🌿Divoženky

Tři dívky, milion nápadů, jeden projekt. Tak to jsme my. DIVOŽENKY🌿 Pomozte nám prosím s financemi na materiál, ze kterého vykouzlíme plátěné tašky, nebo třeba obaly na knihy a nejen to. Přečtěte si náš příběh a kam chceme směřovat, těšíme se na vás! ​

Author: Divé ženy

 • Rostoucí obaly na knihu

 • Věneček pro Divoženku

 • Plátěná taška

 • Rostoucí obal na knihu

 • Plátěná taška Bříza

 • Náramek

 • Zero Waste

 • Plátěná taška Lesní

 • Rostoucí obaly na knihu

 • Plátěná taška Luční kvítí

 • Domácí čokoládá

 • Naše Divoženka

 • Pohlednice č.1

 • Pohlednice č.2

 • Pohlednice č.3

 • Pohlednice č.4

 • Pohlednice č.5

 • Vánoční limitka

EUR 316
pledged of EUR 1,142

27%

27% completed

10 days until the end

19 contributors pledged

Ecology, Design

Opava, Moravskoslezský kraj, Česko

Pledge
Show all rewards

                           

Jsme tři. Hanka, Katka a Markéta. Hanka pracuje jako pečovatelka v domově po seniory a velmi ráda fotí a vyrábí cokoliv, co lze pod oblast DIY zařadit. Katka pracuje v nízkoprahovém centru pro děti a mládež a studuje sociální práci. Je to hlavní švadlenka a většinu šitých výrobků má na triku právě ona. Kromě toho všeho ještě peče ze svého vymazleného kvásku. A pak jsem tady já, Markéta. Studuji psychologii, a protože je můj koníček čtení, jsem pasována do role naší pisatelky.

Jako malé jsme spolu jezdily na tábory a později jsme tam i dělaly vedoucí. Prošli jsme si společně celou řadou zátěžových situací i přesto se máme stále rády. A to už něco znamená! 

Máme toho spoustu co nabídnout a také spoustu co říct. Bude nám ctí, když nás doprovodíte během našich prvních krůčku vstříc vysněné budoucnosti.

                                                                           

Už jako malé holky jsme běhaly po polích s luky a čarodějnými hůlkami a domů se vracely až za tmy a pouze za předpokladu, že tam bude čekat domácí perník. Vždycky jsme toužily žít na vesnici, mít zahradu, po které se můžeme procházet bosky, mít doma napečeno a ruce si moct utírat do zástěry, kterou jsme samy spíchly na šicím stroji. 

Čím jsme starší, tím více si uvědomujeme, že nechceme žít rychle a zběsile. A protože to máme všechny stejně, přirozeně k sobě máme blízko a projekty kolem šití, pečení, pěstování potravin a vyrábění výrobků všeho druhu vymýšlíme a provádíme už opravdu dlouho.

Divoženky původně vznikly jako nápad, že budeme dělat blog/instagram, kde o tomto životním stylu budeme psát a kumulovat kolem sebe další stejně smýšlející osoby. A to proto, že kolem sebe známe více mladých žen, které by rády přivedly více toho "domácna" i do svých životů. Naše články měly být inspirací, návodem, dodáním kuráže nebo prostě jenom místem odpočinku pro ty, kteří by k nám zavítali jen pro estetiku našich fotografií. 

Koncept ruční výroby přišel už v prvopočátcích, kdy jsme si založily instagram a kdy Divoženky dostaly první obrysy. Rozumějte, my jsme stejně pořád něco vyráběly a teď byla možnost spojit příjemné s užitečným. Pozitivní ohlasy okolí na naše první výrobky byly tím potřebným popostrčením, kdy jsme si řekly: "Tak jo, to by šlo.". A tak jsme do toho šly a teď jsme tady. Snažíme se prorazit s ideou, která má podle nás smysl a která je prostě krásná. Není nic krásnějšího, než že se člověk může zabývat tím, co ho nejvíc baví a ještě to nazývat svým povoláním. 

Naše produkty:

  Věneček pro Divoženku           Plátěná taška                            Věneček pro Divoženku          Plátěná taška

                                             

1) Výroba: Naším cílem je vybrat dost peněz na výrobu vlastnoručních výrobků. Začínáme s plátěnkami, rostoucími obaly na knihy (obaly se přizpůsobí tloušťce knihy), věnečky pro divoženky (nebo pro nevěsty/družičky) a macrame závěsné poličky. V současné chvíli nás nejvíce zaměstnává příprava kolekce vánočních ozdob z přírodních a recyklovaný materiálů a šité adventní kalendáře. Chceme, aby koupený materiál byl kvalitní. Šijeme převážně ze 100% bavlny, kterou kupujeme u místních prodejců. Záleží nám na tom, aby naše výrobky byly poctivé a s láskou dělané. Vaši pomoc využijeme na to, abychom nakoupily více materiálu a případně i pár strojů, které k výrobě potřebujeme a které ještě nemáme. Chceme se rozvíjet a máme velké plány, ve kterých nás brzdí zejména nedostatek financí.

2) Web a E-shop: Finanční pomoc bychom využily nejen na zhotovení našich výrobků, ale i na správcovství webových stránek https://www.divezeny.com/, kde postujeme recepty, návody a články s tématikou zero waste, domácího pečení, tradic, zahradničení, šití a různých dalších eko témat. Snažíme se zaujmout co nejrozsáhlejší nabídkou námětů a také tak nějak psát o tom, co je pro nás samotné důležité. Na tomto blogu jsme před několika dny s velkou radostí  spustily e-shop, kde je možno naše výrobky zakoupit. Do té doby to bylo možné pouze přes stránku https://www.fler.cz/divozenky nebo přes instagram. Teď už však naši zákazníci mohou nakupovat jednoduše a elegantně, jelikož je vše na jednom místě. E-shop k sobě samozřejmě váže jisté finanční náklady (pro spuštění jsme si potřebovaly vyřídit živnostenský list a pro údržbu je třeba platit pravidelné poplatky), proto vaši pomoc potřebujeme také v této oblasti.

Na portál hithit.cz jsme se přihlásily, protože potřebujeme tak říkajíc "injekci" do začátku. Doufáme, že se díky této počáteční pomoci rozjedeme natolik, aby nám prodej našich výrobků zafinancoval další výrobu a my se tak mohly naplno věnovat nezávislé tvorbě.

3) Dílna a Workshopy: Do budoucna chceme náš vlastní tvořící prostor. Opravdová dílna je pro nás velmi důležitá, protože jako všichni ostatní, i my začínáme vyrábět doma na klíně. Společný prostor by nám pak pomohl k větší kreativitě, poskytl by nám potřebné místo pro soustředění a soukromí a také bychom se zde jednodušeji setkávaly, což by významně přispělo k našemu dalšímu rozvoji. 

Společnou dílnu máme v plánu využít ještě jiným způsobem. Rády bychom kolem Divoženek vytvořily komunitu lidí, kteří také chtějí do svého života přidat špetku tradičních hodnot a naučit se tvořit svýma vlastníma rukama. V dílně pak můžeme pořádat workshopy, šití základních výrobků, společné tvoření věnců na advent, Dušičky či Velikonoce, nebo prostě jen společné posezení u čaje. Mimo jiné bychom zde mohly pořádat akce jako je swap oblečení, rostlin, semínek a dalšího. Zároveň by se mohlo jednat o místo pro odběr žitného kvásku či houby kombuchy.

Budeme moc rádi, když nám pomůžete vybrat dost peněz na všechny naše výše zmíněné cíle. My svému nápadu věříme a doufáme, že oslovil i vás!

           Naše domácí čokoláda                             Zero WASTE houbička                     Bezinkové šampaňské

     

Vaše podpora pomůže projektu, který má abice nejenom tvořit kvalitní výrobky, ale také stmelovat lidi a utvářet pospolitost, což v dnešním online světě potřebujeme jako sůl. Toužíme si splnit náš sen a věnovat se tomu, co nás baví a v čem jsme dobré. Chceme být šetrné k přírodě, vracet se k tradicím a neustále se kreativně rozvíjet. 

Víme, že o ručně vyráběné výrobky je stále velký zájem a hřeje nás u srdce, že by někde někomu mohlo sloužit něco, co jsme vytvořily vlastníma rukama. V tomto ohledu vycházíme i z naší zkušenosti. Dělá nám radost, když můžeme podpořit jiného tvůrce a koupit si jeho výrobek, který má pro nás mnohem vyšší hodnotu, než masová produkce v supermarketech. Naše produkty můžete použít jako dárek pro někoho jiného nebo jako potěšení pro sebe sama. Nejen že nás zakoupením našich výrobků podpoříte finančně, sami se však navíc stanete součástí stále rostoucí ekologicky smýšlející komunity. 

     

          Záložka do knihy                                                                         Pohlednice

                         

                                                        

Tento projekt zvládneme jedině společně s vámi. Buďte u toho !

                                                                                                      Vaše Divoženky Katka, Hanka a Markéta 🌿

News

Nov 12, 2020 NOVÉ VZORY rostoucích obalů

Naskladnily jsme rostoucí obaly s novými vzory! 🌼🍂🔥 Dámy i pánové si u nás jistě najdou své. Jednotlivé vzory si můžete prohlédnout na našem instagramu @dive.zeny nebo na našem e-shopu na stránkách www.divezeny.com 😍 Tímto vás zveme k návštěvě!

More

Oct 21, 2020 Kolekce přírodních a recyklovaných ozdob na stromek

Aby nevznikala nedorozumění, kolekce znamená, že vám příjde 5 kusů jednoho druhu vánočních ozdob :-). V současné chvíli zasíláme dřevěná malovaná kolečka, která si můžete prohlédnout v galerii našich fotek, kde najdete jejich ilustrační foto. 

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 6 🌿 Pro radost

  Projekt Divoženky se ti líbí a chceš přispět libovolnou částkou na jeho podporu? Za tuto podporu vám pošleme telepatický pozdrav 😊

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 3.81
  (CZK 100)
 • 0 🌿 Pohlednice

  Zašleme vám na oplátku sadu 5 pohlednic z našich fotek. Pohlednice posíláme v elektronické podobě. Můžete na ně napsat vzkaz a poslat někomu blízkému, komu by udělaly radost.

  Prohlédněte si pohlednice v galerii.

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 9.52
  (CZK 250)
 • 0 Záložka do knihy

  Zašleme vám na oplátku sadu 5 záložek do knih z našich fotek. Záložky posíláme v elektronické podobě. Už se Vám nestane, že se ztratíte v řádcích své knihy.

  Nebojte si vybrat tu svou.

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 9.52
  (CZK 250)
 • 0 🌿 Náramek

  Vyrobíme vám náramek z minerálů s přívěskem pro potěchu očí i duše. Jestli vás zajímá, jak takový náramek vypadá, mrkněte do naší foto galerie Jeden zástupce tam už čeká.

  (Doprava v ceně)

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 11.42
  (CZK 300)
 • 4 🌿 Rostoucí obal na knihu

  Nesuď knihu podle obalu.📚 📗📘📙 Nebo suď - pokud je oděnná do šitého kabátu, který se navíc přizpůsobí tloušťce knihy.

  Oblékáte svou knihu? Ne? Tak to je škoda!
  📚Má to mnoho výhod, jednou z nich je, že vaše kniha bude mnohem více chráněna před poškozením. Druhá výhoda je, že bude v novém obalu zářit a všechny knihy jí budou závidět, jak bude krásná! A třetí výhoda je, že kniha je mnohem příjemnější na omak!
  📚Obal na knihu je prostě skvělá věc a vy teď máte šanci jeden z našich vlastnoručně ušitých obalů vlastnit.

  Obal je pratelný, můžete ji prát na 30°C šetrně. 

  Vyberte si design vašeho obalu podle fotek v naší galerii.
  (Doprava v ceně)

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 15.23
  (CZK 400)
 • Sold out!! Kolekce přírodních a recyklovaných ozdob na stromek

  Máte možnost získat naší nejposlednější novinku a tou je kolekce ozdob na vánoční stromek. V jedné kolekci najdete po 5 kusech:

  - dřevěných malovaných koleček
  - hvězdiček z jutového provázku tvořených technikou string art
  - origami hvězdiček, na jejichž výrobu jsme zrecyklovaly papír neaktuálního ÚZ
  - makrame ozdoby

  Pokud byste chtěli tuto kolekci doplnit i dalšími ozdůbkami, které byste si rádi vyrobili, doporučujeme sledovat naše sociální sítě, kde se do Vánoc objeví několik tipů a tutoriálů věnovaných právě tomuto tématu. 

  (Doprava v ceně)

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 19.04
  (CZK 500)
 • 3 🌿 Zero waste plátěnka

  Vyznavači zero waste filosofie nemohou postrádat svou vlastní plátěnou tašku. Naše plátěnky jsou ručně šité z 80% bavlny a 20% polyesteru (ester pomáhá držet tvar a předcházet máčkání). Mají na sobě nádherné a rozmanité vzory. Taková plátěnka už dnes neznámená pouze nudnou a utilitární náhradu. Je to způsob, jakým vyjadřujeme svůj postoj ke světu! 

  Plátěnka je pratelná, můžete ji prát na 30°C šetrně. 

  Vyberte si design vaší plátěnky podle fotek v naší galerii.
  (Doprava v ceně)

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 20.94
  (CZK 550)
 • 0 🌿 Na jeden den Divoženkou (Divým mužem)

  Od května do září si můžete vybrat poukaz který bude obsahovat : 
  • Jeden den strávený spolu s námi a fotoaparátem
  • Uděláme si piknik
  • Uvaříme na ohni guláš
  • Učešeme Vás
  • Nafotíme Vás
  • Přijedete za námi do Opavy a projdeme si společně okolí, popovídáme si o životě budoucím i minulém a přitom vytvoříme fotovzpomínku na den, kdy jste se staly Divoženkou (nebo stali Divomužíkem). To bude krása!

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 190.40
  (CZK 5,000)