UNI – 2x větší, 2x lepší

Chceme zásadně změnit podobu kulturního magazínu UNI. Zdvojnásobíme formát, rozšíříme obsah, přibydou témata, tým autorů posílí nová známá jména.

EUR 7,498
pledged of EUR 6,849

109%

109% completed

234 contributors pledged

Music, Art

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Show all rewards

CO JE TO UNI

UNI je kulturní magazín, který se za čtvrt století své existence vyprofiloval do podoby, která je na českém mediálním trhu ojedinělá. Zabývá se všemi oblastmi kultury, tedy hudbou, literaturou, výtvarným uměním, divadlem, filmem, architekturou či fotografií, výběrově i antropologií, filozofií a dalšími disciplínami v širokém kulturním kontextu. Sází na inteligentního čtenáře, který i přes uspěchanost doby vyhledává hlubší informace a názorové texty důvěryhodných a zkušených autorů. S UNI spolupracuje řada publicistů, z nichž mnozí patří už léta k nejvyšším špičkám svých oborů, např. Petr Dorůžka a Jiří Moravčík (oba world music), Vladimír Kouřil (jazz), Alex Švamberk (rock), Antonín Kocábek (alternativa), Michal Bystrov (tradiční hudba, literatura ad.), Radim Kopáč (literatura, výtvarné umění), Zdeněk Justoň (antropologie) a mnozí další.

CO BUDE JINAK V UNI

Od září 2014 mění UNI zavedený „nudlovitý“ formát, čtenáři stejně milovaný jako nenáviděný, ve prospěch většího čtenářského komfortu a širšího rozsahu. Modifikovaná A4 o 60 stranách umožní časopisu více pracovat s grafikou a fotografiemi, využít snadněji čitelné písmo, přinášet analytičtější texty a výrazně zvýšit podíl názorových příspěvků, tedy zejména recenzí (přibudou nejen hudební, ale i literární či filmové), ale nově i sloupků. V souvislosti se změnou formátu dostane UNI větší prostor pro pravidelnější informování o žánrech, kterým se doposud věnovalo spíše okrajově. Tým externích spolupracovníků posílí další známá jména české kultury a publicistiky, například výtvarník a literát Eugen Brikcius, publicista a hudebník Ondřej Konrád, divadelní specialista Jan Kerbr nebo spisovatelka, písničkářka a publicistka Hana Lundiaková.

KDO JSME

Kulturní magazín UNI vydává Unijazz, což je sdružení lidí, kteří se zajímají hlavně o hudbu nejrůznějších žánrů, ale taky o další kulturní oblasti, hledají souvislosti a vůbec se pídí po nových zajímavých věcech.

Vydávání kulturního magazínu UNI není naší jedinou aktivitou. Během celého roku nás najdete buď v čítárně Unijazzu (Praha 1, Jindřišská 5), kde máme knihovnu a kam můžete přijít na autorská čtení, poslechové pořady, filmové projekce, výstavy, besedy… nebo v klubu Kaštan (Praha 6, Bělohorská 150), kde máme na programu koncerty, divadelní představení, filmové projekce, ale taky přednášky. Možná taky znáte festival pro židovskou čtvrť v Boskovicích anebo mezinárodní hudební festival Alternativa, které pořádáme už přes dvacet let. Podrobné informace o nás a našich aktivitách najdete na www.unijazz.cz.

News

Aug 13, 2014 O čem je magazín UNI?

V magazínu UNI si už téměř čtvrtstoletí přečtete články o hudbě, literatuře, architektuře, divadle... Michal Bystrov se zabývá hudební historií (Příběhy písní), Z. K. Slabý je mj. autor encyklopedie o alternativní hudbě, Radim Kopáč píše o literatuře, Vladimír Kouřil - jeden z největších znalců…

More

Aug 12, 2014 Magazín UNI na facebooku!

Kulturní magazín UNI má své stránky i na facebooku - staňte se našimi fanoušky! https://www.facebook.com/magazinuni?fref=ts

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • 23

  Dobrý pocit

  UNI už máš předplacené? Přispěješ pro svůj dobrý pocit. A jako bonus získáš na jeden rok elektronickou verzi časopisu.

  Reward delivery: In a month

  EUR 3.81
  (CZK 100)
 • 44

  Předplatné UNI do konce roku 2014

  Kromě našich díků získáš od září do prosince 2014 předplatné tištěné verze UNI v novém formátu. Elektronickou verzi na jeden rok budeš mít jako bonus.

  Reward delivery: In a month

  EUR 5.71
  (CZK 150)
 • 34

  Příjemné posezení v čítárně Unijazzu

  Chodíš do čítárny Unijazzu? S touto odměnou můžeš u baru utratit 400 Kč (platí do konce roku 2014). K tomu získáš originální fotografii čítárny s poděkováním od šéfredaktora časopisu.

  Reward delivery: In a month

  EUR 11.42
  (CZK 300)
 • 52

  Předplatné UNI do konce roku 2015

  Získáš předplatné tištěné verze měsíčníku UNI v novém formátu od září 2014 až do konce roku 2015. Budeš mít také náš dík a ještě elektronickou verzi UNI na jeden rok jako bonus.

  Reward delivery: In a month

  EUR 15.22
  (CZK 400)
 • 9

  Unikátní tričko magazínu UNI

  Získáš historicky první tričko magazínu UNI s originálním nápisem „mUNIce kulturní fronty“. Do poznámky uveď typ a velikost trička.

  Reward delivery: In a month

  EUR 15.22
  (CZK 400)
 • 5

  Fotka s Česťou

  Vyfotíme tě s předsedou Unijazzu Čestmírem Huňátem a váš společný portrét vyvěsíme v sídle našeho spolku. Fotku s jeho podpisem dostaneš samozřejmě i ty.

  Reward delivery: In a month

  EUR 19.03
  (CZK 500)
 • 10

  „Divoký“ večírek podporovatelů UNI

  Získáš pozvánku na setkání s autory UNI 3. října v Klubu Kaštanu v Praze 6, na kterém zahrají kapely spřízněné s Unijazzem, mimo jiné DPVJU nebo Tata Bojs a kde ochutnáš vyhlášené pomazánky šéfredaktora UNI Ondřeje Bezra.

  Reward delivery: In a month

  EUR 19.03
  (CZK 500)
 • 12

  UNI + permanentka na festival Alternativa 2014 nebo volné vstupy do Kaštanu

  Získáš předplatné tištěné verze měsíčníku UNI v novém formátu od září 2014 až do konce roku 2015 a k tomu permanentní vstupenku na pražský festival Alternativa 2014 nebo 5 volných vstupů dle vlastního výběru do Klubu Kaštan v Praze 6, které můžeš využít do konce roku 2014. K tomu je také elektronická verze UNI na jeden rok jako bonus.

  Reward delivery: In a month

  EUR 26.64
  (CZK 700)
 • 8

  Vyber si inzerci: barevná 1/4 strana nebo černobílá 1/2 strana

  Tobě, tvojí firmě nebo kapele, akci… zveřejníme buď barevný čtvrtstránkový (10,5x13,5 cm) inzerát na vnitřní nebo zadní straně obálky nebo černobílý půlstránkový uvnitř čísla. Inzerci můžeš využít do konce roku 2015. Věříme, že nebudeš chtít propagovat žádnou politickou stranu, extrémistické hnutí ani extrémní pop.

  Reward delivery: In a month

  EUR 38.05
  (CZK 1,000)
 • 10

  UNI + večírek podporovatelů UNI

  Získáš předplatné tištěné verze měsíčníku UNI v novém formátu od září 2014 až do konce roku 2015 a k tomu pozvánku na podzimní večírek podporovatelů UNI 3. října v Klubu Kaštanu v Praze 6, na kterém zahrají kapely spřízněné s Unijazzem, mimo jiné DPVJU nebo Tata Bojs. K tomu je také elektronická verze UNI na jeden rok jako bonus.

  Reward delivery: In a month

  EUR 38.05
  (CZK 1,000)
 • 4 from 5

  UNI + soukromá prohlídka Popmusea

  Získáš předplatné tištěné verze měsíčníku UNI v novém formátu od září 2014 až do konce roku 2015 a zajistíme ti soukromou prohlídku s průvodcem v Muzeu a archivu populární hudby – Popmuseum (Praha 6). Elektronická verze UNI na jeden rok také jako bonus.

  Reward delivery: In a month

  EUR 38.05
  (CZK 1,000)
 • 5

  Vyber si inzerci: barevná 1/2 strana nebo černobílá celostrana

  Tobě, tvojí firmě nebo kapele, akci… zveřejníme buď půlstránkový barevný inzerát na vnitřní nebo zadní strany obálky nebo nebo celostránkový (21x27 cm) černobílý uvnitř čísla. Inzerci můžeš využít do konce roku 2015. Věříme, že nebudeš chtít propagovat žádnou politickou stranu, extrémistické hnutí ani extrémní pop.

  Reward delivery: In a month

  EUR 76.10
  (CZK 2,000)
 • 13

  UNI + 3 krát čtvrtstrana inzerce

  Získáš předplatné tištěné verze měsíčníku UNI v novém formátu od září 2014 až do konce roku 2015. Tobě, tvojí firmě nebo kapele, akci… zveřejníme 3 černobílé inzeráty o velikosti čtvrtstrany (10,5x13,5 cm). Ke každé inzerci si můžeš dát ještě banner na webové stránky UNI. Inzerci můžeš využít do konce roku 2015. Věříme, že nebudeš chtít propagovat žádnou politickou stranu, extrémistické hnutí ani extrémní pop. I tady je elektronická verze UNI na jeden rok jako bonus.

  Reward delivery: In a month

  EUR 76.10
  (CZK 2,000)
 • 2

  UNI + čestné členství v Unijazzu

  Získáš čestné členství v Unijazzu na rok 2014 a 2015, a budeš moct využívat všechny členské výhody (najdeš na www.unijazz.cz). Budeš dostávat tištěnou i elektronickou verzi UNI navíc s členským Zpravodajem, budeš mít slevy na vybrané koncerty a ve vybraných knihkupectvích. Dostaneš VIP pozvánku pro dvě osoby na festivaly Alternativa 2014, Boskovice 2015 a Alternativa 2015.

  Reward delivery: In a month

  EUR 190.26
  (CZK 5,000)
 • 3

  UNI + celostránkový barevný inzerát na obálce

  Získáš předplatné tištěné verze měsíčníku UNI v novém formátu od září 2014 až do konce roku 2015. Tobě, tvojí firmě nebo kapele, akci… zveřejníme celostránkový barevný inzerát na obálce (21x27 cm). K inzerci si můžeš dát ještě banner na webové stránky UNI. Inzerci můžeš využít do konce roku 2015. Věříme, že nebudeš chtít propagovat žádnou politickou stranu, extrémistické hnutí ani extrémní pop. I tady je elektronická verze UNI na jeden rok jako bonus.

  Reward delivery: In a month

  EUR 266.36
  (CZK 7,000)
 • 0

  UNI + celostránkový rozhovor s tebou

  Získáš předplatné tištěné verze měsíčníku UNI v novém formátu od září 2014 až do konce roku 2015 a v UNI s tebou také uděláme celostránkový rozhovor. Věříme, že nebudeš chtít propagovat žádnou politickou stranu, extrémistické hnutí ani extrémní pop. Taky budeš mít elektronickou verzi UNI na jeden rok jako bonus.

  Reward delivery: In a month

  EUR 380.52
  (CZK 10,000)
 • 2

  UNI + foto s šéfredaktorem

  Získáš předplatné tištěné verze měsíčníku UNI v novém formátu od září 2014 až do konce roku 2015. Profesionální fotograf ti udělá snímek se šéfredaktorem UNI. Fotku vyvěsíme na čestném místě v čítárně Unijazzu. Taky budeš mít samozřejmě přístupnou na jeden rok elektronickou verzi UNI.

  Reward delivery: In a month

  EUR 761.04
  (CZK 20,000)
 • 2 from 2

  UNI + celostránkový barevný inzerát na obálce v každém čísle

  Získáš předplatné tištěné verze měsíčníku UNI v novém formátu od září 2014 až do konce roku 2015. Tobě, tvojí firmě nebo kapele, akci… zveřejníme v každém čísle celostránkový barevný inzerát na zadní nebo vnitřní straně obálky (21x27 cm). K inzerci si můžeš dát ještě banner na webové stránky UNI. Inzerci můžeš využít do konce roku 2015. Věříme, že nebudeš chtít propagovat žádnou politickou stranu, extrémistické hnutí ani extrémní pop. I tady je elektronická verze UNI na jeden rok jako bonus.

  Reward delivery: In a month

  EUR 3,044.14
  (CZK 80,000)