JednoDuše Bezobal

Chceme otevřít bezobalovou prodejnu v centru města Cheb a rozšířit tak povědomí o bezodpadovém životě. Peníze půjdou nejen na vybavení, ale hlavně na zásoby potravin. S vaší pomocí budeme moci hned od začátku nabízet širší sortiment.

Author: Nikola Simonova

 • Pytlíky z látek které by jinak skončili v odpadu.

 • Takto nějak může vypadat i vaše startovací sada

 • Raw dort

 • Adopce plechového zvířete - cejchovaná váha

 • Kuchyňský nůž od mistra nožíře

 • Prodejna zdravé výživy kterou rozšíříme o bezobal

 • Prostory které "neslouží" přestavíme na bezobal

 • Tady všude budou stát regály, sklenice a obsluha

EUR 1,036
pledged of EUR 2,671

38%

38% completed

1 day a 20 hours until the end

32 contributors pledged

Food

Cheb, Karlovarský kraj, Česko

Pledge
Show all rewards

Jak to začalo

Tak dlouho jsme se potkávali s odpadem doma i v zaměstnání, až nás tohle každodenní množství jednoduše přestalo bavit. Začali jsme hledat co nejlepší možnosti jak odpad snížit v naší domácnosti, jenže jich tu co se nákupu týče moc nemáme. A tak jsme se rozhodli tohle změnit a otevřít BezObalovou prodejnu!

Co je náš cíl?

Náš hlavní cíl je uvést do povědomí i těch, kteří to ještě nevědí, že většiná obalů je naprosto zbytečných a pouhé třídění nestačí. Chceme lidem ukázat, jak snadné je bez obalu nakupovat a na drobných motivačních přednáškách povědět jak svkělé a levné je bezobalu žít.

Detaily

Rozhodli jsme se rozběhnout bezobalovou prodejnu v centru města Cheb, ve společných prostorách již fungující prodejny zdravé výživy - JednoDuše obchůdek kde se uvolnilo potřebné místo a tak je nejvyšší čas začít. Chceme pomoct lidem s lepším nezabaleným životním stylem a šířit tuhle myšlenku i mezi ty kteří o ní zatím moc neslyšeli. Věříme, že právě tohle má smysl! Peníze, které poptáváme, spolu s našimi úspory, nám pomohou pořídit něco málo zařízení jako jsou například regály, sklenice, nerezové gastro nádoby, lopatky na potraviny, kasa a hlavně patřičné zásoby všeho, co s sebou nemusí přinášet další zbytečný odpad. Od potravin, přes drogerii až po zero waste doplňky do domácnosti, nebo na cesty. Děkujeme!

... a ještě něco navíc

Před třemi lety by mě nanapdlo, že "díky" zdravotním problémům a následnému hlednání příčin, se postupem času, krok po kroku dostanu až jsem. Do bodu, kdy jsem si uvědomila, že je nejen důležité co jíme, ale také způsob jakým jídlo připravuje, v jaké formě si ho nosíme domů z obchodů. 

Krom jídla jsem také začala řešit přípravky ktéré jsem používala nejen v kosmetice, ale také v domácnosti a stím samozřejmě spojené jednorázové plasty. 

Takže dnes už vím, že moje nemoc nepřišla jen tak a nenaříkám "proč zrovna já", ale díky ní jsem si HODNĚ uvědomíla. Dnes jsem tam kde jsem a koukám na svět úplně jinak! 

Kdo jsme?

Jsme mladý zapálený pár, který se pomocí mnoha přírodních aspektů dostal ze svých zdravotních problémů. Milujeme přírodu ve všech jejich podobách a chceme přispět k zachování její čistoty i pro následné generace. Zbožňujeme dobré a kvalitní jídlo, které je součástí našeho každodenního života. Jsme otevřeni novým možnostem, které podle nás mají hlubší smysl a se srdcem na dlani se rádi podělíme nejen o naše zkušenosti.

Proč to děláme?

Ikdyž naše úsilý je větší a větší, jedinci jsou jen kapkami v moři. S pomocí dalších lidí, šířením správných myšlenek, dokážeme neskutečné věci. S finanční podporou ostatních dokážeme naše myšlenky realizovat v daleko kratším termínu a tak čas, který můžeme věnovat naší práci nejen na zlepšení svého okolí bude o to delší. 

Project links

Web

Comments

Choose reward for your contribution

 • 12 Jednoduše podpora

  Očekávej přílet dobrého pocitu pro tvou duši. Děkujeme za drobnou podporu! Pokud za jedničku přidáte ještě více nul dočkáte se u nás širšího sortimentu.

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 5.81
  (CZK 150)
 • 94 from 100 Látkový sáček + podpora

  Látkové sáčky jsou námi ušité již ze zbylých kusů látek, které by jinak skončili v odpadu. Dali jsme jim pro Vás nový život. Stanou se Vašimi každodeními pomocníky s nespočtem možností. Pokaždé Vám připomenou Vaši pomoc dobré věci. 

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 9.68
  (CZK 250)
 • 48 from 50 2ks látkových sáčků

  Látkové sáčky jsou námi ušité již ze zbylých kusů látek, které by jinak skončili v odpadu. Sada obsahuje jeden větší a jeden menší sáček, které v běžném životě využijete jak na potraviny tak klidně na hygienické potřeby. 

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 15.49
  (CZK 400)
 • 99 from 100 2ks voskované ubrousky + podpora

  Voskované ubrousky jsou nami vyrobené již ze zbylých kousků látek, které by jinak skončili v odpadu. Spolu s pravým včelím voskem jsme vdechli kusu látky nový život, který si můžete i vy opakovaně užívat ať už při balení svačiny, nebo nákupu tuhé drogerie. Pokaždé Vám připomenou Vaši pomoc dobré věci. 

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 17.42
  (CZK 450)
 • 8 from 10 Přátelská káva

  Přijďte si s námi udělat chvíli pohody, nasát voňavou atmosféru naší prodejny a popovídat si o tom jak to vše začalo. 

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 19.36
  (CZK 500)
 • 49 from 50 Startovací sada

  Tato sada vám pomůže, odstartovat vaší cestu ve snižování odpadu a ulehčí vám nákup v bezobalové prodejně.

  1ks voskovaný ubrousek
  1ks sáček
  1ks sklenička
  1ks 0,5ml láhev s patentem 

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 27.10
  (CZK 700)
 • 5 from 5 Individuální pomoc výživového poradce

  Ano, máme kolem sebe spoustu skvělých lídí, a proto Vám přinášíme odměnu i z jiného koutku, která ovšem úzce souvisí s naší bezobalovou prodejnou. Dle vlastních zkušeností víme, že kvalitní suroviny a nezpracované potraviny by měli být součástí ne-li základ každého jídelníčku a přesně takové potraviny najdete právě u nás v JednoDuše BezObalu. Individuální pomoc s výživou, možnost sestavení jídelníčku s ohledem na konkrétní zdravotní obtíže, nebo alergie. Konzultace je možná osobně, nebo online. V případě osobní setkání, Vám mohu přímo na místě doporučit konkrétní potraviny vhodné právě pro Vás.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 54.20
  (CZK 1,400)
 • 0 Šicí workshop

  Přijďte s nami strávit příjemné chvíle a proměnit par nepotřebných látek na sáčky a pytlíky pro každodenní používání. Klidně si přineste zbytek staré cejchy, záclony či pyžama.. Workshop proběhne v městě Cheb.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 58.07
  (CZK 1,500)
 • 7 from 10 Poukaz na nákup v hodnotě 2000,-

  Nezaujalo Vás nic z konkrétních odměn? Ale ocenili by jste nákup se slevou 20% ?
  Tak tahle poukazka na nákup v naší Bezobalové prodejně v Chebu je pro vás jak ušitá.

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 61.94
  (CZK 1,600)
 • 10 from 10 Přednáška na zajmavé téma

  Přijďte si poslechout poutavý hlas hovořící o různých větších či menších tématech týkajících se jak už bezobalu tak třeba výživy, oříšku, medu nebo znečištění oceánu.
  Drobné občerství je samozřejmostí.

  Reward delivery: In a year

  Pledge EUR 65.81
  (CZK 1,700)
 • 3 Sláva co má jméno

  Užijte si při každém nákupu svojí chvilku slávy, pohledem na své jméno na děkovné zdi a dejte tak najevo i ostatním, že právě vy jste podpořili tuto skvělou prodejnu. Všichni to uvídí bílé na černém!

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 77.43
  (CZK 2,000)
 • 2 from 4 Ručně vyrobený nůž od mistra nožíře

  Ano ani tohle není nejspíš standardní odměna v projektu tohohle typu. Jenže šikovných rukou, kteří podpořili náš projekt kolem sebe máme spoustu. Jedny z nich má i náš přítel mistr svého nožařského řemesla, který nám věnoval několik ručně dělaných nerezových nožů japonského stylu Santoku s délkou ostří cca. 17 cm.
  Nůž je vyroben z kvalitní nerezové oceli a ručka je kombinací exotických dřev.
  Jeho síla Vám bude dělat třeba i po generace obrovského pomocníka ve Vaší kuchyni. 

  Reward delivery: In a year

  Pledge EUR 174.22
  (CZK 4,500)
 • 6 from 6 Adopce plechového zvířete

  Věděli jste kolik stojí cejchovaná klientská váha na které si zvážíte svůj obal před naplňěním? My také ne. Pořizovací cena i nás poměrně překvapila. Startuje totiž od 23.000,-
  Přispějte nám na tohle zvíře a získejte prestižní umístění na adopční listině umístění v čele váhy.

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 193.57
  (CZK 5,000)
 • 3 from 3 Fanoušek srdcem i duší

  Pro našeho nejvěrnější fanouška máme sadu plnou krásných odměn.

  Poukázka v hodnotě 2.000,- na nákup
  Vrchní místo na zdi slávy
  2 vstupenky na kolaudaci

  Reward delivery: In half a year

  Pledge EUR 344.56
  (CZK 8,900)