Čistá energie pro Pastvinu

Pro provoz komunitní zahrady a azylu pro zvířata potřebujeme elektřinu. Přípojka na síť nehrozí a elektrocentrála kouří, hlučí a spotřebovává fosilní paliva. Složme se všichni společně na solární ostrov, díky kterému budeme energeticky soběstační!

Author: Pastvina z.s.

 • Naši krásní koně vás rádi svezou!

 • Vezměte rodinu relaxovat k nám!

 • Hry na táboře, přihlašte se už teď!

 • Uspořádáme jakoukoliv akci, i svatbu!

 • Užijte si s námi parádní grilovačku!

 • Pohodička pro zvířata i pro vás

 • Adoptujte si ovocný strom!

 • Frenkie se u nás koupe v kaluži, děti v biotopu

 • Podpořte etický chov včel! Odmění se vám!

 • Naučíme vás pěstovat cokoliv

 • Noc na Pastvině? V hamace i ve stanu!

 • Semináře u nás stojí vždy za to!

 • Vajíčka od šťastných zachráněných slepiček

 • Sejdeme se nad jídlem i nad deskovými hrami

 • Zelenina, ovoce a bylinky bez chemie! To chceš!

 • Parádní koncerty pořádáme! Dorazte!

 • Vítr už používáme, pomůžete nám i se sluncem?

 • Voňavý med v krásné dóze

 • Ručně vyráběné mýdlo s vlastního olivového oleje!

EUR 5,002
pledged of EUR 3,450

145%

145% completed

156 contributors pledged

Community

Česko

Show all rewards

Všechny odměny mohou být skvělým dárkem k Vánocům, ke všem je možné vydat dárkový certifikát (posíláme emailem. Hodnotné ceny vydáváme na výdejních místech v Praze (Vinoř, Karlín, Letná, Vinohrady, Nové město, Libeň) nebo zasíláme poštou (přičtěte prosím 80 Kč poštovné a balné)

!!!NOVÝ CÍL 120 000 KČ!!!

PÁNI! NA SOLÁRY SE VYBRALO, POMŮŽETE PASTVINĚ JEŠTĚ K BIOPLYNCE?  Do bioplynky můžeme vrazit veškerý organický odpad, který nezkompostujeme nebo nesežerou zvířata. To vše může bioplynka proměnit na hnojivo pro rostliny a plyn, na kterém můžeme vařit pro nás i pro zvířata v azylu. Když soběstačnost, tak pořádně!

Přátelé, chcete skutečně zažít město jinak?
Hledáte místo, kde můžete mít blíž přírodě i k ostatním lidem? Místo, kde se můžete potkat se zajímavými osobnostmi, poznat uplně jinak třeba i své sousedy, zahradničit, bez obav vypustit své děti, pomazlit se se zvířaty a zapomenout na stres moderního života? 
Přesně takové místo budujeme už druhým rokem společně s vámi na Komunitní zahradě Pastvina!
 

Před rokem se nám zde na Hithitu díky vám podařilo vybrat na zázemí pro naší komunitní zahradu. Pod naší krásnou pergolou se odehrály konzerty, teambuildingy, divadýlko, sousedské besedy, pravidelné, byť obvykle neplánované a spontání grilovačky, přespaly tu děti na táboře a dokonce i svatbu jsme tu slavili! Veškerý nás movitý majetek, který se nám převážně z darů podařilo naschromáždit, ať už je to třeba nádobí , hračky nebo všelijaké zahradnické náčiní, je díky vám bezpečně pod střechou naší čupr maringotky.
Na naší komunitní zahradu můžete přijít "jen tak pobejt" nebo si můžete osvojit vlastní záhonek a zahradničit jak je ctěná libost. Díky úžasné práci dobrovolníků se nám podařilo z řepkového pole, které nám osvícená obec Vinoř dala do péče, udělat nádherné biopolíčko, kde jsme spolu vypěstovali metráky skvělé zeleniny, zcela bez chemických hnojiv a postřiků. Z prodeje zeleniny se nám podařila zahrada dál zvelebit a aktuálně zde ještě  letos sázíme 300 ovocných stromů a keřů!


Ale co by to bylo za život bez zvířat! Kromě azylu pro lidi máme i útočiště pro zvířata v nouzi. Díky programu virtuálních adopcí se nám daří vykupovat zbídačelé slepičky z velkochovů, poskytli jsme domov králíčkům  a morčeti nalezeným na ulici, odloženým dětmi co z nich vyrostli, ušíkovi co byl nechtěnou výhrou v tombole.  Bydlí u nás prasátko Frenkie, který byl neštastným narozeninovým dárkem i jeho věpří ségra Fí, kterou našli jako sele ztracenou v Plzni. Až z Brna k nám hodná paní přivezla ovčí sourozence Luka a Leiu, kteří byli zanedbaní až hrůza. Kamarádům z komunitní zahrady Kuchyňka zase hlídáme ty bílé potvůrky, protože sami mají letos málo pastvy. Tři konští kamaradi, Jesika, Kim a Nikouš si tu užívají pravej końskej veget nahony vzdálenej bičům a křiku.  Aby toho nebylo málo, chváme ještě včele, aby ty naše stromy, keře a zeleninu měl kdo opylovat. 

Naše komunitní zahrada a azyl pro zvířata v nouzi se neustále rozšiřuje. K našim aktivitám bolestně potřebujeme elektřinu, kterou není možné přivést na pozemek ze sítě. Dny se zkracují a my potřebujeme svítit a topit, vařit zvířatům, tahat čerpadlem vodu ze studně, chladit pivo, napájet aparaturu na koncertech či projektor při přednáškách. Dosud jsme používali benzinovou elektrocentrálu, ale ta je k uzoufání neekologická, drahá na provoz a hlasitá. Našim snem je postavit tzv solární ostrov- tedy fotovoltaický systém s trakčními bateriemi a měničem, abychom byli energeticky soběstační a nepotřebovali fosilní paliva. Není to levná sranda, proto jsme se rozhodli oslovit vás! Pokud se podaří vybrat více než je požadovaná částka, zakoupíme rovněž i malou bioplynku a energii budeme získávat z organického odpadu.

Nechceme slevu zadarmo, naše elektřina vám poslouží nejen nám a našim zvířatům, ale i vám, při každé návštěvě Pastviny!

News

Dec 3, 2019 malý je ten kdo malé má cíle!

Na soláry jsme vybrali, DĚKUJEME!!! Pomůžete Pastvině ještě k BIOPLYNCE?  Do bioplynky můžeme vrazit veškerý organický odpad, který nezkompostujeme nebo nesežerou zvířata. Obsah kadibudek, zkažená vejce, plesnivé jidlo nebo spadané listí, to vše může bioplynka proměnit na hnojivo pro rostliny a…

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • 14 Karma je zdarma

  Přispějte nám drobným obnosem a my vám garantujeme, že v příštím životě se narodíte jako princezna! Také vám poděkujeme na FB stránkách a napíšeme vaše jméno na sloupy slávy přímo na Pastvině.

  Reward delivery: In a week

  EUR 5.75
  (CZK 150)
 • 2 Koncert na Pastvině

  Pořádáme řadu hudebních akcí! Zveme převážně  umělce obskurních a podivných žánrů jako je dark country, black bluegrass, country trance a jiných rurálních stylů. 
  Odměnou budiž vstupné na libovolný konzert a 1x pivo k tomu!

  Reward delivery: In a year

  EUR 7.28
  (CZK 190)
 • 17 from 20 Olivové mýdlo z Azogires

  V drsné přírodě Krétských hor, 2 hodiny cesty od přímořského městěčka Paleochora na jihu Kréty se rozkládá čarodivé údolí Azogires. V něm už 400 let hospodaří rodina našeho kamaráda Eftichise řečeného Luckyho, kterému každý rok jezdíme vypomáhat. Staré pokroucené olivovníky nejsou stříkané žádnými jedy, hnojí se kozím a ovčím hnojem sbíraným po jeskyních, kde zvířata nocují, sklízí se ručně do sítí, když uzrálé spadnou. Z nich se vylisuje naprosto neuvěřitelně lahodný panenský olivový olej, z kterého Luckyho manželka a dobrovolníci vyrábějí neuvěřitelně jemné a voňavé mýdlo. Do něj přidávají místní med, levanduli nebo šalvěj.
  ​Balení obsahuje 1 kostku cca 100 g ručně vyráběného domácího mýdla. Každý kus je originál!

  Více zde. Poštovné za 80 kaček, výdejní místa viz popisek.

  Reward delivery: In a month

  EUR 7.28
  (CZK 190)
 • 7 from 10 Plast je past!

  Už žádné trhající se igeliťáky!
  Naše kamarádka Natálka je superžena a i s malym Sebíkem na klíně pro vás ušila krásné a zcela ekologické a recyklovatelné pytlíky na ovoce a zeleninu. Každý je jedinečný, sešitý ze záclon a závěsů, kterých se lidé zbavují. Nákupem našich pytlíků tedy pomáhátě vlastně několikrát! Velikost A4 nebo A5. A navíc je to super dárek k Vánocům!

  Více  zde. Poštovné za 80 kaček, výdejní místa viz popisek.

  Reward delivery: In a month

  EUR 7.28
  (CZK 190)
 • 14 from 16 Prvorepubliková marmeláda od Marmeladequeen

  Naše zahradnice Verča se svými jedinečnými pochutinami vyhrává soutěže a teď jednu várku navařila pro vás! Krásná sklenička plná 250 ml lahodné domácí pomerančovo- skořicové marmelády dle prvorepublikového receptu bude jistě perfektním dárkem! Poštovné 80 nebo k vyzvednutí na 6 místech v Praze viz popisek zdarma :)

  Reward delivery: In a month

  EUR 9.58
  (CZK 250)
 • 45 from 60 Od včeliček pro všechny

  Chováme na Pastvině včely eticky, nebereme jim na zimu med a sejeme jim všude po okolí květinové palouky a sázíme kvetoucí ovocné stromy. Tu jejich lahodu musíte ochutnat! Půl litru naprosto nádherně vonícího medu už k vám frčí!

  Více  zde. Poštovné za 80 kaček, výdejní místa viz popisek.

  Reward delivery: In a week

  EUR 9.58
  (CZK 250)
 • 33 from 40 Pepe African habanero: peklo ve sklenici

  Máme něco pro milovníky bolesti. Ve spolupráci s biologem působícím v Kamerunu Martinem Mikešem, který tam zachranuje mlžný prales, jsme uvařili z chilli papriček z Pastviny mega pálivé pesto dle afrického receptu. Budete trpět dvakrát, to garantujeme! Sklenička obsahuje 50 gramů domácího chilli pesta, která i největším masochistům vydrží hooodně dlouho!

  Více zde. Poštovné za 80 kaček, výdejní místa viz popisek.

  Reward delivery: In a week

  EUR 9.58
  (CZK 250)
 • 2 Plátěnka v kapse i přes rameno

  Plátěná taška se neztratí, respektive ztratí snadno, a tak jich neni nikdy dost! 
  Motiv: Logo pastviny pod textem
  Plast je past, 
  pojď se pást!

  Více  zde. Poštovné za 80 kaček, výdejní místa viz popisek.

  Reward delivery: In a month

  EUR 11.12
  (CZK 290)
 • Sold out!! Čistý olivový olej z Azogires

  V drsné přírodě Krétských hor, 2 hodiny cesty od přímořského městěčka Paleochora na jihu Kréty se rozkládá čarodivé údolí Azogires. V něm už 400 let hospodaří rodina našeho kamaráda Eftichise řečeného Luckyho, kterému každý rok jezdíme vypomáhat. Staré pokroucené olivovníky nejsou stříkané žádnými jedy, hnojí se kozím a ovčím hnojem sbíraným po jeskyních kde zvířata nocují, sklízíí se ručně do sítí, když uzrálé spadnou. Z nich se vylisuje naprosto neuvěřitelně lahodný panenský olivový olej, který jsme vám přivezli!
  Balení obsahuje 1 litr skvělého oleje.

  Více  zde. Poštovné za 80 kaček, výdejní místa viz popisek.
   

  Reward delivery: In a month

  EUR 13.42
  (CZK 350)
 • 22 from 30 Čistý olivový olej z Azogires

  V drsné přírodě Krétských hor, 2 hodiny cesty od přímořského městěčka Paleochora na jihu Kréty se rozkládá čarodivé údolí Azogires. V něm už 400 let hospodaří rodina našeho kamaráda Eftichise řečeného Luckyho, kterému každý rok jezdíme vypomáhat. Staré pokroucené olivovníky nejsou stříkané žádnými jedy, hnojí se kozím a ovčím hnojem sbíraným po jeskyních kde zvířata nocují, sklízíí se ručně do sítí, když uzrálé spadnou. Z nich se vylisuje naprosto neuvěřitelně lahodný panenský olivový olej, který jsme vám přivezli! Balení obsahuje 1 litr skvělého oleje. Více zde. Poštovné za 80 kaček, výdejní místa viz popisek.

  Reward delivery: In a month

  EUR 13.42
  (CZK 350)
 • 47 from 50 Večer s deskovkami

  Naši koordinátoři Anička a Marco milují deskové hry a mají jich hodně! Rádi vás přivítají v zimě u sebe u plápolajícího krbu, nebo ve vedru na Pastvině v pergoly stínu, kde vám připraví lahodné pohoštění a pořádně společně zapaříte nějakou gamesu! V průběhu večera vám mohou vyprávět veselé historky z Pastviny, kterých je fakt hodně. Termíny zcela libovolné po dohodě.

  Reward delivery: In a year

  EUR 14.95
  (CZK 390)
 • Sold out!! Od včeliček pro dospělé

  Naše eticky chované včelky v zimě zahřeje jejich vlastní sladký med, vás potom naše skvělá medovina!
  Lahev 0,7 l jemňoučké a slaďoučké medoviny vám vyrobí Dobro na jazyku!

  Více  zde. Poštovné za 80 kaček, výdejní místa viz popisek.

  Reward delivery: In a week

  EUR 14.95
  (CZK 390)
 • 20 from 20 Ať farmaří celá rodina!

  Pochovalo si někdy vaše dítě králíka a pohladilo pašíka? Ne? Je čas to změnit!
  Připravili jsme pro vás bezvadný čas na Pastvině nabitý zážitky! Vyzkoušíte si farmaření, pomazlíte se zvířátky, která i společně nakrmíme a opečujeme. O každém  z našich zvířecích přátel vám něco povíme.
  Program je na cca 1,5 hodiny, pro max dva dospělé a max tři děti do 15 let.
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 14.95
  (CZK 390)
 • 27 from 30 Permakulturní workshop na Pastvině

  U nás na Pastvině si hodně zaládáme na parmakulturním způsobu života. Snažíme se, aby způsob, jakým chováme zvířata, pěstujeme rostliny i vychováváme děti, byl v souladu se zdravým rozumem, udržitelný a obnovující.
  Připravili jsme pro vás celou řadu zážitkových seminářů, kde se dozvíte nové věci a poznáte nové a podobně smýšlející lidi. K tomu se ještě nadlábnete během večeře připravené výhradně z vlastních výpěstků!

  Cena je pro jednu osobu VČETNĚ  večeře, zapůjčení nářadí a materiálu.
  Seznam workshopů a termíny  zde (do této odměny spadají semináře: permakulturní řádění, Plevely, Zvěřinec na zahradě, Kompost).

  Reward delivery: In a year

  EUR 18.78
  (CZK 490)
 • 6 Farmářská bedýnky

  Na Pastvině ledacos vypěstujeme, v sezóně vám rádi připravíme bedýnku plnou lahodného vinořského ovoce, zeleniny, bylinek a vajíček!
  Obsah:
  Cca 6-7 kilo aktuálního ovoce a zeleniny dle termínu dodání (mrkev, brambory, porek, rebarbora, hroznové víno, jablka, hrušky, dýně, cukety, okurky, fazolky, melouny, rajská jablíčka a mnoho dalšího)
  mátu a koriandr 
  6 domácích vajíček od velmi spokojených  slepic

  Více  zde. Poštovné za 80 kaček, výdejní místa viz popisek.
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 18.78
  (CZK 490)
 • 0 ALL YOU CAN EAT grillovačka

  Od jara do podzimu na Pastvině hojně grilujeme. Připravíme vám lahodnou selekci toho nejlepšího, co se dá ugrilovat, domácí sýry haloumi, čerstvá zelenina utržená na poli, domácí kečup i majonéza, pro masožravce domácí klobásy a maso pouze z ověřených domácích chovů.
  Platí pro jednu osobu, termíny libovolné dle domluvy.

  Reward delivery: In a year

  EUR 22.61
  (CZK 590)
 • 20 from 20 Sobota na Pastvině pro děti

  Celý den venku s novýma kámošema a spoustou zvířat?! To chceš! Budeme farmařit, hrát super hry, jezdit na koni, uděláme si pořádnej táborák a budeme řádit jako nikdo!
  • pro děti od 1.-7. třídy základní školy
  • 9:00 - 17:00, oběd, svačina a pitný režim v ceně
  Termíny a bližsí informace zde.

  Reward delivery: In a year

  EUR 22.61
  (CZK 590)
 • 8 DO SEDEL!!

  Odvážnější z vás naši bujní oři vezmou na svých hřbetech na vyjíždku za krásami vinořských pískovcových skal! Na cca hodinový výlet v sedlech se můžou těšit začátečníci i pokročilí. Naši lichokopytníci jsou přátelská zvířata a trasy lze uzpůsobit vašim dovednostem, prvojezdcům koně povedeme na vodítku.

  Reward delivery: In a year

  EUR 22.61
  (CZK 590)
 • 4 Noc na Pastvině pro DVA

  Pro váš romantický útěk od stresu civilizace vám rádi poskytneme azyl. Matrace, peřinky, lucernička a výhled do zahrady, to je přesně to, co pro své neobvyklé rande, nebo třeba pro noc s potomkem, sourozencem či kámošem chcete! Od jara do podzimu jsme tu pro vás.

  V ceně je dřevo na táborák, přespání a snídaně v podobě horké kávy nebo čaje a vajíčka čerstvě sebraná od slepiček s domácím chlebem. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 37.95
  (CZK 990)
 • 47 from 60 Adoptuj si ovocný strom!

  Získali jsme do péče pole vedle Pastviny, tam kde bývala řepka, nyní sázíme jedlý les! Adoptuj si čerstvě zasazený ovocný strom na Pastvině! U stromu bude cedulka s Tvým jménem, dostaneš certifikát a už za pár let si budeš moci sklidit svou první úrodu! Máme jabloňe, hrušně, třešně, mišpule,ořešáky, slívy, jedlé kaštany, jeřáby... skoro všechno, nač si vzpomeneš!

  Reward delivery: In a week

  EUR 37.95
  (CZK 990)
 • 19 from 20 Celý víkend na Pastvině pro děti

  Celý den venku s novýma kámošema a spoustou zvířat ti nestačí?! No dobře, tak rovnou víkend a dokonce s PŘESPÁNÍM! Budeme farmařit, hrát super hry, jezdit na koni, uděláme si pořádnej táborák a budeme řádit jako nikdo!
  • pro děti od 1.-7. třídy základní školy
  • snídaně, 2x oběd, večeře, svačiny a pitný režim v ceně
  Termíny a bližsí informace zde.

  Reward delivery: In a year

  EUR 45.61
  (CZK 1,190)
 • 9 from 10 Adopce ovečky na PŮL ROKU

  Adoptujte si ovečku na Pastvině a dostávejte každý měsíc po dobu půl roku  cca čtvrtkilový bochánek lahodného domácího ovčího sýra halloumi! Dostanete navíc nádherný certifikát a kdykoliv můžete ovečku navštívit, pomazlit a nakrmit něčím dobrým.
  Více informací zde

  Sýr bude k vyzvednutí na Pastvině případně na  výdejních místech v Praze (Karlín, Vinohrady, Nové město, Libeň), certifikát zasíláme online.

  Reward delivery: In a year

  EUR 57.49
  (CZK 1,500)
 • 17 from 20 Adopce úlu na PŮL ROK

  Chcete včelařit a nemáte kde? Adoptujte si u nás úl a budete dostávat KAŽDÝ měsíc PŮL LITRU toho nejlepšího našeho medu. Po domluvě můžete za včelařem přijet, dozvědět se, co o včelkách nevíte a vše si vyzkoušet!
  K úlu dodáváme certifikát emailem, med k předání na Pastvině nebo na výdejních místech v Praze (Karlín, Nové Město, Vinohrady, Libeň, Letná).

  Více informací  zde.

  Reward delivery: In a week

  EUR 57.49
  (CZK 1,500)
 • 17 from 30 Adopce slepičky na PŮL ROKU

  Zachraňujeme slepičky z klecových chovů! Za 250,- na měsíc se můžete stát adoptivním "rodičem" jedné opeřené krasavice.
  Co za to?
  Budete dostávat 20 DOMÁCÍCH VAJÍČEK měsíčně od štastných a spokojených slepic.
  CERTIFIKÁT o adopci s údaji o vaší slepičce, kterou si můžete pojmenovat a označit specifickým barevným kroužkem, abyste si ji poznali, až přijedete na návštěvu.

  Vajíčka jsou k vyzvednutí na Pastvině a případně na výdejních místech v Praze (Karlín, Letná, Nové město, Malá strana, Vinohrady), certifikát zasíláme online.

  Více informací zde.

  Reward delivery: In a year

  EUR 57.49
  (CZK 1,500)
 • 13 from 15 Příměstský tábor prázdniny 2020

  Pořádáme už druhým rokem TÝDEN NABITÝ ZÁŽITKY pro děti, které se nebojí umazat! Zažijeme všelijaká dobrodružství, zábavné hry v přírodě, svezeme se na koních, naučíme se pečovat o zvířata malá i velká, vyzkoušíme si všelijaké výtvarné hrátky a poznáme spoustu nových přátel!
  • termíny nejen letní, ale i o JARNÍCH PRÁZDNINÁCH
  • pro děti od 1.-7. třídy základní školy
  Víc informací z de.

  Reward delivery: In a year

  EUR 106.94
  (CZK 2,790)
 • 17 from 20 Adopce včeliček na ROK

  Chcete včelařit a nemáte kde? Adoptujte si u nás úl a budete dostávat KAŽDÝ měsíc PŮL LITRU toho nejlepšího našeho medu. Po domluvě můžete za včelařem přijet, dozvědět se, co o včelkách nevíte a vše si vyzkoušet! 
  K úlu dodáváme certifikát emailem, med k předání na Pastvině nebo na výdejních místech v Praze (Karlín, Nové Město, Vinohrady, Libeň, Letná).

  Více informací  zde.

  Reward delivery: In a year

  EUR 114.99
  (CZK 3,000)
 • 14 from 20 Adopce slepičky na ROK

  Zachraňujeme slepičky z klecových chovů! Za 250,- na měsíc se můžete stát adoptivním "rodičem" jedné opeřené krasavice.
  Co za to?
  Budete dostávat 20 DOMÁCÍCH VAJÍČEK měsíčně od štastných a spokojených slepic.
  CERTIFIKÁT o adopci s údaji o vaší slepičce, kterou si můžete pojmenovat a označit specifickým barevným kroužkem, abyste si ji poznali, až přijedete na návštěvu.

  Vajíčka jsou k vyzvednutí na Pastvině případně na  výdejních místech v Praze (Karlín, Vinohrady, Nové město, Libeň), certifikát zasíláme online.

  Více informací zde.

  Reward delivery: In a week

  EUR 114.99
  (CZK 3,000)
 • 8 from 10 Adopce ovečky NA ROK

  Adoptujte si za ovečku na Pastvině a dostávejte každý měsíc po dobu jednoho roku cca čtvrtkilový bochánek lahodného domácího ovčího sýra halloumi! Dostanete navíc nádherný certifikát a kdykoliv můžete ovečku navštívit, pomazlit a nakrmit něčím dobrým.
  více informací zde 
  Sýr bude k vyzvednutí na Pastvině případně na  výdejních místech v Praze (Karlín, Vinohrady, Nové město, Libeň), certifikát zasíláme online.

  Reward delivery: In a year

  EUR 114.99
  (CZK 3,000)
 • 4 from 4 Na Krétu na 10 dní s Aničkou a Marcem

  Milujete teplý vítr a moře, ale nesnášíte přelidněné  unifikované resorty, u kterých je defacto jedno, v jaké jste zemi? Máme pro vás skutečnou lahůdku! Na kraji nebo v závěru turistické sezony se spolu na 10 dní podíváme do tváře skutečné Kréty, kde o turistu prakticky nezakopnete. Budeme se koupat na liduprázdných plážích, polezeme po útesech i po horách, navštívíme opuštěné chrámy i tajuplné soutěsky. Bydlet, pít a jíst zvládneme u místních rodin, v útulných pokojích a taverničkách. Pár dní strávíme v magickém údolí Azogires, kde si vyzkoušíme středomořské farmaření a pobudeme s místní komunitou  hipíků a travellerů.
  Termín si domluvíme společně v období duben/květen nebo říjen.
  Cena zahrnuje: obousměrnou letenku do Chanie, 9 x ubytování v 2lužkovém pokoji, na úrovni  **  až  ***, průvodcovské služby - výklad o přírodě i historii Kréty, organizace dopravy, plánování aktivit, tlumočení.
  Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, dopravu po ostrově, stravu 
  Více  zde.

  Reward delivery: In a year

  EUR 919.51
  (CZK 23,990)