Univerzity a svoboda - distribuce filmu a hosté i do regionů

Co se všechno děje, když se vzdělání stává zbožím a koupit se dá i diplomová nebo dizertační práce? Jaké dopady to má na společnost a její instituce? Nový film dvojice Z.Piussi & V.Janeček reflektuje problémy univerzit, samosprávy a akademických svobod.

Author: D1film

Novinky a premiéry v Brně a v Praze

Apr 24, 2019

Moc děkujeme všem, kteří se rozhodli hned při spuštění kampaně rozhodli přispět na distribuci filmu UNIVERZITY A SVOBODA. Asi jste si všimli, že jsme záhy po startu ochabli v propagaci a rozvíjení projektu. Je to tím, že se distributorovi filmu - společnosti Bontonfilm - podařilo zajistit podstatnou část potřebných prostředků (děkujeme i SFK!) a upřimně jsme nedokázali nalézt odhodlání, jak tento crowdfunding propagovat s naléhavostí, kterou bychom cítili bez této skutečnosti, jakkoli bychom dokázali i prostředky navíc pro distribuci filmu dobře využít.

Podařilo se docílit hlavního cíle, tedy, že jeden z protagonistů - "lovec predátorských vědeckých časopisů" Jeffrey Beall v květnu skutečně přiletí do Prahy a zúčastní se premiéry filmu v  kině Lucerna 21.5.2019 od 18:30 a několika dalších akcí. Brněnská premiéra proběhne 19.5. od 15:30 v kině Scala, rovněž s diskusí. 

Vedle standardní kinodistribuce organizované společností Bontonfilm rozbíháme organizaci diskusí po filmu. Kina či kluby se mohou obrátit přímo na Bontonfilm, nebo lze objednat i přes naší distribuční stránku.
 
Díky! 

Vít Janeček a Zuzana Piussi  a tým D1film + Bontonfilm


 

EUR 239
pledged of EUR 6,172

3%

3% completed

14 contributors pledged

Film, Education

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Choose reward for your contribution

 • 5 123 a víc, ať to se to podaří!

  Posílám 123,- Kč jen tak, chci pomoci tomu, aby se film dostal k lidem spolu s následnými diskusemi s jeho protagonisty a dalšími akademiky a intelektuály. 

  POZOR!
  Pro dary 500 Kč a vyšší můžeme vystavit darovací smlouvu, která umožní odpis Vašeho daru z daní. V případě zájmu o tuto možnost to prosíme vyznačte v poznámce.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 4.52
  (CZK 123)
 • 197 from 199 Plakát filmu Univerzity a svoboda

  Plakát filmu Univerzity a svoboda ve formátu A1 od oceňovaného výtvarníka Marka Kianičky. Pokud chcete anglickou verzi, vyznačte to v poznámce.
  Vaše platba zahrnuje i balné a poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 10.98
  (CZK 299)
 • 98 from 99 Plakát filmu Univerzity a svoboda s věnováním

  Plakát filmu Univerzity a svoboda ve formátu A1 od oceňovaného výtvarníka Marka Kianičky. Pokud chcete anglickou verzi, vyznačte to do kolonky "poznámka pro tvůrce".
  Plakát dostanete s věnováním a podpisy tvůrců, Vaše platba zahrnuje i balné a poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 12.82
  (CZK 349)
 • 96 from 99 Dvě vstupenky na pražskou premiéru filmu + plakát

  Dvě vstupenky na pražskou premiéru filmu za účasti tvůrců a hostů. Na místě v kině dotanete i plakát k filmu (bude k diispozici na jméno uvedené u účtu, ze kterého přijde vaše platba).

  Reward delivery: In half a year

  EUR 22.01
  (CZK 599)
 • 48 from 49 Dvě vstupenky na brněnskou premiéru filmu + plakát

  Dvě vstupenky na brněnskou premiéru filmu za účasti tvůrců a hostů. Na místě v kině dotanete i plakát k filmu (bude k diispozici na jméno uvedené u účtu, ze kterého přijde vaše platba).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 22.01
  (CZK 599)
 • 149 from 149 Dvě vstupenky na bratislavskou premiéru filmu + plakát

  Dvě vstupenky na bratislavskou premiéru filmu za účasti tvůrců a hostů. Na místě v kině dotanete i plakát k filmu (bude k diispozici na jméno uvedené u účtu, ze kterého přijde vaše platba).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 22.01
  (CZK 599)
 • 331 from 333 Tričko UNIVERSITY AND FREEDOM

  Limitovaná edice triček s originálním motivem University and Freedom od výtvarníka Marka Kianičky.

  Kvalitní trika s originálním potiskem vydané v limitovaném počtu 333 kusů, v poznámce uveďte velikost, kterou chcete: S, M, L, XL, XXL

  Reward delivery: In half a year

  EUR 36.70
  (CZK 999)
 • 50 from 50 Kolekce 6 filmových plakátů s podpisem a DVD Selský rozum

  Filmové plakáty od Marka Kianičky k filmů Univerzity a svoboda  (r. Zuzana Piussi a Vít Janeček), Ťěžká volba (r. Zuzana Piussi), Obléhání města (r. Zuzana Piussi a Vít Janeček), plakát od Marka Pokorného a Vojtěcha Maška Ukradený stát (r. Zuzana Piussi),  plakát od Tomáše Hájka k filmu Selský rozum (r. Zuzana Piussi a Vít Janeček) a plakát filmu Český Alláh (r. Zuzana Piussi) od Juraja Príkopy. 

  Dále DVD s filmem Selský rozum (r. Zuzana Piussi a Vít Janeček.)

  Všechno s věnováním a podpisy autorů.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 85.71
  (CZK 2,333)
 • 7 from 7 Symposion s autory a protagonisty filmu

  Symposion je jeden z Platónových dialogů, jímž byl pravděpodobně založen stejnojmenný literární žánr symposia. Slovo symposion lze přeložit jako hostina. Hostinou není však myšleno jídlo, ale to, co následovalo po něm, může to být chápáno jako setkání za účelem řešit nějaký problém nebo jen výměna názorů," praví heslo Wikipedie. 

  My Vás pozveme jak na hostinu, tak i setkání. Uspořádáme oběd s autory a některými protagonisty filmu v Diversion Bistro v centru Prahy, které vyniká skvělou domácí kuchyní a dobrým pivem či vínem.

  Dostanete i plakát filmu s podpisy kohokoli z přítomných.
   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 208.60
  (CZK 5,678)
 • 4 from 4 Večeře s Jeffrey Beallem, protagonisty a autory

  Večere s diskusí s Jeffrey Beallem, některými protagonisty (dle časových možností a přání) a autory.

  Dostanete i plakát filmu s podpisy kohokoli z přítomných.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 289.86
  (CZK 7,890)