Dokument o Karlu Svobodovi - Šťastná léta

Unikátní dokument o geniálním skladateli Karlu Svobodovi zblízka očima syna Petra, jeho blízkých a přátel. Chceme požádat příznivce o pomoc při dokončení filmu tím, že přispějí na zajištění potřebných autorských práv k hudbě, která je ve filmu použita.

 • Karel Gott a první klapka

 • Karel Svoboda s Májou

EUR 385
pledged of EUR 19,211

2%

2% completed

7 contributors pledged

Music, Film

Jevany, Středočeský kraj, Česko

Show all rewards

Jak to začalo?

Film o mém tátovi Karlu Svobodovi jsem začal natáčet minulý rok v prosinci. Hned první natáčecí den byl kouzelný a nikdy na něj nezapomenu. Pozval jsem tehdy Karla Gotta, hovořil s ním o tátovi na chvilku se vrátil do mého dětství, do nahrávacího studia, našeho domu, kde si tátu pamatuju, jak sedí za pianem nebo na pohovce se zapáleným doutníkem. Chybí mi a jsem hrozně rád, že se mi povedlo dokument o něm začít točit, ale hlavně ho také dokončit. 

Co je náš cíl?

Dokument Šťastná léta mapuje nejplodnější období života hudebního skladatele Karla Svobody, jsou to léta, kdy vznikla většina jeho nejznámějších písní a filmové hudby. Kromě archivních záznamů a rozhovorů s jeho blízkými spolupracovníky a přáteli, uvidíme poprvé i soukromé archivní záběry, které pomohou lépe osvětlit skladatelův vnitřní život. Ve filmu vystupují a o své vzpomínky na něj se dělí například Karel Gott, Helena Vondráčková, Theodor Pištěk a další hvězdy české i světové kultury.

Chci, aby se ve filmu objevilo vše podstatné, co ovlivňovalo život mého táty, a hudba v něm hrála jednu z nejhlavnějších rolí. Snažil jsem se na plátnopřevést to, jak jsem mého tátu znal, aby i jeho fanoušci mohli jeho osobnost poznat snad o trochu blíž. 

             

Detaily

Vyzpovídal jsem i další tátovi spolupracovníky a kamarády, dokonce i mojí sestru Janu. Myslím že film se povedl, alespoň to tvrdí všichni, kdo ho ve střižně viděli. Pro mě samotného to byl zážitek, když jsme procházeli dobové archivy, a i já sám jsem si udělal o tátovi lepší obrázek a snad poprvé v životě ho i viděl tančit.                   

... a ještě něco navíc

Videozáznamy z 80. let jsem znal docela dobře. Občas jsme si je totiž doma pouštívali. Za opravdový archivní poklad ale považuji pásky z let sedmdesátých. Pár minut se mi podařilo zdigitalizovat, a tak uvidíte i kus legendárního večírku z Holečkovy ulice, kde moji rodiče v 70. letech bydleli. 

Kdo jsme?

Dokument o Karlu Svobodovi produkuje společnost Goodmind, s tou jsme přivedli na svět celovečerní film PIRKO (2016) o osudech dívek z dětských domovů. Koproducentem filmu Karel Svoboda - Šťastná léta se stala Česká televize, která jeho vzniku významně pomohla a pomáhá.

                                       

Proč to děláme?

Film by měl do kin dorazit už na začátku příštího roku. Je v něm použita fůra materiálů a záznamů, bez kterých by film o Karlu Svobodovi nemohl vzniknout - byl by polovičatý. Háček je v tom, že řada z ukázek je chráněna autorskými právy, a to včetně třeba i seriálová verze jedné z nejúspěšnějších skladeb – Včelky Máji. A právě na zajištění práv budou použity finanční prostředky, které bychom s vaší pomocí rádi vybrali. Věříme, děkujeme a těšíme se na vás v kinech.

               

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 2
  Album Karel Svoboda - Já tu stojím dál

  Pošlete filmu 190 korun a získáte nejen dobrý pocit, ale i digitální album Karel Svoboda - Já tu stojím dál. Album obsahuje unikátní pracovní nahrávky ze skladatelova studia Elektrovox a jsou na něm například i pracovní verze muzikálu Dracula, kde zpívá i sám skladatel, nebo také demo snímky nedokončeného muzikálu Rasputin.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 7.68
  (CZK 190)
 • sold 0
  Digitální booklet - fotky a notové zápisky

  S touto odměnou získáte soubor několika unikátních fotografií a nikdy nevydaných notových zápisků Karla Svobody. Jak si skladatel načrtl píseň pro Lucii Bílou? Jak vypadal love song pro Návštěvníky? Podpořte film Šťastná léta a získejte digitální balíček do vašeho emailu ještě tento rok.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 14.16
  (CZK 350)
 • sold 0
  Plakát s fotkou Karla a Máji

  Krásný plakát filmu s fotkou Karla Svobody od Otto Dlaboly. Fotka vznikla v pracovně legendárního skladatelova bytu v Holečkově ulici.

   

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 22.24
  (CZK 550)
 • remaining 749 from 750
  DVD filmu + booklet

  DVD/Bluray filmu získáte měsíc před oficielním spuštění v prodejních sítích. DVD filmu Karel Svoboda - Šťastná léta bude obsahovat bonusy a rozhovory, které se do filmu nevešly! Zároveň vám doručíme digitální booklet s fotkami a notovými zápisky Karla Svobody.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 30.33
  (CZK 750)
 • remaining 199 from 200
  ​Exkluzivní předpremiéra PRAHA

  Podpořte film Šťastná léta a stanete se prvními diváky filmu. Budete moci navštívit brzké promítání filmu spojené s diskusí s režisérem Petrem Kleinem Svobodou. V této odměně získáváte 2 vstupenky.    

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 36.40
  (CZK 900)
 • remaining 247 from 250
  Album, booklet, plakát, DVD + titulky

  S touto odměnou získáte téměř vše. Digitální kopii alba Karel Svoboda - Já tu stojím dál + Booklet s fotkami a notovými zápisky + plakát filmu Karel Svoboda - Šťastná léta + DVD filmu Karel Svoboda - Šťastná léta + vaše jméno bude s poděkováním uvedeno v titulcích filmu! 

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 101.11
  (CZK 2,500)
 • remaining 15 from 15
  Patron filmu + VIP vstupenky

  Staňte se patronem filmu Karel Svoboda - Šťastná léta a získáte 2 VIP vstupenky na slavnostní pražskou premiéru filmu. Vaše jméno navíc uvedeme v titulcích filmu jako Patron filmu! 

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 606.67
  (CZK 15,000)
 • remaining 4 from 4
  Partner premiéry filmu

  Staňte se partnerem premiéry. Vaše jméno nebo logo uvedeme v propagačních materiálech a závěrečných titulcích filmu. A také Vám poděkujeme na slavnostní pražské premiéře, jíž se pochopitelně s doprovodem můžete zúčastnit.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 4,044.49
  (CZK 100,000)
 • remaining 1 from 1
  Platinová deska - Ve jménu lásky

  Jste sběratel, nebo chcete opravdu originální dárek k Vánocům? Nyní můžete získat originál skladatelovy platinové desky alba Ve jménu lásky Ivety Bartošové. 

  Reward delivery: not specified

  EUR 6,066.73
  (CZK 150,000)
 • remaining 4 from 4
  Partner filmu

  Staňte se partnerem filmu. Vaše jméno nebo logo uvedeme v propagačních materiálech a závěrečných titulcích filmu. A také Vám poděkujeme na slavnostní pražské premiéře, jíž se pochopitelně s doprovodem můžete zúčastnit. Navíc získáte 4 VIP vstupenky pro vaše obchodní partnery. 

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 10,111.22
  (CZK 250,000)
 • remaining 2 from 2
  Hlavní partner filmu

  Staňte se hlavním partnerem filmu. Vaše jméno nebo logo uvedeme v propagačních materiálech a závěrečných titulcích filmu. A také Vám poděkujeme na slavnostní pražské premiéře, jíž se pochopitelně s doprovodem můžete zúčastnit. Navíc získáte 6 VIP vstupenek pro vaše obchodní partnery. 

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 20,222.45
  (CZK 500,000)
 • remaining 1 from 1
  Generální partner filmu

  ​Staňte se generálním partnerem filmu. Vaše jméno, případně jméno Vaší společnosti, uvedeme na veškerých propagačních materiálech i v titulcích filmu. A také Vám poděkujeme na slavnostní pražské premiéře, kde budete stát po boku ostatních producentů. ​ Navíc získáte 12 VIP vstupenek pro vaše obchodní partnery. 

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 30,333.67
  (CZK 750,000)