Světlušky do Sloupu v Čechách

Dětské centrum Světlušky (DC Světlušky) ve Tmani chce zajistit rodičům úlevu po dlouhé karanténě. Pošleme děti na zajímavý tábor plný dobrodružství i poučení. Pomozte nám financovat vstupy i nevšední aktivity, lektory i další práci s dětmi. Děkujeme!

 • Prima parta!!!

 • Stínové divadlo - vlastní tvorba

 • Radost na táboře Světlušek

 • Výtvarná dílna u Kateřiny Kočkové

 • Jízdy na koních- ranč PILGRIM- Sloup v Čechách

 • na táboře Světlušek - za hezkého počasí

 • Aneta Špačková a Simona Špačková - skvělé vedoucí

 • Vystoupení Světlušek ve Sboru - valstní hra

 • Obraz z projektu Štefánik "Ke hvězdám"

 • Masopust - Světlušky vrátily Tmani tradici

 • Odměna - pohled Marnotratný syn

 • Odměny - obrazy na plátně nebo v rámečku

 • Odměna - váza od Světlušek ze sklárny AJETO

 • Odměna - Noc v kostele

 • Odměna - Štefánik - obraz od Světlušek

 • Odměna - Kometa - obraz od Světlušek

 • Odměna - buchty s kávou na faře a prohlídka Sboru

 • Odměna - obraz k vánocům od farářky - na přání od

 • Odměna - pohled Jiřího z Poděbrad

 • Modrý kocour - průvodce (obraz supersponzorovi)

EUR 1,837
pledged of EUR 1,721

106%

106% completed

25 contributors pledged

Sport, Education

Sloup v Čechách, Liberecký kraj, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

V roce 2016 vzniklo Dětské centrum (DC) Světlušky ve Tmani, po vzoru DC Srdíčko v Žebráku. Neziskovka pro děti, které chtěly zažívat něco jiného než nabízely dostupné kroužky i pro děti, jejichž rodiče nemají možnost kroužky financovat. Světlušky - název si děti zvolily a začaly se scházet v klubovně ve Sboru (kostele) Jiřího z Poděbrad ve Tmani. S vedoucí začaly dělat to co je baví, hrát vlastní divadlo, vyrábět z keramiky, ze skla, malovat, tvořit, chodit na vycházky po okolí, pozorovat přírodu, ale i zábavnou formou poznávat historii místa, kde žijí i osobnosti a zkoušet v čem jsou jejich talenty. Zdarma.

A jak to začalo s táborem? Jmenuji se Jana Šmardová Koulová, jsem farářka Církve československé husitské a vedoucí i zakladatelka Světlušek ve Tmani. Sama mám 3 děti, žijeme v kostele a i mé děti jsou samozřejmě Světlušky ; ). Před třemi lety mi dcera řekla: "Mami, udělej tábor pro Světlušky!" Na přání dětí. To proto, abychom společně se Světluškami mohli být intenzivněji. Dcera po zkušenostech z různých táborů ve svých 7 letech zhodnotila vše co prožila, vybrala to co jí bavilo i to co by vůbec na táboře nechtěla. Letní tábor Světlušek tento rok pořádáme již potřetí. Není však možné vkládat krom svých sil do tábora ještě své vlastní zdroje (i když to tak na začátku bylo), finanční podpora je pro nás opravdu potřebná.

Co bychom rádi?

Rádi bychom nyní co nejrychleji pomohli rodičům, kteří se potřebují trochu nadechnout či se nerušeně naplno věnovat své práci. Dětem chceme v menší skupině vytvořit dobré podmínky pro jejich osobní rozvoj. Byly často doma izolovány od kamarádů a neměly žádné aktivity. Chceme opět zajistit tábor, který bude BÁJEČNÝ! Příměstských táborů je dost, my chceme, aby mohly být děti s kamarády během 10 dní v krásném místě naplno. Budou mít nabitý program plný legrace i poučení. Třeba i natočí vlastní film a uspořádají malý koncert. To není za 10 dní málo! K tomu však potřebujeme dostatek financí, které jsme tento rok nezískali z dotace. Nechceme rodičům navyšovat cenu tábora, protože víme, že jejich situace není mnohdy lehká. Jsou mezi nimi i matky samoživitelky s několika dětmi.

Detaily

Letní tábor Světlušek se tradičně koná ve Sloupu v Čechách přímo pod skalním hradem Sloup v měsíci červenci. Blízko je skvělé koupání s písčitou pláží v Radvaneckém rybníku (jezeru). V místě jsou nádherné pískovcové jeskyně, potoky a zajímavá zákoutí, Pekelné doly a nedaleká sklárna AJETO, kde si mohou děti projít sklárnu, pozorovat práci sklářů a vyzkoušet si ji - vyfouknout vlastní vázičku. V minulosti jsme navštívili rozhlednu a vysílač Ještěd a pak ve Sloupu v Čechách sklářského výtvarníka Karla Wünsche, který pro Ještěd vytvořil keramickou soupravu a sklenice - jedinečné, neopakovatelné. V minulých letech nám adrenalinové bojovky připravili profesionální vojáci a členové Československé obce legionářské. Tábor Světlušek je nejen pro děti z DC, ale i pro další zájemce od 6 do 12 let.

Zažijeme táborák, bojovky, diskotéku, které jsou prima, ale i výlety, navštívíme hrady, představení pohádek v Lesním divadle ve Sloupu, čeká nás koupaliště a lodičky, jízda na koních, seznámení s různými řemesly (sklářství, včelařství, perníkářství, řezbářství, textilní barvířství apod.) Letos vyrobíme loutku a navštívíme LEGIOVLAK v České Lípě! Pokud budeme mít dost financí natočíme dětský amatérský film a uspořádáme koncert. Děti na táboře Světlušek objevují své talenty a jako vzor jim jistě bude naše mladá vedoucí, zpěvačka Aneta Špačková, která s DC již delší dobu spolupracuje. Za váš finanční dar získáte zajímavé odměny, ale tou největší bude třeba dobrý pocit, že jste pomohli uspořádat tábor snů, na který se nezapomíná a pomohli těm, kteří si dražší tábor nemohou dovolit. Možná děti posunete na jejich další cestě nebo díky vám nezanikne nějaké řemeslo.

... a ještě něco navíc

: ) hlavní vedoucí je farářka Církve československé husitské (1. místo v soutěži Řemeslo a umění ve skle v roce 2000 - práce v expozici Muzea v Novém Boru) a další vedoucí je členka divadla Semafor a 4x vítězka kol v hitparádě Českého rozhlasu 2. Možná budou opět i bojovky s vojáky! A možná na hradu Sloup skutečně straší ; )! Světlušky?

Kdo jsme?

Světlušky jsou holky a kluci, kteří spolu již pomohli při charitativních akcích - pro nemocnou maminku, vystoupením pro porodnici v Hořovicích při Rambajsfestu, psímu útulku Chlupáči v nouzi, vystupovali pro Speciální školu v Žebráku, sehráli již 3 vlastní hry "O Karlu IV.", "Škola hrou" (velice úspěšná byla přpracovaná Erbenova báseň "Polednice"), "O Husovi, Lutherovi a legionářích aneb cesta za Světlem". Na mnoha akcích vystupovali se zpěvačkou Anetou Špačkovou - vánoční koncerty v Berouně, Tmani, Karlštejně. Světlušky také vrátily své obci Tmaň zaniklou tradici a uspořádaly již 3. ročník Masopustu, účastní se výtvarné dílny "Putování po stopách Mikoláše Alše ve Tmani" (letos v srpnu již 4. ročník). Malují, baví se, pomáhají těm, kdo to potřebují. Ke Světluškám se může v rámci tábora přidat další nová "externí" Světluška a rozšířit naše řady. Podpořením našich aktivit se rozsvítí mnoho dětských očí.Jejich světlo se jistě rozšíří i dále...

Proč to děláme?

Přes HITHIT jsme požádali o peníze, protože nemáme již odkud brát, vlastní zdroje jsou díky situaci na 0, dotaci jsme letos nedostali a rodiče čekají zda tábor bude. Bude 100%, ale s pomocí z HITHITu můžeme všem zajistit daleko lepší náplň i lektoři nebudou muset doplácet za svou práci. Ještě malý dovětek, je možné, že nám finance nedorazí po ukončení projektu na tábor včas, ale faktury za táborové aktivity vyúčtováváme i po skončení tábora. Děkujeme!!! Děláme to pro to, abychom pak mohli zase dávat my; ).

Comments

Choose reward for your contribution

 • 6 Tak jeďte, když vás to baví!

  Posílám dětem pro radost a svoje vlastní uspokojení z dobrého skutku částku a nežádám nic, jen ať se hezky vydovádí a rodiče mají na chvíli klid. jsem také rodič nebo nejsem, ale mám pochopení.

  Můžete v druhém kroku i libovolně navýšit.
  Děkujeme!!!

  Reward delivery: Not specified

  EUR 3.82
  (CZK 100)
 • 20 from 20 Pohledy od dětí z DC

  3 pohledy, z tvorby dětí z DC
  • Marnotratný syn aneb "Srnkosel"
  • Sbor Jiřího z Poděbrad
  • Varhany
  V ceně poštovné.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 5.74
  (CZK 150)
 • 15 from 15 3x pohled Jiřího z Poděbrad

  Pohled z originálu obrazu vytvořeného k letošnímu 600. výročí narození českého krále Jiřího z Poděbrad.
  Originál na motivy Brožíkova obrazu (výřez) k vidění ve Sboru Jiřího z Poděbrad ve Tmani.
  Můžete si dopřát vlastního Jiříka nebo ho poslat někomu známému.
  Můžete hledat několik rozdílů od originálu ; ).
  V ceně poštovné.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 5.74
  (CZK 150)
 • 5 from 5 Pavučina

  Kniha kolektivu autorek Dětského centra Srdíčko.
  Nástrahy číhající na děti (drogy, alkohol, šikana, nebezpeční lidé), jak se chovat - prevence formou příběhů s ilustracemi.
  Pro děti i rodiče. 
  Za Váš příspěvek trochu pomoci od zkušených autorek.
  Jako záložka - pohled z tvorby DC.
  V ceně poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 13.38
  (CZK 350)
 • 5 from 5 Všichni spolu

  Kniha kolektivu autorek Centra volnočasových aktivit.
  Mini příběhy pro děti od 6 do 10 let.
  Pro děti i rodiče. 
  Jak zvládat různé situace.
  Za Váš příspěvek nabízíme trochu pomoci od zkušených autorek.
  Jako záložka - pohled z tvorby DC.
  V ceně poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 13.38
  (CZK 350)
 • 5 from 5 Obraz od Světlušek + rámeček

  Obraz z výtvarné dílny "Po stopách Mikoláše Alše ve Tmani".
  Dětské dílko - krajina dle vašeho výběru. Případně - co zbyde ; ).
  I děti chtějí svým dílem přispět na svůj tábor.
  V ceně poštovné.

  Reward delivery: In a month

  EUR 15.30
  (CZK 400)
 • 1 from 4 Vázička vyrobená Světluškami ve sklárně Ajeto

  Světlušky vyfoukly v roce 2019 ve sklárně AJETO vázičku, kterou si odvezly domů jako památku. Pár kousků věnují i vám za to, že jim umožníte opět dobrodružsví s roztavenou sklovinou a radost z tvorby.
  Včetně balného a poštovného.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 17.21
  (CZK 450)
 • 4 from 4 Obraz od Světlušek na plátně - Štefánik

  Chcete portrét Štefánika nebo obraz komety, noční oblohy či podobně?
  Výborně! Vy si vyberete obraz s hvězdami a děti se za odměnu od vás stanou třeba filmovými hvězdami svého filmu "Modrý kocour", který budou točit Sloupu v Čechách.
  Včetně poštovného.

  Reward delivery: In a month

  EUR 21.03
  (CZK 550)
 • 3 from 3 Hrad Házenburk - vstup pro 2 osoby

  Vstup pro dvě osoby na hrad Házenburk se speciální vstupenkou v průběhu prázdnin 2020.
  + originál obrazu hradu Házenburk A4 na památku s podpisem.
  Vy Světluškám přispějete na prázdniny a my Vám za to umožníme poznat krásné místo a za odměnu přidáme i vzpomínku v podobě obrázku z dílny farářky.
  Vstupenku vám jako voucher zašleme mailem, obraz k vyzvednutí na hradě nejdříve měsíc po ukončení projektu nebo po domluvě ve Sboru Jiřího z Poděbrad ve Tmani.
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 22.94
  (CZK 600)
 • 1 from 3 Hrad Sloup - vstup pro 2 osoby

  Vstup pro dvě osoby na hrad Sloup ve Sloupu v Čechách se speciální vstupenkou v průběhu prázdnin 2020.
  + originál obrazu hradu Sloup A4 na památku s podpisem.
  Vy Světluškám přispějete na prázdniny a my Vám za to umožníme poznat krásné místo a za odměnu přidáme i vzpomínku v podobě obrázku z dílny farářky.
  Vstupenku vám jako voucher zašleme mailem, obraz k vyzvednutí na hradě nejdříve měsíc po ukončení projektu nebo po domluvě ve Sboru Jiřího z Poděbrad ve Tmani.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 22.94
  (CZK 600)
 • Sold out!! Hrad Krakovec - vstup pro 2 osoby

  Vstup pro dvě osoby na hrad Krakovec se speciální vstupenkou v průběhu prázdnin 2020.
  + originál obrazu hradu Krakovec A4 na památku s podpisem.

  Vy Světluškám přispějete na prázdniny a my Vám za to umožníme poznat krásné místo a za odměnu přidáme i vzpomínku v podobě obrázku z dílny farářky.
  Vstupenku jako voucher zašleme mailem, obraz k vyzvednutí na hradě nejdříve měsíc po ukončení projektu nebo po domluvě ve Sboru Jiřího z Poděbrad ve Tmani.

  Reward delivery: In a year

  EUR 22.94
  (CZK 600)
 • 2 from 4 Obraz od farářky - krajina + rámeček

  Obraz A4 na - kresba tuší,
                         akvarel 
                         kresba tužkou
                         kresba úhlem
  Zarámovaný obraz jako skvělý dárek
  nebo vzpomínka na dobrý skutek ; ).
  Včetně poštovného.

  Reward delivery: In a month

  EUR 22.94
  (CZK 600)
 • 8 from 10 Hra na varhany

  1/2 hodiny si můžete vyzkoušet hru na varhany z roku 1947. Možná Vás necháme nahlédnout i do vnitřku nástroje.
  Dva roky po válce se lidé domluvili a uspořádali sbírku na nástroj z dílny v Kutné Hoře. I my dnes pořádáme sbírku - na tábor Světlušek. Vy si zahrajete na varhany a my zkusíme třeba zahrát divadlo ve Sloupu v Čechách : ).
  Po domluvě. Spíše již pro hráče na klavír.

  Reward delivery: In a year

  EUR 38.24
  (CZK 1,000)
 • 1 from 3 Pekáč buchet + káva na faře

  Je to dost netradiční, ale třeba Vás tato cena zaujme. 
  Kromě tohoto pohoštění si můžete popovídat s farářkou Církve československé husitské o histori CČSH ve Tmani a prohlédnout si kostel.
  Zpovídat se nemusíte, ale když budete chtít...; ).
  Ale hlavně to děláte pro ty děti na táboře, pomoc bližnímu. Představte si ty šťastné rodiče!
  Ty buchty pak budou ještě sladší ; )!

  Reward delivery: In half a year

  EUR 57.36
  (CZK 1,500)
 • 2 from 4 Noc v kostele

  Už jste někdy spali v kostele?
  Náš funkcionalistický Sbor Jiřího z Poděbrad má tu výhodu, že je tu i prostor fary.
  V prostorách Dětského centra, které má sídlo ptávě na faře, máme totiž možnost nechat vás přespat. Je zde kuchyňská linka, toaleta a příjemná farní zahrada. Okolí Koněpruských jeskyní je také nádherné. Co víc si přát? Snad jen číši vína na dobrou noc. A i ta bude!
  Pro 2 osoby.

  Reward delivery: In a year

  EUR 76.48
  (CZK 2,000)
 • 1 from 2 Obraz na přání k vánocům 2020

  Obraz dle Vašeho zadání a po domluvě.
  Jen ne nic složitého ; )!

  Co by vedoucí pro děti a pro tábor neudělala.
  Snad Vám tato nabídka přijde vhod a nám odměna též.

  K vyzvednutí na faře ve Tmani. Případně po dohodě jinak.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 76.48
  (CZK 2,000)
 • 2 from 2 Obraz od farářky - krajina - plátno

  Tmaňská krajina z minulých ročníků výtvarné dílny "Po stopách Mikoláše Alše ve Tmani".
  Originál akryl na plátně.

  K vyzvednutí na faře ve Tmani. Případně po dohodě jinak.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 76.48
  (CZK 2,000)
 • 3 from 4 Sponzor Letního tábora Světlušek

  Děkujeme, že jste se rozhodl/a zásadní částkou podpořit naše snažení o mravní a všestranný růst Světlušek. 
  Víte, že to dobré se má podpořit a světlo rozptýlí tmu. 
  My vás za to rozptýlíme půlhodinovým koncertem naší vedoucí - zpěvačky Anety Špačkové! Dle Vaší volby přímo ve Sloupu
  v Čechách v Lesním divadle během tábora (dohodneme datum) nebo ve Sboru Jiřího
  z Poděbrad ve Tmani - pro Vás!
  Vaše jméno, budete-li chtít uvedeme
  při hodnocení tábora na FB a v tisku.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 382.41
  (CZK 10,000)
 • Sold out!! Super sponzor letního tábora Světlušek

  Děkujeme!
  Jen pro Vás bude připraveno speciální promítání premiéry filmu z dílny Světlušek "Modrý kocour" s hudebním úvodem = 2 nové písně zpěvačky Anety Špačkové. Aneta vám zazpívá na živo.
  Vše ve Sboru Jiřího z Poděbrad na konci léta a s pohoštěním.
  Díky! Jste opravdový formát a na převzetí ceny se jistě domluvíme; ).
  + dostanete film "Modrý kocour" na flash.
  Vaše jméno, budete-li chtít uvedeme v titulcích filmu a zveřejníme při hodnocení tábora na FB a v tisku.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 764.82
  (CZK 20,000)