Cukrářská kniha - 99 sladkých teček Marie Baťové

Získejte jako první jedinečný návod na úspěch Tomáše Bati. Podpořte vznik knihy, která prozrazuje cukrářské tajemství jeho ženy - jedinečná kniha 99 sladkých teček Marie Baťové. Pamatujte, že za každým úspěšným mužem, stojí jeho žena - a její kuchyně.

 • V Baťově vile se znovu rozvoněly recepty Marie

 • Jablečný koláč podle eceptu Marie Baťové

 • Maková válečná bábovka - velmi jednoduchý recept

 • Buchty - jeden z nejoblínenějších receptů Tomáše

 • Sešit s recepty Marie Baťové

 • Kancelář pana šéfa v jeho vile

 • Hruškový koláč s medem podle Marie

 • Máslové sušenky Marie s baťovským "B" napřání

 • Svatební fotografie Marie a Tomáše

 • Marie s Tomášem při cestě do Ameriky

 • Marie Baťová - manželka Tomáše Bati

 • Ukázka z připravované knihy

EUR 826
pledged of EUR 3,886

21%

21% completed

40 contributors pledged

Literature

Zlín, Zlínský kraj, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Už to bude rok, co jsem poprvé otevřela nenápadný, ručně psaný sešit s recepty Marie Baťové, který do vily Tomáše Bati přivezla jejich vnučka Rosemarie Blyth Bata. Byla jsem nadšená. Nejen historií, ale zejména možností ochutnat pokrmy, které se ve vile pekly a vařily. Pozvolna jsem se začala recepty pročítat, občas některý vyzkoušela, až vznikl nápad vydat cukrářku Marie Baťové. 

Co je náš cíl?

Najít nového Tomáše Baťu - možná, že touhu podnikat a tvořit, v něm podmiňovala právě kuchyně jeho ženy. Rozhodli jsme se tedy zeřejnit tajemství kuchyně manželů Baťových. 

Detaily

V čem tkvěla genialita a nadčasovost Tomáše Bati? Mnozí autoři se shodují na jeho schopnosti tvořit projekty v souvislostech, systému řízení apod. Nesouhlasíme a zastáváme názor, že jeho genialita byla podmíněna stravou, kterou mu připravovala jeho žena. A máme tedy poselství pro všechny ženy a vlastně i muže světa: "Chceš-li aby tvůj muž dosáhl světového úspěchu, tak vař podle receptů Marie Baťové! Pánové, jestli chcete obsadit světové trhy, naučte své drahé polovičky vařit podle těchto receptů, :-) "

Proto, když se do Zlína vrátily kuchařské sešity Marie Baťové, rozhodla jsme se, že je musím předstvavit světu. Díky týmu nadšenců, přátel a lidí milující odkaz Baťa, vzniká tato jedinečná kniha – 99 sladkých teček Marie Baťové. 

Nyní se postupně prokousáváme zkoušením a testováním všech těchto vyjímečných receptů, snažíme se připravit krásné fotky a detailní popisky, jak úpéct skvělý koláč. Všechny tyto aktivity nejsou náročné jen časové, (co si budeme povídat, někdy i nervově, když zkoušíte některý recept již několikrát :-))) ale také finančně, zejména kvalitní fotografie a tisk, proto bychom rádi uvítali vaši pomoc. 

... a ještě něco navíc

není to kniha jen o vaření a pečení, je to kniha o Marii Baťové a jejím muži. A kromě 99 sladkých teček v ní naleznete i 9 bonusových slaných receptů. 

Kdo jsme?

Jsme Nadace Tomáše Bati, za tímto projektem konkrétně stojí tzv. baťaholka - Gabriela Končitíková, pro kterou se stal odkaz Baťa celoživotní vášní, a to doslova, proto se tak nadchla možností, že bychom dnes mohli ochutnat dezerty, které kdysi těšily i Tomáše Baťu.

Proč to děláme?

Protože odkaz Baťa není jen o podnikání, je hlavně o životě a k životu jídlo patří. Sám Tomáš Baťa řekl, že jídlo je jednou z podstat života. Chceme všem dopřát možnost poznat Baťu i jinak - skrze něco tak přirozeného, jako je chuť a příjmená chvilka strávená s rodinou a přáteli u dobrého dezertu. 

Comments

Choose reward for your contribution

 • 3 Symbolický baťovský příspěvek na knihu 99 korun

  Za symbolických baťovských 99 korun můžete podpořit nově vznikající cukrářku 99 sladkých teček. Jako skromné poděkování obdržíte elektronicky její recept na máslové sušenky.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 3.85
  (CZK 99)
 • 3 Mini brožurka 99 sladkých teček Marie Baťové

  Netroufáte si objevit celé tajemství úspěchu Tomáše Bati, ale přece jen jste zvědaví? Můžete začít koupí mini brožurky s pěti nejoblíbenějšími recepty.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.62
  (CZK 299)
 • 23 Kniha 99 sladkých teček Marie Baťové za speciální cenu a se sladkým překvapením k tomu…

  Poštou vám přijde výjimečný balíček, ve kterém naleznete knihu s otiskem limitovaného razítka a malým sladkým překvapením. Knihu pro Vás s láskou zabalí baťaholka a autorka v jedné osobě. Tímto krokem získáte návod na tajemství úspěchu Tomáše Bati. :-)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 19.39
  (CZK 499)
 • 299 from 300 Originální minerální voda Baťovka a ​kniha 99 sladkých teček Marie Baťové

  Ke knize si můžete vychutnat tradiční sodovou vodu Baťovka. Prodeji a výrobě Baťovky se věnoval otec Tomáše Bati poté, co se přestěhoval do Uherského Hradiště, kde se podruhé oženil. S novou ženou Ludmilou měl pět dětí, které pak aktivně působily ve firmě svého staršího, nevlastního bratra Tomáše. Nejznámější je Jan Antonín Baťa, který firmu řídil po Tomášově tragické smrti.
   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 23.28
  (CZK 599)
 • 1 Balíček baťovských sušenek a kniha 99 sladkých teček Marie Baťové

  Kromě knihy získáte také s láskou pečené sušenky podle receptury Marie Baťové. Sušenky budou z dílny Vykrajovátek na přání, upečené v baťovském Zlíně a zabaleny baťaholkou a autorkou v jedné osobě.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 27.16
  (CZK 699)
 • 5 Vykrajovátko s baťovským heslem a kniha 99 sladkých teček Marie Baťové

  Marie pekla skvělé sušenky, dodejte jim ten pravý baťovský šmrnc pořiďte si knihu i s tematickým vykrajovátkem. Čekají na Vás vykrajovátky s hesly – Dnes, ne zítra. Co chceš – můžeš. Buď první. Zítra je pozdě. Nadšení dává křídla. Odvaha-  polovina úspěchu.
  Nechte se překvapit, které vykrajovátko obdržíte. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 27.16
  (CZK 699)
 • 2 Sada tří vykrajovátek a kniha 99 sladkých teček Marie Baťové

  Ke knize získáte sadu tří vykrajovátek baťovských hesel a můžete inspirovat své přátele tematickými sušenkami. 
   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 34.93
  (CZK 899)
 • 48 from 50 Speciální prohlídka vily Tomáše Bati a kniha 99 sladkých teček Marie Baťové

  S koupí knihy získáte možnost účastnit se speciální prohlídky vily Tomáše Bati s ochutnávkou receptů Marie Baťové. Prohlídka se uskuteční v září a říjnu 2019.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 38.82
  (CZK 999)
 • 35 from 35 Baťa den ve Zlíně a kniha 99 sladkých teček Marie Baťové

  Získejte ke knize jedinečný zážitek a prožijte s námi den ve Zlíně, nejenže ochutnáte dezerty Marie Baťové, ale vezmeme vás na místa, která vás baťovsky inspirují. 
  Den ve Zlíně se uskuteční 31. 8. 2019. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 69.90
  (CZK 1,799)
 • 10 from 10 Dvouhodinové povídání na téma z baťovin a kniha 99 sladkých teček Marie Baťové

  S koupí knihy získáte možnost dvouhodinového povídání ve Zlíně s Gabrielou Končitíkovou, nebo ředitelem Nadace Tomáše Bati - Pavlem Velevem, na jakékoliv baťovské téma ze Systému řízení Baťa. Povídání Vám zpříjmení dezert podle Marie Baťové a dobrá káva či čaj. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 310.82
  (CZK 7,999)
 • 5 from 5 Večeře pro dva v prostorách vily Tomáše Bati a kniha 99 sladkých teček Marie Baťové

  Získejte knihu a jedinečnou možnost užít si dokonalou atmosféru Baťovy vily. S koupí tohoto balíčku získáte večeři podle menu Marie Baťové pro dva v prostorách Baťovy vily. Pokud vy, nebo váš partner máte blízký vztah k odkazu Baťa, je to jedinečná možnost, jak si užít genius loci vily, zcela netradičním a soukromým způsobem. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 388.54
  (CZK 9,999)