I jedna kachlička může udělat domov domovem!

Podpořte prostřednictvím našeho projektu finančně seniory, kteří si vytvoří barevnou zeď ve svém novém domově, domově seniorů. Budou se aktivně a kreativně podílet na zvelebování prostředí, ve kterém žijí a vtisknou do něj kus sebe. A to je úžasné!

Author: be-pART

 • Barevná zeď vytvořená zaměstnanci spol. Neeco

 • Zeď v plaveckém klubu

 • Barevná stěna v MŠ

 • Barevná zeď v jedné pražské kavárně

 • Odměna - kurz sítotisku

 • Odměna - kurz krajkování

 • Odměna - kurz mexické vzory

 • Odměna - keramické figurky

 • Odměna - Keramický obrázek

EUR 3,509
pledged of EUR 1,870

187%

187% completed

125 contributors pledged

Community, Art

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Už 15 let pozorujeme lidi při kreativní tvorbě v našem keramickém studiu. Proces malování na keramické polotovary probíhá u všech podobně. Lidi přemýšlí, jak na to…a pak najednou, po nějaké době, začnou malovat, svůj momentální nápad nebo myšlenku. A ve většině případů jsou všichni velmi příjemně překvapeni, co všechno dokážou vytvořit. 

Kdo jsme a proč to děláme?

Projekt Be-pART je vlastně jen nadstavba toho, co už tak dlouho děláme! Lidi malují na neglazované kachličky vyrobené speciálně pro nás na zakázku svoje příběhy a my kachličky spojujeme do velkých barevných zdí, které zútulní a zosobní prostor, kde žijí. Celek vytvoří zcela originální kusy. Ty respektují jedince, ale i celou komunitu, která se na tvorbě podílela.

A nedávno jsme zjistili, že i senioři v domovech sociální péče by chtěli malovat, něco společně vytvářet a zkrášlit si prostředí, kde žijí. A nás to oslovilo. Neklademe si za cíl terapeuticky působit. Chceme lidem v domovech důchodců zprostředkovat zážitek, přinést trochu radosti a dobrý pocit. Na učení se nových věcí není nikdy pozdě. I jedna kachlička může udělat svůj domov domovem.

Kolik peněz potřebujeme a na co?

Částku 50 000 Kč potřebujeme na nákup veškerého materiálu, ale pokryjeme z ní i náklady spojené s touto kampaní a s odměnami pro dárce.

Jak to bude probíhat?

Veškerý materiál dovezeme přímo do daného domova seniorů. Aktivitu odlektorujeme, vysvětlíme práci s glazurami a pomůžeme seniorům najít vhodnou techniku pro na ztvárnění jejich příběhu. Z hotových kachliček potom vytvoříme obraz na zeď.

Pokud se nám podaří vybrat více peněz, zrealizujeme barevnou zeď pro další domov seniorů. Zájemců o malování zdí je hodně a není v našich finančních možnostech projekt realizovat bez vaší podpory.

Náš velký sen?

Chtěli bychom s pomocí městských části vytipovat anonymní šedivá veřejná prostranství a vyzdobit je barevnými zdmi, které vytvoří místní komunita. Každý tak může být viditelnou součástí celku.

News

Nov 26, 2019 Nové odměny potěší, na těle i na duši

Máme pro vás nové lákavé odměny! Na co se můžete těšit za Váš příspěvek? Zlaté české ruce (dobrovolník víc než vítán) Tvorba barevných zdí, to není jen tak. I když už jsou kachle namalované, zbývá pořád hodně práce okolo. Pokud nejsi sběratel věcí, ale zážitků, přijď do naší keramické dílny a…

More

Nov 20, 2019 Jsme skoro v půlce

Krásný den, hlásíme, že jsme v půlce. Všem moc děkujeme za podporu, děsně si toho vážíme. Tento týden jsme navštívily další domovy seniorů a jsou aktivitou nadšeni (stejně jako my :-), už připravují seznamy kreativců. Prosíme, sdílejte ještě jednou mezi své známé, ať se projekt rozšíří mezi co…

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • 20 Poděkování a dobrý pocit aneb karma je zdarma

  Podpoř nás jen tak, klidně “stovkou”. Vypiješ teda o 2 kafe míň, ale úsměv dědouška či bábinky při malování tě nabudí minimálně na “dvěstě”. A samozřejmě: karma si rochní.

  Reward delivery: In a week

  EUR 3.74
  (CZK 100)
 • 10 Osobní pozdrav z domova seniorů s fotografií vytvořené barevné zdi (mail)

  Až bude zeď hotová, vyfotíme ji a pošleme s pozdravem mailem. Jestli jsi spíš pro elektronické nosiče, je tohle ta pravá volba. Obrázek může být krásný spořič obrazovky, co myslíš?


   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 5.61
  (CZK 150)
 • 8 Osobní pozdrav z domova seniorů s fotografií vytvořené barevné zdi (pošta)

  Jsi spíš pro papírový oldschool? Tak nezapomeň kontrolovat schránku. Poděkování na pohledu s barevnou zdí, které ti zašleme poštou, se bude krásně vyjímat třeba na ledničce. A pokaždé, když tě chytne mlsná, kromě jídla potěší i vzpomínka na tenhle dobrý skutek.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 7.48
  (CZK 200)
 • 27 from 30 Přívěsek na klíče s motivem barevné zdi

  Třeba otevře cestu k dalším dobrým skutkům. A také zajistí, že vždy najdeš ten pravý klíč. V tašce i batohu. 

  K vyzvednutí ZDARMA Praha-Vinohrady. Pokud přívěsek budeme zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 60 Kč na poštovné a do poznámek uveď adresu pro zaslání. Děkujeme.


   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 7.48
  (CZK 200)
 • 29 Rada do života

  To, že dobrá rada je nad zlato, ví každý. Proto jsme shromáždili nejzásadnější rady starších a zkušenějších. Obvykle je to k nezaplacení, ale u nás tě to bude stát pouhé dvě stovky. Pojď do toho a uvidíš, že se ti život změní lusknutím prstů.
  Čekej psaní s krasopisem staré školy!

  Reward delivery: In a month

  EUR 7.48
  (CZK 200)
 • 1 from 8 Masarykovy sušenky

  Za příspěvek sladká odměna. Balíček 10 kusů sušenek dle staré rodinné receptury vás vystřelí do nebe slasti. Alergici bacha, sušenky obsahují vlašák.

  K vyzvednutí ZDARMA Praha-Vinohrady. Pokud sušenky budeme zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 115 Kč za doručení balíčku do ruky a do poznámek uveď adresu pro zaslání. Děkujeme.


   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 9.35
  (CZK 250)
 • Sold out!! Granola od Lídy

  Ochutnávka nejlepší domácí granoly (pečené müsli). Nahypujte svoje ráno, nebo doplňte energii v průběhu dne a zdravě zobejte. Varování: granola je plná různých oříšků.

  K vyzvednutí ZDARMA Praha-Vinohrady. Pokud granolu budeme zasílat poštou, pak prosíme navyš příspěvek o 115  Kč na balíček do ruky a do poznámek uveď adresu pro zaslání. Děkujeme.
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 11.22
  (CZK 300)
 • 50 from 50 Pomalujte si svou keramickou figurku

  Chceš tvořit s dětmi? Namalujte si společně doma jednu z našich keramických postaviček. Ta snese tempery, vodovky i pastelky.
  I pořádnou dávku kreativity. Růžová želva? Proč ne.

  Napiš do poznámky, jakou figurku bys nejradši. Vyber si na fotce v galerii.

  K vyzvednutí ZDARMA Praha-Vinohrady. Pokud figurku budeme zasílat poštou, pak prosíme navyš příspěvek o 115 Kč za balíček do ruky a do poznámek uveď adresu pro zaslání. Děkujeme.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.22
  (CZK 300)
 • Sold out!! Aktivní pomocník našich lektorů při malování zdi v domově seniorů

  Chceš se aktivně účastnit tvorby barevné zdi? Máš kuráž zařadit se mezi dobrovolníky a pomoct seniorům malovat? Osobní zapojení je nad všechny peníze. Máme pouze 3 volná místa. Kdo dřív přijde, ten dřív mele. Teda pomáhá malovat. Termíny se včas dozvíš a budeš moci vybrat.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 11.22
  (CZK 300)
 • 3 from 10 Tvoje vlastní stylové kafe

  Nech si vyrobit malý espresso hrneček s osobním vzkazem. Co třeba “Espresso doppijo”? Nebo “Jsem Katka a bez kafe nevstanu”. Pošli nám svůj slogan a kafuj osobně a ve stylu.

  Pokud budeme hrníček zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 150 Kč na poštovné a do poznámek uveď adresu pro zaslání. A HLAVNĚ: nezapomeň do poznámky napsat, co máme na hrníček vytetovat.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.09
  (CZK 350)
 • 7 from 8 Mazání od dědy

  Promaž se zespoda, zezhora, zvenku nebo zevnitř. Výborná pálenka z pálenice tě rozpálí. Tradiční staročeská meducína se vrací na scénu. A teď seriózně: vhodné pouze pro starší 18 let.

  Pokud budeme lahvičku zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 150 Kč na poštovné a do poznámek uveď adresu pro zaslání.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 14.96
  (CZK 400)
 • 5 from 5 EZO čtverec

  Na zeď, na stůl, do práce. Pohled na něj tě uklidní a vyzenuje. A kdo ví, třeba přinese i kopec štěstí. Pokud potřebuješ zpomalit neváhej, relaxační mandala v rámečku je pro tebe to pravé!

  Pokud budeme mandala obrázek zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 150 Kč na poštovné a do poznámek uveď adresu pro zaslání.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 18.70
  (CZK 500)
 • 3 from 4 Zlaté české ručičky dobrovolnické

  Zlaté české ruce - dobrovolník
  Tvorba barevných zdí, to není jen tak. I když už jsou namalované, zbývá pořád hodně práce okolo. Přijď do naší keramické dílny a pomoz nám s čím bude třeba – s otíráním kachliček po glazování, dovozem a nákupem materiálu, s čištěním štětců, prostě zlaté české ručičky se hodí. Není to práce pro ořezávátka, trochu se při tom zamažeš a zapotíš, ale vše vysvětlíme a zaučíme. A co víc, k práci ti můžeme nabídnout i pitný režim 😊

  Zdržíme tě tak dvě hodky, ale i to nám dost pomůže. Termíny budou na výběr.
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 18.70
  (CZK 500)
 • 3 from 10 Segedín od babičky

  Babiččin legendární segedín z vepříka jde do světa. Vem příťu nebo kámošku a oba si dost šmáknete. Tyhle 2 porce předáme v Praze ve stylové zavařovačce dle domluvy.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 22.43
  (CZK 600)
 • 5 from 5 Zchladni bejby

  Nevíš, na co položit horký pekáč? Buď si jistý, že naše podložka s motivem mandaly a s ochranným sklem žár z trouby hnedle zchladí. A co víc, zen se skrz ni dostane i do jídla. Nový trend, zen food, je na světě.

  Pokud budeme podložku zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 150 Kč na poštovné a do poznámek uveď adresu pro zaslání.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 22.43
  (CZK 600)
 • 15 from 20 Namaluj si svůj vlastní keramický obrázek

  Čeká na tebe kachlička. Přihazujeme k ní dřevěný rámeček a kopec kreativity. Dodáme ji s barvami, štětcem a on-line tipy a triky. Žij tvorbou.

  K vyzvednutí ZDARMA Praha-Vinohrady. Pokud kreativní set budeme zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 200 Kč za balíček do ruky (posíláme 2x - jednou na namalování a jednou vypálené) a do poznámek uveď adresu pro zaslání.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 24.30
  (CZK 650)
 • 5 from 5 Zchladni bejby po svém

  Chceš si podložku vytvořit sám? Co třeba natřít kachličku na červeno s nápisem zchladni? Vypálené dílko zasadíme do dřevěného rámečku a přikryjeme sklem. Součástí balení je štetec i barvy.

  Pokud budeme podložku zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 150 Kč na poštovné a do poznámek uveď adresu pro zaslání.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 26.17
  (CZK 700)
 • 9 from 10 Kurz malování na keramiku s lektorem - SÍTOTISK

  Chceš proniknout hlouběji do světa malování a tvorby? Zapiš se na kurz sítotisku a pod taktovkou naší lektorky si vytvoř nějaký originální keramický kousek. Není třeba se bát, práci se sítotiskovou šablonou zvládnou i úplní začátečníci.

  Kurz se koná v Praze. Budete malovat stylově na kachličku. 

  Jestli chcete kurz uspořádat u vás ve městě, pořiďte si minimálně 5 poukazů a složte se na cestovné pro lektorku. 

   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 28.04
  (CZK 750)
 • 6 from 10 Kurz malování na keramiku s lektorem - MEXICKÉ VZORY

  Chceš se v zimě zahřát? Máme pro tebe skvělou alternativu k cestě za sluníčkem. Na mexiko nemusíš do Mexika. Stačí se rozpálit při malování mexických vzorů, tam to barvami a horkem jenom hýří. Tenhle kurz je prostě HOT.

  Kurz se koná v Praze. Budete malovat stylově na kachlicku.

  Jestli chcete kurz uspořádat u vás ve městě, pořiďte si minimálně 5 poukazů a složte se na cestovné pro lektorku.  

  Reward delivery: In half a year

  EUR 28.04
  (CZK 750)
 • 9 from 10 Kurz malování na keramiku s lektorem - KRAJKOVÁNÍ

  Kurz krajkování vytváří jemnou krásu. Obtiskni krajku na keramický produkt a vytvoř jedinečný efekt. Pod vedením naší lektorky to půjde jedna báseň.

  Kurz se koná v Praze. Budete malovat stylově na kachličku. 

  Jestli chcete kurz uspořádat u vás ve městě, pořiďte si minimálně 5 poukazů a složte se na cestovné pro lektorku. 

   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 28.04
  (CZK 750)
 • 9 from 10 Maluj si svůj vlastní keramický obrázek DOUBLE

  Odneste si balíček dvou speciálních kachliček s rámečkem a kreativně tvořte společně se svou drahou polovičkou. Dílko poté může vyzdobit vaše hnízdečko lásky. Štetce a barvy jsou samozřejmost.

  K vyzvednutí ZDARMA Praha-Vinohrady. Pokud kreativní set budeme zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 200 Kč za balíček do ruky (posíláme 2x - jednou na namalování a jednou vypálené) a do poznámek uveď adresu pro zaslání.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 35.52
  (CZK 950)
 • Sold out!! Kafe s Lídou a Katkou

  Be-pART. Buď u toho. Pojď s námi v Praze na kafe a dort a my ti řekneme pikantnosti o nás i o našem projektu. Tak toho využij a proper nás od hlavy až k patě.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 44.87
  (CZK 1,200)
 • 3 from 5 Kreativní mejdan

  Překvap svoje kámoše nebo rodinu. Pošleme ti kreativní balíček s 9 kachličkami a dalšími potřebami na malování. Vytvořte si společný barevný obraz. Nebo malujte kachličku po kachličce na jedno téma. Ať tak nebo tak, be-pART. U nás je každý viditelnou součástí celku.

  Nejvýhodnější balíček, co tu máme!!!

  K vyzvednutí ZDARMA Praha-Vinohrady. Pokud kreativní set budeme zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 200 Kč na balíček do ruky a do poznámek uveď adresu pro zaslání.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 74.78
  (CZK 2,000)
 • 9 from 10 Teambuilding pro max. 10 lidí

  Chcete se na teambuldingu s kolegy opravdu kreativně vyřádit? Malujte na naše speciální kachličky! Dorazíme za vámi nebo vy k nám. Každý si pak může své dílko odnést domů nebo si výtvory spojíte v jeden barevný týmový obraz. Vyjímat se bude třeba v vaší firemní kantýně.

  Doprava se hradí extra dle reálně najetých km (dle předchozí domluvy)
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 373.90
  (CZK 10,000)
 • 5 from 5 Máš na to? Kup celou zeď (S)

  Jsi altruista a nechceš troškařit? Kup zeď pro samostatný domov důchodců. Na velikosti záleží. My to víme, a šijeme každému na míru. Velikosti zdí jsme rozdělili dle konfekčního označení S-XL.

  S - 15 000 Kč 

  Seniorům vše potřebné dovezeme a pomůžeme s tvorbou. A do barevného obrazu zabudujeme jednu kachličku jako speciální poděkováním vám.
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 560.85
  (CZK 15,000)
 • 5 from 5 Teambuilding pro max. 20 lidí

  Chcete se na teambuldingu s kolegy opravdu kreativně vyřádit? Malujte na naše speciální kachličky! Dorazíme za vámi nebo vy k nám. Každý si pak může své dílo odnést domů nebo si výtvory spojíte v jeden barevný týmový obraz. Vyjímat se bude třeba v vaší firemní kantýně.

  Doprava se hradí extra dle reálně najetých km (dle přechozí domluvy).

  Reward delivery: In half a year

  EUR 673.02
  (CZK 18,000)
 • 3 from 3 Máš na to? Kup celou zeď (M)

  Jsi altruista a nechceš troškařit? Kup zeď pro samostatný domov důchodců. Na velikosti záleží. My to víme, a šijeme každému na míru. Velikosti zdí jsme rozdělili dle konfekčního označení S-XL.

  M - 25 000 Kč

  Seniorům vše potřebné dovezeme a pomůžeme s tvorbou. A do barevného obrazu zabudujeme jednu kachličku jako speciální poděkováním vám.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 934.75
  (CZK 25,000)
 • 1 from 1 Máš na to? Kup celou zeď (L)

  Jsi altruista a nechceš troškařit? Kup zeď pro samostatný domov důchodců. Na velikosti záleží. My to víme, a šijeme každému na míru. Velikosti zdí jsme rozdělili dle konfekčního označení S-XL.

   L - 30 000 Kč

  Seniorům vše potřebné dovezeme a pomůžeme s tvorbou. A do barevného obrazu zabudujeme jednu kachličku jako speciální poděkováním vám.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 1,121.70
  (CZK 30,000)
 • Sold out!! Máš na to? Kup celou zeď (XL)

  Jsi altruista a nechceš troškařit? Kup zeď pro samostatný domov důchodců. Na velikosti záleží. My to víme, a šijeme každému na míru. Velikosti zdí jsme rozdělili dle konfekčního označení S-XL.

   XL - 35 000 Kč

  Seniorům vše potřebné dovezeme a pomůžeme s tvorbou. A do barevného obrazu zabudujeme jednu kachličku jako speciální poděkováním vám.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 1,308.66
  (CZK 35,000)