Amfibi - obojživelný stativ pro akční kamery

Obojživelný tripod (stativ, který disponuje třemi opěrnými nohami) určený zejména pro akční kamery. Jeho výjimečná schopnost pořizovat záběry nad vodní hladinou je doplněná dalšími možnostmi využití i na souši.

Author: Amfibi s.r.o

 • Transportní uchycení na trapéz

 • Amfibi volně položený na vodě

 • Žena přes palubu

 • WW3 zvládá

 • Otřesy neodpružené motorkáry na zámkové dlažbě OK

 • Motokára

 • Přiděláno na kapotě Škoda Roomster

 • Přiděláno na kapotě Škoda Roomster

EUR 852
pledged of EUR 3,918

21%

21% completed

9 contributors pledged

Film, Technology

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Jestli jsi někdy zkoušel točit videa z dovolené u vody nebo při vodních sportech, možná si narážel na stejné otázky a problémy jako já.

 • Taky jsi dospěl k závěru, že záběry z kamery přidělané na čele nudí asi tak po 10 sekundách a po 30 sekundách to divák vypíná?

 • Taky si řešil, jak dostat celou bandu na paddleboardu nebo na sea-kajaku do jednoho záběru? 

 • Taky si narazil na to, že při natáčení na moři často potřebuješ, aby kameru někdo držel? A pak si po patnáctém pokusu o nějaký povedený skok poslouchal poznámky o narcistním egocentrikovi?

A tak mě napadlo: Nebylo by dobré nahradit osobu držící kameru kusem plastu, který prostě jen drží, všechno zabere a nestěžuje si?

Dalším silným impulsem bylo, když mi jedna šéfka wakeparku na můj dotaz, zda si tam můžu za jízdy točit, řekla, že určitě můžu, ale že na dně rybníka už prý mají solidní sbírku kamer.

Při hledání na internetu jsem zjistil, že nebudu sám, kdo řeší, co s tím. Můj první tragikomický pokus začal ztrátou poloviny komponent, ještě než jsem na moři ujel ani ne 500 metrů a celý aparát nainstaloval. Vlny, proudění vody, vítr a písek se postaraly o dílo zkázy. Byl jsem rád, že jsem zachránil svoje GoPro. Zkušenost to sice nebyla nikterak příjemná, ale za to velmi cenná. Díra na trhu tu zela dál a vypadala sympaticky. Vzdávat se mi to nechtělo. Myšlenku jsem ale od základu změnil. Těžko říct, co si pomyslel patentový zástupce o mé dokumentaci nové myšlenky namalované tužkou na kus papíru. Jen mi suše sdělil, že je třeba vyhotovit kompletní dokumentaci stejnoměrnou černou čarou nebo odevzdat funkční prototyp. Tím měl ode mě pokoj...

...asi tak na rok a půl. Pokusy vytvořit na koleně funkční prototyp jsem vzdal asi po třech měsících a začal hledat, v čem to namalovat. Google mi poradil SketchUp a později Fusion 360. Tam to začalo nabírat obrátky. Zjistil jsem, že tyhle CADy umí nejen vytvářet dokumentaci, ale i generovat modely pro 3D tisk. Wooow. Na to se člověk vydrží koukat hodiny, jak to leze z tiskárny. A kolem toho se navíc objevil nový svět nadšenců, co tvoří a navzájem si v tom pomáhají. Ten zápal a tu zkušenost vám přeju zažít. Změnilo mi to život. No a navíc z toho vypadl ten tripod.

Co je cíl?

Nové úhly pohledu! Záběry, co osvěží tvoje videa. Řešení, které bude jednoduché, bezpečné, víceúčelové, robustní. Zároveň s sebou ale určitě nechceme tahat batoh plný komponent ke kameře. Chceme jenom jednu, která toho zvládne víc. Bohužel zrealizovat výrobu standardním průmyslovým způsobem by stálo podle některých nabídek 1,5 mio Kč. Pokud ovšem vybereme alespoň těch 100 tis. Kč, budu vidět, že o Amfibi je vůbec zájem a můžu vyladit výrobu 3D tiskem. Dokoupím nějaké nástroje a materiál a vyrobím Vám Amfibi. Pokud se vybere více peněz, první investice půjde do pevnějších materiálů v kloubech. Dálší by pak byla investice do profilovacích hlav na dlouhé části Amfibi případně v komunikaci s přispivateli můžeme vylelpšit to, o co bude vlastně zájem. Mohou se dále dodělávat doplňkové komponenty.

Detaily

Amfibi <-> Amphibian (příp.Amphibie zdrobnělina) = obojživelník. Plovoucí tripod, který můžeš posadit na vodu a dělat záběry i 30 cm nad hladinou. Měl by se vejít do 300 g. Při vlnách se o stabilizaci obrazu postará slušná 360-kamera sama (GoPro Fusion, Insta360 One, Garmin Virb, Rylo, Ricoh Theta, Samsung Gear atd). Samozřejmě musí být vodotěsná nebo ve vodotěsném obalu. Kromě toho je možné na klidné vodě použít i ostatní vodotěsné kamery a mobily do 230 g. Tripod může sloužit i jako selfie-tyč, jako klasický tripod, taky ho lze namontovat na auto, v poušti na buggy nebo karabinou kolmo na skálu.

... a ještě něco navíc

Až se to trochu rozjede, můžeme přidělávat další komponenty, držáky mobilů, plováčky, udělátka. Určitě bude co vylepšovat. Čekáme na tvoje nápady. Budeme chtít vidět, jaké fotky a videa se ti s tím podařily. Některé si rádi vypůjčíme. Těm nejlepším nejspíš spadne nějaká odměna.

Kdo je za tím?

Karel - ten, který to celé vymyslel. Profesně programátor. Milovník prkýnek jezdících po vodě nebo sněhu. Když k tomu ještě náhodou letí, tak krátce a nekontrolovaně ale aspoň dobře padá. Nadšený kameraman.

Jana - mnohostranná organizační, finanční i morální podpora od ranných fází projektu. Ráda divokou vodu, jachty a enduro. Je lékařka. Vzhledem k adrenalinové povaze našich plánovaných akcí může tam může také poskytovat první (příp. poslední) pomoc.

Lukáš - lektor kitingu, kameraman a tvůrce oceňovaných videí. V Egyptě pilně Amfibiho pilně testuje a dává zpětnou vazbu.

Přátelé a okolí - testují, točí, pomáhají radou nebo pošťouchnou, když se to celé zdá na...

Comments

Choose reward for your contribution

 • 0 Chci podpořit, ale sám videa netočím, tak za to nic nechci

  Přijde mi to dobrý nápad. Až Amfibiho pak někde potkám na vodě a uvidim, že to s nim lidi baví, budu mít dobrý pocit.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 3.92
  (CZK 100)
 • 0 Nalepovací držáčky

  Amfibi budu chtít přilepit na třeba kajak. Obdobné držáčky od GoPro mají výrazně vyšší profil a jsou dvoudílné. Nižší nalelpovací držáčky určené přímo pro Amfibi se mi budou hodit. Pokud se zadaří s vývojem, budou i elastické pro zakřivené plochy.

  Poštovné a balné je v rámci ČR v ceně.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 7.84
  (CZK 200)
 • 6 Amfibi

  Obojživelný tripod. Na léto už se to nestíhá, ale třeba na Vánoce v Egyptě, to je reálné. Nezapomenutelné zážitky kvalitně natočené.

  Běžná plánovaná cena za Amfibi by měla vyjít na 1500 Kč, vy ho dostanete za 1100 Kč, kde je již započtené poštovné a balné 100Kč v rámci ČR.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 43.10
  (CZK 1,100)
 • 2 3x Amfibi pro mě a kámoše

  Jedete s partou na větší výpravu nebo chcete lahůdkový trik na wake zabrat z více úhlů. Tak to se 3 kousky s 5% slevou oproti jednotlivé ceně v kampani hodí.

  V porovnání s běžnou prodejní cenou za 4500 Kč pořídíte za 3050 Kč kde je již započtené poštovné a balné 200Kč v rámci ČR.
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 119.51
  (CZK 3,050)
 • 1 10x Amfibi za cenu 9

  Obojživelný tripod a to ne jeden ale rovnou 10 kousků. Nejspíš pro ty co chtějí projekt podpořit a mají menší sportovní obchůdek. Na léto už se to nestíhá, ale třeba na Vánoce v Egyptě, to je reálné. Nezapomenutelné zážitky kvalitně natočené.

  Běžná plánovaná cena za 10ks Amfibi by měla vyjít na 15000 Kč. Vy je dostanete za 9000 Kč.  

  Poštovné a balné v rámci ČR je v ceně.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 352.66
  (CZK 9,000)
 • 0 100x Amfibi za cenu 80

  Mám zážitkovou cestovku, klub, půjčovnu vodáckého vybavení, wakepark atd. 100 kousků prodám raz-dva a ještě tam budu mít logo mojí firmy nebo jiné dle mého gusta.

  Běžná plánovaná cena za 100ks Amfibi by měla vyjít na 150000 Kč. Vy je dostanete za 80000 Kč.  

  Dopravu ani balné v rámci ČR neplatíte. Rád Vám to v rámci  ČR zavezu a potkám se s Vámi.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 3,134.80
  (CZK 80,000)