ÚSMĚVY SMUTNÝCH MUŽŮ

Pojďte nám pomoci dokončit opojně hořkou komedii podle bestselleru Josefa Formánka, film o alkoholu, alkoholismu a vesmíru... Díky vaši podpoře dokončíme obrazovou postprodukci a filmové triky.

 • Milan (Jaroslav Dušek)

 • Momentka z natáčení

 • Josef (David Švehlík)

 • David Švehlík a Jaroslav Dušek

 • Smutní muži

 • Momentka z natáčení

 • Tvůrci: Formánek, Dušek, Šimůnek, Gazda, Svátek

 • Josef (David Švehlík) v alkoholickém opojení

 • Evžen (Jaroslav Plesl)

 • Sny Josefa

 • Lysohlávkový král Emil (Karel Ondrka) a Josef

 • Děvčata z Úsměvů

 • Smutní muži na terapii

 • Před záběrem (David Švehlík)

 • Hlavní postava a režisér

EUR 20,161
pledged of EUR 18,739

107%

107% completed

548 contributors pledged

Film

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Film Úsměvy smutných mužů byl natočen podle stejnojmenné knihy spisovatele Josefa Formánka a režisér Dan Svátek do něj obsadil přední české herce: Davida Švehlíka, Jardu Duška, Ondru Malého, Ivana Fraňka, Mariku Šoposkou, Jardu Plesla, Simonu Babčákovou, Táňu Medveckou, Aloise Švehlíka a další skvělé hráče.

Co je náš cíl?

Dostat Jardu Duška z blázince! Nebojte, nezapomněli jsme ho v protialkoholní léčebně během natáčení. Chceme z ní dostat jeho filmovou roli, postavu Milana, kterou ve filmu ztvárnil. On je totiž přesvědčen, že do léčebny nepatří. A udělá všechno proto, aby se z ní dostal. A vy mu s tím můžete pomoct - prostřednictvím filmových triků. Stejně jako s doděláním dalších počítačových efektů.

Detaily

K tomu, abychom nechali utéct postavu Milana, kterého ve filmu hraje Jaroslav Dušek, je potřeba udělat složitý filmový trik, který ale vůbec není levný. Stejně jako další filmové triky v tomto filmu, které však jako triky vůbec nemají vypadat a divák by si jich vůbec neměl všimnout. Vše musí být naprosto realistické. A k tomu potřebujeme ty nejlepší specialisty a hlavně - k tomu potřebujeme vás - ty, kteří dokážou zajistit odchod Jardy Duška z tohoto světa (tedy jen v našem filmu, samozřejmě).

... a ještě něco navíc

Postava Milana se změní v aerosol, vypaří se... A nejen to! Díky vám se to dozvíte v kině!!!

Kdo jsme?

Jsme tvůrci, kteří už mají pár filmů za sebou, a poprvé jsme spojili síly se spisovatelem Josefem Formánkem, jehož knihy milujeme. A protože se podařilo, aby ve filmu hráli uvedení herci (a mnoho dalších, i s překvapením), věříme, že se film, jehož knižní předloha měla v zemi, kde se chlastá, až to hezký není, velký úspěch, povede. I díky vám!

Proč to děláme?

Ano, mohli jsme to vyřešit ve scénáři (Kde je Milan? Zmizel, prostě se vypařil.) nebo střihem (Milan kráčí dvorem léčebny směrem k bráně. Sledujeme tváře vrátné a zřízenců. Na jejich tváři sledujeme, že Milan zmizel. Střih. Na místě, kde před chvílí stál Milan, už nikdo není.), ale my chceme ctít knižní předlohu, chceme, abyste vy, diváci, měli z filmu co největší a nejsilnější zážitek. A proto bychom chtěli udělat útěk Milana, výbuch aut, automobilovou havárii i s pomocí filmových trikařů. Chceme pro vás Duška v triku!!!

News

Jul 31, 2018 Plakáty k filmu ÚSMĚVY SMUTNÝCH MUŽŮ odeslány

Vážení přátelé, čekali jsme na dodání poštovních adres, ale déle už to protahovat nechceme - dnes byly poštou odeslány plakáty k filmu ÚSMĚVY SMUTNÝCH MUŽŮ s podpisem herců a tvůrců všem, kdo jste si tuto odměnu na HITHIT zvolili. 5 přispěvatelů nám ještě poštovní adresu neposlalo. Plakáty jim…

More

Jul 4, 2018 Autogramiáda a diskuse s tvůrci a herci filmu v Ústí nad Labem

Vážení přátelé,  společnost Centropol, Bontonfilm a Holiday Films ve spolupráci s Filmovou kanceláří Ústeckého kraje si Vás dovolují pozvat na autogramiádu a diskusi s tvůrci a herci filmu ÚSMĚVY SMUTNÝCH MUŽŮ, která proběhne v úterý 10.7. 2018 v 17:45 ve Veřejném sále Hraničář, Prokopa Diviše…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 34 Poděkování na webu a facebookovém profilu filmu

  Na oficiální stránce filmu a  facebookovém profilu bude uvedeno Vaše jméno jako toho, kdo pomohl s dokončením filmu a "dostal Jardu Duška z blázince". 

  Reward delivery: In a month

  EUR 5.86
  (CZK 150)
 • 330 from 580 Vstupenka pro 1 osobu na předpremiéru s herci - Praha

  Film Úsměvy smutných mužů uvidíte mezi prvními. Podělte se o zážitky z filmu i ze setkání s herci dříve než ostatní. Vstupenky na  předpremiéru v Praze, kde se část filmu natáčela.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.71
  (CZK 300)
 • 120 from 150 Vstupenka pro 1 osobu na předpremiéru s herci - Ústí n. L.

  Film Úsměvy smutných mužů uvidíte mezi prvními. Podělte se o zážitky z filmu i ze setkání s herci dříve než ostatní. Vstupenky na  předpremiéru v Ústí nad Labem, kde se část filmu natáčela.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.71
  (CZK 300)
 • 376 from 428 Vstupenka pro 1 osobu na předpremiéru s herci - Zlín

  Film Úsměvy smutných mužů uvidíte mezi prvními. Podělte se o zážitky z filmu i ze setkání s herci dříve než ostatní. Vstupenky na  předpremiéru ve Zlíně, kde se část filmu natáčela.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.71
  (CZK 300)
 • 62 from 100 Plakát s podpisem herců a tvůrců a poděkování na webu a FB filmu

  Získejte limitovanou sérii plakátu s originálním podpisem herců a tvůrců a k tomu poděkování na oficiálním webu a facebookovém profilu filmu.
  Plakát Vám zašleme až domů.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 13.66
  (CZK 350)
 • 40 from 100 Kniha Úsměvy smutných mužů s podpisem J. Formánka

  Skvělý dárek pro fanoušky a obdivovatele spisovatele Josefa Formánka - knižní předloha filmu s jeho originálním podpisem.

  Reward delivery: In a month

  EUR 23.42
  (CZK 600)
 • Sold out!! Vstupenka pro 1 osobu na slavnostní premiéru

  Slavnostní a jedinečná premiéra filmu Úsměvy smutných mužů v Praze. Vstupenka, welcome drink a účast na rautu po projekci filmu. Možnost popovídat si s herci a tvůrci filmu. Ale pozor, ne se všemi si vzhledem k tématu filmu můžete dát panáka ;)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 39.04
  (CZK 1,000)
 • 3 from 20 Poděkování v titulcích + vstupenka na slavnostní premiéru

  Chcete být navždy spojeni s filmem Úsměvy smutných mužů a zároveň se zúčastnit slavnostní premiéry v Praze? Tato odměna spojuje obojí. Nejenže se zúčastníte slavnostní a jedinečné premiéry zahrnující welcome drink a účast na premiéře filmu, kde si můžete popovídat s herci a tvůrci filmu, ale budete zvěčněni v podobě uvedení svého jména v závěrečných titulcích filmu.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 97.60
  (CZK 2,500)
 • 22 from 25 Vstupenka pro 1 osobu na speciální projekce s režisérem a autorem knihy

  Chcete vidět film s výkladem autorů filmu a dozvědět se, jaká byla realita a jak která scéna  filmu doopravdy vznikala? Projekce Úsměvů spojená s diskuzí spisovatele Josefa Formánka a režiséra Dana Svátka. K tomu všemu obdržíte Formánkův bestseler - knihu Úsměvy smutných mužů s jeho originálním podpisem.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 117.12
  (CZK 3,000)
 • 7 from 10 Vstupenka pro 1 osobu na novinářskou projekci

  Tak tohle je opravdu velmi limitovaná odměna. Na novinářskou projekci, kde bude vůbec poprvé film veřejně promítán, se nedostane jen tak někdo. Vy můžete využít této šance a spolu s novináři vidět film s předstihem, stejně tak se zde můžete setkat i s hlavními herci filmu a jeho tvůrci.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 117.12
  (CZK 3,000)
 • 30 from 30 Běhání s Josefem Formánkem

  Spisovatel Josef Formánek inspiroval tisíce lidí. Nejen ty, kteří se rozhodli skoncovat s alkoholem, ale i ty, kteří chtěli něco udělat pro své zdraví. Během loňského ročníku pražského maratonu byl středem pozornosti a neunikl mnoha a mnoha lidem, kteří si užili jeho přítomnosti a osobně mu děkovali za to, že právě kvůli němu začali běhat. Staňte se jedním z mála, kteří dostanou šanci si s Josefem zaběhat, a to v kraji jeho nejmilejším - v Českém středohoří. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 195.20
  (CZK 5,000)
 • 5 from 5 Běh závodu RunCzech s tvůrci filmu

  Zaběhněte si závod série RunCzech s tvůrci a herci filmu Úsměvy smutných mužů. Poměřte s nimi síly, pokecejte s nimi, vyfoťte se či se natočte a podělte se s přáteli, že jste běželi závod s herci Úsměvů :))

  Reward delivery: In half a year

  EUR 195.20
  (CZK 5,000)
 • 3 from 5 Večeře s Josefem Formánkem a Danem Svátkem

  Večeře plná dobrého jídla, pití a zajímavých zážitků z filmu, psaní a cestování. To je setkání se spisovatelem Josefem Formánkem a režisérem Danem Svátkem ve vyhlášené pražské restauraci.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 292.80
  (CZK 7,500)
 • 9 from 10 1 den ve filmové léčebně

  Chtěli byste strávit jeden celý den v protialkoholické léčebně? Nebo víte o někom, kdo by si to třeba měl vyzkoušet? Zažijte plnohodnotný den pacienta léčebny od budíčku, přes rozcvičku, snídani až po odbornou terapii. Den abstinujícího alkoholika v léčebně, kde se film natáčel.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 390.40
  (CZK 10,000)
 • 5 from 10 Uvedení loga firmy v titulcích filmu

  Chcete, aby vaše firma byla navždy spojena s filmem Úsměvy smutných mužů. Logo vaší firmy  umístíme do závěrečných titulků filmu společně s poděkováním.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 390.40
  (CZK 10,000)
 • 5 from 5 Účast na natáčení dalšího filmu tvůrců

  Cesta kolem světa je název dalšího filmu tvůrců Úsměvů. Můžete strávit jeden natáčecí den v přítomnosti nejen jich, ale hlavně herců jako např. Ondřeje Sokola, Lukáše Pavláska a dalších známých tváří nejen ze světa šoubyznysu. Natáčení v září 2018.

  Reward delivery: In a year

  EUR 585.59
  (CZK 15,000)
 • 1 from 3 Role ve filmu „Cesta kolem světa“

  Chtěli byste si zahrát po boku Ondřeje Sokola, Lukáše Pavláska a dalších známých tváří? Nebo znáte někoho, kdo by si to moc přál? Máte šanci nejen pomoct filmu Úsměvy smutných mužů, ale splnit si svůj (nebo něčí) malý sen - zahrát si ve filmu po boku známých herců.

  Reward delivery: In a year

  EUR 975.99
  (CZK 25,000)
 • 1 from 1 Speciální uzavřená projekce filmu

  Nevíte, jak zajímavě strávit firemní akci či setkání s přáteli? Pořiďte si speciální uzavřenou projekci filmu Úsměvy smutných mužů jen pro vás! Během ní se setkáte s tvůrci filmu, se kterými můžete po projekci diskutovat. Maximální počet účastníků je 30 osob.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 1,171.19
  (CZK 30,000)
 • Sold out!! Koproducent filmu

  Staňte se koproducentem filmu a Vaše jméno nebo logo bude uvedeno nejen v úvodních a závěrečných titulcích, ale i na všech tiskovinách během kampaně na film (billboardy, plakáty, fotosky, pozvánky atd.).

  Reward delivery: In a month

  EUR 3,903.96
  (CZK 100,000)