Přítomnost pro 21. století

Vážení čtenáři, Přítomnost si můžete číst zcela zdarma na webu www.pritomnost.cz. Náš web je ovšem zastaralý a potřebuje přebudovat. Pomozte nám zafinancovat jeho opravu a grafické vylepšení, aby se vám časopis lépe četl!

Author: Přítomnost

 • Plánování nemyslitelného - Petr Luňák

 • O českou národní identitu - František Kautman

 • Proč státy selhávají

 • Impérium - Ryszard Kapuściński

 • Rozprava o dobrovolném otroctví - La Boétie

 • Okamžiky Umění - Viktora Šlajchrta

 • Tištěný speciál Přítomnosti

 • Vycházková hůl

 • Luxusní výroční vína z biodynamického statku

EUR 3,809
pledged of EUR 3,802

100%

100% completed

73 contributors pledged

Media, Literature

Show all rewards

Web Přítomnosti musí projít proměnou, která mj. umožní lepší zobrazení textů na počítačích, v mobilních telefonech i na tabletech. Stránky budou také lépe komunikovat se sociálními sítěmi a zlepšíme i jejich vizáž.

Časopis Přítomnost byl založen v roce 1924, zakázán byl v roce 1939 nacisty, obnoven v roce 1945 jako Dnešek, znovu zakázán komunisty v roce 1948. Potom jej Peroutka provozoval jako Rádio Svobodná Evropa. S návratem svobody po roce 1990 obnovila rodina Stránských po návratu z emigrace vydávání Přítomnosti v Čechách. Do Přítomnosti vždy přispívali autoři zvučných jmen: namátkou bratři Čapkové, A. Michnik nebo dnes novinář Jan Urban.

Web Přítomnosti funguje téměř beze změn od roku 2011. Od té doby prošel jenom různými vylepšeními, ale už nevyhovuje současným technickým parametrům, proto pořádáme sbírku Hit Hit na jeho celkovou přestavbu. 

Výše odměn zahrnuje také poštovné! Nic dále neplatíte!

Comments

Choose reward for your contribution

 • 3 Pohlednice s osobním věnováním od redakce Přítomnosti

  U této odměny je libovolná výše příspěvku ( 150 Kč či je možno částku i navýšit ). Pokud uvedete i svou adresu, velice rádi Vám pošleme osobní  poděkování od redakce Přítomnosti.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 5.70
  (CZK 150)
 • 55 from 100 Tištěný speciál Přítomnosti

  Tištěné speciální vydání Přítomnosti u příležitosti 100 let od vzniku Československa. Přečtěte si to nejlepší od Peroutky, Jesenské nebo od autorů novodobé Přítomnosti (redakční výběr).

  Reward delivery: Not specified

  EUR 7.60
  (CZK 200)
 • Sold out!! Kniha Viktora Šlajchrta "Okamžiky umění: Díla, legendy, provoz"

  Od našeho spřáteleného nakladatelství Pulchra! Kniha Okamžiky umění esejisty a kritika Viktora Šlajchrta obsahuje více než sedmdesát textů o výtvarném umění. Autor je rozdělil do pěti kapitol, v nichž popisuje především českou výtvarnou scénu. Najdeme zde texty o českých klasicích, umění současném, galerijním životě, zajímá ho art brut, fotografie, architektura, design i erotika.
   

  Reward delivery: Not specified

  EUR 9.50
  (CZK 250)
 • 3 from 5 Kniha "Rozprava o dobrovolném otroctví" od Étienna de La Boétie

  Od našeho spřáteleného nakladatelství Rybka Publishers! Proč vlastně lidé souhlasí se svým vlastním zotročením? Proč na ně přistupují? Proč dobrovolně, ba ochotně slouží? Proč poslouchají a podporují zlou vládu, která ve společnosti vždy tvoří pouze mizivou menšinu? Proč si sami vytváří své vlastní tyrany? Proč si volí své neštěstí? 

  Reward delivery: Not specified

  EUR 9.50
  (CZK 250)
 • Sold out!! Kniha "Plánování nemyslitelného Československé válečné plány 1950 - 1990" Petr Luňák (ed.)

  Od našeho spřáteleného nakladatelství Dokořán! Tato publikace, kterou připravil přední znalec v oboru Petr Luňák, obsahuje 14 unikátních dokumentů z českých vojenských archívů. Jde vesměs o válečné plány Československé lidové armády a jejich shrnutí od roku 1950 do roku 1990. 
   

  Reward delivery: Not specified

  EUR 11.40
  (CZK 300)
 • 1 from 5 Kniha "Impérium" Ryszard Kapuściński

  Od našeho spřáteleného nakladatelství Absynt! V Impériu zůstává Ryszard Kapuscinski věrný svému životnímu tématu – politické a duchovní dekolonizaci světa. Líčí totiž rozpad poslední největší koloniální říše dvacátého století, kterou byl někdejší Sovětský svaz. 

  Reward delivery: Not specified

  EUR 13.31
  (CZK 350)
 • Sold out!! Kniha "Proč státy selhávají. Kořeny moci, prosperity a chudoby", Daron Acemoglu, James A. Robinson

  Od našeho spřáteleného nakladatelství Dokořán! Tato čtivě napsaná kniha odpovídá na otázku, kterou si odborníci kladou už po staletí: proč jsou některé státy bohaté a jiné chudé, proč je rozděluje bohatství a chudoba, zdraví a nemoci, hojnost jídla a hladovění? Může za to kultura, podnebí, geografické uspořádání? Nebo snad neznalost náležitých opatření a hospodářských strategií? 

  Reward delivery: Not specified

  EUR 15.21
  (CZK 400)
 • 2 from 5 Kniha Františka Kautmana "O českou národní identitu"

  Od našeho spřáteleného nakladatelství Pulchra! Rozsáhlá práce Františka Kautmana provede čtenáře naší téměř stoletou historií. Analyzuje vliv společenských i politických zvratů a proměn na svébytnost českého národa a snaží se nalézat možná východiska pro jeho začlenění do soudobého světa. 

  Reward delivery: Not specified

  EUR 22.81
  (CZK 600)
 • 11 from 15 Oběd s nakladatelem M. J. Stránským v Národní kavárně

  Zajímá vás historie časopisu Přítomnost nebo zákulisí exilové vlády Edvarda Beneše? Pojďte si o všem popovídat s naším vydavatelem Martinem Janem Stránským, jehož rodina stála nejen u vzniku Přítomnosti, ale i u zrodu První republiky a poté právě v exilové vládě. Vynikající jídlo v Národní kavárně zajištěno! 

  Reward delivery: Not specified

  EUR 38.02
  (CZK 1,000)
 • 5 from 10 Vynikající výroční vína z biodynamického statku

  Brzy si připomeneme výročí založení první republiky, která je neodlučitelně spjata s Přítomností. Oslavte toto výročí se sklenkou vynikajícího výročního vína.

  2 láhve: Ryzlink rýnský, Rulandské modré
  Výrobce: Biodynamický statek z Kutné Hory
   

  Reward delivery: Not specified

  EUR 47.52
  (CZK 1,250)
 • 3 from 3 Vycházková hůl Gastrock Bambus Hell

  Bojujte jako praví gentlemani Masaryk a Čapek! Náš časopis vznikl díky finanční podpoře prvhího čsl. prezidenta, a tímto si jeho založení připomínáme. Děkujeme za odměnu Hůlkárně.cz! Elegantní světlá vycházková hůl s bambusovým designem a rukojetí Derby. Hůl je vyrobena v Německu značkou Gastrock, která má více než stoletou tradici ve výrobě vycházkových holí. Hole značky Gastrock jsou známy vysokou kvalitou a precizním provedením. Příslušenství (je součástí): gumová koncovka na holi.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 72.91
  (CZK 1,918)