Kalendář pro seniory

Pomozte nám dostat kalendář do tiskárny! Se seniory není nuda. Společně vyrážíme na místa, kam si mysleli, že se ve svém věku již nepodívají. Neohroženě čelí fotoaparátu a na nás je sehnat finance na tisk. Pomozte nám ukázat seniory, jak je neznáte.

 • Na zdraví!

 • Zasloužená odměna

 • Traktor měl největší úspěch

 • Hříbátko

 • Zvíře je lék

 • Takové jsem taky měla :)

 • Přestávky je třeba

 • Vyletí ptáček

 • Když už se nohám nechce

EUR 825
pledged of EUR 2,684

30%

30% completed

37 contributors pledged

Photography

Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Seniory vnímá veřejnost jako přítěž nebo nadávku. Dlouhodobě se snažíme tuhle nálepku strhnout. Snažíme se ukázat, že je se seniory zábava, že umějí žít. Po loňském úspěchu se seniorským kalendářem, jsme se rozhodli zkusit to znovu. Netvrdíme, že seniory po vernisáži kalendáře začali všichni milovat a obdivovat, ale alespoň se někteří zastavili a zamysleli. Vernisáž navštívili i kolemjdoucí mladého věku. Odcházeli s úsměvem a kalendářem v ruce, což byl obrovský úspěch. Ještě před pár lety by ani nevstoupily dovnitř.

Mít charitativní kalendář je hezká věc. Ale jak to udělat, aby to seniory bavilo. Oblékat je do kostýmu a fotit v ateliérů nikoho z nich nebaví. Nedivíme se :) Řekli jsme si, že je za jejich odvahu postavit se před fotoaparát vezmeme na výlet, že s nimi vyrazíme někam, kam se bez pomoci nedostanou. A  úspěšně to plníme. Prohlížíme opuštěné továrny, hrajeme tam na basu, chystáme opékání buřtů na hradě a vše dokumentujeme.

Tisk, tisk, tisk a zase tisk - to je náš cíl.

To je důvod proč jsme zde! Vše zvládáma sami s dobrovlníky. Ale tisk je poměrně nákladná věc, bez které se neobejdeme.

Těšíme se podpoře dobrovolníku, kteří nám pomáhají s doprovody, které jsou nezbytné pro  jakoukoliv seniorskou akci. Ti nás doprovázejí a zdarma nám půjčují i rekvizity. Co ale musíme zaplatit je samotný tisk a vazba kalendářů. Z loňského roku již víme kolik co stojí, a že to není málo. Fotíme a výletujeme od března. A teď je na řadě sehnat peníze, aby vše nezůstalo jen v elektronické podobě. Každou fotografii z kaledáře bychom rádi vytiskli ve formě obrazů a vytvořili z ní putovní výstavu.

Jak to vypadalo loňský rok

 Nástěnný kalendář 2019    

Letošní největší odměna od paní Milady :)  

"Je mi devadesát a ještě jsem u letadla takhle blízko nebyla. Děkuju Vám strašně moc. Já už všechny přežila a sama se nikam neodvážím." - paní Milada (89let) po výletu k letadlům. (Ta usměvavá letuška na fotografii:)

 

Kdo jsme?

Jsme Domovinka. Staráme se o seniory. Jednak v  jejich domovech, aby mohly dál žít, tak jak jsou zvyklí, jen s naší pomocí (hygiena, léky, nákup...) Mohou u nás ale nalézt i svůj posední domov. A to tehdy, když už jim jejich síly nestačí, nebo jsou  úplně sami a byt je pro ně vězením, ze kterého vycházejí jen zřídka, nebo vůbec. U nás mají péči zdravotní sestry, pomoc pečovatelů a "sousedy," se kterými si mohou popovídat.  Nejsou zde izolovaní a o samotě, což je velmi častý důvod, proč se rozhodnout k pobytu u nás. Nemusejí se bát, že upadnou a nedovolají se pomoci, mají si tu s kým popovídat a koho požádat o pomoc.

Proč to děláme?

Za prvé zkusíme jak jsme ta tom ohledně veřejného mínění. Uvidíme, jestli máme nějakou podporu veřejnosti a šanci uspět a jestli to spolu dáme. Také to považujeme za dobrou možnost, jak seznámit společnost s možnostmi ve stáří. Nejen pro ně samotné ale například pro jejich staré rodiče, protože, ne každý si ví rady, neví co má dělat, když rodiče zestárnou. Často mají pocit, že jakékoliv zařízení znamená rodiče odložit, neví, kde hledat pomoc. Kalendář bude obsahovat i informace o našich službách a linku kam mohou zavolat, když budou potřebovat pomoci s péčí o své blízké.   A hlavně, chceme vytisknout kalendář - takový kalendář, který bude dělat radost, bude pozitivní - protože i takové může stáří být, tedy takové má být!

Comments

Choose reward for your contribution

 • 6 Radost v duši

  Mějte radost z dobréhu skutku.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 3.83
  (CZK 100)
 • 42 from 50 Pozvánka na vernisáž

  Pozvánka na podzimní vernisáž a křest kalendářů v Plzni.

   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 7.67
  (CZK 200)
 • 49 from 50 Pohlednice

  Sada 4 pohlednic - Jsem z 1. republiky. Černobílé fotografie seniorů.

  (cena zahrnuje poštovné)

  Reward delivery: In a month

  EUR 7.67
  (CZK 200)
 • 48 from 50 Fotografie A3

  Fotografie z kalendáře dle vlastního výběru na křídovém papíru.

  (cena zahrnuje poštovné)

  Reward delivery: In half a year

  EUR 11.50
  (CZK 300)
 • 45 from 50 Malý stolní kalendář

  Kalendář na stůl s místem pro poznámky a podpisem fotografky.

  (cena zahrnuje poštovné)

  Reward delivery: In half a year

  EUR 15.34
  (CZK 400)
 • 5 from 10 Síťovka od Domovinky

  Síťovka Domovinky. Znáte tu retro věc? Síťovku? Ano? My také, a máme dokonce naše vlastní v krásných barvách. Zašleme Vám jí jako poděkování za vaši pomoc. Pište si do poznámky, zda chcete červenou, modrou, zelenou, nebo černou.

  (cena zahrnuje poštovné)

  Reward delivery: In a month

  EUR 19.17
  (CZK 500)
 • 47 from 50 Velký kalendář

  Nástěnný kalendář plný fotografií z projektu senior na cestách. Podepsaný fotografkou.

  (cena zahrnuje poštovné)

  Reward delivery: In half a year

  EUR 19.17
  (CZK 500)
 • 14 from 20 Vaše logo v našem kalendáři

  Na 1. straně kalendáře soustředíme dárce a podporovatele. Nemáte logo? Nevadí, stačí nám Vaše jméno jako čestného dárce.


   

  Reward delivery: In a month

  EUR 38.34
  (CZK 1,000)
 • 3 from 3 Vstupné do zoo a kalendář

  Rodiné vstupné do plzeňské zoologické, kterou naši senioři milují. Spolu se vstupenkou obdržíte i nástěnný kalendář podepsaný fotografkou.

  (cena zahrnuje poštovné)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 115.03
  (CZK 3,000)
 • 4 from 5 Vše v jednom

  Malý a velký kalendář, pozvánka na vernisáž, logo nebo jméo v obou kalendářích a síťovka Domovinky. Věnování v kalendáři od obou fotografek.  


  (poštovné zahrnuté v ceně)

  Reward delivery: In half a year

  EUR 191.72
  (CZK 5,000)