Cafe 21 – dětský koutek v centru srdce Slovácka!

Pomozte nám v hradišťské komunitní kavárně vybudovat DĚTSKÝ KOUTEK pro maminky s dětmi, kde bude dostatek herního prostoru i míst k sezení. S pomocí nás všech to bude HRAČKA!

Author: Cafe 21

 • Pohled do kavárny

 • Renatka a Evička, které nám vypomáhají s obsluhou

 • Současná podoba dětského koutku

 • Návrh a vizualizace koutku / Autor: Jan Stašek

 • Návrh a vizualizace koutku / Autor: Jan Stašek

 • Dorty a zákusky od našich šikovných cukrářek

 • Dorty a zákusky od našich šikovných cukrářek

 • Kávu pro Vás připravujeme s láskou

 • Naše komunitní zahrádka

 • Nádvoří a zahrádka kavárny

EUR 2,699
pledged of EUR 2,471

109%

109% completed

131 contributors pledged

Community, Food

Uherské Hradiště, Zlínský kraj, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Od založení kavárny v roce 2016 jsme si kladli za cíl vytvořit v centru Uherského Hradiště komunitní místo pro setkávání lidí všech věkových kategorií – studentů, dospělých, seniorů, ale také rodin s dětmi.

Právě pro ně jsme se od počátku svého fungování snažili vytvářet přátelské prostředí, a to nejen svým postojem, ale také nápojovou a jídelní nabídkou a vybavením. Věděli jsme, že baby friendly kavárny v Hradišti chybí a chtěli jsme to změnit.

Vyslyšeli jsme přání rodičů a také díky různým projektům prostory částečně přizpůsobili jejich potřebám. Kavárna nabídla zázemí, chráněný prostor, kde mohly maminky své nejmenší bezpečně zaopatřit.

Záhy se stala kavárna oblíbeným a vyhledávaným místem. To nás samozřejmě velmi těší. Se zvyšující se návštěvností se však objevil jeden problém – kapacita dětského koutku přestala stačit. Proč?

Když se podíváte na fotografii, zjistíte, že to vlastně ani tak koutek není. Spíš jen koberec a pár hraček. Herní plocha je pro děti příliš malá, neuzavřená a maminky si nemají kde sednout. A to je samozřejmě problém, který je zapotřebí řešit.

Rádi bychom proto v kavárně vybudovali dětský koutek, kde bude dostatek herního prostoru i míst k sezení. Vzhledem k tomu, že je ale naše kavárna sociálně zaměřena – zaměstnává také hendikepované, finanční prostředky na další investice už prostě nezbývají. V minulém roce jsme zde na Hithitu rozjeli úspěšný crowdfundingový projekt na proměnu kulturní místnosti v kavárně, řekli jsme si proto, že Vás zkusíme o pomoc a podporu poprosit i nyní. A právě proto vznikl tento projekt.

Ahoj, tady Cafe 21!

Cafe 21 je neziskovou komunitní kavárnou se sociálním zaměřením. Byla založena roku 2016 v barokních prostorách bývalé Jezuitské koleje v samotném centru srdce Slovácka a je jedinečná tím, že se na jejím provozu podílejí mentálně a zdravotně hendikepovaní.

Kavárna je místem komunitního setkávání a také jedním z center hradišťského kulturního dění. Pravidelně se zde pořádají přednášky, besedy, vernisáže a výstavy, semináře, kurzy, workshopy i hudební koncerty.

Jedná se o baby friendly kavárnu, která se snaží vycházet vstříc rodičům a jejich ratolestem. Prostory jsou částečně uzpůsobeny potřebám maminek a jejich dětí, ty si zde mohou pohrát v mini koutku nebo na zahrádce s uzavřeným venkovním nádvořím. K dispozici je také přebalovací pult, jídelní židlička, stoličky, stupínky a mikrovlnná trouba na ohřev jídla.

„Děti do kavárny nepatří,“ u nás neuslyšíte, ba naopak – děti jsou pro nás stejně vítanými hosty jako kdokoli jiný!

Cafe 21 dává šanci hendikepovaným jedincům zapojit se do pracovního procesu a osvojit si praktické dovednosti a kompetence v jejím provozu. Takovéto uplatnění zde nachází hned několik klientů Sociálních služeb Uherské Hradiště. Nejčastěji se mohou zákazníci setkat s Evičkou a Renatkou, které vypomáhají s obsluhu, ale také třeba s Ivetkou, Aničkou nebo Jaruškou. Holky jsou to usměvavé, práce je baví a dělají nám radost. Ne vždy se samozřejmě vše daří, ale i tak jsou holky moc šikovné a dělají velké pokroky. A i když práce s hendikepovanými není vždy sluníčková (kolikrát totiž vyžaduje značné úsilí i notnou dávku trpělivosti), přesto si u nás v kavárně myslíme, že to MÁ SMYSL. A právě proto s tím rozhodně nehodláme přestat.

Sortiment kavárny tvoří především lokální produkce a dodavatelé. Pochutnat si můžete na sladkých dezertech, dortech, sladkých i slaných koláčích a sušenkách od místních cukrářek, z nápojové nabídky pak na domácích limonádách od regionálních výrobců, organických českých čajích nebo třeba jarošovském pivu. Nabídka je samozřejmě uzpůsobena i pro rodiny s dětmi. V kavárně se také snaží vycházet vstříc veganům, bezlepkářům i lidem s intolerancí a alergií na mléko.

Cafe 21, která má otevřeno denně, se snaží, aby se v ní zákazníci cítili dobře. Nabízí příjemné posezení, přátelské a vstřícné prostředí a bohatý kulturní program. Vše, co dělá, dělá s láskou a úsměvem na tváři. A právě proto se do ní lidé rádi vracejí.

Co je náš cíl?

Rádi bychom v kavárně vybudovali dětský koutek, ve kterém si děti pořádně vyhrají a maminky si mezitím odpočinou a popovídají. Dosavadní podobu mini herničky plánujeme rozšířit tak, aby zde bylo dostatek herního prostoru pro děti, současně také chceme navýšit kapacitu míst k sezení, aby si mohly maminky kde sednout a přitom měly děti v dohledu.

Jelikož musíme pracovat s tím, co máme a co nám prostory dovolují, dětský koutek bude umístěn na stejném místě, kde se momentálně nachází mini hernička. Ano, nejedná se sice o nijak velký prostor, ale i s menší plochou se dá krásně kouzlit. A i když se na první pohled může zdát, že se zde nic moc změnit nemůže, opak je pravdou.

Koutek vymalujeme a vybavíme dřevěným nábytkem. Po obou stranách umístíme pohodlné lavice s opěradlem, čímž maximálně navýšíme kapacitu míst k sezení. Přidáme zde stoličky, zásuvné stolky, koberec na hraní, dětský stoleček se židličkami, úložné prostory a samozřejmě také spoustu hraček na hraní. Protože těch není nikdy dost.

Plánujeme také prostory dětského koutku oddělit od baru. Dispozice kavárny nám samozřejmě nedovoluje prostor uzavřít úplně a vytvořit z ní samostatnou místnost (to ani nechceme), chceme však alespoň opticky docílit jejího uzavření díky sedacím lavicím, které budou vytvářet pomyslnou zídku. Mezi nimi pak bude pouze průchozí otvor. Proč? Důvodem je především bezpečnost. Díky tomu zamezíme pobíhání dětí po celé kavárně, které může být pro malé neposedy ne vždy bezpečné. Pracujeme zde s horkými nápoji a každá lednička a skříňka má své pevně doléhající dveře…

Po vizuální stránce prostory zútulníme, vytvoříme v kavárně místo, v němž se budou maminky a především děti cítit dobře. Již z dálky bude poznat, že se jedná o dětský koutek, a to díky dřevěnému domečku, který se stane dominantou celé herničky.

Každá koruna se počítá!

Dosažením cílové částky náš projekt rozhodně nekončí. Pokud se nám podaří vybrat více než 100 %, každá koruna navíc bude použita na další dovybavení kavárny vstřícné maminkám a dětem.

DĚKUJEME, že do toho jdete s námi!

Líbí se Vám náš projekt a rádi byste jej podpořili? Přispěním, sdílením projektu nebo předáním informací dál, každé Vaší pomoci si moc vážíme. DĚKUJEME!

News

Jun 3, 2019 DĚKUJEME ZA PODPORU! ❤️

V sobotu 1. června, shodou okolností na Den dětí, jsme úspěšně ukončili náš projekt.  👩‍👧‍👦🙂 Nejen, že se nám podařilo vybrat cílovou částku potřebnou k realizaci projektu (a to pár dní před samotným koncem!), ale dokonce jsme ji přesáhli o krásných 9 %. A to jenom díky Vám! ❤️ Ještě jednou…

More

May 29, 2019 100 % za námi, DĚKUJEME!

Právě jsme dosáhli 100 % cílové částky potřebné k realizaci našeho crowdfundingového projektu. 🐻 A to 2 dny před jeho koncem, wow! Moc Vám všem DĚKUJEME, jste fakt neskuteční! ❤️❤️❤️ Projekt nám samozřejmě ještě stále běží a za jakýkoli další příspěvek budeme jenom rádi. Každá koruna navíc totiž…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 28 Dobrý skutek

  Líbí se Ti náš projekt, fandíš mu a rád bys ho jen tak podpořil? Přispěj symbolickou částkou a usínej s dobrým pocitem! Za tvůj dobrý skutek ti samozřejmě pošleme poděkování v elektronické podobě. Že bys rád přispěl víc? Příspěvek si samo sebou můžeš libovolně navýšit, záleží jen na tobě. Za každou pomoc moc děkujeme, vážíme si jí! 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 3.06
  (CZK 80)
 • 23 Přijdu na kafíčko!

  Moc děkujeme, že jdeš do toho s námi! Za odměnu na tebe čeká jeden libovolný kávový nápoj z naší aktuální nabídky. Zastav se za námi a vychutnej si svou kafíčkovou siestu!
   
  Rád bys tuto odměnu věnoval? V tom případě nám nezapomeň do poznámek napsat jméno obdarovaného. Darovací certifikát ti zašleme e-mailem. Odměna je splatná do konce listopadu 2019.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 3.82
  (CZK 100)
 • 3 Srdcem čajař

  Rád bys nás podpořil, ale káva ti nic neříká? Žádný problém! Dojdi si k nám za odměnu na šálek lahodného bio čaje, který ti s láskou připravíme!


  Chtěl bys tuto odměnu věnovat? V tom případě nám nezapomeň do poznámek napsat jméno obdarovaného. Darovací certifikát ti zašleme e-mailem. Odměna je splatná do konce listopadu 2019.
   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 4.24
  (CZK 111)
 • 41 from 50 Kvítko pro radost

  Jsi kytkomil a razíš heslo, že kytek není nikdy dost? Stav se za námi a vyber si za odměnu jedno libovolné kvítko z naší komunitní zahrádky, na jejímž fungování se podílejí i naši hendikepovaní zaměstnanci. Je libo pokojovku, skalničku nebo bylinku? Výběr už necháme na tobě!

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 4.39
  (CZK 115)
 • 6 from 10 Přáníčko od Evičky

  Přizvali jsme do projektu naše hendikepované spolupracovnice a výsledkem je tato odměna – vlastnoručně vyrobené přáníčko od Evičky

  Do poznámek nám nezapomeň napsat, jaké přáníčko chceš. Ke svátku, k narozeninám nebo třeba vánoční? Výběr už necháme na tobě. 

  Odměnu si u nás můžeš vyzvednout osobně nebo ti ji můžeme poslat poštou. Ve druhém případě si k ceně připočti 50 Kč za poštovné a nezapomeň nám do poznámek napsat svoji doručovací adresu. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 5.73
  (CZK 150)
 • 32 from 50 Rychlosváča

  Nestíháš si v mezičase zajít na oběd, ale něco bys přeci jen zakousl? Zastav se za námi doplnit energii a dej si rychlou sváču! Pochutnat si budeš moct na zapečeném toustu a domácí limonádě z naší aktuální nabídky. Nemáš času nazbyt? Nevadí! Rychlosváču ti rádi zabalíme i s sebou!
   
  Odměna zahrnuje:
  • 1x zapečený toust
  • 1x domácí limonáda z aktuální nabídky
  Rád bys tuto odměnu věnoval? V tom případě nám nezapomeň do poznámek napsat jméno obdarovaného. Darovací certifikát ti zašleme e-mailem. Odměna je splatná do konce listopadu 2019.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 6.87
  (CZK 180)
 • Sold out!! Náramek štěstí od Renatky

  Přizvali jsme do projektu naše hendikepované spolupracovnice a výsledkem je tato odměna – vlastnoručně vyrobený náramek z korálků od Renatky.

  Do poznámek nám nezapomeň napsat, jestli chceš náramek v dámském nebo pánském provedení. Detaily spolu domluvíme přes e-mail. 

  Odměnu si u nás můžeš vyzvednout osobně nebo ti ji můžeme poslat poštou. Ve druhém případě si k ceně připočti 50 Kč za poštovné a nezapomeň nám do poznámek napsat svoji doručovací adresu. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 9.55
  (CZK 250)
 • 37 from 50 Odpolední siesta ve dvou

  Není nad to si po náročném dni na chvíli odpočinout. Ať už se jedná o školu, děti nebo práci, rozumíme ti! Popadni kámošku, kolegu, mamku nebo třeba svou drahou polovičku a přijď si za námi dobít energii a zlepšit náladu. Tobě i tvému parťákovi připravíme libovolný kávový nápoj nebo čaj dle aktuální nabídky a k tomu výtečný dortík od našich šikovných cukrářek.
   
  Odměna zahrnuje:
  • 2x káva/čaj
  • 2x dort dle aktuální nabídky
  Rád bys tuto odměnu věnoval? V tom případě nám nezapomeň do poznámek napsat jméno obdarovaného. Darovací certifikát ti zašleme e-mailem. Odměna je splatná do konce listopadu 2019.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.28
  (CZK 400)
 • 17 from 20 Packu na to!

  Toužíš se zapsat do historie naší kavárny? Zvěčni svůj dobrý skutek v síni slávy! V dětském koutku vyvěsíme plátno s otisky všech přispěvatelů i s jejich vlastnoručními podpisy.
   
  Rád bys na zeď obtiskl ručku svých dítek? Žádný problém! Malá nebo velká, na tom nesejde! Každá packa se počítá!  
   
  Odměna zahrnuje:
  • obtisk dlaně prstovými barvami a
  • vlastnoruční podpis na plátně v síni slávy min. po dobu 1 roku

  Reward delivery: In half a year

  EUR 17.19
  (CZK 450)
 • 1 from 6 Adoptuj kolečko!

  Udělej radost malým neposedům a adoptuj dětské odrážedlo nebo koloběžku. Tvé kolečkové dítko označíme speciální „adoptivní“ samolepkou. Na tobě také bude, jak ho pojmenuješ. Ať už mu dáš jméno Jeník či Rozárka po svých dětech nebo si pro něho vymyslíš originální přezdívku, fantazii se meze nekladou.

  Rád bys tuto odměnu věnoval? V tom případě nám nezapomeň do poznámek napsat jméno obdarovaného. Darovací certifikát ti zašleme e-mailem. Odměna je splatná do konce listopadu 2019.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 19.09
  (CZK 500)
 • Sold out!! Namíchej si své vlastní smoothie a pozvi na něj parťáka!

  Jen si to představ – tvé vlastní vymazlené smoothie v nabídce naší kavárny. Boží, ne? Zeleninové, ovocné nebo mišmaš, na tom nesejde. Stačí si vybrat ze surovin dle možností naší kavárny a poslat nám svůj recept. Jo, a taky název, protože právě  na tobě bude smoothie pojmenovat. Takže popusť uzdu své fantazie a dej prostor svému markeťáckému já. Nápoj bude následně zařazen do speciální nabídky kavárny a ty i tvůj parťák si ho budete moci vychutnat jako první!
   
  Detaily tvého smoothie společně domluvíme přes e-mail či osobně.

  Rád bys tuto odměnu věnoval? V tom případě nám nezapomeň do poznámek napsat jméno obdarovaného. Darovací certifikát ti zašleme e-mailem. Odměna je splatná do konce listopadu 2019.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 24.82
  (CZK 650)
 • 49 from 50 Pro kávomilce

  Rád si pochutnáš na dobré kávě? V tom případě máme pro tebe nachystaný VOUCHER na 10 libovolných káv z naší aktualní nabídky. Odměna je také skvělým dárkem pro tvé blízké!

  Rád bys tuto odměnu věnoval? V tom případě nám nezapomeň do poznámek napsat jméno obdarovaného. Darovací certifikát ti zašleme e-mailem. Odměna je splatná do konce listopadu 2019.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 26.35
  (CZK 690)
 • 1 from 5 Narozeninový dort

  Narozeniny bez dortu? Ani omylem! Ať už slaví z tvých blízkých kdokoli, ve spolupráci s naší šikovnou cukrářkou mu upečeme ten nejlahodnější dort pod sluncem. A oslava je rázem zachráněna!
   
  Odměna zahrnuje:
  • 1x narozeninový dort dle individuální dohody a možností
   
  Detaily tvého dort domluvíme přes e-mail nebo osobně.

  Rád bys tuto odměnu věnoval? V tom případě nám nezapomeň do poznámek napsat jméno obdarovaného. Darovací certifikát ti zašleme e-mailem. Odměna je splatná do konce listopadu 2019.

   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 45.83
  (CZK 1,200)
 • 1 from 3 Dětská párty

  Blíží se narozeniny vašich dítek? Žádný stres! Uspořádáme u nás tu nejlepší narozeninovou oslavu. Zážitek zaručen a titul nejbožejších rodičů jakbysmet.
   
  Odměna zahrnuje:
  • rezervace místnosti v kavárně na 3 hodiny pro 10 lidí
  • 1x dort dle individuální dohody a možností
  • sladký mix (sušenky, mini zákusky)
  • slaný mix (kanapky, jednohubky)
  • slané dobroty (2x brambůrky, 2x cibulové kroužky)
  • 4x džbán s džusem
  • ovocné a zeleninové špízy
  • narozeninová výzdoba na přání
  Vše potřebné spolu domluvíme přes e-mail nebo osobně. Odměna je splatná do 23. prosince 2019.
   
  Kapacitu lze navýšit až na 25 lidí, příplatek za osobu činí 300 Kč. Rovněž lze prodloužit rezervaci místnosti, příplatek za nájem je 100 Kč za hodinu.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 114.57
  (CZK 3,000)
 • 1 from 3 Posezení s rodinou nebo přáteli

  Plánuješ oslavu narozenin svých blízkých, anebo si chceš jen tak posedět se svou rodinou či přáteli v příjemném a poklidném prostředí? Naše kavárna je tou správnou volbou!
   
  Odměna zahrnuje:
  • rezervace místnosti v kavárně na 3 hodiny pro 10 lidí
  • obložená mísa s uzeninou
  • obložená mísa se sýrem
  • pečivo
  • zelenina, ovoce
  • koláčky
  • 3x láhev vína
  • 4x džbán s vodou a citronem
  • 10x káva nebo čaj
   
  Vše potřebné spolu domluvíme přes e-mail nebo osobně. Odměna je splatná do 23. prosince 2019.
   
  Kapacitu lze navýšit až na 25 lidí, příplatek za osobu činí 400 Kč. Rovněž je možné prodloužit rezervaci místnosti, příplatek za nájem je 100 Kč za hodinu.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 152.76
  (CZK 4,000)
 • 2 from 5 Chci být Vaším mecenášem!

  Líbí se ti náš projekt natolik, že by ses chtěl stát jeho hlavním sponzorem? Tak tohle už je, panečku, pořádné gesto, DĚKUJEME! Za odměnu uvedeme tvé jméno (případně název společnosti) na viditelném místě v kavárně jako hlavního podporovatele celého projektu. Samozřejmostí je také osobní i veřejné poděkování (po souhlasu) na webových stránkách a Facebooku kavárny. Mimo to od nás dostaneš věrnostní kartičku na jméno a do konce tohoto roku si budeš moct pochutnávat na kávě za zvýhodněnou cenu 20 Kč.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 212.14
  (CZK 5,555)