Central park Slavie

Multižánrový letní festival, který v uplynulých dvou letech rozšířil kulturní nabídku letních měsíců v Českých Budějovicích. Festival BEZ VSTUPNÉHO odehrávající se v 13 dnech (červenec, srpen), z nichž každý je věnován jinému hudebnímu, uměleckému žánru.

Author: Incogniti o.s.

 • Central park Slavie

 • Central park Slavie

 • Central park Slavie

 • Central park Slavie

 • Central park Slavie

EUR 450
pledged of EUR 1,948

23%

23% completed

32 contributors pledged

Music, Theater

Ceské Budejovice, Jihočeský kraj, Česká republika

Show all rewards

Central Park Slavie je jediný festival konaný v centru Českých Budějovic v prázdninových dnech a je pro návštěvníky zcela ZDARMA!

Program festivalu je koncipovaný pro všechny věkové skupiny.

Kompletní program s popisky / FB událost festivalu

Kdo jsme?

Jsme team tvořící program Café klubu Slavie.

Jak to začalo

Jako provozovatelé klubu jsme v prvním roce jeho fungování museli vymyslet program na červenec a srpen, kdy do klubu chodí minimum návštěvníků. Navíc letní scéna vedle kulturního domu byla dlouhá léta nevyužívaná a tak jsme se rozhodli udělat první letní festival přímo v centru města.

Co je náš cíl?

Ukázat budějčákům že letní akce nemusí být jen na náměstí a že lze s podporou města České Budějovice a partnerů uspořádat za malé náklady vícedenní kontiuální akci neboli festival s programem rozděleným do dvou měsíců a hlavně BEZ VSTUPNÉHO.

Proč to děláme?

Z vlastní zkušenosti od začátku víme co nám v Budějovicích chybí, zázemí klubu nám umožňuje uspořádat právě tento letní festival a nebýt omezený například noční hodinou či nepřízní počasí.

Detaily

Věříme že kulturní akce pod širým nebem mají silný pozitivní dopad na obyvatele a návštěvníky města. Je určen jak pro místní občany, tak i pro turisty, pro které se může stát vítaným zpestřením dovolené a důvodem, proč se na jih vracet. Festival by se měl odehrávat pod širým nebem ve veřejném prostoru letní scény KD Slavie, jež svým umístěním u kulturního domu Slavie, Jihočeského divadla a Jihočeského muzea vytváří tzv. kulturní centrum města. CPS bude zaměřen na tyto kulturní akce a žánry: blues a rock a rock&roll, dechovka a folk, taneční hudba, dubstep a DnB, vizuální scény, dětská představení a aktivity. Projekt Central Park Slavie je koncipovaný jako kulturně komunitní festival, který bude kromě pestrého programu přitažlivý nulovým vstupným. Všechny programy tak budou dostupné pro ekonomicky slabší či méně kulturně aktivní skupiny návštěvníků (mládež, rodiny s dětmi, senioři). Základnou akce je nedaleký (20m) Café Klub Slavie, kam lze v případě špatného počasí program přesunout.

... a ještě něco navíc

Od začátku bylo jasné že festival musí být bez vstupného a to je jeho cílem i na další roky, což ho od ostatních podobných festivalů dělá vyjímečným.

Video z prvního týdne druhého ročníku festivalu zde: http://vimeo.com/71191249

Video z posledního týdne druhého ročníku festivalu: https://www.youtube.com/watch?v=hGStH_NniU4

 

Comments

Choose reward for your contribution

 • 11

  Festival se ti líbí a chceš udělat víc, než jen dát "like". Poděkujume ti na zdi našeho fb.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 5.84
  (CZK 150)
 • 8

  Originální kšiltofka pořadatelů festivalu - Café klubu Slavie.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 13.63
  (CZK 350)
 • 9

  Originální triko pořadatelů festivalu - Café klubu Slavie.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 17.53
  (CZK 450)
 • 8 from 10

  Podpoř festival a můžeš si natočit vlastní videopozvánku na koncert kapely, která vystoupí v našem klubu. My jí pak použijeme jako promo. Dáme ti vybrat z koncertů, které proběhnou na podzim.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 19.48
  (CZK 500)
 • 8 from 10

  Podpoř festival a můžeš si uvést jako moderátor koncert kapely, která vystoupí v našem klubu. Dáme ti vybrat z koncertů, které proběhnou na podzim.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 38.96
  (CZK 1,000)
 • 20 from 20

  VIP vstup do klubu: Podpoř festival a dostaneš vstup zdarma a vyfotíš se v backstage s kapelou, která vystoupí v našem klubu. Dáme ti vybrat z koncertů, které proběhnou na podzim.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 58.43
  (CZK 1,500)
 • 50 from 50

  VIP vstup na speciální party: Po skončení festivalu uspořádáme afterparty s organizátorama, programem, rautem a občerstvením, termín bude upřesněn. Pro tebe za přispění vše zdarma.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 97.39
  (CZK 2,500)
 • 5 from 5

  Sud kroužkovaného ležáku Budvar na vybranou akci zdarma. Budeš pít dokud ho ty a tvý kamarádi nevypijete!

  Reward delivery: Not specified

  EUR 194.78
  (CZK 5,000)
 • 5 from 5

  VIP víkend na Lipně: Máme pro tebe víkend pro 2 osoby v penzionu Na rozcestí- Bližší Lhota (u Lipenské přehrady, kousek od skiareálu Hochficht) s organizátory a dj's festivalu s občerstvením, ubytováním a saunou. To vše zdarma! www.blizsilhota.cz

  Reward delivery: Not specified

  EUR 292.17
  (CZK 7,500)
 • 10 from 10

  VIP permice: Roční volný vstup na všechny akce pořádané v Café klubu Slavie.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 389.56
  (CZK 10,000)
 • 5 from 5

  VIP permice: Doživotní volný vstup na všechny akce pořádané v Café klubu Slavie.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 973.90
  (CZK 25,000)