Spolu stavíme školu

Jsme parta náchodských rodičů, učitelů a dětí. Už třetím rokem učíme děti v programu Začít spolu se slovním hodnocením. Abychom mohli pokračovat, potřebujeme přeměnit ubytovnu ve státní školu, kam v září nastoupí 60 žáčků. Jsme v tom SPOLU. Přidejte se!

 • Ranní kruh

 • Hodina matematiky

 • Makáme na tom

 • Naše placky

 • Policistka v akci :)

 • Vymýšlíme Hithit :)

 • Bravurní natěračka a ředitelka HR Wikov v jednom

 • Centra aktivit

 • Tatínkové v plné polní

 • Úklidová četa aneb fyzioterapeut + lékař + účetní

EUR 20,562
pledged of EUR 16,719

122%

122% completed

336 contributors pledged

Education

Náchod, Královéhradecký kraj, Česko

Show all rewards

Co nám dává sílu?

Touha učit děti co nejpřirozeněji a SPOLU posunout státní školství o krok dál vlastní prací a otevřeností.

Jaký je náš cíl?

Přestavět ubytovnu na školu, vybavit ji a otevřít všem její dveře. 

Proč Hithit? 

Protože bude veřejně vidět, kolik lidí skutečně stojí o změny ve státním školství.  


Kdo jsme?

Jsme parta rodičů, učitelů a dětí. Už třetím rokem učíme děti ve vzdělávacím programu Začít spolu se slovním hodnocením a matematikou prof. Hejného. Učíme podle rámcového vzdělávacího programu, pouze jej naplňujeme jinými metodami. Žáci tedy v případě přestupu do jiné školy snadno navážou na výuku. Tento program podporuje i nadané děti, které se mohou vzdělávat ve svém tempu, zároveň dobře motivuje i žáky, kteří potřebují na učení víc času.

Program Začít spolu funguje ve 32 zemích světa. Od roku 1994 existuje také v ČR, kde ho realizuje 80 základních škol. 

Jak to začalo

Všechno to začalo před čtyřmi lety, kdy jsme obešli ředitele náchodských škol s prosbou, aby otevřeli třídy s programem, který by děti víc motivoval. A to nejen k učení, ale i k týmové práci, respektu a komunikaci tak, aby lépe obstáli v dnešní době. A povedlo se! Už tři roky takto učíme a máme skvělé výsledky.

Loni ale přišel zásah! Se změnou vedení školy bylo jasné, že na stejném místě už nemůžeme dál pokračovat. Slovo SPOLU pro nás od té doby hodně znamená. Tehdy jsme se totiž spojili podruhé. Obešli jsme hromadu škol, mluvili se spoustou ředitelů, radních a vůbec všech.

Nakonec se nám povedlo spojit dvě okresní města, jednoho pana ředitele a jeden kraj a můžeme od září 2018 otevřít novou státní školu se čtyřmi ročníky pro 60 dětí. V budoucnu bychom se rádi rozšířili i o 2. stupeň a umožnili studium celkem 180 dětem.

Budeme fungovat v Náchodě jako odloučené pracoviště ZŠ kpt. Jaroše Trutnov.

Rozpočty měst jsou ale rozděleny a letos už není možné o tak vysokou částku žádat. 

Bez vás to tedy nedáme! Potřebujeme, abyste se k nám přidali a pomohli nám vybavit třídy, tělocvičnu, šatny a výdejnu jídla. Částka, která pokryje to nejnutnější, je 820 000 Kč. Už máme 270 000.

Pomozte nám získat zbytek!

Jak vlastně učíme?

Základními pilíři naší výuky jsou: 

Program Začít spolu

Vybrali jsme si ho, protože nám přišel tak akorát. Je v něm dobře učitelům, dětem i osnovám:-) Díky rannímu kruhu a sebehodnocení podporuje v dětech zdravé sebevědomí, umění naslouchat i hovořit. V centrech aktivit zase posiluje spolupráci i samostatnost. Děti se učí plánovat, hlídat naplnění plánů a postupně přebírat zodpovědnost za učení. Pracují s pravidly, která samy vytvářejí. A je toho mnohem víc. 

Mrkněte na www.zacitspolu.eu

Slovní hodnocení 

Pomáhá nám ponechat dětem vnitřní motivaci k učení, kterou všichni při nástupu do 1. třídy mají. Věříme, že známky způsobují její ztrátu velice brzy. (V případě přestupu do jiné školy je slovní hodnocení převoditelné na známky.)

Konkrétní ukázky najdete zde: http://zspodmontaci.cz/jak-ucime#slovni-hodnoceni

Hejného matematika

Máme ji rádi, protože podporuje logické myšlení, je hravá a děti baví. To dokazují i výsledky soutěže Matematický KLOKAN, kde děti z našich tříd výrazně předčily své vrstevníky.

Více na www.h-mat.cz/hejneho-metoda

Co motivuje kapitánku naší lodi?

Mgr. Pavlínu Moravcovou

Chci dělat práci, která dává smysl, vytvářet bezpečné prostředí pro děti i učitele, aby se všichni cítili dobře a měli co nejlepší podmínky pro vzdělávání a práci na sobě. Chci, aby se moje dcera učila ve škole, kde se využívá každé situace (i nepříjemné) k učení a poučení, kde se soustředí pozornost především na pozitivní věci. Kde se chyba bere jako výzva něco se naučit. Kde se mluví o tom, co prožíváme. Kde máme příležitost vzdělávat se podle svých schopností a možností.

Napsali o nás:

Mgr. Darina Bártová

Vzdělávání na Jaroměřsku

Program Začít spolu mě ohromil svou promyšleností. Klade se zde důraz nejen na znalosti, ale na celkovou sdílnou otevřenou atmosféru, která umožňuje efektivní rychlé učení a nácvik dobré mezilidské komunikace, které se v současnosti nedostává ani dospělým. Všechny tyto prvky jsou důležité pro budoucí generace, které se budou muset kontinuálně učit novým věcem a komunikovat efektivně, zvládat sebeřízení a sebehodnocení. Ve výuce jsem všechny tyto prvky mohla vidět a byl to veliký zážitek. Děkuji za vaši snahu doplnit tento ověřený program i do našeho regionu.

Mgr. Andrea Krákorová

ředitelka MC Na zámečku o.p.s.

O programu Začít spolu jsem věděla delší dobu, ale nikdy jsem si nedokázala představit, jak funguje v praxi. Překvapilo mě obrovské nasazení dětí při práci v jednotlivých centrech, klidná atmosféra a spolupráce dětí na dílčích úkolech. Připomínalo mi to týmovou práci dospělých na dobře fungujícím pracovišti. Přesně tak si představuji přípravu na budoucí pracovní život dítěte.

Obdivuhodné bylo též následné hodnocení výsledků práce samotnými dětmi. Děti výborně komunikovaly své zážitky a postřehy, nebály se přiznat chybování, děkovaly svým spolužákům za pomoc, kladly doplňující otázky a ostatním trpělivě  naslouchaly. Překvapila mne i jejich časová výdrž, hodnocení trvalo téměř hodinu a děti byly stále soustředěné. Nejvíce ale oceňuji hezký přístup dětí k sobě samým a k paní učitelce, přirozené autoritě. Výborné sociální dovednosti dětí ve třídě Začít spolu jednoznačně převažují nad dovednostmi dětí v běžných školních programech, schopnost být empatický k druhému, odvaha k omluvě před ostatními – to jsou dovednosti, které leckdy chybí i dospělým.

Mgr. Michaela Ježková

psycholog, Pedagogicko-psychologická poradna, pracoviště Náchod

Děkuji za návštěvu ve výuce. Píši postřehy z pohledu psychologa.

 • přátelská a bezpečná atmosféra ve třídě

 • vrstevnické učení, spolupráce (bez soutěžení)

 • aktivní spolupodílení se volbou tématu, předmětu na procesu vzdělávání (možnost volby dovedností, znalostí, které budu v danou chvíli procvičovat při práci v centrech aktivit)

 • kombinace samostatné i skupinové práce

 • rozvoj komunikačních dovedností, umění diskuse 

 • sdílení zkušeností, nápadů, osvojování si naslouchání druhému (důležité pro rozvoj empatie)

 • verbalizace pracovních postupů, promýšlení daných informací vedoucích k řešení včetně sdílení všech popsaných fází práce 

 • sl. hodnocení - širší spektrum, v němž se mohou děti i pedagogové v rámci hodnocení pohybovat, zaměřit se na silné stránky dítěte, popsat, co již umí a co je zapotřebí trénovat

News

Jul 11, 2018 Už začínáme odměňovat

Milí příznivci, věříme, že si užíváte prima prázdniny plné dobrodružství! My také! Navíc začínáme pomalu, ale jistě odměňovat naše hithitové přispěvatele, kterým ještě jednou děkujeme za neuvěřitelnou částku 553 417 korun! ❤️

More

Jun 25, 2018 122% díky vám všem❤️

Z celého srdce vám děkujeme za podporu. Díky tomu, že jste se nás rozhodli podpořit, jsme vybrali pro děti 553 417Kč. Celkem vás bylo 336! Ještě jednou DÍKY!

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 103 Přispívám pro dobrý pocit

  Pokud chcete, částku můžete v následujícím kroku libovolně navýšit.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 4.12
  (CZK 111)
 • 219 from 250 Ukažte, že nám fandíte anebo k nám patříte

  Kupte si original handmade placku ZŠ POD MONTACÍ, pošleme vám ji poštou nebo předáme osobně a můžete ji hrdě nosit.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 8.25
  (CZK 222)
 • Sold out!! Fandím vám i přírodě

  Podpořte nás a zároveň si udělejte radost. My vám pošleme látkovou tašku s logem ZŠ POD MONTACÍ a můžeme spolu žít bezobalově.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.96
  (CZK 322)
 • Sold out!! Pro rodiče, fanoušky a knihomoly

  Chcete nás podpořit a k tomu rádi čtete?

  Za odměnu vás obdarujeme knihou  S láskou i rozumem včetně autorského věnování Jitky Ševčíkové.

  Jitka se dlouhodobě zabývá emoční inteligencí a v knize naleznete spoustu praktických tipů, jak se vypořádat s rodičovstvím bez ztráty kytičky.

  https://jitkasevcikova.cz


   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 19.39
  (CZK 522)
 • 21 from 30 Přivítejte prázdniny U nás na zámku

  My už se těšíme na letní brigády ve škole a na září. Vy si ale užijte i prázdniny a přivítejte je na červnovém rodinném festivalu U nás na zámku v Novém Městě nad Metují, který pořádá jeden z našich tatínků.

  Na zámecké nádvoří vstoupíte jako VIP pouhým nahlášením svého ctěného jména u vstupu.
  Ke vstupence dostanete i placku.

  Reward delivery: In a month

  EUR 28.87
  (CZK 777)
 • Sold out!! Pro klid v duši

  I rodiče si někdy potřebují odpočinout. Proto jsme pro vás připravili permanentku na deset lekcí aštanga jógy, kterými vás na podzim provedou dvě naše maminky, certifikované instruktorky, Míša Vlčková a Markéta Hanzlová.

  Místo konání si můžete zvolit v Náchodě nebo na Kramolně a napsat nám ho do poznámky.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 37.15
  (CZK 1,000)
 • 2 from 10 Jóga na přídu

  První várka permanentek na aštanga jógu byla pryč rychlostí blesku, tak jsme pro vás připravili lekce na přidanou. Na podzim můžete zklidnit mysl a protáhnout své tělo s maminkami a certifikovanými instruktorkami Míšou Vlčkovou nebo Markétou Hanzlovou.

  Místo konání si můžete zvolit v Náchodě nebo na Kramolně a napsat nám ho do poznámky.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 37.15
  (CZK 1,000)
 • Sold out!! Trůn pro samotáře

  Pořiďte nám trůny, bez kterých se žádná škola neobejde. Za odměnu vám doručíme umělecky ztvárněné ruličky toaletního papíru s podpisy žáků a učitelů ZŠ POD MONTACÍ a můžeme vám na jedné z toalet slíbit i testovací posezení. A k tomu placky pro celou rodinu jako bonus.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 37.15
  (CZK 1,000)
 • 37 from 50 Staňte se filmovou hvězdou naší školy

  Máte rádi filmy? A chcete se s námi projít po červeném koberci? Přispějte nám na projektor. Bude se z něj s vámi v každé třídě radovat 20 dětí a jedna paní učitelka. Za odměnu dostanete pozvánku na slavnostní promítání filmu Obecná škola v ZŠ POD MONTACÍ.

  Občerstvení zajištěno.

  Reward delivery: In a year

  EUR 55.73
  (CZK 1,500)
 • Sold out!! Užijte si Noc s Andersenem jako VIP

  Předplaťte si žíněnku na Noci s Andersenem. Až vám večer budou děti ve třídě předčítat, bude se vám na ní moc hezky usínat. Děti si ji pak užijí v tělocvičně.

  A jako bonus placka pro celou rodinu! :)

  Reward delivery: In a year

  EUR 55.73
  (CZK 1,500)
 • Sold out!! Bedýnky plné skvělých chutí

  Baštíte rádi? Obdarujeme vás originálním dárkem v podobě ručně malované dřevěné bedýnky naplněné lahodnými delikatesami, kterou zdobí logo ZŠ Pod Montací. Její foto najdete v aktualitách.

  A co je uvnitř? Něco marinovaného, nakládaného, pečeného a něco sladkého :p

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 57.59
  (CZK 1,550)
 • Sold out!! Bedýnky na přidanou

  Po bedýnkách s dobrotami se jen zaprášilo, tak jsme pro vás nachystali ještě velké bílé bedýnky s ekologickou drogerií Dedra. Obsahují například sprchový gel, tekuté mýdlo na ruce, antiperspirant a puff, glycerinové tuhé mýdlo nebo aviváž.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 66.88
  (CZK 1,800)
 • Sold out!! Až vám dojde dech...

  Přijďte do ZŠ POD MONTACÍ, zachráníme vás.

  Velmi praktický a názorný kurz první pomoci absolvujete s jednou z našich maminek MUDr. Zuzanou Turčíkovou.

  Na přání vám bude vystaven i certifikát. 

  Tip: Tato odměna parádně poslouží i menším firmám

  Reward delivery: In a year

  EUR 92.89
  (CZK 2,500)
 • Sold out!! Lepší než drátem do oka

  Je přispět na dobrou věc a ještě se něco naučit.

  Kurz drátování absolvujete pod vedením dlouholeté mistryně ve svém oboru Kateřiny SMU.

  Na její výrobky se můžete mrknout  na www.fler.cz/smu

  Reward delivery: In a year

  EUR 92.89
  (CZK 2,500)
 • Sold out!! Staňte se skokanem roku

  Stačí nám přispět na odrazový můstek a trampolíny a půjde vám to skvěle. 
   
  Parkourista, freerunner a náš kameraman a střihač v jedné osobě Lukáš Kulda ho s vámi prubne a za odměnu si s ním můžete hodinu zaskákat.

  https://www.facebook.com/lukas.f.kulda?ref=br_rs

  Reward delivery: In a year

  EUR 92.89
  (CZK 2,500)
 • 12 from 15 Hrdinný zachránce

  Chraňte naše žáčky při nebezpečných kouscích v tělesné výchově. Dopadové silné žíněnky a duchny je jistě ušetří od mnoha modřin. 

  Za odměnu vám jeden z našich tatínků , trojnásobný mistr ČR v klasické kulturistice Bohumil Štěpánek poradí, jak to udělat, aby ramena rostla a zadečky se zmenšovaly. A zveme vás na den otevřených dveří, kdy si můžete ,,svou” žíněnku i podepsat.

  Reward delivery: In a year

  EUR 92.89
  (CZK 2,500)
 • Sold out!! Kurz zdravého vaření s pochutnáním

  Potřebujete občerstvit mozek i něčím jiným než novými vědomostmi?

  Naučte se vařit chutně se zdravými ingrediencemi a bude vám to myslet. :)
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 92.89
  (CZK 2,500)
 • Sold out!! Pro milovníky surfování

  Baví vás novinky a výzvy? Pak tu máme něco pro vás. JetSurf! Tedy surfování na boardu se zabudovaným motorem, který jede až 55 km/h a řídíte ho jen náklonem svého těla a přidáváním plynu vlastní rukou. Nejsou potřeba ani vlny ani zkušenosti a garantujeme vám, že jakmile JetSurf zkusíte, nebudete chtít z rybníku ven.

  Hodinová jízda s instruktorem Michalem Laštovicem se uskuteční v Předměřicích nad Labem.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 111.46
  (CZK 3,000)
 • 25 from 34 Kdo má židli (a stůl), ten bydlí

  Kupte dvěma dětem lavici a židličky. Za odměnu zvěčníme Vaše jméno na štítku na opěradlech. Ruce za zády děti mít nebudou, takže bude stále vidět.
  A pro radost vám přidáme i naše placky.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 130.04
  (CZK 3,500)
 • 3 from 5 Balíček pro podporovatele z daleka

  Vyberte si kterýkoli z našich výše zmíněných kurzů, a užijte si ho ve dvou včetně výtečné snídaně a ubytování u našich rodičů v penzionu Bor.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 222.92
  (CZK 6,000)
 • 9 from 10 Čistota je půl zdraví

  Přispějte nám na gastro myčku nádobí. Naše talíře si pak budou pravidelně užívat masáž vodními tryskami. 

  Vás bude za odměnu hýčkat příjemnou masáží nebo kosmetickým ošetřením jedna z našich maminek Renata Klimešová. Zároveň vás zveme na oběd do naší školy a ozdobíme plackou celou vaši rodinu. :)

  Reward delivery: In half a year

  EUR 278.66
  (CZK 7,500)
 • 20 from 20 Kupte nám kozu Lízu a další sportovní náčiní

  Nemečí, ale dětem udělá v tělocvičně fakt radost.

  Jelikož se na koze špatně jezdí, odměníme vás jízdou na koni (po dohodě i pro celou rodinu). Zároveň přijměte pozvání na slavnostní prohlídku školy a placek, co hrdlo ráčí.

   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 557.31
  (CZK 15,000)
 • 19 from 20 Balíček na přání

  aneb 3v1 :)
  Vyberte si tři z následujících odměn a napište nám svou volbu do poznámky.

  Vybírat můžete z odměn:
  -Staňte se filmovou hvězdou naší školy
  -Kupte nám kozu Lízu a další sportovní náčiní
  -Čistota je půl zdraví
  -Pozvánka na prohlídku školy
  -Placky pro celou rodinu

  Zároveň přijměte poděkování prostřednictvím našich webových stránek, facebooku a zvěčnění Vašeho jména na děkovné desce v budově školy.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 631.62
  (CZK 17,000)
 • Sold out!! Švédský stůl pro celou rodinu

  Co takhle slaďoučký švédský stůl servírovaný na švédské bedně od děvčat švédského typu aneb pochoutky z Láry Fáry?

  Za dvacet tisíc budete mít glykemický šok, ale nebojte se vlka nic, v pekárně Na plechu, která patří jedné z našich maminek, pečou i slané dobroty.
  Zároveň Vám poděkujeme na našich webových stránkách a facebooku a Vaše jméno uvedeme na děkovné desce v budově školy.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 743.08
  (CZK 20,000)
 • 2 from 2 Staňte se traktoristou

  Pomozte nám vybavit výdejnu jídla ohřívací vodní lázní.

  I vy budete nejspíš nějakou potřebovat po zážitkovém pracovním dnu na Rodinném statku Lipí u Náchoda u našich rodičů Vítků.

  Zážitek bude skutečně výživný včetně jízdy traktorem a výslužky v podobě 1kg bio hovězího steakového masíčka.
  I Vám poděkujeme na našem webu a facebooku a Vaše jméno uvedeme na děkovné desce v budově školy.
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 1,300.39
  (CZK 35,000)
 • Sold out!! Zapálený sportovec a mecenáš tělocvičny

  Chcete se povznést nad problémy všedních dnů i jinak než pohybem?

  Přispějte nám na vybavení tělocvičny a jako odměnu Vám hlídáme dvě místa v horkovzdušném balonu při letu pro ZŠ POD MONTACÍ. Vaše jméno bude zdobit stěnu školy coby Mecenáš tělocvičny a také všechny sponzorské materiály, facebook a naše webové stránky.

  Reward delivery: In a year

  EUR 2,229.24
  (CZK 60,000)
 • 2 from 2 Chrabrý donátor sborovny

  Papír, tužku a chuť máme, už nám chybí jen tiskárna, kopírka, počítače, nábytek a další vybavení sborovny...

  Za odměnu vám hlídáme dvě místa v horkovzdušném balonu při letu pro ZŠ POD MONTACÍ.
  Navíc bude vaše jméno nebo jméno vaší společnosti zdobit stěnu sborovny nebo místo, které si vyberete a také všechny sponzorské materiály, facebook a webové stránky školy.   

  Reward delivery: In a year

  EUR 2,229.24
  (CZK 60,000)
 • 1 from 1 Buďte ctěný mecenáš naší jídelny

  Chystáme útulnou jídelnu jako místo našeho setkávání. Buďte její součástí, choďte si k nám posedět a mějte u nás navždy připravenou vlastní židli se jménem.

  Jako bonus zařídíme, abyste při své příští oslavě mohli pohostit celou rodinu s rukama za hlavou.

  Jak to uděláme? Zajistíme Vám chutný a zdravý catering pro 10 - 12 osob od skvělé kuchařky Lenky Laštovicové.

  Pokud si budete přát, vaše jméno či jméno vaší společnosti bude zdobit naši školu a také všechny sponzorské materiály, facebook a webové stránky školy.
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 4,458.48
  (CZK 120,000)
 • 1 from 1 Staňte se patronem naší školy

  Moc rádi pro Vás připravíme unikátní zážitkový den v naší nové škole a budeme si Vás s dětmi vždy náležitě hýčkat. Kdykoliv se zastavíte, máte u nás připravený oběd, židličku v čítárně a otevřenou náruč.

  Všechny výše zmíněné odměny jsou také Vaše, stačí si jen přát, my budeme s radostí plnit.
   
  Vaše jméno bude zdobit vstup do naší školy coby Patron ZŠ Pod Montací a také všechny sponzorské materiály, facebook a webové stránky, samozřejmě s Vaším svolením.

   

  Reward delivery: In a year

  EUR 16,719.30
  (CZK 450,000)