Bez obalu Přerov

Podílejte se s námi na vytvoření prvního bezobalového obchodu v Přerově. Podpoříte zlepšení svého zdraví i životního prostředí, pomůžete změnit kulturu kolem nakupování a kromě dobrého pocitu získáte za Váš příspěvek i odměny.

 • Jedna z odměn - bezobalový startovací balíček

 • Bezobalový startovací balíček do domácnosti.

 • Sada víceúčelových bavlněných pytlíků.

 • Mezi odměnami najdete i různé kurzy.

 • Zjistíte, jak si vyrobit vlastní domácí mýdlo.

 • Jak si ušít doma látkový pytlík.

 • Jak připravit prostředek na praní a mytí.

 • A také, jak si vyrobit voskovaný ubrousek.

 • Nákup z bezobalového obchodu před vybalením.

 • Nákup z bezobalového obchodu po vybalení.

 • Látkové pytlíky jsou skvělí pomocníci.

 • Rychle si oblíbíte také sypané čaje.

 • Potraviny uložíte do sklenic, které již máte.

 • Zero waste pomocníci do kuchyně.

 • Oblíbené hygienické potřeby do koupelny.

 • Prodejna BezObalu Přerov na adrese Čechova 25.

 • Pohled na prodejní pult.

 • V prodejně máme prostorné dřevěné regály.

 • První výrobky čekající na nové majitele.

EUR 5,803
pledged of EUR 5,656

102%

102% completed

284 contributors pledged

Community, Ecology

Přerov, Olomoucký kraj, Česko

Show all rewards

Jak to začalo?

Jsme dvě maminky, Veronika a Martina, kterým není jedno, jaký odkaz zde zanechají svým dětem.

Věříme, že nám bylo souzeno se potkat. Máme společný sen a skvěle se pro jeho dosažení doplňujeme.

Původní myšlenka na obchod s regionálními produkty je stará už pět let, ale situace se nakonec vyvinula jinak. Sen však zůstal. Postupem času, s přibývajícími členy našich rodin, začal přibývat i vyprodukovaný odpad. Přestože jsme jej poctivě třídili, stále jej bylo dost.

Po nástupu na rodičovskou jsme začaly žít jiným životním stylem a dostaly se k novým informacím týkajícího se života bez odpadu. Od té doby nás těší hledat nové možnosti, jak redukovat odpad v našich domovech.

Proč to děláme?

Uvědomujeme si, že Země je dědictví naše i našich dětí. A je jen jedna. Žádný plán B, kde žít, nemáme. Dnešní konzumní společnost stále nabývá a spolu s ní i odpad, kterého se neumíme zbavit. Nejlepší řešení je podle nás odpad vůbec nevytvářet.

Věříme, že je na Přerovsku mnohem více lidí, kteří přemýšlejí stejně a rádi by svůj odpad omezili již při nakupování. A kromě odpadu i uhlíkovou stopu, která vzniká při dojíždění do bezobalových obchodů v okolních městech. Tak jsme se rozhodli tuto možnost Přerovanům nabídnout.

 

Co je náš cíl?

Chceme vytvořit místo, které bude nabízet příjemné plnění povinností každodenního nakupování. Představujeme si prostor, kam budete chodit rádi, s úsměvem a bude vás těšit se s námi potkávat, sdílet své zkušenosti a také tvořit a pomáhat. Sobě navzájem i naší Zemi.

Detaily

Naší snahou je omezit odpad v celém dodavatelsko-odběratelském řetězci. Z toho důvodu budeme v našem obchůdku nabízet široký sortiment zboží převážně na váhu do vlastních (příp. vratných nebo recyklovatelných) obalů. Můžete se těšit na trvanlivé potraviny, drogerii, kosmetiku i doplňky do domácnosti. Prioritou je pro nás získávání kvalitního zboží z lokálních zdrojů, kde to jen bude možné.

 

... a ještě něco navíc

Společně vytvoříme komunitu lidí, kteří jsou, stejně jako my, nadšení do života bez odpadu a budou sdílet nápady na ochranu životního prostředí. Také plánujeme postupně rozšířit naši přednáškovou činnost, se kterou jsme začali už vloni, pro širokou veřejnost.

Naše realizované přednášky v období listopad 2019 - únor 2020 nahoře zleva doprava Přerov, Pavlovice u Přerova. Dole Osek nad Bečvou, Hranice na Moravě. Těšíme se na další přednášky!

 

Proč potřebujeme Vaši pomoc?

Zjistili jsme, že otevřít kamenný obchod s potravinami není právě procházka růžovou zahradou. Byrokratické kroky máme již úspěšně za sebou. Aktuálně se dokončují stavební úpravy prostor obchodu a začínáme se zařizováním. Investovaný čas i energie jsou velkoryse odměňovány podporou našeho okolí i fanoušků na Facebooku.

Před námi je dovybavení prodejny – část zařízení již máme, ale spousta věcí ještě zbývá koupit. S touto částí Vás žádáme o finanční podporu na nákup nezbytných zařízení. Část bychom použili i jako rezervu pro nákup zboží v prvních měsících po otevření prodejny.
 

Oplátkou nabízíme odměny, kterými si vybavíte Vaši domácnost do začátku života bez odpadu, dopřejete si zdravého mlsání nebo třeba "jen" uděláte radost sobě i nám darem, aniž byste za to cokoli potřebovali. Za každou podporu jsme Vám velmi vděčné a věříme, že s námi takto podniknete cestu za světem s menším množstvím odpadu!

News

Jun 28, 2020 SOUTĚŽ!

Pomalu ale jistě se blížíme do cíle. Do konce sbírky chybí 2 dny, 22 hodin a 31240 Kč. A proto...   ... vyhlašujeme soutěž o poukázku na nákup v našem obchodě v hodnotě 500 Kč. Výherce vylosujeme po úspěšném ukončení naší sbírky na stránce Hithit. A to ze všech přispěvatelů, současných …

More

Jun 17, 2020 Hurá, už jsme v polovině. Děkujeme!

Podařilo se vám nasbírat již polovinu stanovené částky. Jde vám to skvěle, máme z toho ohromnou radost a velmi nás těší vaše podpora. Děkujeme vám! Pro ty, kteří ještě váhají, jestli a jak nás mohou podpořit, máme pozvánku do našeho obchodu na adrese Čechova 25. Máme otevřeno v pondělí, úterý a…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 6 Poštovné

  Odměny si můžete vyzvednout v prodejně na adrese Čechova 25, Přerov. Pokud budete chtít zaslat odměnu poštou, něco nás to bude stát, a tak si prosím přikupte i poštovné k Vaší odměně.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 3.02
  (CZK 80)
 • 53 Dobrý pocit

  Za svůj příspěvek nepotřebuji žádnou hmotnou věc. Stačí mi dobrý pocit, že jsem pomohl/a smysluplné věci. Po kliknutí do políčka lze nastavit libovolnou částku.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 5.66
  (CZK 150)
 • 21 from 50 Sada víceúčelových bavlněných pytlíků

  Za Váš příspěvek obdržíte sadu třech originálních bavlněných pytlíků. Můžete pak nakupovat stylově a zároveň bez zbytečného odpadu.

  Odměnu si budete moci vyzvednout v našem obchůdku na adrese Čechova 25. Pokud to ale nemáte při cestě, rádi Vám pošleme odměnu poštou. V tom případě si prosím k odměně přikupte i poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 9.43
  (CZK 250)
 • 44 from 50 Sada záclonových pytlíků

  Za Váš příspěvek získáte sadu tří pytlíků, které jsme v duchu upcyklingu ušily ze starých záclon, které by jinak skončily svůj život na skládce.

  Odměnu si budete moci vyzvednout v našem obchůdku na adrese Čechova 25. Pokud to ale nemáte při cestě, rádi Vám pošleme odměnu poštou. V tom případě si prosím k odměně přikupte i poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 9.43
  (CZK 250)
 • Sold out!! Poukázka na nákup

  Nevybral/a jste si z našich odměn? Nevadí, můžete si předplatit nákup v našem obchůdku a vybrat si tak odměnu dle Vašeho přání. Při nákupu obdržíte slevu 300 Kč.

  Reward delivery: In a month

  EUR 11.31
  (CZK 300)
 • Sold out!! Poukázka na nákup

  Nevybral/a jste si z našich odměn? Nevadí, můžete si předplatit nákup v našem obchůdku a vybrat si tak odměnu dle Vašeho přání. Při nákupu obdržíte slevu 400 Kč.

  Reward delivery: In a month

  EUR 15.08
  (CZK 400)
 • Sold out!! Účast na kurzu

  Chtěli byste si ušít vlastní látkový pytlík/tašku, vyrobit voskovaný ubrousek či prát v domácím pracím prostředku? Tak pro Vás máme dobrou zprávu - plánujeme pořádat v našem obchůdku 2-3 hodinové kurzy na výrobu různých zero waste vychytávek. Za Váš příspěvek získáte účast na kurzu dle Vašeho výběru:
  1. Jak začít fungovat a žít s minimem odpadu? Jaká pravidla zavést ve Vaší domácnosti, aby byl systém snadno a dlouhodobě udržitelný?
  2. Kurz šití látkového pytlíku a látkové tašky - z kurzu si odnesete ušitý látkový pytlík.
  3. Kurz výroby voskového ubrousku - z kurzu si odnesete vlastní voskový ubrousek.
  4. Kurz výroby domácího pracího prostředku a prostředku na mytí nádobí v myčce - z kurzu si odnesete vlastnoručně vyrobený prostředek na nádobí nebo praní.
  5. Domácí výroba ekologických mýdel - z kurzu si odnesete domácí mýdlo.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 15.08
  (CZK 400)
 • Sold out!! Sklenice plná našich dobrot

  Máte rádi zdravé mlsání? Pak pro vás máme ideální odměnu! Sklenice (cca 400 ml) plná sušeného ovoce a oříšků čeká na vás. Můžete si ji nechat naplnit podle vašeho přání nebo to nechat na našem výběru.

  Osobní odběr je možný v našem obchodě nebo zaslání poštou (v tom případě si prosím k odměně přikupte i poštovné).

  Reward delivery: In half a year

  EUR 16.97
  (CZK 450)
 • 4 from 20 Bezobalový startovací balíček

  S tímto balíčkem snadno začnete nakupovat bez obalu. V balíčku obdržíte doma ušitý menší a větší pytlík z látky, která dostala nový život. Dále voskovaný ubrousek, 5 ks odličovacích tamponků a 1 bambusový kartáček na zuby.
  Předáme Vám je na prodejně, kde můžete pytlíky využít rovnou na Váš nákup nebo vám je zašleme rádi poštou. V tom případě si prosím k odměně přikupte i poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 18.85
  (CZK 500)
 • 19 from 20 Balíček pro ženy ;-)

  Nezáleží, jestli je Vám 15 nebo 35, tento balíček využijete v "každém" věku. A čím dříve jej začnete používat, tím více ušetříte... svou peněžku, zdraví i přírodu. A to se vyplatí :-)
  Balíček obsahuje menstruační kalíšek, dezinfekční krabičku a jednu biobavlněnou intimku.
  K vyzvednutí bude balíček nachystán v našem obchodě. Pokud ale nemáte tudy cestu, můžeme Vám jej poslat poštou. V tom případě si přikupte ještě poštovné, prosím.

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.85
  (CZK 500)
 • 3 from 10 Sleva na nákup 5 %

  Na naší přírodě Vám záleží tolik, že k nám plánujete chodit nakupovat pravidelně? Třeba uvítáte 5% slevu na celý nákup po dobu jednoho roku.

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.85
  (CZK 500)
 • Sold out!! Bezobalový startovací balíček do domácnosti

  Tento balíček je sestaven tak, aby úklid vaší domácnosti byl snadnější a nezatěžoval vaše zdraví ani životní prostředí. Za odměnu dostanete za Váš příspěvek přírodní mycí houbu (lufu) - výborná na mytí nádobí namísto houbičky nebo do sprchy, kartáč z kokosových vláken a pratelnou kuchyňskou žínku. Balíček si budete moci vyzvednout v našem obchůdku nebo Vám jej zašleme poštou. V tom případě si prosím k odměně přikupte i poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 18.85
  (CZK 500)
 • Sold out!! Poukázka na nákup

  Nevybral/a jste si z našich odměn? Nevadí, můžete si předplatit nákup v našem obchůdku a vybrat si tak odměnu dle Vašeho přání. Při nákupu obdržíte slevu 500 Kč.

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.85
  (CZK 500)
 • 3 from 20 Poukázka na nákup

  Nevybral/a jste si z našich odměn? Nevadí, můžete si předplatit nákup v našem obchůdku a vybrat si tak odměnu dle Vašeho přání. Při nákupu obdržíte slevu 600 Kč.

  Reward delivery: In a month

  EUR 22.62
  (CZK 600)
 • Sold out!! Poukázka na nákup

  Nevybral/a jste si z našich odměn? Nevadí, můžete si předplatit nákup v našem obchůdku a vybrat si tak odměnu dle Vašeho přání. Při nákupu obdržíte slevu 1000 Kč.

  Reward delivery: In a month

  EUR 37.71
  (CZK 1,000)
 • 9 from 10 Pohled do zákulisí

  Zajímá Vás, jak funguje bezobalový obchod? Neváhejte a využijte jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí a vyzkoušet si na jeden den na vlastní kůži, jak takový bezobalový obchod funguje.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 37.71
  (CZK 1,000)
 • 2 from 10 Sleva na nákup 10 %

  Na naší přírodě Vám záleží tolik, že k nám plánujete chodit nakupovat pravidelně? Třeba uvítáte 10% slevu na celý nákup po dobu jednoho roku.

  Reward delivery: In a month

  EUR 37.71
  (CZK 1,000)
 • 4 from 5 Příspěvek na vločkovač

  Čerstvě namleté vločky jsou mnohem chutnější a zdravější. Proto bychom měli rádi v našem obchůdku kvalitní vločkovač a vy nám na něj můžete přispět. My pak na něj umístíme cedulku s Vaším jménem nebo logem. Každý zákazník, který půjde okolo, uvidí, že jste podpořil/a vznik bezobalového obchodu.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 75.41
  (CZK 2,000)
 • Sold out!! Příspěvek na váhu

  Digitální kalibrovaná váha bude pro nás nepostradatelný každodenní pomocník při každém nákupu. Její adopcí si na ní zajistíte cedulku s Vaším jménem či logem, aby všichni věděli, že jste podpořil/a dobrou věc.

  Reward delivery: In a month

  EUR 75.41
  (CZK 2,000)
 • Sold out!! Příspěvek na pokladnu

  Pokladna je pro nás i Vás velmi důležitá a bude dobře sloužit mnoho let. Přispějte nám na pokladnu a umístíme na ni cedulku s Vaším jménem či logem, aby všichni věděli, že jste podpořil/a dobrou věc.

  Reward delivery: In a month

  EUR 75.41
  (CZK 2,000)
 • Sold out!! Adopce barelu 

  Adoptujte si barel na stáčení olejů či octů. My se Vám o něj budeme pěkně starat, pravidelně doplňovat a umístíme na něj cedulku s Vaším jménem či logem, aby každý věděl, že i Vy máte dobré srdce a chcete pomoci dobré věci.

  Reward delivery: In a month

  EUR 75.41
  (CZK 2,000)
 • 6 from 10 Adopce regálu

  Našli jsme krásné a kvalitní regály, které již na svém původním místě dosloužily. Bylo nám jich líto, a tak jsme jim dali novou šanci v našem obchůdku. Můžete si jeden z nich adoptovat a my na něj umístíme Vaše jméno nebo logo, aby každý zákazník věděl, že jste podpořil/a vytvoření našeho obchůdku.

  Reward delivery: In a month

  EUR 94.27
  (CZK 2,500)
 • 5 from 5 Reklama na webu

  Pokud nás podpoříte, zveřejníme Váš dobrý skutek na našem webu po dobu jednoho roku. Můžete si zvolit, zda chcete uvést jméno nebo i logo s proklikem na Vaši stránku. Stejně tak o Vás napíšeme i na sociálních sítích. Pak budou všichni návštěvníci vědět, že jste podpořili otevření bezobalového obchodu v Přerově.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 226.24
  (CZK 6,000)
 • 10 from 10 Stěna díků 

  Za vaši štědrou podporu Vás zařadíme na stěnu díků, kde se o Vaší pomoci dozví všichni naši zákazníci.

  Na stěnu díků umístíme Vaše jméno nebo logo a všichni tak uvidí, že i Vy jste pomohli budovat bezobalový obchod v Přerově. A pak o Vašem dobrém skutku také dáme vědět všem našim fanouškům na sociálních sítích.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 301.66
  (CZK 8,000)