Lord Hoven - film

Lord Hoven je třicetiminutový absolventský film týmu stojícího za dokumentem Mgr. Radovan Kaluža. Jedná se o detektivní příběh točící se okolo proslulého incidentu na jedné z vysokých škol.

EUR 146
pledged of EUR 1,915

7%

7% completed

7 contributors pledged

Film, Art

Show all rewards

Teaser

Rozhodli jsme se, že náš absolventský film nebude vypadat jako absolventský film, ale jako film. Z toho důvodu je náš rozpočet vyšší, než je běžné u studentských snímků. Poslední finanční mezerou v našem rozpočtu, do kterého již přispěly naše vlastní kreditky, tématicky spřízněná firma Toi Toi a také soukromí mecenášové, je částka, která pokryje pronájem toho nejdůležitějšího - profesionální kamery Arri Alexa. Přístroj poslouží našemu záměru natočit vizuálně kvalitní film.

Jedná se o příběh hledání nejznámějšího neabsolventa vysoké školy, jehož život byl v takových sračkách, až s nimi musel začít plnit VŠEchny záchodové kabinky. Detektiv Arnošt udělá cokoliv, aby se jimi prokousal a tento, zdánlivě banální a bizarní, případ vyřešil. Zaplete se ale do systému intrik a politikaření, které ho postaví před otázku, zda má cenu stát si za svými ideály nebo zpohodlnět a zpronevěřit se jim. Snímek si neklade za cíl šokovat ani explicitně ukázat co největší množství splašek rozmatlaných po zdech. Zamýšlí se nad "hovny", která otravují naši společnost.

Hlavní roli detektiva a studentky školy ztvární Lukáš Příkazký a Jenovéfa Boková, divákům známí z filmu Hořící keř. Dále Petr Stach na pozici velitele kriminalistů, z téhož filmu. Jiří Štěpnička je rektor. A objeví se i Václav Neužil.

Hudbu poskytli Floex a PSH.

Premiéra je plánována na září 2013, dále se hodláme zúčastnit domácích a zahraničních festivalů, poté distribuovat film pomocí VOD. Momentálně jednáme i o televizním uvedení.

Jako tvůrčí tým jsme natočili hodinový dokument o internetovém fenoménu Mgr. Radovanu Kalužovi, jenž byl nasazen do omezené kinodistribuce a šíření skrze VOD zajistila distribuční společnost Aerofilms.

Kaluža nás podnítil k natočení dokumentu, naproti tomu dodnes nevypátraný Lord Hoven je inspirací ke vzniku hraného filmu podle skutečných událostí.

Podpořte prosím naše snažení a zaslužte se o vznik snímku, jenž mapuje další městskou legendu.

Comments

Choose reward for your contribution

 • 2

  DVD s filmem Lord Hoven

  Reward delivery: In half a year

  EUR 7.66
  (CZK 200)
 • 2

  DVD s filmem Lord Hoven a plakát filmu.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 19.15
  (CZK 500)
 • 0

  DVD s filmem Lord Hoven, plakát filmu a vstup na premiéru.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 38.29
  (CZK 1,000)
 • 1

  Jako partner filmu Vaše jméno v titulcích. DVD s filmem Lord Hoven, plakát filmu a vstup na premiéru.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 76.58
  (CZK 2,000)
 • 0

  Koprodukce filmu po domluvě s produkcí. DVD s filmem Lord Hoven, plakát filmu a vstup na premiéru.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 191.46
  (CZK 5,000)