Jevgenij Švarc: Nahý král

Jak se přišlo na to, že král je nahý. Pohádková komedie ruského autora Jevgenije Švarce v novém překladu z dílny skupiny překladatelů #anikdyjinak.

Author: #anikdyjinak

 • Jevgenij Švarc: Nahý král

 • Jevgenij Švarc: Nahý král

EUR 2,884
pledged of EUR 1,838

156%

156% completed

286 contributors pledged

Literature

Show all rewards

Žil byl v jednom království pasáček královských vepřů, který se zamiloval do princezny. Princeznin pan otec však této lásce nepřál, a proto svoji dceru zaslíbil sousednímu králi.

Takhle začíná pohádková fraška Jevgenije Švarce, psaná na motivy několika Andersenových pohádek. Dostane pasáček Jindřich svoji princeznu? A jak se přijde na to, že král je nahý?

Po Králících a hroznýších Fazila Iskandera a Drakovi Jevgenije Švarce přichází naše překladatelská skupina #anikdyjinak za čtenáři již s třetím překladem a tentokrát jde o další Švarcovu hru. Rozpustilá pohádková komedie vás provede různými peripetiemi pasáčka Jindřicha na cestě za princeznou, přes momenty, které vás budou nutit nahlas se smát, až k neodvratnému závěru a zjištění, že lidská hloupost je nekonečná a král je definitivně a jednou provždy nahý.

Kdo jsme?

Překladatelská skupina Anikdyjinak! se zabývá překlady textů ruských autorů. 

Proč to děláme?

Už jsou to dva roky, co jsme s vaší pomocí, vážení přispěvatelé, mohli vydat skvělou knihu Fazila Iskandera "Králíci a hroznýši", a před rokem jste nám podobným způsobem umožnili vydat vynikající hru Jevgenije Švarce "Drak". Věříme, že vás osloví i Nahý král.  

News

Sep 21, 2019 Doprodej Draka!

V distribuční síti Kosmas právě probíhá doprodej posledních výtisků Draka Jevgenije Švarce (knihy vzešlé z našeho předchozího projektu). Pokud vám titul ještě chybí, vřele doporučujeme :) #anikdyjinak https://www.kosmas.cz/knihy/244945/drak/

More

Sep 20, 2019 100 % na Nahého krále vybráno za necelé tři dny!

Vážení přispěvatelé, děkujeme, že díky vašemu zájmu bude moct spatřit světlo světa Nahý král v českém překladu, v pořadí již druhá divadelní hra Jevgenije Švarce a celkově třetí vydavatelský projekt, za kterým stojí naše překladatelská skupina #anikdyjinak. Na co se můžete těšit? Nahý král vyjde v…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 161 Chci knihu!

  Za svůj příspěvek dostanu tištěnou knihu a originální pohled s ilustrací autora obrázků v knize. Poštovné a balné je zahrnuto v hodnotě příspěvku.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 5.84
  (CZK 159)
 • 16 from 40 Nahý král a Drak!

  Za svůj příspěvek dostanu výtisk Nahého krále a originální pohled s ilustrací autora obrázků v knize + výtisk další hry Jevgenije Švarce - Draka! Poštovné a balné je zahrnuto v hodnotě příspěvku

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 9.19
  (CZK 250)
 • 59 Chci dvě knihy!

  Za svůj příspěvek dostanu dva výtisky knihy a dva originální pohledy s ilustrací autora obrázků v knize. Poštovné a balné je zahrnuto v hodnotě příspěvku.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.03
  (CZK 300)
 • 25 Chci tři knihy!

  Za svůj příspěvek dostanu tři výtisky knihy a tři originální pohledy s ilustrací autora obrázků v knize. Poštovné a balné je zahrnuto v hodnotě příspěvku.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 16.54
  (CZK 450)
 • 16 Chci pět knih!

  Za svůj příspěvek dostanu pět výtisků knihy a pět originálních pohledů s ilustrací autora obrázků v knize. Poštovné a balné je zahrnuto v hodnotě příspěvku.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 27.56
  (CZK 750)