I jedna kachlička může udělat domov domovem!

Podpořte prostřednictvím našeho projektu finančně seniory, kteří si vytvoří barevnou zeď ve svém novém domově, domově seniorů. Budou se aktivně a kreativně podílet na zvelebování prostředí, ve kterém žijí a vtisknou do něj kus sebe. A to je úžasné!

Author: be-pART

 • Barevná zeď vytvořená zaměstnanci spol. Neeco

 • Zeď v plaveckém klubu

 • Barevná stěna v MŠ

 • Barevná zeď v jedné pražské kavárně

 • Odměna - kurz sítotisku

 • Odměna - kurz krajkování

 • Odměna - kurz mexické vzory

 • Odměna - keramické figurky

 • Odměna - Keramický obrázek

EUR 1,533
pledged of EUR 1,958

78%

78% completed

20 days until the end

96 contributors pledged

Community, Art

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Pledge
Show all rewards

Jak to začalo

Už 15 let pozorujeme lidi při kreativní tvorbě v našem keramickém studiu. Proces malování na keramické polotovary probíhá u všech podobně. Lidi přemýšlí, jak na to…a pak najednou, po nějaké době, začnou malovat, svůj momentální nápad nebo myšlenku. A ve většině případů jsou všichni velmi příjemně překvapeni, co všechno dokážou vytvořit. 

Kdo jsme a proč to děláme?

Projekt Be-pART je vlastně jen nadstavba toho, co už tak dlouho děláme! Lidi malují na neglazované kachličky vyrobené speciálně pro nás na zakázku svoje příběhy a my kachličky spojujeme do velkých barevných zdí, které zútulní a zosobní prostor, kde žijí. Celek vytvoří zcela originální kusy. Ty respektují jedince, ale i celou komunitu, která se na tvorbě podílela.

A nedávno jsme zjistili, že i senioři v domovech sociální péče by chtěli malovat, něco společně vytvářet a zkrášlit si prostředí, kde žijí. A nás to oslovilo. Neklademe si za cíl terapeuticky působit. Chceme lidem v domovech důchodců zprostředkovat zážitek, přinést trochu radosti a dobrý pocit. Na učení se nových věcí není nikdy pozdě. I jedna kachlička může udělat svůj domov domovem.

Kolik peněz potřebujeme a na co?

Částku 50 000 Kč potřebujeme na nákup veškerého materiálu, ale pokryjeme z ní i náklady spojené s touto kampaní a s odměnami pro dárce.

Jak to bude probíhat?

Veškerý materiál dovezeme přímo do daného domova seniorů. Aktivitu odlektorujeme, vysvětlíme práci s glazurami a pomůžeme seniorům najít vhodnou techniku pro na ztvárnění jejich příběhu. Z hotových kachliček potom vytvoříme obraz na zeď.

Pokud se nám podaří vybrat více peněz, zrealizujeme barevnou zeď pro další domov seniorů. Zájemců o malování zdí je hodně a není v našich finančních možnostech projekt realizovat bez vaší podpory.

Náš velký sen?

Chtěli bychom s pomocí městských části vytipovat anonymní šedivá veřejná prostranství a vyzdobit je barevnými zdmi, které vytvoří místní komunita. Každý tak může být viditelnou součástí celku.

News

Nov 26, 2019 Nové odměny potěší, na těle i na duši

Máme pro vás nové lákavé odměny! Na co se můžete těšit za Váš příspěvek? Zlaté české ruce (dobrovolník víc než vítán) Tvorba barevných zdí, to není jen tak. I když už jsou kachle namalované, zbývá pořád hodně práce okolo. Pokud nejsi sběratel věcí, ale zážitků, přijď do naší keramické dílny a…

More

Nov 20, 2019 Jsme skoro v půlce

Krásný den, hlásíme, že jsme v půlce. Všem moc děkujeme za podporu, děsně si toho vážíme. Tento týden jsme navštívily další domovy seniorů a jsou aktivitou nadšeni (stejně jako my :-), už připravují seznamy kreativců. Prosíme, sdílejte ještě jednou mezi své známé, ať se projekt rozšíří mezi co…

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • 17 Poděkování a dobrý pocit aneb karma je zdarma

  Podpoř nás jen tak, klidně “stovkou”. Vypiješ teda o 2 kafe míň, ale úsměv dědouška či bábinky při malování tě nabudí minimálně na “dvěstě”. A samozřejmě: karma si rochní.

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 3.92
  (CZK 100)
 • 5 Osobní pozdrav z domova seniorů s fotografií vytvořené barevné zdi (mail)

  Až bude zeď hotová, vyfotíme ji a pošleme s pozdravem mailem. Jestli jsi spíš pro elektronické nosiče, je tohle ta pravá volba. Obrázek může být krásný spořič obrazovky, co myslíš?


   

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 5.87
  (CZK 150)
 • 7 Osobní pozdrav z domova seniorů s fotografií vytvořené barevné zdi (pošta)

  Jsi spíš pro papírový oldschool? Tak nezapomeň kontrolovat schránku. Poděkování na pohledu s barevnou zdí, které ti zašleme poštou, se bude krásně vyjímat třeba na ledničce. A pokaždé, když tě chytne mlsná, kromě jídla potěší i vzpomínka na tenhle dobrý skutek.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 7.83
  (CZK 200)
 • 27 from 30 Přívěsek na klíče s motivem barevné zdi

  Třeba otevře cestu k dalším dobrým skutkům. A také zajistí, že vždy najdeš ten pravý klíč. V tašce i batohu. 

  K vyzvednutí ZDARMA Praha-Vinohrady. Pokud přívěsek budeme zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 60 Kč na poštovné a do poznámek uveď adresu pro zaslání. Děkujeme.


   

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 7.83
  (CZK 200)
 • 23 Rada do života

  To, že dobrá rada je nad zlato, ví každý. Proto jsme shromáždili nejzásadnější rady starších a zkušenějších. Obvykle je to k nezaplacení, ale u nás tě to bude stát pouhé dvě stovky. Pojď do toho a uvidíš, že se ti život změní lusknutím prstů.
  Čekej psaní s krasopisem staré školy!

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 7.83
  (CZK 200)
 • 3 from 8 Masarykovy sušenky

  Za příspěvek sladká odměna. Balíček 10 kusů sušenek dle staré rodinné receptury vás vystřelí do nebe slasti. Alergici bacha, sušenky obsahují vlašák.

  K vyzvednutí ZDARMA Praha-Vinohrady. Pokud sušenky budeme zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 115 Kč za doručení balíčku do ruky a do poznámek uveď adresu pro zaslání. Děkujeme.


   

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 9.79
  (CZK 250)
 • Sold out!! Granola od Lídy

  Ochutnávka nejlepší domácí granoly (pečené müsli). Nahypujte svoje ráno, nebo doplňte energii v průběhu dne a zdravě zobejte. Varování: granola je plná různých oříšků.

  K vyzvednutí ZDARMA Praha-Vinohrady. Pokud granolu budeme zasílat poštou, pak prosíme navyš příspěvek o 115  Kč na balíček do ruky a do poznámek uveď adresu pro zaslání. Děkujeme.
   

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 11.75
  (CZK 300)
 • 50 from 50 Pomalujte si svou keramickou figurku

  Chceš tvořit s dětmi? Namalujte si společně doma jednu z našich keramických postaviček. Ta snese tempery, vodovky i pastelky.
  I pořádnou dávku kreativity. Růžová želva? Proč ne.

  Napiš do poznámky, jakou figurku bys nejradši. Vyber si na fotce v galerii.

  K vyzvednutí ZDARMA Praha-Vinohrady. Pokud figurku budeme zasílat poštou, pak prosíme navyš příspěvek o 115 Kč za balíček do ruky a do poznámek uveď adresu pro zaslání. Děkujeme.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 11.75
  (CZK 300)
 • Sold out!! Aktivní pomocník našich lektorů při malování zdi v domově seniorů

  Chceš se aktivně účastnit tvorby barevné zdi? Máš kuráž zařadit se mezi dobrovolníky a pomoct seniorům malovat? Osobní zapojení je nad všechny peníze. Máme pouze 3 volná místa. Kdo dřív přijde, ten dřív mele. Teda pomáhá malovat. Termíny se včas dozvíš a budeš moci vybrat.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 11.75
  (CZK 300)
 • 7 from 10 Tvoje vlastní stylové kafe

  Nech si vyrobit malý espresso hrneček s osobním vzkazem. Co třeba “Espresso doppijo”? Nebo “Jsem Katka a bez kafe nevstanu”. Pošli nám svůj slogan a kafuj osobně a ve stylu.

  Pokud budeme hrníček zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 150 Kč na poštovné a do poznámek uveď adresu pro zaslání. A HLAVNĚ: nezapomeň do poznámky napsat, co máme na hrníček vytetovat.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 13.71
  (CZK 350)
 • 7 from 8 Mazání od dědy

  Promaž se zespoda, zezhora, zvenku nebo zevnitř. Výborná pálenka z pálenice tě rozpálí. Tradiční staročeská meducína se vrací na scénu. A teď seriózně: vhodné pouze pro starší 18 let.

  Pokud budeme lahvičku zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 150 Kč na poštovné a do poznámek uveď adresu pro zaslání.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 15.66
  (CZK 400)
 • 5 from 5 EZO čtverec

  Na zeď, na stůl, do práce. Pohled na něj tě uklidní a vyzenuje. A kdo ví, třeba přinese i kopec štěstí. Pokud potřebuješ zpomalit neváhej, relaxační mandala v rámečku je pro tebe to pravé!

  Pokud budeme mandala obrázek zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 150 Kč na poštovné a do poznámek uveď adresu pro zaslání.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 19.58
  (CZK 500)
 • 4 from 4 Zlaté české ručičky dobrovolnické

  Zlaté české ruce - dobrovolník
  Tvorba barevných zdí, to není jen tak. I když už jsou namalované, zbývá pořád hodně práce okolo. Přijď do naší keramické dílny a pomoz nám s čím bude třeba – s otíráním kachliček po glazování, dovozem a nákupem materiálu, s čištěním štětců, prostě zlaté české ručičky se hodí. Není to práce pro ořezávátka, trochu se při tom zamažeš a zapotíš, ale vše vysvětlíme a zaučíme. A co víc, k práci ti můžeme nabídnout i pitný režim 😊

  Zdržíme tě tak dvě hodky, ale i to nám dost pomůže. Termíny budou na výběr.
   

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 19.58
  (CZK 500)
 • 5 from 10 Segedín od babičky

  Babiččin legendární segedín z vepříka jde do světa. Vem příťu nebo kámošku a oba si dost šmáknete. Tyhle 2 porce předáme v Praze ve stylové zavařovačce dle domluvy.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 23.50
  (CZK 600)
 • 5 from 5 Zchladni bejby

  Nevíš, na co položit horký pekáč? Buď si jistý, že naše podložka s motivem mandaly a s ochranným sklem žár z trouby hnedle zchladí. A co víc, zen se skrz ni dostane i do jídla. Nový trend, zen food, je na světě.

  Pokud budeme podložku zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 150 Kč na poštovné a do poznámek uveď adresu pro zaslání.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 23.50
  (CZK 600)
 • 16 from 20 Namaluj si svůj vlastní keramický obrázek

  Čeká na tebe kachlička. Přihazujeme k ní dřevěný rámeček a kopec kreativity. Dodáme ji s barvami, štětcem a on-line tipy a triky. Žij tvorbou.

  K vyzvednutí ZDARMA Praha-Vinohrady. Pokud kreativní set budeme zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 200 Kč za balíček do ruky (posíláme 2x - jednou na namalování a jednou vypálené) a do poznámek uveď adresu pro zaslání.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 25.46
  (CZK 650)
 • 5 from 5 Zchladni bejby po svém

  Chceš si podložku vytvořit sám? Co třeba natřít kachličku na červeno s nápisem zchladni? Vypálené dílko zasadíme do dřevěného rámečku a přikryjeme sklem. Součástí balení je štetec i barvy.

  Pokud budeme podložku zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 150 Kč na poštovné a do poznámek uveď adresu pro zaslání.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 27.41
  (CZK 700)
 • 9 from 10 Kurz malování na keramiku s lektorem - SÍTOTISK

  Chceš proniknout hlouběji do světa malování a tvorby? Zapiš se na kurz sítotisku a pod taktovkou naší lektorky si vytvoř nějaký originální keramický kousek. Není třeba se bát, práci se sítotiskovou šablonou zvládnou i úplní začátečníci.

  Kurz se koná v Praze. Budete malovat stylově na kachličku. 

  Jestli chcete kurz uspořádat u vás ve městě, pořiďte si minimálně 5 poukazů a složte se na cestovné pro lektorku. 

   

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 29.37
  (CZK 750)
 • 6 from 10 Kurz malování na keramiku s lektorem - MEXICKÉ VZORY

  Chceš se v zimě zahřát? Máme pro tebe skvělou alternativu k cestě za sluníčkem. Na mexiko nemusíš do Mexika. Stačí se rozpálit při malování mexických vzorů, tam to barvami a horkem jenom hýří. Tenhle kurz je prostě HOT.

  Kurz se koná v Praze. Budete malovat stylově na kachlicku.

  Jestli chcete kurz uspořádat u vás ve městě, pořiďte si minimálně 5 poukazů a složte se na cestovné pro lektorku.  

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 29.37
  (CZK 750)
 • 9 from 10 Kurz malování na keramiku s lektorem - KRAJKOVÁNÍ

  Kurz krajkování vytváří jemnou krásu. Obtiskni krajku na keramický produkt a vytvoř jedinečný efekt. Pod vedením naší lektorky to půjde jedna báseň.

  Kurz se koná v Praze. Budete malovat stylově na kachličku. 

  Jestli chcete kurz uspořádat u vás ve městě, pořiďte si minimálně 5 poukazů a složte se na cestovné pro lektorku. 

   

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 29.37
  (CZK 750)
 • 10 from 10 Maluj si svůj vlastní keramický obrázek DOUBLE

  Odneste si balíček dvou speciálních kachliček s rámečkem a kreativně tvořte společně se svou drahou polovičkou. Dílko poté může vyzdobit vaše hnízdečko lásky. Štetce a barvy jsou samozřejmost.

  K vyzvednutí ZDARMA Praha-Vinohrady. Pokud kreativní set budeme zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 200 Kč za balíček do ruky (posíláme 2x - jednou na namalování a jednou vypálené) a do poznámek uveď adresu pro zaslání.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 37.20
  (CZK 950)
 • 1 from 3 Kafe s Lídou a Katkou

  Be-pART. Buď u toho. Pojď s námi v Praze na kafe a dort a my ti řekneme pikantnosti o nás i o našem projektu. Tak toho využij a proper nás od hlavy až k patě.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 46.99
  (CZK 1,200)
 • 3 from 5 Kreativní mejdan

  Překvap svoje kámoše nebo rodinu. Pošleme ti kreativní balíček s 9 kachličkami a dalšími potřebami na malování. Vytvořte si společný barevný obraz. Nebo malujte kachličku po kachličce na jedno téma. Ať tak nebo tak, be-pART. U nás je každý viditelnou součástí celku.

  Nejvýhodnější balíček, co tu máme!!!

  K vyzvednutí ZDARMA Praha-Vinohrady. Pokud kreativní set budeme zasílat poštou, pak prosím navyš příspěvek o 200 Kč na balíček do ruky a do poznámek uveď adresu pro zaslání.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 78.32
  (CZK 2,000)
 • 10 from 10 Teambuilding pro max. 10 lidí

  Chcete se na teambuldingu s kolegy opravdu kreativně vyřádit? Malujte na naše speciální kachličky! Dorazíme za vámi nebo vy k nám. Každý si pak může své dílko odnést domů nebo si výtvory spojíte v jeden barevný týmový obraz. Vyjímat se bude třeba v vaší firemní kantýně.

  Doprava se hradí extra dle reálně najetých km (dle předchozí domluvy)
   

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 391.62
  (CZK 10,000)
 • 5 from 5 Máš na to? Kup celou zeď (S)

  Jsi altruista a nechceš troškařit? Kup zeď pro samostatný domov důchodců. Na velikosti záleží. My to víme, a šijeme každému na míru. Velikosti zdí jsme rozdělili dle konfekčního označení S-XL.

  S - 15 000 Kč 

  Seniorům vše potřebné dovezeme a pomůžeme s tvorbou. A do barevného obrazu zabudujeme jednu kachličku jako speciální poděkováním vám.
   

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 587.43
  (CZK 15,000)
 • 5 from 5 Teambuilding pro max. 20 lidí

  Chcete se na teambuldingu s kolegy opravdu kreativně vyřádit? Malujte na naše speciální kachličky! Dorazíme za vámi nebo vy k nám. Každý si pak může své dílo odnést domů nebo si výtvory spojíte v jeden barevný týmový obraz. Vyjímat se bude třeba v vaší firemní kantýně.

  Doprava se hradí extra dle reálně najetých km (dle přechozí domluvy).

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 704.91
  (CZK 18,000)
 • 3 from 3 Máš na to? Kup celou zeď (M)

  Jsi altruista a nechceš troškařit? Kup zeď pro samostatný domov důchodců. Na velikosti záleží. My to víme, a šijeme každému na míru. Velikosti zdí jsme rozdělili dle konfekčního označení S-XL.

  M - 25 000 Kč

  Seniorům vše potřebné dovezeme a pomůžeme s tvorbou. A do barevného obrazu zabudujeme jednu kachličku jako speciální poděkováním vám.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 979.05
  (CZK 25,000)
 • 1 from 1 Máš na to? Kup celou zeď (L)

  Jsi altruista a nechceš troškařit? Kup zeď pro samostatný domov důchodců. Na velikosti záleží. My to víme, a šijeme každému na míru. Velikosti zdí jsme rozdělili dle konfekčního označení S-XL.

   L - 30 000 Kč

  Seniorům vše potřebné dovezeme a pomůžeme s tvorbou. A do barevného obrazu zabudujeme jednu kachličku jako speciální poděkováním vám.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 1,174.86
  (CZK 30,000)
 • 1 from 1 Máš na to? Kup celou zeď (XL)

  Jsi altruista a nechceš troškařit? Kup zeď pro samostatný domov důchodců. Na velikosti záleží. My to víme, a šijeme každému na míru. Velikosti zdí jsme rozdělili dle konfekčního označení S-XL.

   XL - 35 000 Kč

  Seniorům vše potřebné dovezeme a pomůžeme s tvorbou. A do barevného obrazu zabudujeme jednu kachličku jako speciální poděkováním vám.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 1,370.67
  (CZK 35,000)