Doma nejlíp - kampaň na podporu domácí péče

Pojďte s námi všem zdravým i nemocným, mladým i seniorům, laikům i odborníkům přiblížit svět domácí zdravotní péče. S vaší podporou natočíme krátké video medailonky a nafotíme sérii fotografíí s našimi klienty a zdravotními sestřičkami.

 • Můžete se těšit na dalších 11 skvělých fotografií

 • Hrnky do každé rodiny...

 • ...nejen na teplý grog či čaj

 • dámske triko Doma nejlíp

 • pánské triko Doma nejlíp

 • látková taška Doma nejlíp

EUR 2,122
pledged of EUR 1,912

111%

111% completed

75 contributors pledged

Film, Education

Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Asociace domácí péče vznikla už před mnoha lety a jejím hlavním cílem je, aby všichni o službě domácí zdravotní péče věděli. A taky věděli i to, že není určena jen seniorům, ale lidem v každém věku a že na ní má nárok každý kdo má zdravotní pojištění a to zdarma. Před dvěma roky jsme se nechali přesvědčit o tom, že o čem se nepíše, jako by nebylo. A tak jsme začali oslovovat média a mluvit o domácí zdravotní péči i skrze ně. A ono to funguje. Do Asociace domácí péče ČR nám volá stále více lidí a chtějí vědět více. Chtějí službu domácí zdravotní péče využít, ale neví jak. Na co mají nárok, co služba obnáší, pro koho je určena, jak taková péče vůbec vypadá. Ten zájem nás moc těší. Nicméně i tak stále narážíme na to, že o této službě neví všichni, kteří by třeba rádi službu využili. Chvíli jsme si lámali hlavu co ještě udělat, aby o nás věděli i ti ostatní. A tak vznikl nápad natočit s našimi klienty a zdravotními sestřičkami krátké video medailonky, kde nám oni sami budou vyprávět. A pak jsme si řekli, že když už tam budeme, tak uděláme i nějaké hezké fotky. A tak jsme začali zjišťovat, počítat a zase zjišťovat a počítat a zjistili jsme, že to bude drahé. A tak jsme vymysleli úspornější variantu, oslovili lidi, kteří by si částečně chtěli zadobrovolničit a udělat to pro nás jak se lidově říká "za hubičku". A zase jsme počítali a domlouvali a dospěli k částce, která je naší částkou cílovou. A tak jsme si lámali hlavu, jak tuhle částku získat. Napadly nás granty, napadly nás sponzorské dary a pak jsme si vzpomněli na Hit Hit . A řekli jsme si, že to je ta pravá cesta. A tak vám představujeme náš projekt Doma nejlíp a věříme, že to společně dáme dohromady.

Co je náš cíl?

Ačkoliv se téma domácí péče snažíme propagovat už více než dva roky, v praxi neustále zjišťujeme, že laická veřejnost stále nemá o této službě dostatek informací a mnoho lidí neví, že ji mohou bezplatně využívat. Cílem tohoto projektu je současný stav změnit a dostat domácí péči do obecného povědomí.A proč by toto téma mělo zajímat právě vás? Protože nikdy nevíte, kdy se tato služba může hodit právě vám, nebo vašim blízkým.

Detaily

Pomocí získaných prostředků chceme spolufinancovat projekt Doma nejlíp. Konkrétně tvorbu krátkých, cca 2-3 minutových video spotů, jejichž pomocí chceme laické veřejnosti přiblížit problematiku domácí zdravotní péče a to jak z pohledu klientů (pacientů), tak z pohledu personálu (primárně zdravotních sester). Součástí projektu budou i profesionální fotografie účastníků, které stejně jako medailonky chceme s průvodním textem zveřejnit na webu, sociálních sítích a také v médiích. Účastníci projektu budou vyprávět své životní příběhy spjaté s domácí péčí: jak jim do života vstoupila a především proč je dnes pro ně nezbytná.

... a ještě něco navíc

náš tým je malý, ale nechybí nám nadšení :-)

Kdo jsme?

Asociace domácí péče ČR vznikla v roce 1993, aby podpořila rozvoj domácí zdravotní péče u nás. Jsme nevládní organizace, která funguje z členských příspěvků a tedy hlavně díky dobrovolníkům a nadšencům nejen z řad zdravotních sestřiček.

Proč to děláme?

Jedním z naších cílů je informovat a vzdělávat laickou i odbornou veřejnost a právě proto vznikl projekt Doma nejlíp. Věříme totiž, že konkrétní příběhy lidem řeknou mnohem více než odborné publikace.

News

Mar 14, 2020 Společně jsme to zvládli!!

Všem dárcům chceme velice poděkovat. Společně jsme to dotáhli úspěšně do cíle. Dokonce jsme překročili cílovou částku a podařilo se vybrat magických 111%, tedy 55 500 Kč. Odměny zadáme do výroby a rozešleme dle aktuálních možností. Věříme, že to bude možné co nejdříve. Mějte však s námi vzhledem k…

More

Mar 12, 2020 Z úst našich zdravotních sestřiček👩

„Je hrozně hezký tady u srdíčka vědět, že vás někdo má rád a že někdo ocení tu práci, kterou vy děláte.“ Barbora J., Stříbro "V této práci jsem se naučila hodně vnímat, vyjádřit sounáležitost a být trpělivá." Jana D., Praha

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 30 Bezva dárce

  On-line poděkování s fotografií pro ty, co chtějí přispět "jen tak".

  Reward delivery: In a month

  EUR 5.74
  (CZK 150)
 • 6 Klíčenka Doma nejlíp

  Už nehledej po kapsách drobné, ale kup si praktickou klíčenku s mincí do nákupníku vozíku.

  Výběr ze 4 barev - žlutá, modrá, zelené, červená

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 9.56
  (CZK 250)
 • 19 from 20 Zdravotní sestra na telefonu 2x15 minut

  Potřebujete poradit, zkonzultovat, dozvědět se něco více? Tohle je skvělá příležitost právě pro vás. Využijte možnost dvakrát zavolat naší zdravotní sestřičce a probrat s ní vše co z oblasti domácí zdravotní péče budete potřebovat.

  Reward delivery: In a week

  EUR 11.47
  (CZK 300)
 • 0 Psí známka Doma nejlíp

  I naši mazlíčci ví, že doma je nejlíp. Proto jim pořiďte psí známku se jménem a telefonem.

  Výběr ze široké škály barev pro psí kluky a i psí holky.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 13.38
  (CZK 350)
 • 12 Plátěná taška Doma nejlíp

  Kdo by chtěl mít doma hromadu igelitek :-O Doma vám bude líp s plátěnou taškou na nákupy. Je ze 100% bavlny, vejde se vám do ní 10 litrů čehokoliv a nebude na ní chybět logo projektu.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 13.38
  (CZK 350)
 • 9 Triko pro dámy Doma nejlíp

  Nejen na doma, klasické bílé tričko s krátkým rukávem ze 100% česané bavlny. Logo projektu nesmí chybět.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 21.03
  (CZK 550)
 • 5 Tričko pro pány Doma nejlíp

  Nejen na doma, klasické bílé tričko s krátkým rukávem ze 100% česané bavlny. Logo projektu nesmí chybět.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 21.03
  (CZK 550)
 • 20 from 20 Snídaně s domácí péčí

  Společně se sejdeme se všemi, kteří se rozhodli s námi posnídat. U šálku dobrého čaje či kávy a něčeho na zub si popovídáme o všem, co vás kolem služby domácí zdravotní péče zajímá. Jako bonus vám naše sestřička může změřit tlak a glykemii.
  Snídaně se uskuteční v naší oblíbené kavárně Mezi řádky na pražském Andělu.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 30.59
  (CZK 800)
 • 7 Sada dvou plechových hrnků Doma nejlíp

  Ve dvou se to lépe táhne. Plecháčky Všude dobře... a  #domanejlíp rozhodně patří k sobě.
  Můžete do nich nalít 3 deci čehokoliv :-) Na doma i na cesty.
   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 36.33
  (CZK 950)
 • 5 from 5 Kurz péče o blízkého v domácím prostředí

  Pečujete, nebo by jste rádi pečovali o vašeho blízkého doma, ale máte obavy, že to nezvládnete? Nejste si jistí, co domácí péče obnáší, na co by jste si měli dát pozor, jaké pomůcky by vám mohly ulehčit péči, jak předejít proleženinám, dehydrataci apod? Případně máte spoustu jiných dotazů vč. toho jak si zajistit služby agentury domácí zdravotní péče. Jak to vůbec chodí? Rádi přijedeme k vám domů a vše vám vysvětlíme, prakticky ukážeme.
  Tato odměna je zatím omezena na Prahu a blízké okolí.
  Délka konzultace max 90 minut

  Reward delivery: In half a year

  EUR 38.24
  (CZK 1,000)
 • 16 from 20 Patron projektu Doma nejlíp

  Chcete se stát jedním z dvaceti patronů? Tak pojďte do toho.
  Vaše logo/jméno se objeví v seznamu patronů na konci každého z jedenácti video medailonku.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 76.48
  (CZK 2,000)
 • 5 from 5 Seminář na přání

  Rádi by jste uspořádali seminář na téma domácí zdravotní péče u vás ve škole, firmě, místním kulturním domě, obecním úřadě a podobně? Bude nám ctí vám předat informace nejen teoretické, ale hlavně postřehy z praxe a to z úst prezidentky Asociace, paní Ludmily Kondelíkové. Po dohodě za vámi přijede v předem domluveném termínu a to po celé republice. Délka semináře max. 120 minut. O obsahu semináře s vámi budeme rádi předem jednat.

  Reward delivery: In a year

  EUR 382.41
  (CZK 10,000)
 • Sold out!! Generální partner projektu Doma nejlíp

  Jeden z vás se může stát generálním partnerem celého projektu. Vaše logo bude všude kam se podíváte :-) - na webu, v medailoncích, na fotografiích...
  Navíc vás pozveme na skvělý oběd s prezidentkou Asociace domácí péče ČR v samém srdci Prahy.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 764.82
  (CZK 20,000)