BOARD GAME – Legion: The Siberian Story

Our unique board game will transport you to Siberia in the midst of the Russian Civil War. The Czechoslovak legionnaires are trying to get home; the Reds and the Whites are fighting for dominion over Russia; and local militias are struggling for survival.

Author: Rolling Group

Jedním ze stavebních kamenů naší nové deskové hry jsou POSTAVY, kterých je ve hře více než 140!

Apr 5, 2021

Postavy jsou základním nástrojem velitelů, kteří je posílají řešit zápletky – bojovat, sbírat stopy, vyzvídat, pronést důstojnou smuteční řeč nebo třeba získat srdce místních povzbudivým proslovem.

INSPIRACE HISTORIÍ

Při tvorbě postav hry jsme se inspirovali v historii od té velké, politické, do úrovně jednotlivých deníků a dnešního zkoumání (třeba v rámci projektu http://legie100.com/krev-legionare/). Hrdinové naší hry však cíleně nejsou skutečné historické postavy. Ve hře můžete reálné postavy potkat pouze zprostředkovaně nebo jako postavy, které v dané podobě ve hře chtějí rodiny legionářů či od kterých jsme získali výslovný souhlas se zařazením reálných lidí do hry. Je tomu tak z etických důvodů. Hra je fiktivní alternativní historií a postavám se budou dít věci, které budou mít v rukou jen a pouze hráči. 

O historické inspiraci každé z postav se dočtete v přiložených textech. Tyto příběhy se skutečným lidem opravdu odehrály a pomocí nich vám chceme předat běžné i netypické zážitky lidí, kteří se ocitli ve víru občanské války – ať už šlo o vojáky, úředníky či špiony.

GRAFIKA

Jak se postavy dostávají z nápadů na papír?

Nejtěžším a nejdražším úkolem, na který vedle samotného tisku hry vybíráme finanční prostředky naší kampaní, je příprava grafické podoby postav. Postavám vdechujeme život následovně:

 1. Každá postava má naznačený charakter, schopnosti a životní situaci, ve které se ocitla. Cílíme především na uvěřitelnost, nikoli nutně na složitost a výpravnost. Díky naší hře se tak můžete setkat například se zajatým vojínem, zkušeným bratrem střelcem, intrikující šlechtičnou či zoufalou civilistkou.
   
 2. Následně na základě krátké instrukce provede Tomáš, člen našeho týmu, rešerši, připraví návrhy a ukáže grafikům jednotlivé prvky výstroje či oděvu. Při tvorbě ilustrací vycházíme z dobových fotografií, dochovaných artefaktů a existující vědecké literatury.
   
 3. Poté Honza, další z členů týmu, daný základ přenese do počítačové grafiky a překreslí ho do našeho jednotného stylu.

A vyjde z toho třeba tenhle klidný a spolehlivý kuřák. :)  

HERNÍ ATRIBUTY POSTAV

Čísla a obrázky na kartě postavy jsou atributem jednotlivých postav. Každá postava ve hře je unikátní. Proto na každé kartě figuruje její jméno a dále příslušnost k frakci – Antonín Kalvoda je legionář. To ve hře znamená, že pro hráče hrající za legionáře je snazší jej naverbovat do svých řad, pro bělogvardějce a místní šajky je to trochu těžší a pro Rudé nemožné.

Ve hře si budete postupně sestavovat svou malou skupinu postav, které bojují za vaši frakci. Každý den ve hře (jedno kolo) začíná aukcí, ve které se jednotliví velitelé snaží svými zdroji (penězi, cigaretami, homolemi cukru…) získat pro sebe ty nejlepší. Vesměs je nejjednodušší najímat postavy vlastní frakce, ale je občanská válka a občas přeplatíte někoho jiného, občas někdo změní stranu. Ceny karet nejsou dané, v aukci je určuje zájem hráčů.

V levém horním rohu vidíte červeně označené číslo. Číslo postavy je snad ta nejdůležitější věc na kartě: říká, jak moc efektivní je Antonín, když se zapojí do řešení jednotlivých zápletek. Se čtyřkou je na tom velmi slušně. Nejsilnější postava ve hře má 9 – zato krvavě vykoupených, průměr je právě kolem 4. 

Na druhé straně karty pak vidíte označenou ikonku nábojů. Ikonky říkají, do kterých zápletek se Antonín dokáže zapojit. Zápletky mají tři různé požadavky (boj/lstivost/vedení), Antonín se s jedinou ikonkou dokáže zapojit jen do těch bojových. Některé postavy mají ikonky dvě, pár nejschopnějších tři. O Antonínovi tedy můžeme říct, že je voják úzce specializovaný na boj.

A pod svým jménem má ještě něco – schopnost! Některé schopnosti jsou popsané přímo na kartě, ale některé se opakují tak často, že mají vlastní heslo. Brotherhood (Bratrstvo) je například typická schopnost legionářů. Když by měl být jiný legionář raněn a Antonín je na stejné zápletce, zvládne skočit do rány a zranění utrží místo něj. 

A tohle všechno stojí za kartou postavy, jedním z 35 legionářů a 140 postav celkově. 

EUR 31,871
pledged of EUR 25,000

127%

127% completed

509 contributors pledged

Community, Games

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Choose reward for your contribution

 • sold 32
  I want to support you!

  I don’t want a big expense, but I like what you’re doing. We are very grateful and will send you a custom wallpaper as a thank you.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 5
 • sold 190
  I want to play already!

  One full game with a signed draft letter. ENJOY!

  –  PICK IT UP IN PRAGUE

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 40
 • sold 210
  I want to play already and get it delivered

  We will send you a full game package, shipping and delivery included.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 49
 • sold 37
  I want to share!

  You’ll get two games, shipping and delivery included.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 80
 • remaining 9 from 10
  Sleeping in the Legionary train

  In cooperation with the Czechoslovak Legionnaires' Association, we also offer a special reward: the possibility of sleeping in the LEGIONARY TRAIN during its summer stay in Prague.

  We will prepare two dates for you during the holidays, which you will be able to choose. Arrive by 18:00, you will have a dinner and then you will spend the night in the train.  
  You will get a complete game pack as well! 

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 150
 • Sold out!!
  I want to be in the game!

  You’ll get a full game package, and your face will forever adorn one of our cards. Shipping and delivery included.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 170
 • remaining 2 from 15
  I want to be in the game! (vol. 2)

  You’ll get  a full game package, and your face will forever adorn one of our cards. Shipping and delivery included.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 170
 • remaining 10 from 10
  The special EDITION

  You will receive a unique version of the game in a handmade wooden box, which was created by Maty (https://matymoves.com/) only in a limited number for Legion: Siberian Journey.

  The price includes postage and packing.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 200
 • Sold out!!
  I REALLY want to be in the game!

  You’ll get a full game package. You will also get the chance to tell us something about a character that the game really needs. They might be your relative or somebody else. We will design their card together over a video call. Shipping and delivery included.
   

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 305
 • remaining 2 from 5
  I REALLY want to be in the game! (vol. 2)

  You’ll get  a full game package. You will also get the chance to tell us something about a character that the game really needs. They might be your relative or somebody else.  We will design their card together over a video call. Shipping and delivery included.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 305
 • remaining 3 from 5
  I want to come and meet you!

  We’ll spend a day in Prague with you. We’ll take a tour through the most important legionnaire-related sights, show you important documents and period equipment, play the game, and enjoy some good food and drink that fits the setting.

  And of course, you’ll get the full game.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 570
 • remaining 2 from 3
  I want to be the PRESIDENT!

  You will help us raise awareness about the Legions and their history and we will be immensely grateful to you. We will put your name and photo on our website and all game materials.

  You’ll get TWO full game packages.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 950