Živá kultura doma

Chceme nabídnout platformu pro pedagogy a umělce, kteří si nevědí rady nebo se chtějí inspirovat v době, kdy je živá kultura ohrožena.

 • Knihy, které můžete vybírat

 • Tašky z projektů Pavla a Báry

 • Knihy, které můžete vybírat

 • Živá kultura doma - blog Terezy

EUR 3,175
pledged of EUR 2,724

116%

116% completed

121 contributors pledged

Art, Education

Most, Ústecký kraj, Česko

Show all rewards

Živá kultura doma

Nouzový stav znemožnil provozovat živou kulturu, změnil přístup ke vzdělávání a zamezil nám setkávat se tváří v tvář. Jsme přesvědčeni o tom, že živá kultura je nenahraditelná, právě proto, že zprostředkuje tato živá setkání. Rozhodli jsme se však nepodlehnout skepsi a hledat nové cesty, které nás alespoň pomocí virtuálního světa nenechají propadnout pocitu, že jsme sami.

Navazujeme na facebookovou stránku “Hrajeme divadlo doma,” která během první vlny sdružovala lidi a dávala jim možnost společných zážitků a to především s dětskou literaturou od Lindgrenové a bratří Grimmů. Nyní chceme postoupit o krok dál. Chceme nabídnout širší obsah a také možnost přivýdělku pro lidi z našeho oboru.

Všichni z nás se pohybují na pomezí pedagogiky a umění, rádi bychom proto touto platformou “Živá kultura doma” motivovali, inspirovali a poukázali na různé techniky a metody pro možnou práci na sobě samém i v kolektivu.

Budeme se věnovat poezii, bubnování, pilates, hledání svého hlasu. Poslouchat podcasty, nahlížet do drama světů nebo sledovat rozhovory s osobnostmi z kulturního světa. A mnoho dalšího, co budete moci přinést i Vy sami.

Vybrané peníze budou použity na tvorbu videí a správu web.

Za Váš příspěvek děkujeme.

Honza, Jeník, Bára, Oksana, Káča, Víťa, Pavel a Rézi

Dramaťácké okénko s Oksanou a Pavlem

Tipy, triky a rozhovory pro všechny, kteří se chtějí nejen vzdělávat, ale i inspirovat. V rámci této sekce se seznámíme s krásnou i odbornou literaturou, uměleckou tvorbou  i samotným sestavením lekcí pro online výuku. Necháme vás nahlédnout pod pokličku naši práce, seznámíme Vás s odborníky napříč republikou a nabídneme různé techniky a metody dramaťáku online. 

Podcasty s Honzou 

Jan Mrázek si zve hosty z řad divadelníků, muzikantů, divadelních pedagogů a lektorů vůbec, kteří se všichni ocitli v jedné stejné díře, aby spolu v mezičase probrali témata, týkající se živé kultury, sebepoznání, seberozvoje a nebo vůbec toho, jak se má našinec postavit ke světu, přestože zrovna není vůbec virologem.

Podporujme kulturu s Pavlem

Rozhovory s nejrůznějšími osobnostmi veřejného života, s osobnostmi, které se snaží o to, aby naše města byla důstojná k žití. Majitelé kaváren, klubů, umělci a organizátoři kulturních akcí jsou nejen důležitou spojkou ke kultuře, ale v současné době ohroženým druhem. I vy je můžete podpořit. 

Zahrajte si s Jeníkem

V sekci, která je určena pro bubeníky, rozhodně neočekávejte žádné lekce, ani žádná moudra. Rozhodl jsem se zveřejnit práci, kterou žákům zadávám v rámci distanční výuky. Bude se jednat převážně o jednoduchá videa, která pomohou žákům s nácvikem etud z geniální školy: Základy hry na bicí nástroje, od profesora Miloše Veselého. Mimo nácvik etud ve 2-3 tempech najdete v každém videu i procvičování ozvěn. Teorii a notopis ve videích nevysvětluji, je to jen o hraní. Můžete očekávat i transkripce skladeb, kterým se s žáky věnujeme, nebo jsem v minulosti vytvořil pro vlastní potřebu. Takže heslo bicí sekce našeho projektu je:Zahrajte si se mnou, ale na nic se mě neptejte!

Hlasovka s Bárou 

Hlas. Kde vzniká a jak funguje? Jak s ním správě zacházet? Budeme společně zkoumat, objevovat a hledat. Tělo, hlas, dech, artikulaci, představu. To všechno a spoustu dalšího.

Pilátes s Káčou

Pohyb je jedním z nejdůležitějších pilířů zdravého těla i mysli. Pilates je metoda vhodná pro ženy i muže, teenegery i seniory, pro ženy těhotné i po porodu, lidi s bolestmi zad, ale i jako kompenzace k jiným druhům sportů. Můžeš se mnou na webu cvičit podle videí pro začátečníky i pokročilé. Dostaneš se k odkazům na zajímavé články o zdraví a o těle jako takovém. Možná se dokonce dozvíš věci, které ještě nevíš a začne Tě udivovat, jak je lidské tělo dokonalé, stejně jako to udivuje mě!

www.kacapilates.cz

Svobodná poezie s Vítkem

Pravidelný seriál o hlubokých, zčeřených vodách literatury a poezie především. Dělalo se Vám při větě „co tím chtěl básník říci“ nevolno? Pojďte se ponořit pod hladinu školních osnov a prohlédnout oparem čítankových výběrů. Zjistíte, že před vámi leží zcela nový, neopakovatelný a úžasně barvitý svět, který jen čeká na své objevení. V literatuře nemusíte tonout. Ukážeme si, jak plavat svobodně a beze strachu. Jak si hrát s texty, a odhalit záhady, které ostatním zůstávají skryty. Nová česká poezie. Klasické verše. Jak číst. Jak interpretovat. Jak se vyjádřit. Jak porozumět. Jak být svobodný.

Hrajeme Divadlo doma pro všechny

Rubrika, kterou založil Pavel během první vlny karantény, za úkol bude nejen navázat na facebookovou stránku "Hrajeme divadlo doma" (https://www.facebook.com/hrajemedivadlodoma) , ale i nadále aktivizovat učitele a dát jim možnost a prostor prezentovat jejich práci i jejich svěřenců. Během první vlny jsme pracovali převážně s literaturou od bratří Grimmů a A. Lindgrenové, zapojilo se do tohoto projektu na 50 pedagogů, umělců, studentů či rodičů. A v tom bychom rádi pokračovali.   

Jak přežít doma s dětmi blogguje Rézi

Tento blog by měl sloužit jako inspirace lidem, jejichž děti v normální době moc času doma netráví a najednou jsou doma skoro pořád. Chtěla bych vám psát naše osobní zážitky z běžných dní. Jak trávit společně čas, abyste si večer mohli říct, že tento den měl smysl. Posbírám nápady na tvoření, výpravy do přírody, ale i recepty z kuchyně.

Oksana Kaplanová - pedagožka ZUŠ Louny, absolventka FFUK, studentka DAMU, majitelka kočky, maminka a milovnice kremrolí

Pavel Skála - pedagog ZUŠ Most, absolvent a aktuálně studující DAMU, lektor, tatínek, vašnivý kuchař a milovník LEGA

Jan Mrázek - divadelní lektor, improvizátor a muzikant, absolvent a aktuálně studující DAMU, syn, strýc a milovník brownies

Vít Malota - Režisér, básník, lektor, literární kritik, novinář, pivař a bývalý fotbalový rozhodčí

Jeník Turek - pedagog ZŠ a ZUŠ, absolvent teplické konzervatoře a ústecké UJEP

Barbora Gréeová - pedagog ZUŠ Most, absolvent a aktuálně studující DAMU, dcera a milovnice mojita a Káči Rousové

Káča Turková-Rousová - učitelka zpěvu, instruktorka Pilates, amatérská tatérka, největší fanda zdravého životního stylu a života v přírodě.

Rézi Skálová - Máma na plný úvazek a mimo to montessori pedagožka, milovnice přírody a umění, co se do všeho pouští podle hesla Pipi Punčochaté: „ To jsem nikdy nedělala, to mi určitě půjde.“

V neposlední řadě nebudeme lhát, čím víc peněz bude, tím bude víc příspěvků a s tím i jejich větší kvalita.

Díky 

A vše najdete na www.zivakulturadoma.czhttps://www.facebook.com/zivakulturadoma/

News

Dec 18, 2020 Díky, všem.

52 hodin do konce.  Náš hlavní cíl se nám podařilo splnit.  Moc Vám děkujeme. Tak odtajníme ještě jeden plán. Od ledna budou veřejné/online setkání v rubrice Podporujeme kulturu s Pavlem. První diskuse se bude zabývat komunitními kavárnami/kluby ve vašem městě. Jak moc zásadní roli hrají ve…

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • 29 Jen tak chci podpořit

  Podpořte tento projekt a těšte se z něj. 
  A my budeme těšit Vás.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 7.78
  (CZK 200)
 • 42 from 50 Taška z projektů, které pořádá Pavel a Bára

  Pavel a Bára kromě jiného pořádají i festival PřeMostění a vedou Divadelní klub Školka. Z těchto projektů mají supr tašky, které si můžete pořídit. 

  PS: Pokud ji chcete zaslat, prosíme o přidání 50 Kč na poštovné. Případně ji předáme osobně dle domluvy. 

  PS2: Do poznámky uveďte, o jakou máte zájem. (Foto najdete galerii kampaně)

  Reward delivery: In half a year

  EUR 9.73
  (CZK 250)
 • 45 from 50 Opravdová fotka týmu s podpisy

  Chcete-li nás mít doma, pošleme Vám fotku týmu, který stojí za tímto projektem. 
  Každý z nás se podepíše a na zadní stranu napíše věnování jenom pro Vás.

  Zašleme poštou nebo předáme osobně dle domluvy. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 9.73
  (CZK 250)
 • 5 from 20 Ručně vyráběné mýdlo od Terezy

  Ručně vyráběné olivové mýdlo s bylinkami a kořením (2ks). Věnování je v tomto případě samozřejmostí.

  PS: Pokud ji chcete zaslat, prosíme o přidání 50 Kč na poštovné. Případně je předáme osobně dle domluvy. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 11.67
  (CZK 300)
 • 46 from 50 Poděkování přes video

  Nahrajeme Vám video, kde vyjádříme naši neskonalou vděčnost. Bude to osobní, bude to dojemné, bude to silné.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.62
  (CZK 350)
 • 92 from 100 Taška "Revitalizuji kulturu"

  Taška, která ukáže všem, že jste to vy, kdo pomáhá oživení kultury.

  Taška je z fairtrade bavlny.

  PS: Pokud ji chcete zaslat, prosíme o přidání 50 Kč na poštovné. Případně ji předáme osobně dle domluvy. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.62
  (CZK 350)
 • 48 from 50 Kniha z nabídky

  Máme spoustu  literatuty, celkem 50 knih, ze kterých si můžete vybrat tu svou. Jaká je ta Vaše můžete dohledat ve fotkách. 
  Do poznámky napište jakou berete a my Vám ji vyřadíme.  
  Kdo dřív přijde, ten dřív mele.

  PS: Pokud ji chcete zaslat, prosíme o přidání 50 Kč na poštovné. Případně ji předáme osobně dle domluvy. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.62
  (CZK 350)
 • 15 from 20 Na gin s Pavlem

  Pavel tě zve do Divadelního klubu Školka (Most) na Gin s tonikem a okurkou. Nebo jenom na gin. Případně na tonic. Když si koupíš tuhle odměnu víckrát, je možné vypít celou lahev a najít Džina.
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 16.54
  (CZK 425)
 • 8 from 10 Na lounské pivo s Oksanou

  Oksana vám během tohoto posezení nejen poví něco o lounském pivovarnictví, ale i o historii města Louny. 

  Nepijete-li pivo, můžete si dát kafe.

  Vše bude probíhat v oblíbené hospůdce/kavárně Oksany v Lounech.

  Reward delivery: In a year

  EUR 17.51
  (CZK 450)
 • 4 from 10 Tvá vlastní báseň od Vítka

  Nech si napsat báseň volným veršem na zakázku. Dle vlastního tematického výběru. 

  Rozsah básně je cca. 20 veršů.

  Báseň pošleme v krásné  a ručně nadepsané obálce. 

  Reward delivery: Not specified

  EUR 17.51
  (CZK 450)
 • 20 from 20 Pojď si s náma zaběhat

  Chceš sportovat, vyber člověka a pojď sportovat.
  Takhle jednoduché to je. Zaběhej si 4 km s tvým favoritem.  

  Třeba okolo Matyldy v Mostě. Zatopený důl, který musíš vidět. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 19.46
  (CZK 500)
 • 64 from 70 Taška "Rekultivuji kulturu"

  Taška, která ukáže všem, že jste to vy, kdo pomáhá přeměňovat holé pláně internetu na urodné místo kultury a pedagogiky. 

  Taška je z fairtrade bavlny.


  PS: Pokud ji chcete zaslat, prosíme o přidání 50 Kč  na poštovné. Případně ji předáme osobně dle domluvy. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 19.46
  (CZK 500)
 • 18 from 20 Pilates v přírodě s Káčou

  Pojďte si zacvičit s Káčou do přírody. Jedná se o jedinečnou příležitost, která bude nejenom energetizující, ale především naplňující.

  Lekce se ukuteční po dohodě všech přihlášených, hnedle jak bude teplo a příjemně.

  Lekce trvá cca hodinu s následnou rozpravou a uskuteční se na Mostecku.

  Reward delivery: In a year

  EUR 19.46
  (CZK 500)
 • 9 from 10 ​Pozitivně laděné tričko od Terezy

  Batikované “ice galaxy” nebo spirála, možno psát požadavky na velikost a barevné preference, tričko bude pečlivě vybráno v second handu, protože nepodporujeme fast fashion.

  PS: Pokud ho chcete zaslat, prosíme o přidání 50 Kč na poštovné. Případně ho předáme osobně dle domluvy. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 19.46
  (CZK 500)
 • 7 from 10 Hodina bicích s Jeníkem

  Snil jsi vždycky o tom, že si zahraješ svojí oblíbenou písničku ale zatím ses neodhodlal. Nebo máš potomka, co ho fascinuje jeden z nejkrásnějších nástrojů na světě? Tahle odměna je pro tebe jak dělaná.

  Hodinu s Honzou si budete moci užít v Mostě.

  Reward delivery: In a year

  EUR 27.24
  (CZK 700)
 • 48 from 50 Taška "Jsem mecenáš kultury"

  Bez Vás by kultura jednodušše neexistovala. A právě pro Vás máme limitovanou edici tašek s nápisem "Jsem mecenáš kultury".

  Taška je z fairtrade bavlny.

  Jsme na Vás hrdí.

  Díky Vám! 

  PS: Pokud ji chcete zaslat, prosíme o přidání 50 Kč na poštovné. Případně ji předáme osobně dle domluvy. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 27.24
  (CZK 700)
 • 2 from 5 Do sauny s Bárou

  Bára (a její maminka) má doma Saunu. Chceš-li se do ní podívat s Bárou, neváhej. Odměnu tohoto kalibru získá pouze 5 z Vás.

  Bára se už těší.

  Bára bydlí v Mostě, hned vedle Divadelního klubu Školka (Most).
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 35.02
  (CZK 900)
 • Sold out!! Tetovačka od Káči

  Káča ti udělá kérku tradičním handpokem. Bude to originál tobě na míru. 

  Je to zážitek na celý život. 

  Je to rituál.

  Tetovat můžeme v Divadelním klubu Školka (Most) nebo se domluvíme individuálně.

  Reward delivery: In a year

  EUR 42.80
  (CZK 1,100)
 • Sold out!! Tetovačka od Káči 2

  Káča ti udělá kérku tradičním handpokem. Bude to originál tobě na míru.  

  Je to zážitek na celý život.  

  Je to rituál. 

  Tetovat můžeme v Divadelním klubu Školka (Most) nebo se domluvíme individuálně.

  Reward delivery: In a year

  EUR 46.69
  (CZK 1,200)
 • 1 from 2 Tetovačka od Káči do třetice!

  Káča ti udělá kérku tradičním handpokem. Bude to originál tobě na míru.  

  Je to zážitek na celý život.  

  Je to rituál. 

  Tetovat můžeme v Divadelním klubu Školka (Most) nebo se domluvíme individuálně.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 50.54
  (CZK 1,299)
 • Sold out!! Výšlap na Ranou s rodinami Pavla a Oksany

  Pojď se s námi projít na Ranou (České Středohoří) a cestou si popovídat nejen o drama světech. Navíc po karanténě ten pohyb všichni potřebujeme. Nahoře si dáme sváču.

  Výlet bude trvat celé odpoledne.

  Reward delivery: In a year

  EUR 58.37
  (CZK 1,500)
 • 9 from 15 Seminář PROdukt a PROces s Honzou a Pavlem

  Jednodenní seminář zaměřený na dramatickou výchovu, který povede Honzík Mrázek s Pavlíkem Skálou. 

  Seminář bude trvat 8 naplněných hodin až po okraj. A pak můžeme jít na pivo. 

  Termín bude stanoven po domluvě, předpokládáme počátek prázdnin.

  Místo realizace bude Most nebo Praha.
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 62.26
  (CZK 1,600)
 • 4 from 5 Sponzor pro jednu rubriku

  Vyberte si jednu rubriku a na konci každého videa budete uvedeni jako sponzor této rubriky a to po dobu jednoho měsíce. 

  Vaše jméno/logo uvedeme nejen na konci videí, ale i na našem webu.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 97.28
  (CZK 2,500)
 • 2 from 3 Buď moderátor

  Pokud si vždycky toužil být moderátor, máš jedinečnou šanci. Vyber si Honzu nebo Pavla a vyzpovídej je až do aleluja. Odpoví ti na každou otázku alespoň malinko týkající se oboru.  

  Jeden díl je prostě tvůj.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 116.73
  (CZK 3,000)
 • 4 from 5 Hlavní partner

  Po dobu jednoho měsíce Vás budeme uvádět s velkou hrdostí u všech videí. Vaše logo/jméno se objeví po tuto dobu i na webu a sociálních sítích. 

   

  Reward delivery: In a year

  EUR 389.11
  (CZK 10,000)
 • 2 from 2 Nejlepší partner projektu na světě

  Budeme vás uvádět všude. Za každým videem, za každým podcastem, děkovat na webu, facebooku a budeme si Vás jednoduše hýčkat.

  Vaše logo/jméno uvidí prostě všichni po dobu jednoho roku.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 972.76
  (CZK 25,000)