Debutové CD pěveckého dua KCHUN

KCHUN je pěvecké duo Martina Prokeše a Marka Šulce, dvou přátel a kolegů, kteří vnímají tento projekt jako přirozenou cestu jejich další spolupráce. Díky Hithit můžeme zrealizovat náš sen finalizovat mastering nahrávky a vydat limitovanou edici LP.

Author: Marek Šulc

EUR 3,439
pledged of EUR 3,372

102%

102% completed

76 contributors pledged

Music

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Show all rewards

KCHUN – je pěvecké duo dvou letitých přátel, hudebních kolegů a lidí, kteří vnímají tento projekt jako přirozenou cestu jejich další spolupráce.„Víme a cítíme, že spolu chceme a musíme zpívat“ Martin Prokeš (tenor) a Marek Šulc (baryton). Tak vnímáme nosnou myšlenku i námi přijatý odkaz Knihy proměn, který zní: ´Přirozená reakce (PŘIJETÍ) přináší mimořádný pokrok!´ Pokrok v rozhodnutí a v přesvědčení ve společný hudební projekt, který je v České republice unikátní a svou dramaturgií jedinečný.“

Martin Prokeš a Marek Šulc se rozhodli natočit debutové album v rámci dua KCHUN. CD budou natáčet v průběhu srpna 2019 a jejich deska navazuje na koncertní program "Purgatio" (Očistec), který čerpá inspiraci v ikonickém díle Dante Alighieriho (1265 - 1321), florentského básníka, na kterého se často pohlíží jako na symbol středověku. Právě on vytvořil snad nejvznešenější obraz očistce, jaký lidský duch zrodil. Hudba, která zazní na CD zavede posluchače do období 12. -14. století. Hostem na CD je herec Vladimír Javorský. Autorkou konceptu a dramaturgie koncertního programu "Purgatio" je muzikoložka a zpěvačka Barbora Kabátková.

Filozofie pěveckého dua KCHUN je opřená o druhý hexagram nejstarší čínské knihy I–t´ing – Knihy proměn. Slovo KCHUN znamená Země a vyjadřuje přijetí. S tímto sentimentem pracují interpreti ve vzájemné shodě dvou hlasů, splynutí myslí dlouholetých hudebních kolegů a přátel v jednu řeč. Martin Prokeš a Marek Šulc přijímají dar hlasu, stejně jako výzvu a možnost tuto proměnnou darovat. KCHUN je pro ně přirozenou cestou další spolupráce, službou lidem, sobě samým a Bohu. Projekt bývá při koncertním provedením doplněn o videoart reflektující témata jednotlivých částí hudebního přediva z dílny akademického malíře Atily Vöröse a VJ Rudolfa Živce.

Martin Prokeš vystudoval teplickou konzervatoř a poté pokračoval ve studiu v Praze na HAMU ve třídě profesorky Magdaleny Hajóssyové. Jako sólista vystupoval se Severomoravskou filhar-monií Olomouc, Filharmonií Hradec Králové a Janáčkovou filharmonií. Podílel se na provedení Oratoria ke svatému Mikuláši Benjamina Brittena či Matoušových pašijí Johanna Sebastiana Bacha. Spolupracuje se soubory zabývajícími se historicky poučenou interpretací staré hudby jako jsou Musica Florea, Ensemble Inégal nebo Capella Regia. Dvacet let byl členem souboru Schola Gregoriana Pragensis a dvanáct let také jeho manažerem. Jako zakladatel a ředitel již osmmnáctý rok stojí v čele festivalu Lípa Musica a je členem správní rady Nadačního fondu Ozvěna pomáhající dětem se sluchovým postižením.

Marek Šulc na pražské HAMU vystudoval zpěv (prof. Miloslav Podskalský) a hudební management. Pod vedením Martina Haselböcka se několikrát účastnil mistrovských kurzů barokní hudby v rakouském Gmundenu. V letech 2004 - 2018 byl členem souboru Schola Gregoriana Pragensis. Pravidelně spolupracuje se soubory Collegium 1704 nebo Cappella Mariana. V roce 2010 účinkoval jako člen vokálního ansámblu na několika koncertech Bobbyho McFerrina. Je členem umělecké rady festivalu Lípa Musica a hudebním ředitelem rádia Classic Praha.

Hudební ukázka - živá nahrávka z koncertu na MHF Lípa Musica 2017

News

Sep 17, 2019 Hudební ochutnávka!

Jako první máte možnost slyšet malou ukázku z našeho chystaného alba... Jeden track přímo pro Vás! Prosa "Prosum in ultimo" Zpěv: KCHUN - Martin Prokeš, Marek Šulc

More

Sep 9, 2019 Dagmar Pecková podporuje duo KCHUN na Hithit!

Pěvecká hvězda Dagmar Pecková natočila s Markem Šulcem velmi netradiční video! Co společně odhalí...? Minimálně to, že Dagmar Pecková podporuje kampaň dua KCHUN na HitHit.com  

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 3 Dobrý pocit

  Zažijte hřejivý a dobrý pocit z podpory našeho nahrávacího projektu. Je to k nezaplacení.

  Reward delivery: In a week

  EUR 3.75
  (CZK 100)
 • 8 from 10 Vstupenky na náš koncert v rámci MHF Lípa Musica.

  Zažijte náš koncert v rámci MHF Lípa Musica 29. 9. 2019 v České Lípě. V rámci koncertu také pokřtíme naše CD.

  Reward delivery: In a week

  EUR 11.24
  (CZK 300)
 • 28 from 30 CD s klasickou hudbou (Mozart, Dvořák, Smetana)

  Jako jednu z odměn pro vás máme CD špičkových českých i světových interpretů s hudbou Bacha, Mozarta, Beethovena, Dvořáka nebo Smetany.

  Reward delivery: In a week

  EUR 11.24
  (CZK 300)
 • 33 CD "Purgatio" s podpisem interpretů v prvním týdnu vydání.

  Získejte naší horkou novinku exkluzivně mezi prvními.

  Reward delivery: In a week

  EUR 13.11
  (CZK 350)
 • 9 from 10 Kniha jako odměna

  Získejte jako odměnu krásnou knížku. Máme pro Vás knihy od autorů jako např. K. Hosseini, J. K. Rowwlingová, ad.

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.73
  (CZK 500)
 • 1 from 6 Vstupenky na koncert Janoska Ensemble

  Jeden z nejlepších evropských ensemblů přijede letos na MHF Lípa Musica. Buďte u toho!! 

  Reward delivery: In a week

  EUR 22.48
  (CZK 600)
 • 7 from 15 LP deska "Purgatio" v limitované edici

  Velmi exkluzivní odměna!! Získajte naše LP v limitované edici s našimi podpisy.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 26.23
  (CZK 700)
 • Sold out!! Investiční stříbrná mince

  Máme pro vás dárek, který bude mít jednou velmi vysokou cenu! Stříbrné mince, které vydává Česká národní banka a vyrábí Česká mincovna, nejsou jen numismatickou záležitostí – díky obsahu drahého kovu, špičkovému zpracování a omezenému emisnímu nákladu si nacházejí cestu také do investičních portfolií.

  Reward delivery: In a month

  EUR 26.23
  (CZK 700)
 • Sold out!! Investiční stříbrná mince

  Máme pro vás dárek, který bude mít jednou velmi vysokou cenu! Stříbrné mince, které vydává Česká národní banka a vyrábí Česká mincovna, nejsou jen numismatickou záležitostí – díky obsahu drahého kovu, špičkovému zpracování a omezenému emisnímu nákladu si nacházejí cestu také do investičních portfolií.

  Reward delivery: In a month

  EUR 26.23
  (CZK 700)
 • Sold out!! Voucher na večeři pro dva v Pivovaru Cvikov

  Skvělé jídlo, perfektní pivo, nádherné prostředí. Vychutnejte si krásný večer pro dva.

  Reward delivery: In a month

  EUR 37.47
  (CZK 1,000)
 • 4 Exkurze v rádiích Classic Praha a Expres FM

  Láká vás poznat prostředí médií? Zažít živé vysílání? Zařídíme to!

  Reward delivery: In a month

  EUR 37.47
  (CZK 1,000)
 • 5 Profesionální moderování vaší soukromé nebo firemní akce

  Planájete uspořádat akci, na které byste uvítali profesionálního mderátora? Moderátor Marek Šulc ozdobí Vaší akci kultivovaným projevem.

  Reward delivery: In a month

  EUR 187.34
  (CZK 5,000)
 • 2 from 2 Pěvecký koncert Martina Prokeše s doporovodem

  Plánujte uspořádat koncert v sále s klavírem či v kostele s varhanami? Postaráme se o to a Vaší odměnu po dohodě s interpretem doručíme do půl roku. Vybírat můžete mezi písňovým projektem s klavírem, či projektem s duchovním zaměřením s doprovodem varhan.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 299.74
  (CZK 8,000)
 • 2 from 2 Oficiální partner vydání LP „Purgatio“

  Vaše jméno či logo bude uvedeno na zadní straně desky, pokud si to budete přát. Navíc dostanete 3 LP, které Vám zašleme poštou po jejím vydání. 
  Příspěvek je možné v dalším kroku libovolně navýšit.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 374.67
  (CZK 10,000)
 • 2 Privátní koncert našeho dua KCHUN

  Exkluzivně jen a jen pro Vás zazíváme na místě, které si vyberete.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 562.01
  (CZK 15,000)
 • 3 from 3 Roční mecenášství dua KCHUN

  Staňte se našimi partnery na všech koncertech a projektech dua KCHUN. V rámci této odměny získáte uvedení loga na webu, roll-up na koncertech a uvedení v programech.

  Reward delivery: In a year

  EUR 749.34
  (CZK 20,000)