Vznik kočičího azylu v Ostravě

Za vybrané peníze bychom vybavili zvířecí azyl pro toulavé a zraněné kočičky z Ostravy a okolí, kočky by zde měly potřebné zázemí a klid na zotavení po operacích, veškerou veterinární péči do doby, než by jim byl nalezen nový domov.

Author: MSSOZ

Návštěvy v azylu

Sep 24, 2020

Hezký den všem.

V průběhu září probíhaly na našem azylu návštěvy Vás, kteří jste přispěli a zakoupili si odměnu "pomazlení s kočičkami". Byly to 3 příjemné týdny, kdy se sešly fandové kočiček. Ty byly samozřejmě ve svém živlu, jelikož měly najednou plno rukou, které je hladily, nosily a krmily dobrotkama :)

Tabule díků

Jun 27, 2020

Krásný večer všem.

Pomalu realizujeme jednotlivé odměny. Nyní je nedílnou součástí našeho azylu i TABULE DÍKŮ spolu se jmény sponzorů, kteří na ni přispěli :-)

ještě jednou moc díky!! :-)

Karanténní kotce

Jun 11, 2020

Ahoj všem.

Konečně je to tady!!! Nové karanténní kotce jsou konečně hotové a nainstalované a připravené pro naše kočičky :-)

Příspěvek na Českém rozhlasu

May 26, 2020

Ahoj všem.

V pondělí nás byl navštívit pan redaktor z Českého rozhlasu, který udělal reportáž přímo z našeho azylu :-)

Poslechnout si ji můžete na odkazu níže:

https://ostrava.rozhlas.cz/kocici-zastavka-v-ostrave-zacina-fungovat-azyl-pro-kocky-8208891?fbclid=IwAR1Ei3NUxiZ60LdR7pv7_IAWPcoB3KN_ufEFWOENYvHgKoDzmvv4VL3_FP4

Nové logo azylu

May 4, 2020

Ahoj všem. Konečně máme nové logo pro náš nový azyl :) Sešlo se nám plno krásných návrhů, bohužel vyhrát mohl jenom jeden, bylo opravdu těžké vybrat, ale nakonec jsme zvolili tento krásný, elegantní a jednoduchý :-)

Co na něj říkáte?

Proč potřebujeme kočičí azyl

Apr 18, 2020

Před pár dny se k nám dostal nalezenec sražený autem. Je to rezavý kocourek, kterého jsme překvapivě pojmenovali Garfield

Garfield měl tříštivou frakturu těsně pod kolínkem. Má aplikovaný fixátor. Po vyléčení zranění bude doživotně kulhat, takže do adopce pak půjde pod podmínkou, že z něj bude domácí kocourek.

Ale hlavně kvůli němu a spoustě dalších podobných potřebujeme už konečně náš azylek!!! Aby tam v klidu mohl po vyléčení rehabilitovat a čekat na svůj nový domov.

Už máme splněné 85%, ještě 15% a klidně i víc potřebujeme. Cokoliv navíc použijeme na úhradu vet. faktur, protože ty nás zase decimují

Roušky jako dárek

Apr 18, 2020

ahoj všem :-)

naše kočičky Vám chtěly říct, že pokud si do konce naší kampaně zakoupíte odměnu "Přespání mezi kočičkami s pohádkou na dobrou noc", tak jako poděkování navíc dostanete jednu tuto krásnou, ručně šitou kočičí roušku :-) To se týká i všech, kteří si už přespání zakoupili :-) Dostanete ji, až k nám přijdete přespat :)

Další pokroky v azylu

Apr 3, 2020

Dobrý den všem :-)

Dostali jsme darem krásné škrabadla pro kočičky, které se Vám chtějí pochlubit, že už to začíná být v azylu docela útulné :-)

Máme bohužel i jednu smutnou zprávu. Kočička s hydrocefalem, kterou jsme Vám představili v našem uvítacím videu k projektu, odešla už bohužel za duhový most :-( hydrocefalus není diagnóza s dlouhým dožitím, bohužel :-(

Obyvatelé našeho azylu

Mar 20, 2020

Krásný večer všem. Dovolte, abychom Vám představili některé z našich současných obyvatel azylu, abyste věděli, na koho přesně se vybírají peníze :-)

Kočička, stáří 5-6 let, která bude mít celý život špatnou koordinaci pohybů z důvodu porušení zvukovodu neléčeným svrabem a zánětem.

13tiletý kocour po zemřelém majiteli. Strádá mezi takovým objemem kočiček. Má deformovaný ocásek, na 4krát zlomený zřějme od narození. Povahově je mazlivý a hodný.

Toto je krátká ukázka koček a kocourů, které u nás můžete potkat, pokud se rozhodnete nás navštívit nebo třeba u nás strávit i celou noc :)

A taky tady se o nás píše :-)

Mar 18, 2020

Ahoj všem, mrkněte, i v dalších novinách se o našem azylu píše moc hezký článek :)

https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostravska-kocici-mama-sveho-casu-i-pro-44-kocek-v-byte-2-1-20200311.html

Kde všude se píše o našem projektu :-)

Mar 11, 2020

O projektu kočičího azylu v Ostravě se píše v řadě médií i v rozhlase, máme přislíbenou i podporu youtubera Sterakdaryho :-) Tak mrkněte :-)

https://ostrava.rozhlas.cz/jitka-kyncakova-dobrovolnice-moravskoslezskeho-spolku-na-ochranu-zvirat-8160593?fbclid=IwAR3BGUNuPmnzJZGRV5ehITktnG-27C3gbfxex-anXnYQ0bbBO_jYqdxSMP8

Jak se buduje kočičí azyl

Mar 7, 2020

Ahoj všem :-)

Je načase Vám ukázat, co nového přibylo v našem kočičím azylu. Postupně to tam zařizujeme, aby se kočičkám dobře bydlelo. To základní, na co vybíráme peníze tady na HitHitu, ale ještě pořízeno nebylo. Chybí nám karanténní kotec pro nemocné kočky, dále velký dřevěný strom na lezení a škrábání, lednička, pračka a sušička na skladování léčiv, praní a sušení dek a pelíšků, mříže do oken, aby nás nevykradly a kočky při větrání neutekly ven, klimatizace po dobu, kdy se větrat nebude atd.

Brzo zase přihodíme další fotky nebo i video našich současných kočičích svěřenců :-)

Největší kočičí bouda na světě :-)

Na co přesně potřebujeme vybrat peníze v kampani HitHit

Mar 2, 2020

Ahoj všem. Rádi bychom Vás informovali, na co přesně budou použity peníze vybrané v kampani HitHit.

Jedná se o tyto věci:
1) karantenní klece - 32 000
2) Velký dřevěný strom na lezení - 28 000
3) klimatizace - 25 000
4) Kamerový systém (propojený s bytem hlavní pěstounky, aby měla přehled, co se tam děje, když se tam nenachází, hlavně kvůli nemocným kočičkám) - 8 000
5) kvalitní pračka - 10 000
6) kvalitní sušička (z nedostatku prostorů pro sušení je nezbytné ji koupit) - 15 000
7) velká lednička - pro skladování léčiv a konzerv - 8 000
8) velká škrábadla - 25 000

pokud nám ještě zbydou finanční prostředky, koupíme za ně volně dostupné veterinární přípravky - na odblešení, odčervení, kapky na čištění uší, očí apod.

Už brzy přidáme další fotky a videa z azylu, jak pokračujeme se zabydlováním :-)

mějte krásný den

EUR 7,808
pledged of EUR 7,007

111%

111% completed

412 contributors pledged

Community, Ecology

Ostrava, Moravskoslezský kraj, Česko

Choose reward for your contribution

 • 138 Dobrý pocit z pomoci zvířatům

  Každá pomoc je nesmírně důležitá a i sebenepatrnější částka pomůže velké věci :-) Tahle odměna je pro všechny, kteří nepotřebují poplácat po rameni, že pomohli zvířeti, prostě jdou a udělají to :-)

  Reward delivery: In a week

  EUR 3.83
  (CZK 100)
 • 24 from 40 Odznáček s pacičkou nm. 2

  Pro velký úspěch přidáváme více odměn :-) Dárce od nás jako poděkování obdrží odznak, na kterém je zvířecí tlapička, může si vybrat z těchto barev odznaků: černá, žlutá, růžová, bílá nebo stříbrná. Možno vybrat buď osobně v Ostravě či Opavě nebo nechat zaslat poštou.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 9.57
  (CZK 250)
 • Sold out!! Odznáček s pacičkou

  Dárce od nás jako poděkování obdrží odznak, na kterém je zvířecí tlapička, může si vybrat z těchto barev odznaků: černá, žlutá, růžová, bílá nebo stříbrná. Možno vybrat buď osobně v Ostravě či Opavě nebo nechat zaslat poštou.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 9.57
  (CZK 250)
 • 61 Kalendář na rok 2021

  Každoročně vydáváme kalendáře s různorodým tématem zabývající se adopcí zvířat. Letošní ročník se jmenoval "Proč jsem adoptoval". Máte možnost si exkluzivně předplatit kalendář na příští rok a být tak v předstihu před ostatními. Uvítáme i Vaše nápady, o čem by kalendář mohl být :-)
  V ceně je i poštovné.
   

  Reward delivery: In over a year

  EUR 11.49
  (CZK 300)
 • 8 Kočičí kalendář

  Máte možnost si koupit krásný kočičí kalendář na příští rok. Hlavními aktérkami jsou naše spolkové kočičky :-) v ceně je i poštovné.

  Reward delivery: In a year

  EUR 11.49
  (CZK 300)
 • 30 Tabule díků

  Tabule díků je tady pro všechny, kteří mají chuť se zapsat jako dárci pro naše kočičky. Vaše jméno bude vyvedeno na naší velké tabuli díků umístěné přímo v našem azylu a budete tak pořád uprostřed všeho dění :-)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.32
  (CZK 400)
 • 2 from 10 Lístek na 3. ročník charitativního plesu 2021

  Pokud rádi plesáte a ještě k tomu přispíváte na dobrou věc, tak tato odměna je pro Vás jako dělaná. Po jejím zakoupení se stanete majiteli lístku na 3. ročník charitativního plesu naší organizace v Ostravě v roce 2021 (letošní ročník už je vyprodaný :-)). V ceně lístku je i večeře. Ples je nabitý pestrým programem, bohatou tombolou a kvalitní zábavou. V ceně je jeden lístek na ples.

   

  Reward delivery: In over a year

  EUR 15.32
  (CZK 400)
 • 10 from 50 Pomazlení s kočičkami v azylu

  Dárce bude mít možnost strávit 2 hodiny s kočičkami v jejich prostředí v azylu, donést jim dobrotu, pomazlit se s nimi, prožít si takovou menší felinoterapii na vlastní kůži :-)

  Reward delivery: In a year

  EUR 19.15
  (CZK 500)
 • 15 from 20 Homeless tour jaro/podzim

  Máte jedinečnou příležitost nahlédnout do světa bezdomovců, kam se normální smrtelník většinou nepodívá :-) několikrát ročně objíždíme bezdomovecké kolonie se zvířaty v Ostravě a okolí, psy a kočky veterinárně ošetříme, dovezeme jídlo a oblečení i bezdomovcům. Bývá to celodenní záležitost, termín se domlouvá dopředu.
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 19.15
  (CZK 500)
 • 7 from 15 Den s MS spolkem

  Máte neopakovatelnou příležitost strávit den s naší organizací, pomoct při odchytu zvířete, podílet se na jeho převozu, jet s námi do terénu řešit případy, je toho hodně, co děláme :-)
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 26.80
  (CZK 700)
 • 10 from 20 Setkání a posezení v azylu nad kávou a zákuskem se členy spolku

  Nejenom, že si můžete pohladit kočičky, ale ještě vám uvaříme kafe nebo čaj, dáme něco dobrého na zakousnutí a povykládáme vám, co děláme, odpovíme na vaše dotazy, zkrátka na všechno, co vás zajímá :-) umíme být moc příjemní a přátelští :-)

  Reward delivery: In a year

  EUR 28.72
  (CZK 750)
 • 27 Virtuální adopce kočičky v azylu

  Dárce může virtuálně adoptovat kočičku v našem azylu, ať už tu, která zde zůstává na dožití z důvodu nemoci či stáří, nebo tu, která právě do azylu přišla a čeká na nový domov. Dárce se rovněž může podílet na vymýšlení jména pro kočičku, pokud jej ještě nemá, a dostat informace o jejím odchodu do nového domova, pokud o ně bude mít zájem :-)

  Reward delivery: In a year

  EUR 38.29
  (CZK 1,000)
 • 5 from 10 Přespání mezi kočičkami s pohádkou na dobrou noc

  Ideální rodinný dárek. Můžete vzít své ratolesti, ženu, muže a přijet mezi nás, celý den tady strávit, pomoct, s čím bude potřeba, užívat si dosyta kočičí lásky a pozornosti, a večer pak kočičkám přečíst pohádku na dobrou noc a přímo mezi nimi si ustlat a užít si noc, ve které vám bude asistovat řada vrnících chlupatých koulí :-) Jedna odměna je max. pro 4 lidi.

  Reward delivery: In a year

  EUR 57.44
  (CZK 1,500)
 • 4 Bronzový sponzor

  Staňte se našim bronzovým sponzorem! Uvedeme Vaše jméno na našich FB stránkách, které sleduje 20 000 lidí, i v poděkování v kampani.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 191.46
  (CZK 5,000)
 • 1 Stříbrný sponzor

  Staňte se našim stříbrným sponzorem! Kromě poděkování na našich facebookových stránkách a finálním videu po skončení kampaně získáte děkovný certifikát o podpoře naší organizace a zvířat a možnost zvolit si maskota z našich zvířat, kterého pak budeme prezentovat veřejnosti jako vašeho zástupce :)

  Reward delivery: Not specified

  EUR 382.92
  (CZK 10,000)
 • 1 Zlatý sponzor

  Za váš sponzorský dar nabízíme poděkování na facebookových stránkách naší organizace i ve finálním videu po skončení kampaně a umístění Vašeho loga na našich webových stránkách. Samozřejmostí je i certifikát o podpoře naší kampaně a možnost natočit video z návštěvy našeho azylu.

  Reward delivery: In a year

  EUR 765.84
  (CZK 20,000)
 • 0 Diamantový sponzor

  Pokud se stanete diamantovým sponzorem naší organizace, nabízíme vám čestné členství v naší organizaci, umístění banneru na našem plese i každoročním charitativním běhu v Opavě, čestný vstup na náš charitativní ples v Ostravě v roce 2021, poděkování ve videu na konci kampaně i umístění Vašeho loga na našich webových stránkách. V případě zájmu se může natočit i propagační video z Vaší návštěvy našeho azylu.

  Reward delivery: In a year

  EUR 1,914.61
  (CZK 50,000)