Lejzy Lejdy - stylová 100% eko pyžama

Podpořte vznik první 100% EKO kolekce nové oděvní značky Lejzy Lejdy. Oblečení, které může být šik jako saténová košilka, ale komfortní jako pyžamo od babičky. Spojily jsme pro vás pojmy udržitelnost, pohodlnost, bio kvalita, krása a česká výroba.

Author: Lejzy Lejdy

 • Škraboška na spaní

 • Gumičky do vlasů

 • Pratelné odličovací tampónky

 • Látková čelenka

 • Látková čelenka

 • Látkové pytlíky na ovoce/zeleninu

 • Nepromokavý pytlík na plavky/prádlo

 • Nepromokavý pytlík na plavky/prádlo

 • I takhle mohou vypadat kraťásky ze "zbytků"

 • I takhle mohou vypadat kraťásky ze "zbytků"

 • Kraťasy z mušelínu

 • Kraťasy z popelínu

 • Kraťasy z popelínu

 • Kraťasy ze saténu

EUR 986
pledged of EUR 4,029

24%

24% completed

26 days until the end

49 contributors pledged

Ecology, Fashion

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Pledge
Show all rewards

Kdo jsme?

Katka je vystudovaná chemička, která ale hned po škole nastoupila do pozice projektové manažerky v oblasti vzdělávání. Na konci roku 2013 odešla na mateřskou, a už se nevrátila. Synovi ušila celou plenkovou výbavu, aby nezatěžovala planetu zbytečným plastem. Všechny možné jednorázové věci kolem miminek nahradila pratelnými, které si ušila. Tak vznikly třeba i mezi zákazníky oblíbené odličovací tampóny Vilibaldo. Zavedla téměř non toxic domácnost. Ale největší krok byl asi ten, že se rozhodla svého syna nosit v šátku. Samozřejmě se narodil v zimě, takže bylo potřeba oba do nečeho obléct. A tak vznikla první nosící bunda a zrodila se značka Vilibaldo, ve které se Katka realizuje.

Lucka je holka z malého městečka na Moravě, která miluje velkoměsta. Jejich ruch, kulturní vyžití a památky. A tak se ve svých 20ti letech odstěhovala do Prahy. Pracovala jako logistička a plnými doušky si užívala všeho, co naše krásné hlavní město nabízí. Nákupy, kavárny, restaurace, divadla, výstavy, kina... však to znáte. Pak se jí narodil první syn a začala nový život. A tady se životní příběhy Katky a Lucky setkaly. S příchodem miminka a novou rolí matky začala řešit spoustu věcí, které dřív vůbec nevnímala. Začala se více zajímat o ekologii a slowfashion. Řešila v čem myje svoje dítě, v čem pere, původ a složní potravin, které kupuje, vyměnila plastové tašky za látkové, plastová brčka za nerezová, jednorázové odličovací tamponky za pratelné atd. Najednou chtěla chránit tu naši planetu, a také to učit odmala svoje, teď už dvě, děti. Takže když přišla Katka s nápadem šít vlastní módu z BIO materiálů, nemohla Lucka říct ne.

Jak to začalo

To jednou u kafíčka Lucka vyprávěla Katce o krásných pyžamech a domácím oblečení od zahraniční značky, které by si chtěla objednat.  Katka, jelikož se živí šitím, byla zvědavá co se Lucce líbí. Oblečení se Katce taky moc líbilo. Už méně se jí ale líbil materiál, ze kterého jsou věci vyrobené. Začaly hned hledat jiné krásné sexy kousky, které by odpovídaly představám obou. Výsledek hledání je asi jasný, a proto vymyslely vlastní domácí oblečení/pyžama, která splňují veškerá jejich kritéria - prvotřídní kvalita, pohodlnost, krása, udržitelnost. 

Co je náš cíl?

Vytvořit naši první 100% ekologickou mini kolekci domácího oblečení. Oblečení, které nešily děti v Číně. Oblečení, za jehož výrobu dostane výrobce řádně zaplaceno. Oblečení z látek, při jejichž výrobě se nespotřebovaly tuny pesticidů. Oblečení, ve kterém si půjdete lehnout s dobrým pocitem. Chceme v lidech probudit zájem nejen o to, jak oblečení, které mají na sobě, vypadá, ale i o jeho příběh. 

Detaily

A vaším příběhem můžeme být my. Lucka a Katka. Občas trochu Lejzy, ale vždycky Lejdy. L. miluje módu, K. miluje šití. Už nějaký ten rok se známe, a po tom, co jsme naši spolupráci vyzkoušely na šití bio pratelných odličovacích tampónů Vilibaldo, jsme se koncem roku rozhodly, že ji posuneme někam dál. A tak jsme se pustily do podceňované (hlavně co se kvality materiálů týče) domácí módy nejen pro ženy. Na trhu v podstatě není konkurence. Bud’je to bio, nebo hezké. My takové kompromisy dělat nechceme. Vymyslely jsme střihy a šily zkušební kousky, které jsme pak doma testovaly, abychom věděly co zákazníkům nabízíme a co je potřeba ještě doladit. Máme nyní vytipované přírodní šetrně vyrobené, ovšem drahé, materiály vyrobené v Evropě, ze kterých bychom vytvořily naši první, do poslední nitky ekologickou, kolekci pyžam na jaro/léto 2020. Na výrobu odměn bychom také využily zbytky látek a jiných materiálů z předchozí výroby a dál při výrobě kráčely už jen cestou udržitelnosti. Věříme, že má smysl zajímat se o to, do čeho se oblékáme, a to i doma, třeba na spaní. STOP fast GO slow!

Podrobnosti k odměnám

Dobrý pocit a něco navíc / to něco navíc je sada 5 krásných barevných gumiček, výběr barev je náhodný

          

Pratelné odličovací tamponky - save the wheels! / 10 ks samostatných odličovacích tampónků, průměr 9 cm

Látková čelenka do vlasů / šířka cca 7 cm, pro obvod 54 - 57 cm (pokud potřebujete jinou velikost, napište nám to), výběr designu je náhodný

          

Látkové pytlíky na ovoce a zeleninu / rozměr 35 x 28, výběr barev šnůrek je náhodný

          

Nepromokavý pytlík na plavky/prádlo / rozměr 40 x 33 cm, do poznámky můžete připsat J - jednobarevný, M - vzor pro muže, Ž - vzor pro ženy, Ď - dětský vzor. Skladové zásoby jsou omezené, ale pokusíme se vám vyjít vstříc!

    

Vytuněná škraboška na spaní / foto ilustrační, design záleží na pořízeném materiálu na novou kolekci. Pokud budete chtít ladit s kompletem, napište do poznámky  - K.

    

Kraťásky ze skladových zásob / do poznámky uveďte velikost S, M, L, XL, XXL, výběr designu je náhodný, ale všechny budou krásné!

    

Nová kolekce jaro/léto 2020

Samy jsme zvědavé, jak to celé dopadne, ale představu máme jasnou. Žádná velká divočina, spíše tlumenější barvy, úžasný materiál vyrobený v Evropě. No a krásné jednoduché střihy s nápaditými detaily. Nebojte se a pojdťe do toho s námi! Již realizované komplety ze skladových zásob si můžete prohlédnout zde. Je jich zatím pomálu, ale věříme, že se to brzy změní.

Nová kolekce kraťasy / do poznámky uveďte velikost kraťasů, kde je na výběr i barva, tak písmena Starorůžová - R, šedá - Š, modrá - M 

Nová kolekce komplety / do poznámky uveďte velikost kraťasů, kde je na výběr barva, tak písmena Starorůžová - R, šedá - Š, modrá - M a velikost trička / tílka, kterou běžně nosíte XS, S, M, L, XL, XXL

Kolekce pro pár / do poznámky uveďte velikost dámské kraťasy / pánské kraťasy

Proč to děláme?

Pořídit materiál na takovou mini kolekci není levná sranda. Už jsme to pak párkrát udělaly, ale zákazník pak chce něco jiného a látky leží ladem. Teď bychom to chtěly zkusit obráceně. Rády díky kampani zjistíme, jestli se najdou lidé, kteří jsou pro naši věc stejně zapálení jako my!

... a ještě něco navíc

Při pěstování a sklízení bavlny bývá využívána nucená a dětská práce, při jejím pěstování se spotřebovává ze všech zemědělských komodit nejvíce pesticidů a velké množství umělých hnojiv a defoliantů, často bez použití ochranných pomůcek. Bavlna potřebuje spoustu tepla a vody, její konvenční pěstování škodí lidem i životnímu prostředí.

Věděli jste, že i když si koupíte oblečení z biobavlny, že tam může být jen jako příměs a není to zrovna viditelně označené? Jednotlivé díly jsou sešity polyesterovou nití? A guma je protkaná polyesterem? U nás to tak není, a když říkáme, že je to do poslední nitky bio, tak to myslíme vážně! 

News

Mar 7, 2020 Ochutnávka nové kolekce

Tak jsme neodolaly a nakoupily látky, ze kterých bychom rády vytvořily ucelenou kolekci, a ušily jsme pár kraťásků. Na fotky se můžete podívat na našem facebookovém profilu, instagramu nebo zde v galerii. Zdraví Lejzy Lejdies - Katka a Lucka

More

Mar 3, 2020 Nová odměna

Přidaly jsme pro vás novou odměnu a tou je spojení dobrého pocitu, sady 5 gumiček do vlasů a krásné látkové čelenky. Tak neváhejte a nakupujte. Děkujeme Lucka a Katka.

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 37 from 40 Dobrý pocit a něco navíc

  Libí se vám náš projekt, ale máte omezený rozpočet? Pak je tato odměna přímo pro vás. Za 220 Kč budete mít nejen dobrý pocit, ale dostanete od nás sadu 5 barevných gumiček do vlasů přímo do vaší poštovní schránky. Barevná kombinace bude čistě náhodná dle našich skladových zásob. Do poznámky uvěďte vaši doručovací adresu.

  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 8.06
  (CZK 220)
 • 17 from 20 Oprava oděvů

  Máte doma něco, co potřebujete zkrátit, prodloužit, přišít, zašít, zkrátka opravit? Sem s tím. Lejzy Lejdies si s tím poradí! Ať můžete svůj oblíbený kousek zase nosit. Odměna se vztahuje na 1 ks oblečení. Netýká se opravy a výměny zipů :-).

  Místo realizace Praha.

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 10.99
  (CZK 300)
 • 42 from 50 Pratelné odličovací tamponky - save the wheels!

  Při výrobě pratelných odličovacích tampónků občas ujede jehla a kolečka neprošije tak, jak bychom si představovaly. A tak se tu střádají a střádají a je jim tu smutno. Zachraňte 10 ks koleček, dejte jim svou péči a ony budou pečovat o vás. Jsou vyrobeny z BIO bavlny a bambusu a jsou neskutečně hebké. Jejich použití je stejně jednoduché, jako u jednorázových. Jen je po použití nevyhodíte, ale vyperete! Nebojte se toho a vyzkoušejte je! Do poznámky uveďte vaši doručovací adresu.

  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 10.99
  (CZK 300)
 • 32 from 40 Látková čelenka do vlasů

  Sportujete? Odličujete se, nebo rády používáte pleťové masky? Máte neposedné kudrny? Právě teď jste určitě alespoň na jednu otázku odpověděla ano. A právě pro vás máme tuto odměnu. Čelenka je ušitá z nádherných designových úpletů. V duchu upcyklace opět spotřebováváme "zbytky" takže to bude samý originál! Design bude znovu čistě náhodný, pokud ale chcete té náhodě vyjít vstříc, napište nám do poznámky nejen svoji doručovací adresu, ale i barvy, které máte ráda.

  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 12.82
  (CZK 350)
 • 18 from 20 Látkové pytlíky na ovoce a zeleninu

  Už vás také nebaví igelitové sáčky na ovoce a zeleninu v obchodech? Máme pro vás 2 pratelné látkové pytlíky, které ty igelitové skvěle nahradí. A opět jedeme upcyklaci. Jsou z Katčiných děsně drahých záclon! Rozměry cca 35 x 28 cm. Do poznámky uveďte vaši doručovací adresu.

  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 13.55
  (CZK 370)
 • 11 from 12 Balíček dobrý pocit, gumičky a čelenka

  Vytvořily jsme pro vás atraktivní balíček odměn, které jsou popsány samostatně. Děkujeme!

  Cena je včetně poštovného.

   

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 14.65
  (CZK 400)
 • 14 from 20 Nepromokavý pytlík na plavky/prádlo

  Z výroby plenek nám zbyly krásné nepromokavé designové látky z USA. Ušijeme vám z nich pytlík, který zaručeně využijete v každé domácnosti. U nás frčí už 6 let a je to držák! Dáte do něj vše, co byste "normálně" dali do igelitky. Špinavé boty, mokré plavky, nějakou tu použitou plenku, věci po cvičení, způsobu použití se meze nekladou :-). Máme decentní vzory pro ženy, muže, jednobarevné a i dětské motivy. Rozměr pytlíku je 40 x 33 cm. Do poznámky uveďte vaši doručovací adresu a preferovaný design pytlíku. Pokusíme se vám vyjít vstříc, ale opět jsme limitovány skladovými zásobami.

  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 14.65
  (CZK 400)
 • 27 from 30 Vytuněná škraboška na spaní

  Rychlejší stárnutí, zhoršování funkce mozku.  Ach ten melatonin. Abyste ho měli dostatek, pořiďte si naši vytuněnou škrabošku na spaní. Samozřejmě na její výrobu použijeme tu nejjemnější biobavlnku v podobě odřezků z výroby, abychom zužitkovaly každičký kousek. Na lemování použijeme zbytky lemovacích gumiček, které máme skladem. Při platbě napiště do poznámky doručovací adresu. Pokud jste zakoupili i pyžamko z nové kolekce a chcete aby to ladilo, tak nám to tam taky připište.

  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 16.48
  (CZK 450)
 • 15 from 20 Kraťásky ze skladových zásob

  Abychom využily látky, které máme skladem (především bavlněné úplety a nějaký ten satén), nabízíme vám naše krásné stylové kraťásky za zvýhodněnou cenu. S mašlí, aby vás našli. Jsou prostě boží! A opět samé originály! Do poznámky napište vaši doručovací adresu a požadovanou velikost.

  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 21.98
  (CZK 600)
 • 4 Poukaz na kraťasy/komplet

  Líbí se vám náš projekt, ale nevybrali jste si žádnou z odměn? Pak budete pravděpodobně muž :-). Nevadí, i pro vás máme krásnou odměnu v podobě poukazu na nákup v našem e-shopu lejzylejdy.cz. Týká se i nové kolekce, která bude stát za to! Pokud budete chtít darovat celý komplet, budou se vám hodit rovnou dvě. Poukázku s unikátním kódem vám pošleme do e-mailu spolu s dalšími informacemi ohledně jejího uplatnění.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 29.30
  (CZK 800)
 • 18 from 20 Kraťásky z BIO mušelínu, kolekce jaro/léto 2020

  Do poslední nitky BIO kraťásky z kolekce jaro/léto 2020. Kraťásky za zvýhodněnou cenu z jemňoučkého mušelínu. Vyzkoušejte je a nebudete litovat! Na výběr je hned několik barev. A jak budou vypadat? Samozřejmě božsky, nechte se překvapit! Do poznámky uveďte vaši doručovací adresu, velikost a barvu (starorůžová, šedá, modrá).

  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 33.70
  (CZK 920)
 • 19 from 20 Kraťásky z BIO saténu, kolekce jaro/léto 2020

  Super sexy 100% BIO saténové kraťásky za super sexy cenu pouze pro vás. Tento luxusní kousek si zaslouží každá žena, zejména ta, která má doma pyžamo z polyesterového saténu. Pociťte ten rozdíl. I biobavlna se může lesknout. Čekejte jen naprostou nádheru! Do poznámky uveďte vaši doručovací adresu, velikost a ohledně výběru barvy vás zkontaktujeme e-mailem.

  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 40.29
  (CZK 1,100)
 • 1 from 1 Pánské kraťasy/trenky z BIO popelínu, kolekce jaro/léto 2020

  100% BIO pánské kraťasy nebo trenky na spaní z jemňoučkého popelínu. Ruku na srdce, i muži si zaslouží, aby jejich pokožka, a nejen ona, byla hýčkána látkou bez zbytečných chemických úprav. V hledáčku máme krásný proužek ve dvou barevných variantách. A pokud chcete ladit společně se svou drahou polovičkou, pořiďte si rovnou komplet za zvýhodněnou cenu. Do poznámky uveďte vaši doručovací adresu, velikost a ohledně výběru barvy vás zkontaktujeme e-mailem.

  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 42.49
  (CZK 1,160)
 • 0 Kafíčko s Lejzy Lejdy

  Co takhle spojit příjemné s užitečným? Kafíčko, dortíček a pokec s námi, to si nemůžete nechat ujít!

  Dýchánek proběhne v Praze.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 54.95
  (CZK 1,500)
 • 13 from 15 Komplet kraťásky z BIO mušelínu a tílko z BIO bavlny, kolekce jaro/léto 2020

  Komplet jako dělaný pro ty, které mají rády jednoduchost. Klasické bílé tílko z žebrovaného BIO balvněného úpletu a kraťásky z BIO mušelínu v několika krásných barvách. Do poznámky při uveďte vaši doručovací adresu, velikost a barvu kraťasů (starorůžová, šedá, modrá) a velikost tílka.

  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 58.24
  (CZK 1,590)
 • 10 from 10 Feeding friendly pýžo - tílko z BIO bavlněného úpletu a kraťásky z BIO mušelínu

  Spousta zákaznic touží po krásném sexy pyžamu, ve kterém by se dalo i dobře nakojit. Právě pro ně tu máme jeden krásný komplet. Je to kombinace bílého tílka z BIO balvněného úpletu s kraťáskama z BIO mušelínu. Do poznámky při platbě uveďte vaši doručovací adresu, velikost a barvu kraťasů (starorůžová, šedá, modrá) a velikost tílka.

  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 60.44
  (CZK 1,650)
 • 14 from 15 Komplet kraťásky z BIO saténu a tričko s tylovými detaily z BIO bavlněného úpletu

  Tenhle komplet je pro ty z vás, které mají rády krajky a blyštivý satén. Vymyslely jsme pro vás komplet saténových kraťásek z BIO saténu a k nim pohodlné, ale sexy, tričko s krátkým rukávem z BIO bavlny. Na detaily použijeme jemňoulinký BIO bavlněný tyl. Bude to pecka! Do poznámky uveďte vaši doručovací adresu, velikost a ohledně výběru barev vás zkontaktujeme e-mailem.

  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 71.43
  (CZK 1,950)
 • 10 from 10 Kraťasy pro pár z BIO popelínu

  Chtěli byste spinkat jako v bavlnce? Co takhle v té nejjemnější? A abyste si nezáviděli, pořidťe si kraťasy radši rovnou pro oba. V hledáčku máme krásný proužek ve dvou barevných variantách, tak to můžeme i pěkně nakombinovat! Do poznámky při platbě uveďte vaši doručovací adresu, velikosti a ohledně výběru barvy vás zkontaktujeme e-mailem.

  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 73.26
  (CZK 2,000)
 • 10 from 10 Individuální kurz šití s Lejzy Lejdies

  Přijďte si ušít své vlastní kraťásky do dílny Lejzdy Lejdy. Materiál, kafíčko a příjemnou atmosféru nabídneme my, šít budete vy. Poradíme, podpoříme a snad nám z toho něco vznike. A kdyby ne, kraťásky i tak zaručeně dostanete. Nebo máte doma šicí stroj, na který se  jen práší? Nastříhané látky na něco, co nejste schopny dokončit? Potřebujete nakopnout, abyste se k tomu šití konečně rozhoupaly? Pak je to odměna pro vás jako dělaná. A časově to vidíme tak akorát, aby to ještě byla zábava, pro všechny :-).

  Místo realizace Praha 2.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 98.90
  (CZK 2,700)
 • 0 Dámský pyžamový komplet z látky dle vlastního výběru

  Fandíte nám a chtěly byste přispět víc? Máme za to pro vás nabídku, která se neodmítá. Ušijeme vám přednostně pyžamko z materiálů, které si samy vyberete.  Pokusíme se maximálně vyjít vstříc vašim představám. Takže budete mít jediný originál. Do poznámky uveďte vaši doručovací adresu, velikost a ohledně výběru vás zkontaktujeme e-mailem.

  Poštovné zdarma je samozřejmostí a po Praze vám balíček doručíme osobně.

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 183.15
  (CZK 5,000)
 • 0 Nafocení nové kolekce

  Chcete se stát tváří naší značky? Pak je tu ta největší odměna. Dáme si kafíčko, oběd, nafotíme novou kolekci a domů si vezmete komplet, který se vám bude nejvíc líbit. K němu stylovou škrabošku a samozřejmě fotky od profi fotografa, které vám zůstanou na památku!

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 366.30
  (CZK 10,000)