poté, co k moři dopluje. Ale nebudu předbíhat – zpátky k tomu, jak Vaše podpora bude využita:

Již v některých současných článcích se setkáte se souhrnem i několika vědeckých prací naráz, často i zahraničních. Shrnutí desítek stránek textů do něčeho snadno uchopitelného zabere svůj čas a ten stojí peníze. Některé texty je pak nutné konzultovat i s odborníky (například na chemii a medicínu). Výsledkem je oddělení hoaxů od faktů v době, kdy na internet může kdokoliv napsat cokoliv. A to vše ve snadno vstřebatelné formě.

Moji redakci tato práce baví, takže ve stejných principech bude pokračovat tak, aby informace měly pro čtenáře přidanou hodnotu. Vše jde ruku v ruce se snahou o pomoc životnímu prostředí. Vývoj blogu již od počátku šel směrem k provázanosti jednotlivých témat. Možná by některé překvapilo, jak u vody vše navazuje a souvisí se vším.

Za svůj osobní cíl jsem si tedy vytyčila informovat lidi, uzdravovat vodu a provádět její očistu. A to jak u Vás doma, v potoce a řece v naší krásné zemi, tak i tu vodu velkou, slanou.

Zároveň chci peníze z Hithitu použít na další propagaci a šíření příběhů o vodě. Aby se o mně více vědělo, aby nás v důsledku  co nejvíce pomohlo tam, kde je to zapotřebí a aby voda samotná pomohla každému z nás. Částka určena cílem kampaně (42.000 Kč) je zhruba rovná penězům investovaných do dosavadního rozvoje (dobře, možná to bylo o trochu víc, ale 42 je dostatečná odpověď na vše). Jinými slovy: Pokud bude kampaň na Hithitu úspěšná, tak za utržené peníze udělám dvakrát tolik práce co doposud. Úspěch zde na Hithitu bude znamenat i dostatek finančních prostředků na spolupráci a konzultace s novými odborníky z oborů, kterým se věnuji. Vaše podpora se tak přímo odrazí ve tvorbě nových příběhů o vodě i v jejich účelu.

Můj osobní kurz:

Tyto čtyři směry jsou kompasem pro můj kurz. Snažím se je spojovat způsobem, ve kterém chci pokračovat. A Vy mi v tom můžete asistovat  právě prostřednictvím této kampaně. V důsledku pak pomůžete jakémukoliv z těchto směrů:

 • vliv vody na zdraví člověka

 • čištění oceánů od plastů

 • dodávání pitné vody do míst trpících jejím nedostatkem

 • obnova české vodní krajiny

Vliv vody na zdraví člověka: Blíže Vás seznámím se škodlivými látkami ve vodě a informuji, jak je rozpoznat a z vody bezpečně odstranit. Zároveň se můžete seznámit s tím, kdy nám voda dokáže přinášet různé zdravotní benefity a napomáhat přirozeným procesům obnovy našeho těla. Věděli jste, že její správná úprava dokonce dokáže prokazatelně zpomalit proces stárnutí?

Čištění oceánů: Je pravda, že u nás žádné moře nemáme. Přesto je na stavu oceánů závislý náš každodenní život, tak jak jej známe. Zároveň je pravdou, že většina (cca 85 %) plastových odpadů v oceánech jsou jednorázové plasty, které se používají dennodenně i na pevnině. Na očistě spolupracuji s organizací 4Ocean, které se mi již povedlo zaslat v březnu první vybranou sbírku - leč skromnou - první úspěšně dokončenou.

Snížení vodní krize: Tím, jak může nedostatek pitné vody v zemích třetího světa ovlivnit i naši budoucnost, Vás dnes strašit nebudu. V budoucnu jistě promluvím i o tomto, ale dnes nesmutněme, pokud je tu důvod i k radosti. Je tu ochránce, který věří, že je možné, aby do roku 2030 měl každý na Zemi přístup k pitné vodě. Tento ochránce si říká prostě: VODA (WATER org). A vzhledem k tomu, že má na kontě již přes 30 miliónů zachráněných životů - já věřím na oplátku ve VODU.

Obnova české vodní krajiny: Poloha naší země je silnou výhodou, která je však po letech pustošení krajiny zároveň její velikou nevýhodou. Nemusíme se bát, že k nám nějaký sousední stát pošle po řece škodlivé látky nebo bude regulovat její přítok. Na druhou stranu - a to je právě to - žádný takto vypůjčený vodní zdroj u nás není. A tak veškerá voda, na kterou se můžeme spoléhat, je ta, co u nás pramení. Proto je důležité věnovat se každé tůni, každému potoku. Pomáhá mi v tom Koalice pro řeky - sdružení neziskovek a odborníků s desítkami let praxe. 

I Vy jste Kapka Moře:

Pokud budete sdílet můj příběh přátelům na sociálních sítích, ukážete jim další netušený rozměr - proč je voda základem života. Hned v první odměně projektu se dozví, proč i oni sami jsou jednou z kapek moře.

                          

Jedna z mnoha. Tvořím základní podmínky pro život na Zemi. Jsem studna plná vody. Jsem letním deštěm. Nikdo ale nemůže říci, že by o mně věděl vše. Chceš mě poznat blíže? Zasloužím si, aby ses o mě zajímal. Není to žádná věda.

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 3
  dar je požehnáním dárce

  Pokud chcete přispět jen tak, nezištně, můžete libovolnou částkou zde. Přece i Vy jste Kapka Moře.

  Ze základních principů koloběhu vody na Zemi vyplývá, že není nové vody, ale každá kapka se stále dokola recykluje. Dává tedy velký smysl mluvit o veškeré vodě na Zemi v kontextu jediné kapky.

  Zároveň je zajímavé si uvědomit, že každá buňka ve Vašem těle je tvořena právě i vodou. Zkuste si představit všechna ta stvoření a významné osobnosti dějin, které se v životním cyklu spojily do jednoho velkého Vás. Řekněte sami, není úžasné uvědomit si fyziologickou reinkarnaci, díky které v každém z nás proudí část veškeré historie života na Zemi?
   

  Reward delivery: not specified

  EUR 5.32
  (CZK 125)
 • sold 2
  sada nálepek

  Vytvořila jsem sadu hesel a obrázků, ve kterých se odráží můj příběh. Možná pomyslná skládačka dá v jednotném celku někomu poznat i odraz dnešní doby, kterou zkusím snad trochu zlehčit.

  náhledový obrázek

  Cena je uvedena včetně dopravy. V náhledu uvidíte 2 ze 6 nachystaných nálepek. Skromnou odměnou Vám tak bude i překvapení.

   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 6.39
  (CZK 150)
 • sold 4
  set kovových brček

  „Co je živé, by živým zůstat mělo a oceán se dožaduje svého. Očisti ho s námi, aspoň kapku.“ - řekla jednou Kapka Moře

  Set kovových brček vydaných pod značkou Kapky Moře. Brčka samotná jsou pouze fyzickým nosičem vize. A při běžné nabídce tato brčka budou vždy udržována v takové cenové hladině, aby většina z jejich výtěžku mohla být nápomocná k čištění oceánů od jednorázových plastů. 

  náhledový obrázek

  ​Set samotný pak obsahuje dvě kovová brčka (rovné a zahnuté) a čisticí štěteček . S dopravou v ceně. 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 16.99
  (CZK 399)
 • sold 5
  troje sůl

  Spojitost mezi vodou a solí, obzvlášť tou mořskou, bude nejspíše zřejmá každému. Sůl dříve ovšem byla i velmi běžnou formou platidla. Dokonce se z těchto dob dochovala podobnost slov „sůl“ a „výplata“  v několika dominantních jazycích.  A tak vznikla jednoduchá myšlenka věnovat kousek té výplaty zpátky moři. 

  náhledový obrázek

  Balíček obsahuje francouzskou šedou sůl, růžovou z himálajského podhůří a černou sůl z Havaje. Cena je uvedena včetně dopravy.     

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 18.90
  (CZK 444)
 • remaining 40 from 42
  kovová brčka zlaté barvy

  Zlatá brčka jsou volbou limitované edice pro kampaň na Hithitu. Jednoduše, pokud budete mít toto zlaté brčko, znamená to, že jste svou podporu vyjádřili tady a teď. To pro celou Kapku Moře může znamenat opravdu hodně, protože pro vše, co přijde dále, bude odrazovým můstkem právě Vaše vůle podpořit nás dnes. 

  V těchto permanentních brčkách skrýváme jednoduchou myšlenku. Co kdyby rybáři mohli využít své sítě k tomu, aby vylovili kromě ryb i plastové odpadky? V důsledku přesně tyto mořské vlky podpoříte.

  náhledový obrázek

  Set samotný pak obsahuje čtyři kovová brčka (2 rovná a 2 zahnutá) a čisticí štěteček. Cena je uvedena včetně dopravy.
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 42.53
  (CZK 999)
 • sold 0
  kovová lahev

  Existují místa, kde je lahev s vodou významným darem. A protože se vymezuji proti jednorázovým plastům, je ta ode mne ze dvou vrstev kovu. Součástí ceny je doprava k Vám domů.

  V roce 2010 nemělo přístup k nezávadné pitné vodě 10,17 % světové populace. Prognóza ukazuje, že se v tomto stavu bude nacházet 22,5 % lidstva do roku 2025. My to nejspíše nedovedeme plně procítit. Ale zkuste si třeba představit takový světový den vody, ten je v některých oblastech naší planety důvodem až k rituálním oslavám.

  náhledový obrázek


  Lahve samotné jsou pak fyzickým nosičem vize. Příběhu, který může pomoci změnit tvář Světa.  
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 42.57
  (CZK 1,000)
 • sold 1
  dotovaná kontrola vody

  Za tuto částku Vám zařídím laboratorní rozbor vody, který běžně stojí 1500 Kč. Kontrola probíhá standardně dle vyhlášky 252/2004 Sb. Odběr vzorku provádíte svépomocí, případně Vám mohu asistovat.
   
  Už jste si někdy nechali zkontrolovat vodu ve Vaší domácnosti? Víte, že dle odborného stanoviska Akademie věd České republiky (2019) u nás neexistuje voda bez škodlivých cizorodých látek?

  S čím konkrétně se pak ve Vašem kohoutku můžete setkat? O nežádoucích látkách ve vodě mám na blogu celou rubriku.

  Pokud spolu zjistíme, že máte vodu, která by Vám mohla dlouhodobě škodit, ráda Vám pomohu. S těmito problémy si umím velmi dobře poradit. A tak společně můžeme vybrat vhodné filtrační zařízení odrážející přímo Váš konkrétní problém s vodou.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 51.04
  (CZK 1,199)
 • sold 0
  komplet balíček člena posádky

  Pokud si nechcete vybírat a projekt Vás opravdu zaujal, je tu kompletní balíček hrdého člena posádky za zvýhodněnou cenu. Cena je samozřejmě včetně dopravy.
  • sada nálepek
  • zlatá brčka
  • troje sůl
  • kovová lahev
  „Jsem jen krůpěj pouhá. Jsem kapkou v moři. Však tisíce nás moře tvoří!“ - řekla jednou Kapka Moře.
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 85.10
  (CZK 1,999)
 • remaining 7 from 8
  workflow: návrat k přírodě

  Jak na ochranu a obnovitelný rozvoj tůní a mokřadů? Nebo na návrat potoka k přírodě blízkému stavu? Získejte návod od odborníků.

  Témata:
  • jak získat financování
  • postup při projektové přípravě
  • průvod administrací
  • adaptační opatření v krajině
  • případové studie

  Při kompletním předání postupů pro úspěšnou realizaci budete provázeni asistencí, která v dnešní době bude probíhat pravděpodobně online. Nejedná se o školení, a tak samotné workflow musí být navázané na konkrétní záměr. Jedná se o konzultace v rozsahu do deseti hodin. Přání navrátit krajině život se pak odvíjí od Vás samotných. Pro uplatnění odměny je tedy zvolen nejdelší možný termín a přihlásit se můžete, jak se Vám to bude hodit.

  Samotné workflow získáte od seskupení neziskovek, které jsou inspirované dílem prof. RNDr. Otakara Štěrby (video).
   

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 127.67
  (CZK 2,999)
 • remaining 1 from 1
  obraz: podzimní řeka

  Obraz zachycující pohyb řeky v podzimních barvách. Řeka poklidně plyne dál mezi stromy, do neznáma, stejně tak jako životní cesta každého z nás.  Díky smyslu pro detail do sebe umí vtáhnout, proto se hodí spíše do jednoduchých interiérů, kde vynikne. Autorem je palubní umělec Barbora Kuňáková.
   
  náhled obrazu

  Obrazy jsou malované mistrovskými akvarelovými barvami, které zaručí světlostálost, barvy nemění odstín a neblednou ani za desítky let. Jde o volný arch při rozměrech 50*70cm, takže si k němu můžete přidat rám dle vlastního vkusu. Cena je uvedena včetně dopravy.


   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 208.60
  (CZK 4,900)
 • remaining 1 from 1
  obraz: řeka Feng-šuej

  Učení Feng-šuej se opírá o tok vesmírné síly a jejího vztahu s člověkem. Dle tradičního čínského učení je tato síla proměnlivá, stejně jako život plynoucí v čase. Feng-šuej doslovně znamená „voda a vítr“, snad podle zdánlivého chaosu, kterým se řídí vlnky na hladině. Učení samotné je vysvětleno do několika základních pilířů, kde voda zároveň symbolizuje cestu.

  náhled obrazu

  Obraz v sobě harmonicky promítá hned několik prvků této východní filozofie. Snoubí se v něm barevné tóny prezentující vodu a dřevo s doprovodným nádechem kovu. Již při svém vzniku vnesl klid a mír do srdce své autorky Barbory  Kuňákové. Jistě si tuto pozitivní energii přinese s sebou i k budoucímu majiteli.

  Obrazy jsou malované mistrovskými akvarelovými barvami, které zaručí světlostálost, barvy nemění odstín a neblednou ani za desítky let. Jde o volný arch při rozměrech 50*70cm, takže si k němu můžete přidat rám dle vlastního vkusu. Cena je uvedena včetně dopravy.

   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 229.89
  (CZK 5,400)