Coffee & Books ještě žije! SOS děčínské kulturní kavárny

Děčínská kulturní kavárna Coffee & Books volá SOS. Děláme co můžeme, ale bez vaší podpory to už nepůjde - okénko nestačí. Půl roku jsme zavřeni. Nevíme ještě jak dlouho. V době uzavření platíme nejen lidi, ale potřebujeme platit i náklady. Stát nepomáhá.

Author: Jana Víchová

 • Coffee & Books - objednávejte na baru

 • Coffee & Books

 • Coffee & Books - zahrádka

 • Open Mic v C&B

 • Vánoční čtení pohádek

 • Náš tým v plné sestavě

 • Tohle už jsme dlouho neviděli. :(

 • Chlebich podle vzoru sandvich.

 • To jsme my. Také. Pančitelka a naše koťata.

 • Snídaně kdykoliv se vzbudíte.

EUR 7,206
pledged of EUR 6,486

111%

111% completed

23 days until the end

291 contributors pledged

Antivir, Food

Děčín, Ústecký kraj, Česko

Pledge
Show all rewards

Jak to začalo

Za všechno může naše dcera. Pracovala v kavárně v Jackson Hole ve Wyomingu a tak dlouho jsme jí jezdili navštěvovat, až jsme se do kavárny zamilovali. Tedy - zejména do lidí, kteří se tam scházeli, do atmosféry a do vůně kávy. Když potom Honza nemohl najít práci, nikdo mu neodpovídal na nabídky ( že jako moc vysoké datum narození) vyšlo otevření kavárny jako jasná volba. Projekt který mi ležel v šuplíku ( místo pro přednášky, koncerty, setkání) jsme upravili, a vrhli jsme se s otevřeným srdcem do oboru o kterém jsme nevěděli vůbec nic.

Co je náš cíl?

Snažíme se podnikat otevřeně, zaměstnáváme mnoho juniorů, pro které jsme první pracovní zkušeností. Nabízíme i terapii prací pro lidi ve  stavu vyhoření. Snažíme se vytvářet místo, kam se lidé rádi vrací. Kavárnu, která nám chyběla a která se stala nejen pro nás, ale pro mnoho našich hostů druhým domovem. Kulturní mikroscénu kde tři roky probíhal každý čtvrtek program. Místo pro spisovatele, básníky, muzikanty.

Detaily

Pomožte nám udržet nad vodou naší milovanou kavárnu. Čtyři roky provozujeme místo pro lidská setkání, komunitní prostor kde bývaly přednášky a koncerty. Máme okénko, ale to nestačí. Každý měsíc zavření lijeme do zachování provozu naše osobní peníze, ale rezervy dochází. Nevíme kdy bude konec, stát nepomáhá a nechceme se ocitnout v situaci, kdy fakt nebudeme mít na zaplacení nákladů. Věříme, že to spolu s vámi přežijeme. Chceme a potřebujeme plavat a mít hlavu nad vodou. Částka 170618 Kč je datem kdy jsme kavárnu otevřeli. Věříme, že bude šťastné-

... a ještě něco navíc

Snažíme se vytvořit v Děčíně místo lidských setkání, kulturní bod,  kde si můžete povídat a nebude vás rušit hudba. Kulturní pidiscénu kam zveme zajímavé osobnosti. Na tom se nic nemění. Je to náš život, který propojujeme  s těmi vašimi. Společně tohle všechno vytváříme a bez společné energie nelze pokračovat. Věříme, že nemusí pršet, stačí když kafe. V tomhle případě, že i nakape.

Kdo jsme?

Jsme rodina a jsme hlavně lidi a snažíme se na to pořád myslet. Je to víc než si člověk často uvědomuje. Lidství se propisuje do všeho co děláme. Od přístupu k zákazníkům až po jednání se zaměstnanci. Jana, autorka konceptu a principál našeho cirkusu má na starosti nejen byznys, ale i lidi a  kulturní program. Honza - je provozní a barista. Na něm stojí denní provoz kavárny, řeší vše co je potřeba akutně řešit. Martina, naše záložní energie a zrychlovač - má na starosti procesy a svojí kavárenskou kvalifikaci propisuje do zajišťování efektivity. A potom máme 4 zaměstnance na hlavní pracovní poměr a dalších osmnáct dohodářů a lidí na částečný úvazek. Od juniorů po dospěláky, které baví u nás pracovat. V zimě toho tolik není, ale v létě pracuje každý kdo má ruce a nohy. I nyní se snažíme každému zajistit a zaplatit alespoň pár hodin, abysme  neztratili kontakt.

Proč to děláme?

Nikdy jsme si nemysleli, že to budeme potřebovat, ale bojujeme o přežití a každá cesta je dobrá. Nejsme e-shop, naše produkty nelze prodat přes poštu. Dobrou kávu, capuccino nebo chai latté prostě lidem nepošleme. Věříme, že tohle šílenství, do kterého jsme se dostali díky vládě, která nechá podnikatele v gastru topit,  přežijeme. Zkoušíme aktivovat naše podporovatele a fanoušky napříč Českou republikou. To co nyní vyděláme dáme do mezd. Z vybraných peněz splatíme pětinu úvěru, která jsme si vzali, abysme tohle období přežili. Kdyby se podařilo zaplatit celý, bylo by to super, ale na 500 tisíc jsem si netroufli.

News

Feb 20, 2021 Děkujeme vám ❤️🙏

, Vážení přátelé moc vám všem děkujeme. Jsme dojetí a vděčni za vaši podporu a rychlost s jakou se naplnila. Máme radost z toho, ze se nám podařilo k tématu přitáhnout i pozornost médií.   V celém marastu ve kterém se naše společnost nachází se ukazuje, že občané suplují úlohu selhávajícího státu.…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 54 Podporuj za dobrý pocit s pohlednicí

  I když k nám nemůžete, můžete nás podpořit dobrovolným příspěvkem. Nemusí pršetm stačí když ka(f)pe, znáte to. Každá koruna se počítá. Můžete zaslat samozřejmě i víc.
  Budete mít dobrý pocit, že jste pomohli a pošleme vám děkovnou pohlednici.
  Vaše jméno se objeví na webu v sekci Pomohli přežít. Mockrát děkujeme.

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 7.60
  (CZK 200)
 • 138 Coffee & Cake - předplacená káva a spol...

  Pokud jste místní nebo se rozhodnete k nám dorazit, můžete si u nás předplatit kávu a sladkou či slanou dobrotu.
  Káva a občerstvení podle vašeho výběru na vás bude čekat ode dne otevření kavárny.
  Spolu s kávou u nás obdržíte i placku. Poukázka vám přijde poštou. Tak si jí nezapomeňte s sebou přivézt.
  Vaše jméno bude uvedené na webu v sekci Pomohli přežít.
  Děkujeme!
   

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 11.40
  (CZK 300)
 • 50 from 50 Chytač dobrých nápadů

  Zašleme vám zapisnik A5 s tužkou a logem Coffee & Books, do kterého si můžete chytat vaše skvělé nápady tak dlouho dokud se do něj vejdou. K tomu samolepku . Vaše  jméno bude uvedeno na webové Zdi díků. 

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 11.40
  (CZK 300)
 • 26 Coffee & Books Box

  V tomhle balíčku vám přijde překvapení v podobě 250 g balíčku zrnkové kávy z liberecké pražírny Mia Coffee a vybraná kniha z naší kavárenské knihovny. Samozřejmě i naše placka a pohlednice, která potěší a můžete jí někomu poslat a pozvat ho na kávu. Překvapivě analogicky.
  Vaše jméno bude uvedené na webu v sekci Pomohli přežít. Děkujeme.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 26.61
  (CZK 700)
 • Sold out!! XMASS BOX Coffee & Books

  Vánoční  - tajemná krabice  plná hezkých kavárenských věcí, kterou zašleme do konce listopadu.
  Necháte se překvapit? Garantujeme vám, že na to zapomenete a v listopadu budete valit oči na překvapivý balíček.
  Vaše jméno bude uvedené na webu v sekci Pomohli přežít. Pokud nám napíšete vzkaz, bude zveřejněn v rámečku na naší Zdi díků.
  Děkujeme.

  Reward delivery: In a year

  Pledge EUR 38.02
  (CZK 1,000)
 • 29 BFF - Brunch For Four v Coffee & Books

  Až bude otevřeno čeká vás parádní snídaně (kdykoliv během dne) s lidmi na kterých vám záleží.

  Královský brunch pro čtyři  - míchaná vejce nebo chlebiche či chlebousty, káva, čaj, džus, zákusek / wafle, mimosa.

  Vaše jméno bude uvedené na webu v sekci Pomohli přežít. Pokud nám napíšete vzkaz, bude umístěn v rámečku na naší Zdi díků.
  Děkujeme!
   

  Reward delivery: In a year

  Pledge EUR 60.82
  (CZK 1,600)
 • Sold out!! Adoptuj židli v Coffee & Books

  Adoptujte si židli v Coffee & Books. Jsou krásné, kovové a budou nést nápis s vaším jménem.
  Pokud příjdete a židle bude obsazená, budete mít dobrý pocit, že díky vaší podpoře si mohou lidé sednout v kavárně, která žije, tepe a je plná návštěvníků.
  Pokud přijdete a židle bude volná, budete mít skvělý pocit, že jste součástí příběhu kavárny Coffee & Books.
  Pro adoptující bude v průběhu roku připraven speciální adopční večer.
  Vaše jméno bude uvedené na webu v sekci Pomohli přežít. Pokud nám napíšete vzkaz, bude zveřejněn v rámečku na naší Zdi díků.
  Děkujeme.

  Reward delivery: In a year

  Pledge EUR 76.03
  (CZK 2,000)
 • Sold out!! Dopoledne za barem v Coffee & Books

  Čtyři z vás si mohou zajistit prémiový zážitek - půlden za barem v Coffee & Books.
  Zjistíte že kavárenský provoz je taková mývalí záležitost.
  Naučíme vás připravit kávu na kávovaru a zažít kavárnu z druhé strany.
  Budeme se vám věnovat a bude jen na vás, co se za čas u nás strávený naučíte.
  Na cestu domů vám dáme balíček kávy, tričko a náš  porcelánový hrneček na kávu.
  Vaše jméno bude uvedené na webu v sekci Pomohli přežít. Pokud nám napíšete vzkaz, bude zveřejněn v rámečku na naší Zdi díků. Děkujeme.

  Reward delivery: In a year

  Pledge EUR 114.05
  (CZK 3,000)
 • 6 from 6 Párty pro 15 osob v Coffee & Books

  Přichystáme pro vás výjimečný zážitek. Uzavřeme pro vás kavárnu, kterou jinak neuzavíráme.

  Dáváme k dispozici šest sobot. Ve vybranou sobotu (po vzájemné domluvě) od 17 do 22 hodin bude kavárna jen vaše. Připravíme akci nebo oslavu se sladkým i slaným občerstvení,  nealko nápoji a vínem pro vašich 15 přátel.

  Vaše jméno bude uvedené na webu v sekci Pomohli přežít. Pokud nám napíšete vzkaz, bude umístěn v rámečku na naší Zdi díků.
  Děkujeme!

   

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 684.28
  (CZK 18,000)