ROZHOVORY O TANCI

Rozhovory o tanci s profesionály z různých oborů. Našimi hosty budou lidé, kterým přišel tanec do cesty natolik zásadně, že je provází v různých podobách a rovinách jejich životem.

 • NATÁČENÍ ROZHOVORŮ O TANCI S HERCEM JIŘÍM DVOŘÁKEM

EUR 270
pledged of EUR 3,135

8%

8% completed

8 contributors pledged

Dance

Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Vše začalo spontánně, při hovorech mezi dvěma přáteli a kolegy z tanečního světa Radky Šulcové a Eduarda Zubáka o tom, co bude dál během coronavirové situace a po ní. Nechtěli jsme sedět doma se založenýma rukama, ale něco udělat a o tanci si alespoň povídat se zajímavými osobnostmi, kterých se tanec přímo či nepřímo dotýká a ovlivňuje jejich profesní i osobní život. Tak se zrodily Rozhovory o tanci :)

Co je náš cíl?

Naším cílem je udržet tanec při životě. Dělat tanci osvětu a odkrývat jeho hodnoty v pravé kráse. Rozhovory o tanci mohou posvítit na cestu k jeho porozumění těm, kteří se ještě s tancem tolik neseznámili a zároveň mohou uspokojit i vyspělé tanečníky, umělce, odborníky, kteří se rádi dostávají hluboko do samé podstaty věci. 

Detaily

Naším pilotním projektem je cyklus pěti setkání s výjimečnými osobnostmi různých oborů během svátečních nedělních podvečerů.
Chceme však pokračovat dál, protože víme, že to má smysl.

Rozhovory o tanci

Moderují: Radka Šulcová & Eduard Zubák
Kde: Zoom/Youtube streaming
Kdy: Neděle 6.12., 13.12., 20.12., 27.12., 3.1.
Čas: 17h

---- 6.12. Tango speciál - tanec, hudba a co bandoneon?

Můžete shlédnout ze záznamu zde: Tango speciál - tanec, hudba a co bandoneon?

Marek Štefan & Jakub Jedlinský Měli se potkat se svými bandoneony na pódiu Vánoční milongy před 3 lety, ale nakonec si všechno řeknou až teď… Moc se těšíme na debatu o tangu pohledem tanečníka, průkopníka argentinského tanga v Čechách i bandoneonisty kapely Sin Rumbo Marka Štefana, který se však živí jako inženýr vývoje v leteckém průmyslu a pohledem profesionálního hudebníka, akordeonisty, bandoneonisty, člena i dramaturga několika hudebních těles a hudebního pedagoga Jakuba Jedlinského.

---- 13.12. Jak se tančí hercům?

Můžete shlédnout ze záznamu zde: Jak se tančí hercům?

Jiří Dvořák, charismatický filmový i divadelní herec, kterého většina zná z Anděla páně jako čerta Uriáše, je ovšem i zdatným tanečníkem. To předvedl nejen v soutěži Stardance, kterou v roce 2018 vyhrál, ale i na divadelních prknech. S argentinským tangem se setkal v hlavní roli inscenace Tango Sólo, která se v roce 2005 ve světové premiéře uvedla ve Vinohradském divadle. A nás bude zajímat jaké je tanec “hrát”, jaký tanec má nejraději a proč? A kdy si s ním příště zatančíme…

----- 20.12. Balet - král tanců?

Můžete shlédnout v přímém přenosu na: Balet - král tanců?

Adéla Pollertová Dětství věnovala moderní gymnastice, ale v 15ti přesedlala na balet a ten nasměroval její další kariéru. Jako sólistka působila v Hamburském baletu a Národním divadle v Praze. Učí na HAMU a dnes má i svoji baletní akademii. Co si pod pojmem tanec představí špičková baletka? A co se myslí o improvizaci? Jak ji k interpretaci inspiruje hudba? Mimochodem taky párkrát přišla na milongu, když se vrátila do Prahy z Hamburku...tak na to je jí taky zeptáme :-)

---- 27.12. Flamenko speciál

Los gallitos de flamenco Stanislav Kohútek (Morenito de Triana) & Matúš Kohútek (Mateo El Gallito) 

Sourozenci, kterým by nikdo neuvěřil, že se nenarodili v kolébce flamenka ve španělské Andalusii, ale na Slovensku. Jeden je fenomenální flamenkový kytarista, který působil v několika andaluských flamenkových skupinách a vystupoval na tablaech v Seville a druhý je ceněným flamenkových tanečníkem ale také zpěvákem, pertusionistou, klavíristou a skladatelem. A jak to vypadá, když se dají dohromady? Nejen na to se jich právě zeptáme. A vy můžete být při tom.

3.1. Tanec a publicistika, tanec současnosti a budoucnosti?

Nina Vangeli Je nám ctí, že naše pozvání přijala tato uznávaná přední divadelní a taneční publicistka současné české kulturní scény, divadelní a operní režisérka, choreografka, překladatelka. Zaměřuje se zejména na současný tanec, alternativní tanec a divadlo a tzv. cross-over. Naše novoroční povídání bude o tanci, jeho sociálních, uměleckých aspektech a kulturních přesazích. Určitě přijde i otázka na vnímání tanga a flamenka. Nenechte si to ujít.

... a ještě něco navíc

Když nemůžeme tančit, budeme si o tanci povídat, zkoumat, hledat jeho podstatu a místo v našem každodenním životě. Hlavním cílem je udržet tanec v živý. Prostřednictvím hovorů o tanci s osobnostmi z různých oborů, můžeme poznávat tanec neotřelým způsobem z různých úhlů a pohledů. Našim pilotním projektem je pětidílný cyklus hovorů o tanci. Je vlastně jedno, který tanec nás vzal za srdce, jestli je to balet, moderna, společenský tanec, argentinské tango, flamenco, latino, street či breakdance… jestli je to umění nebo lidová zábava… jestli nás více baví ho vidět nebo tvořit nebo sami tančit... jestli s hudbou živou, reprodukovanou nebo s vnitřním hlasem…. nakonec zjistíme, že tanec je sametové proudění a přelévání blahodárné energie mezi všemi účastníky. Máte pocit, že se stáváte jedním organismem. Nádechem přijímáte a výdechem dáváte.

Kdo jsme?

Tanec je naše životní cesta a poslání. 

Eduard Zubák:

Tanečník, choreograf, pedagog
Vedoucí oddělení pohybu a tance na mezinárodní konzervatoři v Praze
Ředitel akademie tanečního umění a sportu Duende Kolín.
Účastník pořadu Stardance, Mistr ČR v latinskoamerických tancích, sólový tanečník v muzikálu Carmen, člen hudebně taneční formace Flamenco Element.

Radka Šulcová:

Tanečnice, lektorka tance, manažerka školy argentinského tanga Caminito.Cz
"Průkopnice" a čelní propagátorka argentinského tanga v Praze i Čechách
Organizátorka mnoha lokálních i mezinárodně významných událostí v oboru
Choreografka a tanečnice v inscenacích Tango Sólo (Divadlo na Vinohradech), Drž mě pevně, miluj mě zlehka (Divadlo ABC), Zločin v posázavském Pacifiku (Divadlo Kalich), ad.

Proč to děláme?

Protože chceme pomoci tanci, aby byly vnímán a pochopen ve své kráse a hloubce. Protože chceme pomoci lidem, pro které je tanec profesí, či posláním. Protože chceme přiblížit lidem, jak důležitou roli pohyb na hudbu (tanec) a zpěv hraje pro psychickou rovnováhu, sociální a emoční inteligenci, harmonii, ať už jste v roli diváka, tanečníka nebo tvůrce. 

Některé z odměn:

Další odměny v sekci ,,ODMĚNY"

Comments

Choose reward for your contribution

 • 2 Pro dobrý pocit

  Podpořte náš projekt částkou 100,-Kč pro dobrý pocit. Pomůžete nám dále realizovat náš projekt ROZHOVORY O TANCI.
   

  Reward delivery: Not specified

  EUR 3.92
  (CZK 100)
 • 2 from 2 Flamencové CD skupiny Remedios

  Krásný dárek v podobě flamenkového CD zdarma, hudební skupiny Remedios pod taktovkou sourozenců Morenita de triana a Matea el Gallita, kteří jsou také našimi hosty Rozhovorů o tanci. CD uspokojí všechny milovníky flamenkové hudby, jazzu, alternativní hudby.
  FLAMENCOVÁ FORMACE - REMEDIOS

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 19.59
  (CZK 500)
 • 8 from 10 Vstupenka na ples PRVNÍ REPUBLIKY

  Krásný dárek v podobě vstupenky zdarma na ples PRVNÍ REPUBLIKY v Kolíně dne 26.3.2021 od 20:00. Skvělý orchestr a pestrý program je zárukou krásného večera.
  PLES REPUBLIKY  

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 19.59
  (CZK 500)
 • 4 from 5 Elegantní triko

  Elegantní triko s nápisem naší taneční školy Duende. Pánské - černé, dámské několik barev. Napište do poznámky jakou barvu a velikost trika si přejete.
  Foto v sekci: foto - video.   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 39.18
  (CZK 1,000)
 • 2 from 4 Soukromá lekce argentinského tanga s Radkou Šulcovou

  Vyzkoušejte nebo věnujte soukromou lekci argentinského tanga s Radko Šulcovou v taneční škole Caminito v Praze. Napíšeme si a dohodneme vhodný termín. 
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 58.78
  (CZK 1,500)
 • 3 from 4 Soukromá lekce s Eduardem Zubákem

  Vyzkoušejte nebo věnujte soukromou lekci  dle vlastního výběru s Eduardem Zubákem v taneční škole Duende. Můžete vybírat z kurzů flamenca, společenských tanců, arg. tanga,  salsy. Napíšeme si a dohodneme vhodný termín. 
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 58.78
  (CZK 1,500)
 • 4 from 4 Taneční Kurz argentinského tanga v taneční škole Caminito v Praze

  Vyzkoušejte jedinečný párový tanec argentinské tango pod vedením nejlepších lektorů v ČR v taneční škole Caminito v Praze. Dárek můžete věnovat komukoliv kdo touží po obětí ve víru argentinského tanga. Napíšeme si a dohodneme vhodný termín.
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 156.74
  (CZK 4,000)
 • 4 from 4 Taneční kurz dle vašeho výběru v taneční akademii Duende Kolín

  Taneční kurz v taneční škole Duende dle vlastního výběru. Párové společenské tance, Flamenco pro jednotlivce, Argrntinské tango, Salsa. Napíšeme si a dohodneme vhodný termín. 
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 156.74
  (CZK 4,000)
 • 4 from 4 Taneční kurz klasického baletu s Adélou Pollertovou


  Máte jedinečnou možnost setkat se osobně s úžasnou bývalou sólistkou Národního divadla v Praze Adélou Pollertovou při tanečním kurzu klasického baletu v její soukromé baletní škole Napíšeme si a dohodneme vhodný termín.

  Reward delivery: In a year

  EUR 195.92
  (CZK 5,000)