Fantazie na lidové písně pro violu da gamba, CD a video

Viola da gamba jako netradiční průvodce tradičními lidovými nápěvy. Přispějte k vydání CD a dokončení videa v traileru. Na CD uslyšíte: moravské písně, variace, baroko, tanec, tango, perkuse, hlas, vnitřní svět písniček, hudební zamyšlení i hříčku.

 • Pohled 1

 • Pohled 2

EUR 3,497
pledged of EUR 2,914

120%

120% completed

59 contributors pledged

Music

Show all rewards

Jak to začalo

"A zahraješ tam taky sólo?"

"Ale co? Co se hodí na odpolední koncert pro děti? Něco jako variace na kočka leze dírou? Aby to vydržely sledovat a aspoň trochu je to bavilo? Jedině že bych pro ně zkusila něco napsat... A co pro ostatní publikum? Možná nějakou variaci na Ej lásko, lásko..."

...

Když jsem pak loni nahrála první písničku "Ej, lásko, lásko", začali se mě lidé ptát, zda bude k dispozici celé CD. 

Co je můj cíl?

V roce 2012 vzniklo prvních pět písniček. Od té doby jsem si vybrala ještě několik dalších písní, které se mi líbily natolik, že mě inspirovaly ke vzniku dalších fantazií. Každá má jinou náladu. Chci je zachytit na CD, ať se jimi potěší i ti, kterým je nemůžu zahrát přímo do ouška. Nejde ve většině o dětské písně, naopak jsou spíš z těch melancholických. Sbírka je určena k dokončení nahrávání CD a jeho vydání a také k dokončení animace videa z traileru. 

Detaily

Sbírka má podpořit vydání CD mých třinácti autorských skladeb a dokončení videa k písni Variace na "Kočka leze dírou", která je nakonec jedinou vyloženě dětskou skladbou. Ukázka tohoto videa je ke shlédnutí v úvodním traileru. Na nahrávce budou krom pár aranží se zpěvem hlavně moje hudební fantazie inspirované jednak lidovou písní a jednak violou da gamba, historickým nástrojem, na který hraju.

Písnička i viola da gamba jsou mými osudovými životními tématy, která mě nepřestávají fascinovat. Viola da gamba je tajný orchestr mnoha barev a možností schovaný v jednom nástroji. Lidová píseň je zase komprese po(citů), semínko, kapsle a časovaná bomba, pokud se setkáte s tou pravou v pravý čas.

... a ještě něco navíc

Funguje to asi takhle: svému nástroji zahraju písničku. Pak se nechám vést. Kamkoli moje gamba chce, jdu za ní. Někdy jí musím říct - tady už to znám, pojďme jinam - a ona mě pak vezme ještě dál... Původně jsem jenom hrála. V průběhu psaní mi ale začal chybět na pár místech i hlas, začala jsem proto i zpívat. Nahrávku doplní taky drobné perkuse, které se kolem mě momentálně vyskytují coby hračky mých dětí.

Fantazie jsou také trochu mým hudebním deníkem, ve kterém se odrážejí konkrétní zážitky a situace. V "Rehradici" je to třeba setkání se skotským houslistou, v "Koulelo se" rozhovor o niněře a také šansonové zpracování jedné Schubertovy písně, kterou jsem tenkrát zrovna slyšela, ve variaci "Ej lásko" zase kurz věnovaný sólovým kadencím v koncertech pro violu da gamba a orchestr.

Kdo jsem?

Gambista hledající nové hudební výrazové prostředky. Fantazie, které jsem pro gambu napsala, propojují vlivy staré, současné umělé i lidové hudby. V průběhu práce s lidovou písní mi ve skladbách chyběl hlas, jako nepřímější médium emocí, proto jsem se rozhodla několik písniček také zazpívat. 

Proč to dělám?

Doufám, že se písničky budou líbit, najdou svoje posluchače a že díky CD bude možné program snáz nabízet pořadatelům, či potkat cestou zajímavé muzikanty, se kterými vznikne něco nového...

News

Sep 18, 2019 28.9. Hrad Pecka, rytířský sál, 19:00, Barokní večer

Veronika Kalivodová - zpěv, Barbora Hulcová - theorba, Magda Uhlířová - viola da gamba V nějkrásnějším sále hradu Pecka zahrajeme barokní a renesanční hity. Stavte se!

More

Sep 12, 2019 20. 9. Blovice, zámek Hradiště, 19.00, Haydnovy hudební slavnosti

Fantazie na lidové písně solo, zn. zpříjemním vám páteční večer, přijďte!

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 3 Mince do klobouku

  Pro ty, kteří chtějí vznik CD podpořit drobnou částkou dle vlastní úvahy. Příspěvek je možné v dalším kroku libovolně navýšit.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 2.89
  (CZK 77)
 • 0 Pohled

  Pohlednice z mé vlastní tvorby či související s CD Fantazie - dle Vašeho přání (ukázky zde v galerii, více na mém facebooku).

  Reward delivery: In half a year

  EUR 7.50
  (CZK 200)
 • 30 CD

  CD Fantazií Vám pošlu poštou nebo předám na koncertě. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 11.25
  (CZK 300)
 • 6 CD a pohled

  CD Fantazií a pohlednici z mé vlastní tvorby či související s CD Fantazie, dle Vašeho přání (ukázky zde v galerii, více na mém facebooku), Vám pošlu poštou či předám na koncertě.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 15.00
  (CZK 400)
 • 6 2 CD

  Chcete mít CD pro sebe i obdarovat jím své přátele? CD Fantazií Vám pošlu poštou nebo předám na koncertě. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 22.50
  (CZK 600)
 • 6 from 7 Hudební setkání s volnou improvizací

  Pojďme si hudebně popovídat! Vhodné pro jakékoliv historické i moderní nástroje. Setkání může proběhnout v Nové Pace nebo v Jičíně.

  Reward delivery: In a year

  EUR 26.25
  (CZK 700)
 • 8 3 CD

  Chcete mít CD pro sebe i obdarovat jím své přátele? CD Fantazií Vám pošlu poštou nebo předám na koncertě. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 33.75
  (CZK 900)
 • 5 from 7 Hudební setkání s historickou improvizací

  Chcete si se mnou zahrát? Potkejme se na  historickém hudebním jamu! Možné i pro nehistorické nástroje. Setkání proběhne v Nové Pace nebo v Jičíně.

  Reward delivery: In a year

  EUR 37.50
  (CZK 1,000)
 • 6 from 7 Lekce gamby, aranžování nebo historické improvizace

  Chcete se dozvědět praktické informace k technice hry na gambu, poznat různé zvukové efekty, které gamba umožňuje či vyzkoušet některý z historických improvizačních konceptů? Ráda se s Vámi podělím také o praktické tipy k aranžování písniček. Historické impro je vhodné i pro jiné (současné) nástroje! Setkání v délce 90 minut může proběhnout v Nové Pace nebo v Jičíně.

  Reward delivery: In a year

  EUR 56.25
  (CZK 1,500)
 • 6 from 7 Narozeninové, svatební či jiné sváteční překvapení

  Krátké vystoupení v délce do 20 minut, kterým můžete potěšit své blízké. Vhodné též na vernisáže. Do 100 km od Jičína je v ceně.

  Reward delivery: In a year

  EUR 93.76
  (CZK 2,500)
 • 6 from 7 Domácí koncert sólo

  Chcete slyšet Fantazie naživo? 50 minutový program zahraju u Vás doma. Cesta do 100 km od Jičína je v ceně. Na přání zahraju též program z klasického gambového repertoáru či improvizaci. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 168.76
  (CZK 4,500)
 • 7 from 7 Domácí koncert v duu

  Chcete slyšet Fantazie naživo v duu? 50 minutový program zahraju u Vás doma. Cesta do 100 km od Jičína je v ceně. Na přání zahrajeme též program z klasického gambového repertoáru či improvizaci.

  Reward delivery: In a year

  EUR 318.77
  (CZK 8,500)
 • 0 Oficiální sponzor

  Vaše jméno či logo bude uvedeno v bookletu, pokud si to budete přát. Navíc dostanete 3 CD Fantazií, které Vám pošlu poštou či předám na koncertě. Příspěvek je možné v dalším kroku libovolně navýšit.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 375.02
  (CZK 10,000)