Vznik kočičího azylu v Ostravě

Za vybrané peníze bychom vybavili zvířecí azyl pro toulavé a zraněné kočičky z Ostravy a okolí, kočky by zde měly potřebné zázemí a klid na zotavení po operacích, veškerou veterinární péči do doby, než by jim byl nalezen nový domov.

Author: MSSOZ

 • Kuchyň

 • Kočičí pokoj

 • Přípravy jsou v plném proudu

 • Další z obyvatel našeho azylu

EUR 7,751
pledged of EUR 6,957

111%

111% completed

412 contributors pledged

Community, Ecology

Ostrava, Moravskoslezský kraj, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Péči o toulavá a zraněná zvířata se naše nezisková organizace věnuje už skoro 30 let. Fungujeme na bázi dobrovolnictví, zvířátkům pomáháme ve svém volném čase. Toulavé kočičky kastrujeme, odblešujeme, odčervujeme, případně vyléčíme jiná zranění a pokud jsou to mazlivé číče, hledáme jim nový domov, pokud ne, vypouštíme je zpátky do původní lokality. Každá kočička ale potřebuje po operaci klid na zotavení. Doposud byla zvířata umístěna doma u našich "pěstounů", jak jim říkáme. V sezóně měla pěstounka v bytě třeba i 40 koček a koťat, což je naprosto šílená situace.

Co je náš cíl?

Máme již místo, kde by mohl vzniknout náš kočičí azyl, potřebujeme jej dovybavit, aby se zde kočičkám i dobrovolníkům, kteří se o ně budou starat, dobře fungovalo.

Detaily

Chceme v Ostravě založit nový kočičí azyl pro toulavé a zraněné kočičky, o které se doteď staráme i bez vlastního depozitu, naši dobrovolníci je mají u sebe doma. Je to ovšem neúnosné pro dobrovolníky i pro kočičky. Proto chceme vybudovat stálé zázemí bytu, kde by kočičky měly svůj prostor, karanténu, možnost odpočinku i hraní, kde by se mohly zotavit po operacích, březí kočičky by zde mohly odchovat své koťátka, nemocné nebo staré kočičky by zde zůstaly na dožití, ostatní by zde byly do doby, než by se jim nalezl nový, vhodný domov nebo než by mohly být vypuštěny zpátky do přírody. Za vybrané peníze by se azyl vybavil karanténními kotci, regály, veterinárními přípravky pro odblešení, odčervení, vakcinaci, škrabadly, pelíšky, miskami, kočičími toaletami, stelivem, granulemi, vybudovala by se ventilace, mříže na okna, jelikož byt se nachází v přízemí, sítě do oken, velkým kočičím stromem, zkrátka vším potřebným pro spokojený život kočiček a hladké fungování azylu :-)

Kdo jsme?

Jsme skupina mladých lidí, kterým není lhostejné zdraví ani život jakéhokoliv zvířete a snažíme se pomáhat ze všech sil, co nám zbývají, se o ně postarat a najít jim nové domovy. Naše organizace se jmenuje Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat, který se věnuje nejenom záchraně týraných a opuštěných psů a koček, ale také monitoringu bezdomoveckých kolonií se zvířaty po MS kraji, ve kterých se o zvířata veterinárně staráme, kastrujeme je, vozíme jim i jejich majitelům jídlo, boudy, oblečení. Provádíme edukační akce po firmách, základních a mateřských školách, snažíme se veřejnost vzdělat v oblasti péče o domácí zvířata, jak poznat týrání, kam se obrátit v případě podezření na týrání. Snažíme se veřejnost vzdělat v oblasti prospěšnosti kastrací psů a koček, aby se eliminovalo jejich přemnožení, poukazujeme na tristní stavy přeplněných útulků a snažíme se ji vzdělat, jak poznat množitele
a nenaletět při koupi štěněte. Podporujeme rovněž adopce psů z útulků a snažíme se bojovat i za zrušení dalšího týrání zvířat, například divokých zvířat v cirkusech.

Bára - je předsedkyní naší organizace. Miluje zvířata, zachraňovala tygry na Sumatře a krávy v Indii :-) Doma má několik adoptovaných psů a pokud zrovna někde někoho nezachraňuje, tak překládá z angličtiny a italštiny a miluje sladké dortíky :-)

Verča - je místopředsedkyní naší organizace. Kromě 3leté dcery, 2 adoptovaných psů a 11 adoptovaných slepic má asi tunu brigád, spoustu aktivit, několik charitativních akcí najednou a když už má náhodou volno, tak miluje horkou vanu plnou pěny a k tomu kvalitní knihu :-)

Jitka - je třetí členkou našeho výboru. Doma má přibližně miliardu koček, je naší nejšikovnější a nejaktivnější pěstounkou. Také má doma pejsky, měla i canisterapeutickou fretku. Když jí čas dovolí, hodně cestuje a má opravdu netradiční zážitky :-)

Proč to děláme?

Venkovní kočky bývají často v katastrofálním zdravotním stavu, kočky rodí koťata 2x ročně, ta pak umírají pod koly aut, jsou zabita predátory nebo se dožijí dospělosti a přivedou na svět další kočky a kocoury a koloběh se neustále opakuje. To nám není lhostejné a chceme to změnit. Proto se je snažíme odchytávat a kastrovat, příp. jim hledat nové domovy. Nicméně doposud jsme pro kočky po operaci a kočky čekající na nový domov neměli žádné stabilní zázemí, měli jsme je doma u dobrovolníků. Teď se nám podařilo získat pro kočičky pevné místo, kde mají možnost regenerace po operaci, místo na hraní, odpočinek, péči o mláďata, a mohou zde v bezpečí, suchu a teple čekat na nový domov. Potřebujeme ale azyl dovybavit, aby to čekání bylo pro kočičky co nejpříjemnější :-)

Ukázka odměn:

KALENDÁŘ 2021 - každý rok fotíme kalendář, abychom vydělali peníze na provoz naší organizace. Každoroční téma je jiné než to předchozí, je originální a překvapivě se týká zvířat :-) Například kalendář pro rok 2017 jsme fotily na zámku Raduň a nefotil nás nikdo jiný než světoznámý fotograf Robert Vano :-) Téma kalendáře pro rok 2021 oznámíme přispěvatelům této odměny, jakmile jej budeme vědět. Uvítáme i Vaše nápady na kalendář se zvířecí tématikou. Níže ukázka několika posledních ročníků včetně letošního.

HOMELESS TOUR - při celodenní akci 2x ročně objíždíme bezdomovecké kolonie se zvířaty od Opavska po Karvinsko. Zde zvířata odčervujeme, odblešujeme, vozíme jím jídlo, pokud je zdravotní problém, tak zvíře vezeme k veterináři. Snažíme se zvířata v koloniích kastrovat, aby se zde nepřemnožila. Bezdomovcům také vozíme jídlo a oblečení. Na termínu, kdy se tour pojede, se domlouváme dopředu.

 

 DEN S MS SPOLKEM - S námi zažijete to, co jste ještě nikdy nezažili :-) Můžete jít s námi na prodejní akci prodávat, aby se vydělaly peníze. Můžete převážet zvíře z veteriny k pěstounovi, můžete na místě řešit nahlášený případ týrání nebo třeba odchytávat toulavé kočky, pokaždé je to dobrodružství a nikdy nevíme, co se z toho vyvrbí. Vždy je s vámi zkušený dobrovolník, který vám se vším poradí. Aktivity se můžete zúčastnit, i pokud nejste mobilní, prostě vás naložíme do auta a pojedem :-) Termín se domluví podle Vašich možností, pokud se nejedná o předem danou prodejní akci. Jedná se o aktivity na Ostravsku a Opavsku.

 

News

Sep 24, 2020 Návštěvy v azylu

Hezký den všem. V průběhu září probíhaly na našem azylu návštěvy Vás, kteří jste přispěli a zakoupili si odměnu "pomazlení s kočičkami". Byly to 3 příjemné týdny, kdy se sešly fandové kočiček. Ty byly samozřejmě ve svém živlu, jelikož měly najednou plno rukou, které je hladily, nosily a krmily…

More

Jun 27, 2020 Tabule díků

Krásný večer všem. Pomalu realizujeme jednotlivé odměny. Nyní je nedílnou součástí našeho azylu i TABULE DÍKŮ spolu se jmény sponzorů, kteří na ni přispěli :-) ještě jednou moc díky!! :-)

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • 138 Dobrý pocit z pomoci zvířatům

  Každá pomoc je nesmírně důležitá a i sebenepatrnější částka pomůže velké věci :-) Tahle odměna je pro všechny, kteří nepotřebují poplácat po rameni, že pomohli zvířeti, prostě jdou a udělají to :-)

  Reward delivery: In a week

  EUR 3.80
  (CZK 100)
 • 24 from 40 Odznáček s pacičkou nm. 2

  Pro velký úspěch přidáváme více odměn :-) Dárce od nás jako poděkování obdrží odznak, na kterém je zvířecí tlapička, může si vybrat z těchto barev odznaků: černá, žlutá, růžová, bílá nebo stříbrná. Možno vybrat buď osobně v Ostravě či Opavě nebo nechat zaslat poštou.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 9.50
  (CZK 250)
 • Sold out!! Odznáček s pacičkou

  Dárce od nás jako poděkování obdrží odznak, na kterém je zvířecí tlapička, může si vybrat z těchto barev odznaků: černá, žlutá, růžová, bílá nebo stříbrná. Možno vybrat buď osobně v Ostravě či Opavě nebo nechat zaslat poštou.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 9.50
  (CZK 250)
 • 61 Kalendář na rok 2021

  Každoročně vydáváme kalendáře s různorodým tématem zabývající se adopcí zvířat. Letošní ročník se jmenoval "Proč jsem adoptoval". Máte možnost si exkluzivně předplatit kalendář na příští rok a být tak v předstihu před ostatními. Uvítáme i Vaše nápady, o čem by kalendář mohl být :-)
  V ceně je i poštovné.
   

  Reward delivery: In over a year

  EUR 11.40
  (CZK 300)
 • 8 Kočičí kalendář

  Máte možnost si koupit krásný kočičí kalendář na příští rok. Hlavními aktérkami jsou naše spolkové kočičky :-) v ceně je i poštovné.

  Reward delivery: In a year

  EUR 11.40
  (CZK 300)
 • 30 Tabule díků

  Tabule díků je tady pro všechny, kteří mají chuť se zapsat jako dárci pro naše kočičky. Vaše jméno bude vyvedeno na naší velké tabuli díků umístěné přímo v našem azylu a budete tak pořád uprostřed všeho dění :-)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.21
  (CZK 400)
 • 2 from 10 Lístek na 3. ročník charitativního plesu 2021

  Pokud rádi plesáte a ještě k tomu přispíváte na dobrou věc, tak tato odměna je pro Vás jako dělaná. Po jejím zakoupení se stanete majiteli lístku na 3. ročník charitativního plesu naší organizace v Ostravě v roce 2021 (letošní ročník už je vyprodaný :-)). V ceně lístku je i večeře. Ples je nabitý pestrým programem, bohatou tombolou a kvalitní zábavou. V ceně je jeden lístek na ples.

   

  Reward delivery: In over a year

  EUR 15.21
  (CZK 400)
 • 10 from 50 Pomazlení s kočičkami v azylu

  Dárce bude mít možnost strávit 2 hodiny s kočičkami v jejich prostředí v azylu, donést jim dobrotu, pomazlit se s nimi, prožít si takovou menší felinoterapii na vlastní kůži :-)

  Reward delivery: In a year

  EUR 19.01
  (CZK 500)
 • 15 from 20 Homeless tour jaro/podzim

  Máte jedinečnou příležitost nahlédnout do světa bezdomovců, kam se normální smrtelník většinou nepodívá :-) několikrát ročně objíždíme bezdomovecké kolonie se zvířaty v Ostravě a okolí, psy a kočky veterinárně ošetříme, dovezeme jídlo a oblečení i bezdomovcům. Bývá to celodenní záležitost, termín se domlouvá dopředu.
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 19.01
  (CZK 500)
 • 7 from 15 Den s MS spolkem

  Máte neopakovatelnou příležitost strávit den s naší organizací, pomoct při odchytu zvířete, podílet se na jeho převozu, jet s námi do terénu řešit případy, je toho hodně, co děláme :-)
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 26.61
  (CZK 700)
 • 10 from 20 Setkání a posezení v azylu nad kávou a zákuskem se členy spolku

  Nejenom, že si můžete pohladit kočičky, ale ještě vám uvaříme kafe nebo čaj, dáme něco dobrého na zakousnutí a povykládáme vám, co děláme, odpovíme na vaše dotazy, zkrátka na všechno, co vás zajímá :-) umíme být moc příjemní a přátelští :-)

  Reward delivery: In a year

  EUR 28.51
  (CZK 750)
 • 27 Virtuální adopce kočičky v azylu

  Dárce může virtuálně adoptovat kočičku v našem azylu, ať už tu, která zde zůstává na dožití z důvodu nemoci či stáří, nebo tu, která právě do azylu přišla a čeká na nový domov. Dárce se rovněž může podílet na vymýšlení jména pro kočičku, pokud jej ještě nemá, a dostat informace o jejím odchodu do nového domova, pokud o ně bude mít zájem :-)

  Reward delivery: In a year

  EUR 38.02
  (CZK 1,000)
 • 5 from 10 Přespání mezi kočičkami s pohádkou na dobrou noc

  Ideální rodinný dárek. Můžete vzít své ratolesti, ženu, muže a přijet mezi nás, celý den tady strávit, pomoct, s čím bude potřeba, užívat si dosyta kočičí lásky a pozornosti, a večer pak kočičkám přečíst pohádku na dobrou noc a přímo mezi nimi si ustlat a užít si noc, ve které vám bude asistovat řada vrnících chlupatých koulí :-) Jedna odměna je max. pro 4 lidi.

  Reward delivery: In a year

  EUR 57.02
  (CZK 1,500)
 • 4 Bronzový sponzor

  Staňte se našim bronzovým sponzorem! Uvedeme Vaše jméno na našich FB stránkách, které sleduje 20 000 lidí, i v poděkování v kampani.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 190.08
  (CZK 5,000)
 • 1 Stříbrný sponzor

  Staňte se našim stříbrným sponzorem! Kromě poděkování na našich facebookových stránkách a finálním videu po skončení kampaně získáte děkovný certifikát o podpoře naší organizace a zvířat a možnost zvolit si maskota z našich zvířat, kterého pak budeme prezentovat veřejnosti jako vašeho zástupce :)

  Reward delivery: Not specified

  EUR 380.16
  (CZK 10,000)
 • 1 Zlatý sponzor

  Za váš sponzorský dar nabízíme poděkování na facebookových stránkách naší organizace i ve finálním videu po skončení kampaně a umístění Vašeho loga na našich webových stránkách. Samozřejmostí je i certifikát o podpoře naší kampaně a možnost natočit video z návštěvy našeho azylu.

  Reward delivery: In a year

  EUR 760.31
  (CZK 20,000)
 • 0 Diamantový sponzor

  Pokud se stanete diamantovým sponzorem naší organizace, nabízíme vám čestné členství v naší organizaci, umístění banneru na našem plese i každoročním charitativním běhu v Opavě, čestný vstup na náš charitativní ples v Ostravě v roce 2021, poděkování ve videu na konci kampaně i umístění Vašeho loga na našich webových stránkách. V případě zájmu se může natočit i propagační video z Vaší návštěvy našeho azylu.

  Reward delivery: In a year

  EUR 1,900.78
  (CZK 50,000)