BOARD GAME – Legion: The Siberian Story

Our unique board game will transport you to Siberia in the midst of the Russian Civil War. The Czechoslovak legionnaires are trying to get home; the Reds and the Whites are fighting for dominion over Russia; and local militias are struggling for survival.

Author: Rolling Group

Představujeme: LOKACE a ZÁPLETKY

Apr 10, 2021

22 dní! Přesně tolik zbývá do konce naší kampaně – a do cíle už jenom 40 %! Díky všem za podporu!

V průběhu času se nám už podařilo představit vám dost věcí – podrobnosti o hře v podcastu Dohráno, plán kampaně, samozřejmě pravidla, zavedli jsme také možnost přihlašování na online hry, spustili Discord server a představili karty postav.

Dneska se podíváme na karty lokací a zápletek. Ještě předtím bychom ale rádi vyjasnili otázky, které se k nám častokrát dostávají. Nejprve: hra je stále ve vývoji a peníze vybíráme právě na to, abychom ji mohli dokončit. Dodělat grafiky, vytvořit všechny karty, vytisknout potřebné komponenty. Všechny tyto věci stojí nějaké peníze – grafiky pro tři stovky karet třeba dobrovolnicky dodat nezvládneme. A právě proto jsme na HitHitu, abychom hru mohli dotáhnout až do konce.

A za druhé: Vývoj hry nás neživí a ani živit nebude. Všichni v týmu se primárně věnují svým zaměstnáním či studiu, na hře pracujeme ve svém volném čase. Na hře se určitě nechceme obohatit. Legie děláme pro radost a protože máme rádi hry i odkaz legionářů. To má tedy v rozpočtu konkrétní podklady – půlku zisku (tzn. toho, co nám zbyde po zaplacení všech nákladů) pošleme Československé obci legionářské a spolku Rolling.

Nyní k samotným kartám.

Začněme tedy LOKACÍ!

Lokace mají tři úrovně obtížnosti – první, druhou a speciální závěrečnou, tzv. Cíl cesty.

V každém herním kole se pochoduje novou Lokací. Poslední Lokace musí být vytažena z balíčku Cíl cesty. Tuto poslední zastávku pětidenního putování Sibiří vybere dle svého uvážení na konci třetího dne (kola) z balíčku hráč s nejméně body.

První dvě herní kola se hrají Lokace první obtížnosti, třetí a čtvrté herní kolo se hrají Lokace druhé obtížnosti. Páté kolo probíhá na finální destinaci, kterou je jeden z Cílů cesty. 

Jak vypadají jednotlivé Lokace a v čem jsou specifické? 

Každá lokace tematicky navozuje atmosféru dalšího kola. Krom obtížnosti a vítězných bodů na ní můžete naleznout popis speciálního efektu, který se na lokaci uplatní. Některé se odehrávají v noci, což znamená, že postavy na zápletky posíláte skrytě, rubem vzhůru. Jinde postavy zraňuje krutá vichřice či třeba dávají možnost postavám místo řešení zápletek odpočívat v klidu starého monastiru. Můžete se tak ocitnout třeba na tržišti, v lese nebo v okolí masového hrobu, v bouři nebo na železniční stanici. Každý den přináší novou výzvu!

Dále máme kartu ZÁPLETKY!

Na Zápletkách se utkáváte v bojích či přestřelkách, promlouváte na pohřbech, získáváte tajné depeše či třeba obchodujete s opiema. Při řešení Zápletky je potřeba taktizovat, spojovat se s družstvy jiných frakcí nebo podplácet protihráče v rolích velitelů. Díky Zápletkám totiž získáváte vítězné body.

Jednotlivé Zápletky jsou buď kompetitivní, nebo kooperativní.

Na kompetitivní zápletce hráči bojují proti sobě a snaží se na ní mít co nejvíce postav s nejvyšším součtem, který určuje celkovou sílu.

Pokud se řeší Zápletka kooperativní, hráči spolupracují, aby společně překonali Zápletkou nastolený problém. U každé kooperativní Zápletky je číslem stanovena obtížnost, kterou je nutné přebít. 

Ve hře je více než 50 zápletek. K tomu, aby je vaše postavy mohly jít řešit, potřebujete někdy bojové schopnosti, jindy charisma či lstivost. 

Hlavní odměnou za řešení Zápletek jsou vítězné body. Avšak mnoho zápletek má i nějaké speciální efekty navíc. Některé vaše postavy zraní, jiné vám dají nějaké taktické výhody nad spoluhráči. 

Kdo v daném kole získá nejvíce zápletek, ovládne celou lokaci a získá i její vítězné body.

EUR 31,871
pledged of EUR 25,000

127%

127% completed

509 contributors pledged

Community, Games

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Choose reward for your contribution

 • sold 32
  I want to support you!

  I don’t want a big expense, but I like what you’re doing. We are very grateful and will send you a custom wallpaper as a thank you.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 5
 • sold 190
  I want to play already!

  One full game with a signed draft letter. ENJOY!

  –  PICK IT UP IN PRAGUE

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 40
 • sold 210
  I want to play already and get it delivered

  We will send you a full game package, shipping and delivery included.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 49
 • sold 37
  I want to share!

  You’ll get two games, shipping and delivery included.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 80
 • remaining 9 from 10
  Sleeping in the Legionary train

  In cooperation with the Czechoslovak Legionnaires' Association, we also offer a special reward: the possibility of sleeping in the LEGIONARY TRAIN during its summer stay in Prague.

  We will prepare two dates for you during the holidays, which you will be able to choose. Arrive by 18:00, you will have a dinner and then you will spend the night in the train.  
  You will get a complete game pack as well! 

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 150
 • Sold out!!
  I want to be in the game!

  You’ll get a full game package, and your face will forever adorn one of our cards. Shipping and delivery included.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 170
 • remaining 2 from 15
  I want to be in the game! (vol. 2)

  You’ll get  a full game package, and your face will forever adorn one of our cards. Shipping and delivery included.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 170
 • remaining 10 from 10
  The special EDITION

  You will receive a unique version of the game in a handmade wooden box, which was created by Maty (https://matymoves.com/) only in a limited number for Legion: Siberian Journey.

  The price includes postage and packing.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 200
 • Sold out!!
  I REALLY want to be in the game!

  You’ll get a full game package. You will also get the chance to tell us something about a character that the game really needs. They might be your relative or somebody else. We will design their card together over a video call. Shipping and delivery included.
   

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 305
 • remaining 2 from 5
  I REALLY want to be in the game! (vol. 2)

  You’ll get  a full game package. You will also get the chance to tell us something about a character that the game really needs. They might be your relative or somebody else.  We will design their card together over a video call. Shipping and delivery included.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 305
 • remaining 3 from 5
  I want to come and meet you!

  We’ll spend a day in Prague with you. We’ll take a tour through the most important legionnaire-related sights, show you important documents and period equipment, play the game, and enjoy some good food and drink that fits the setting.

  And of course, you’ll get the full game.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 570
 • remaining 2 from 3
  I want to be the PRESIDENT!

  You will help us raise awareness about the Legions and their history and we will be immensely grateful to you. We will put your name and photo on our website and all game materials.

  You’ll get TWO full game packages.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 950