Po jedné stopě - Nechceme to vzdát!

Cestopisný dokument PO JEDNÉ STOPĚ chce lidem prostřednictvím televizní obrazovky ukázat Afriku od severu na jih. Díky válce v Kamerunu a coronavirové krizi není možné cestu dokončit, ale chceme udělat vše pro to, abychom mohli pokračovat.

Author: lifeREPORT.tv

 • Solné jezero v Turecku

 • Rituální tanec kmene Dan

 • Západ slunce v Africe

 • Hlavní silnice v Guinea Bissau

 • Rituální tanec Voodoo

 • Hlavní silnice v Ghaně

 • Smutné balení před odjezdem z Nigérie

 • V Africe nikdy nejsme sami

 • Škola postavená díky české organizaci Wontanara

 • Roztomilé opičky stráží tajemný les

 • Přes veškerou únavu jsme stále plni euforie

 • Z pevnosti na Zlatém pobřeží v Ghaně

 • Náš tým první africké etapy

EUR 16,584
pledged of EUR 15,337

108%

108% completed

22 days until the end

458 contributors pledged

Film, Education

Pledge
Show all rewards

Jak to začalo

To jsme se tak jednou náhodou potkali u piva. Uznávaný cestovatel slovinského původu Igor Brezovar a žižkovský rodák herec Martin Písařík. Přestože jsme oba z jiných světů, okamžitě jsme si padli do noty. Igor celý svět projel na motorce sám. Nikoho k sobě nepotřebuje. Ale zjistili jsme, že společně nás to víc baví a můžeme také něco předat ostatním lidem. Igor svojí zkušeností a otevřeností a Martin svým humorem a energií. Sehnali jsme kameramana, postavili malý a pracovitý tým a získali ke spolupráci Českou televizi, která naše první cesty odvysílala. Bohužel, spousta nákladů zůstala na nás, ale stále máme chuť pokračovat a lidem něco nového říct a ukázat.

Co je náš cíl?

Naším cílem je projet Afriku po západním pobřeží od severu na jih a ukázat různorodosti jednotlivých států, kvality života, kultury i mentality lidí od saharských krajin, přes džungli až k vysokým horám. 

Detaily

Jak možná víte, nemůžeme teď s projektem PO JEDNÉ STOPĚ dokončit naši cestu po Africe. Poslední etapu jsme museli kvůli válce v Kamerunu přerušit a nechat motorky s autem stát venku na dvorku v nigérijském Calabaru. Pokračování cesty jsme navíc museli kvůli celosvětové coronavirové krizi už dvakrát odsunout. Náš rozpočet s tím vším, bohužel, nepočítal a tak neplánovaně musíme posílat peníze za parkování, nakoupit nové díly, odejdou baterie atd. Jsou třeba nová víza do všech zemí, prodloužit mezinárodní karnety a kvůli problematickým hranicím s Kamerunem řešíme transport do Kamerunu lodí a to vše a nejen to je vysoko nad náš aktuální rozpočet. Výsledná částka 400 tisíc korun vše sice nepokryje, ale výrazně nám pomůže, abychom nemuseli poslat motorky a auto zpátky do Čech a ukončit naši cestu. Prosíme vás tedy o pomoc, ať můžeme plánovat pokračování a vrátit se na cestu, kterou jsme sami sobě a vám slíbili. 

... a ještě něco navíc

Chceme zároveň poděkovat všem za přízeň, protože vaše reakce a zájem nás žene dopředu a dává nám smysl i v náročnějších a těžších chvílích na cestách nebo během jejich dlouhé přípravy.

Kdo jsme?

Já jsem Martin Písařík, jsem herec, náladový romantik a potulný muzikant. V době, kdy to bylo možné, jsem hrál v hudebním divadle Karlín, v divadle Ungelt, Na Fidlovačce atd., občas seriály a filmy a jiné podivnosti.

A já jsem Igor Brezovar, světoběžník, duše široká, milovník hráškových konzerv a dobré veselé společnosti. Už jsem projel celý svět a teď ho s Martinem hodlám projet ještě jednou :-)

Proč to děláme?

Protože chceme ukázat svět jinak než klasické cestopisy. Mluvíme s lidmi, bydlíme u nich, jsme tzv. přímo v terénu. Nechceme, aby nás zastavila válka nebo virus, chceme mít naději, že se vrátíme a cestu dokončíme. Nejsme lidé, co nechávají věci nedodělané.

Comments

Choose reward for your contribution

 • 35 Pro dobrý pocit

  Vaší odměnou bude dobrý pocit, že jste součástí našeho projektu a pomohli jste tak, jak momentálně můžete.

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 7.67
  (CZK 200)
 • 113 Balíček samolepek - PO JEDNÉ STOPĚ

  Samolepky mapy Afriky s naší trasou a logo Po jedné stopě. Můžete tím uplatit své děti, které si nás nalepí třeba pod krtečka nebo si vyzdobit kancelář, dílnu, bar či auto. Jsme rádi, že nám fandíte a že je to vidět! Poštovné je zahrnuto v ceně.

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 11.50
  (CZK 300)
 • 27 Podepsaná fotografie formátu A5

  Martinem a Igorem vlastnoručně podepsaná fotografie formátu A5, kterou můžete mít na nočním stolku :-) nebo vždy u sebe třeba jako záložku ve své oblíbené knize. 

  Fotografii vám vám doručíme nejpozději do měsíce od ukončení sbírky, avšak počítáme, že to bude podstatně dříve. Poštovné je v ceně.

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 19.17
  (CZK 500)
 • 8 Podepsaná fotografie formátu A4

  Martinem a Igorem vlastnoručně podepsaná fotografie formátu A4, kterou můžete mít při práci ve své pracovně nebo při práci na svém záchodě :-)

  Fotografii vám vám doručíme nejpozději do měsíce od ukončení sbírky, avšak počítáme, že to bude podstatně dříve. Poštovné je v ceně.

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 23.01
  (CZK 600)
 • 30 Dámské tričko - PO JEDNÉ STOPĚ

  Skvělý doplněk k našemu vínu na posezení s kamarádkou či klidný večer s partnerem, či na běžné nošení ať Vaše kroky vedou kamkoliv. Budeme rádi, že Vám budeme tak nablízku, milé dámy :-)
  Napište nám jen do poznámky, o jakou velikost máte zájem.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 26.84
  (CZK 700)
 • 105 Pánské tričko - PO JEDNÉ STOPĚ

  Skvělý doplněk k naší kšiltovce. Různé velikosti (S,M,L,XL). Těsné tričko si můžete vzít na parádu do fitka, pohodlné na běžné nošení a větší velikost můžete pořídit sobě nebo přítelkyni na spaní.
  Napište nám jen do poznámky, o jakou velikost máte zájem.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 26.84
  (CZK 700)
 • 14 Podepsaná fotografie s věnováním formátu A3

  Martinem a Igorem vlastnoručně podepsaná fotografie formátu A3, kterou můžete mít ve své kanceláři nebo třeba v garáži.

  Fotografii vám vám doručíme nejpozději do měsíce od ukončení sbírky, avšak počítáme, že to bude podstatně dříve. Poštovné je v ceně.

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 26.84
  (CZK 700)
 • Sold out!! Pohled odeslaný z Afriky

  Až budeme díky Vaší pomoci opět natáčet v Africe, pošleme Vám osobně pohled z nějaké ze zemí, kterými budeme projíždět. Budete tak mít památku nebo pohled směníte za balíček sušenek a lahvové pivo. :-)

  Reward delivery: In over a year

  Pledge EUR 28.76
  (CZK 750)
 • 24 Kšiltovka s logem PO JEDNÉ STOPĚ

  Oblíbená pokrývka hlavy napříč generacemi. Podle směru kšiltu být sportovec nebo rapper a stále budete spojeni s naším cestopisem.

  Kšiltovku vám doručíme nejpozději do čtvrt roku od ukončení sbírky, avšak počítáme, že to bude podstatně dříve. Poštovné je v ceně.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 30.67
  (CZK 800)
 • 16 Podepsaný plakát s věnováním ve formátu A2

  Martinem a Igorem vlastnoručně podepsaný plakát formátu A2, který může zdobit společnou klubovnu, trampskou chatu, dílnu nebo úřad.

  Fotografii vám vám doručíme nejpozději do měsíce od ukončení sbírky, avšak počítáme, že to bude podstatně dříve. Poštovné je v ceně.

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 38.34
  (CZK 1,000)
 • 7 Dámská mikina - PO JEDNÉ STOPĚ

  Když Vám bude v tričku zima, vezměte si mikinu. Cestou na maturitní ples, ať už jste maturantka, sestra, matka nebo učitelka se Vám bude hodit a co teprve cestou nad ránem z něj! A když někdy slezete z motorky nebo zavane na chatě od údolí, zahřeje Vás a nás to potěší.
  Napište nám jen do poznámky, o jakou velikost máte zájem.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 53.68
  (CZK 1,400)
 • 21 Pánská mikina - PO JEDNÉ STOPĚ

  Skvělý doplněk ke kšiltovce a tričku. Mikina je vhodná k podzimní opravě motorky, nebo na letní večerní zahrádku k pivu či jako gentlemanské gesto k zakrytí prochladlého spoře oděného děvčete.
  Napište nám jen do poznámky, o jakou velikost máte zájem.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 53.68
  (CZK 1,400)
 • 46 from 50 Láhev moravského vína Po jedné stopě - červené nebo bílé

  Kvalitní červené moravské víno z vinařství Vajbar ze sběratelské edice s etiketou PO JEDNÉ STOPĚ. Jestli si vyberete červené nebo bílé víno, to je na vás. Napište nám do poznámky, jaké byste si přáli. 

  Víno vám doručíme nejpozději do čtvrt roku od ukončení sbírky, avšak počítáme, že to bude podstatně dříve. Poštovné je v ceně.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 57.52
  (CZK 1,500)
 • Sold out!! Soukromá večere s Igorem

  Užijte si sám/sama či s partnerkou/partnerem dobré jídlo v ještě lepší společnosti otevřeného a výřečného Igora Brezovara. Nudit se rozhodně nebudete. Večere proběhne v Praze ve vyhlášené restauraci U Kašpárka.

   

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 191.72
  (CZK 5,000)
 • Sold out!! Soukromá večere s Martinem

  Užijte si sám/sama či s partnerkou/partnerem dobré jídlo a nejen to ve společnosti Martina Písaříka. Témat k hovoru může být spousta a žádné není tabu :-) Večere proběhne v Praze ve vyhlášené restauraci U Kašpárka.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 195.55
  (CZK 5,100)
 • 9 from 20 Degustace vína s Martinem a Igorem ve vinařství Vajbar

  Užijte si kvalitní víno a dobrou náladu během konverzace nejen o víně, cestách a divadle v autentickém a útulném prostředí vinařství Vajbar ve vesničce Zaječí.

  Společná degustace proběhne nejpozději do půl roku od ukončení sbírky, avšak počítáme, že to bude podstatně dříve. 

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 268.40
  (CZK 7,000)
 • 2 from 3 Zážitková výuka jízdy na motorce: v terénu + Tričko - Po jedné stopě

  Ať jste začátečníci nebo zkušení jezdci, muži, ženy, děti, máme pro vás připraven celodenní kurz jízdy v terénu. Bezpečně a zábavnou formou se naučíte ovládat velké enduro, nebo se přijedete vyřádit a posunout své dovednosti. Celý den vedený lektory motoškoly “Přijďte se projet”. Cenu vám předáme po skončení sbírky, vybrat si ji můžete do jednoho roku. V ceně je také naše tričko Po jedné stopě - pánské / dámské

  https://www.prijdteseprojet.cz/

  Reward delivery: In a year

  Pledge EUR 306.75
  (CZK 8,000)
 • 4 from 5 Osobní poděkování v titulcích pořadu

  Pokud nám přispějete touto částkou, rádi napíšeme Vaše jméno s poděkováním na závěr prvního dílu další cesty po Africe, kde už zůstane jako jeho nedílná součást.

  Reward delivery: In over a year

  Pledge EUR 766.87
  (CZK 20,000)
 • 1 from 1 “Bublák” - auto s příběhem

  Za tuto částku Vám po skončení natáčení cesty po Africe předáme auto, které je výjimečné a doufáme, že bude i "slavné". :-)
  Je to nesmrtelný stroj, který si vždy bude držet svoji hodnotu.
  "Bublák" Toyota Landcruiser HJ60 - Heavy Duty, rok výroby 1986

  Reward delivery: In over a year

  Pledge EUR 16,104.29
  (CZK 420,000)