Nahrávací studio pro handicapované

Bezbariérové nahrávací studio zahrnující nejmodernější vybavení přístupné všem hendikepům. Peníze budou využity na nákup výbavy a na zakoupení nebytového prostoru a jeho bezbariérovou úpravu.

Author: Pavel Vlček

 • Elektronické bicí

 • spodní akustická, horní pc klaviatura

 • Mixážní pult

 • Pavel Vlček

 • Sandra Vlčková Walachová

 • Naše nové logo

 • Tomáš Hájíček

 • Vojta Petříček

EUR 1,256
pledged of EUR 29,331

4%

4% completed

34 contributors pledged

Music, Art

Český Těšín, Moravskoslezský kraj, Česko

Show all rewards

Něco málo o mně

Dovolte mi, prosím, se nejprve v krátkosti představit. Jmenuji se Pavel Vlček. Od narození jsem nevidomý. Zřejmě právě to zapříčinilo můj extrémně velký zájem o hudební nástroje a akustiku a to již od velmi útlého věku. Od svých sedmi let aktivně hraji na klavír, zobcovou flétnu, od svých deseti pak na akordeon. V letech 2004 - 2006 jsem posbíral několik ocenění v hudební soutěži Bílé hole (soutěž nevidomých interpretů), která se odehrávala v Praze. Nejvyžším oceněním, které mi bylo předáno bylo ocenění multi-instrumentalista. Během studia na základní škole se mi podařilo několikrát zvítězit v recitačních soutěžích. Po základce jsem nastoupil na konzervatoř v oboru akordeon, později klavír. V té době jsem se začal věnovat také kompozici, nejprve bez použití moderních technologií, avšak po osahání si počítačů a následně produktů Apple již jen s nimi.

Po seznámení se s širokou škálou možností a navázání občasné spolupráce se společností Apple v oblasti zpřístupňování technologií pro zrakově postižené právě v oboru audio masteringu jsem si začal plnit svůj sen, nahrávací studio pro handicapované umělce. Postupem několika let jsem si z invalidního důchodu vybavil dvě místnosti v bytě lowendovým vybavením, které svojí kvalitou odpovídá začátečnickým pokusům, bylo se na čem učit základy audio masteringu s použitím čtečky obrazovky pro nevidomé, proniknout do tajů bezdrátových technologií a vyzkoušet si nahrát řadu instrumentálních skladeb, z nichž vzniklo několik hudebních alb, distribuovaných v elektronické podobě. Toto vybavení je již však velmi zastaralé a pro profesionální práci naprosto nevyhovující.

Mé cíle

Mým prvním cílem je studio transformovat z klasické živnosti na občanské sdružení, vybavit jej takovým vybavením, aby se rovnalo těm profesionálním při zachování požadavků na přístupnou ovladatelnost všech zařízení, tj dobře hmatná tlačítka, posuvníky, kolečka, ať už na zvukové kartě či mikrofonech. Úplným základem je počítač nakonfigurovaný pro studiovou práci, jako je nahrávání, střih, mixáž a publikace audio nahrávek, ať už ve formě audioknih či hudebních alb a také ony profesionální studiové mikrofony, aby byl zvuk co nejčistší. Dalším velkým milníkem jsou profesionální webové stránky s vlastním eshopem a nabídkou služeb. Mojí největší metou je přestěhovat studio do zcela bezbariérových prostor, aby jej mohli využívat všichni lidé bez rozdílu. Věřím, že to společným úsilím zvládneme a změníme životy mnoha handicapovaným umělcům, kteří dostanou jedinečnou možnost se projevit a ti nejšikovnější také získají perspektivní zaměstnání, ať už přímo v oboru audia, nebo v administrativě.

Ať už se podaří dosáhnout kterékoli mety, všem moc a z celého srdce děkuji. Cením si vašich příspěvků a věřím, že vás nesklamu. A jestli se ptáte, zda bude studio veřejně k dispozici pouze handicapovaným, tak odpovídám ne. Studio bude otevřené naprosto komukoli, kdo bude mít zájem seznámit se s jeho fungováním, nebo komukoli, kdo si bude chtít něco natočit, prostě, každému.

Závěrem

Závěrem chci poděkovat těm, kteří mi pomohli s fotografiemi a videem projektu, bez vás by to nešlo a samozřejmě také všem z Hithit.cz za možnost vypustit do světa něco nového a jedinečného. Také děkuji svému týmu, který se ke mně během kampaně připojil, jmenovitě Sandře, Tomášovi a Vojtovi. A to největší díky patří vám všem, kteří jste se rozhodli tento nápad podpořit.

News

Jul 13, 2020 Poděkování

Vážení a milí přispěvatelé, tak nám kampaň skončila a to bohužel neúspěšně. Co to znamená? Do 10 pracovních dnů vám Hithit vrátí peníze a vše je tím uzavřeno. Všem vám děkuji za účast v této kampani a ať se vám daří.

More

Jul 7, 2020 Ještě pár dní

Do konce kampaně ještě sice pár dní zbývá, avšak řekněme si to upřímně, nezvládneme to. Co to znamená? Vám všem, kteří jste přispěli se budou peníze vracet a kampaň bude ukončena jako neúspěšná. Co se stane se studiem? Bude muset běžet v omezeném režimu, tj bez hudebního oddělení, protože bez…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 98 from 100 Audiokniha S nádechem pozitiva

  Exkluzivně jako první získáte kompletní audioknihu z již vydané básnické sbírky S nádechem pozitiva. Jak název napovídá, jde o básně veselé, romantické a pohodové.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 1.83
  (CZK 50)
 • 2 Poděkování

  Líbí se vám projekt nahrávacího studia přístupného pro handicapované umělce? Děkuji. I já vám poděkuji v audio nahrávce, která bude publikovaná na webových stránkách studia a také na sociálních sítích, Facebook, Twitter, LinkedIn.

  Reward delivery: In a month

  EUR 2.02
  (CZK 55)
 • 98 from 100 Audiokniha Zákoutí mysli

  Exkluzivně jako první získáte kompletní audioknihu podle dosud nevydané básnické sbírky Zákoutí mysli. Sbírka obsahuje básně pro čtenáře, kteří umí číst mezi řádky.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 3.67
  (CZK 100)
 • 1 Vtipy od A do Z

  Máte rádi vtipy? My taky. V elektronické formě obdržíte balík ke stažení ve formátu mp3 s více než 1200 vtipy, rozdělených do nejrůznějších kategorií. Čtou Sandra Vlčková Walachová a Pavel Vlček.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 5.50
  (CZK 150)
 • 5 Kompletní hudební tvorba

  Získáte moji kompletní hudební tvorbu v elektronickém balíčku, datovanou od roku 2011 až do současnosti. Obsahuje vydané i nevydané instrumentální skladby.

  Reward delivery: In a week

  EUR 7.33
  (CZK 200)
 • 1 Kompletní básnická tvorba

  Získáte kompletní básnickou tvorbu v jednom elektronickém balíčku, datovanou od roku 2013 až do současnosti.

  Reward delivery: In a week

  EUR 7.33
  (CZK 200)
 • 91 from 100 USB Flash disk Studio-ha (Studio hudba a audio)

  Unikát, který se jen tak nevidí. USB Flash disk o kapacitě 16 Gb ve tvaru mikrofonu a s vyraženým nápisem studio-ha (Studio hudba a audio). Tvar mikrofonu je ve formátu 2d, aby celý flashdisk nezabíral příliž mnoho místa a vy tak nepřišli o možnost připojit vedle něj další zařízení. Poštovné a balné v ceně.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 9.17
  (CZK 250)
 • 3 Kompletní hudební a básnická tvorba

  Získáte kompletní tvorbu v jednom elektronickém balíku.

  Reward delivery: In a week

  EUR 14.67
  (CZK 400)
 • 17 from 20 Básnička s pěti slovy

  Složím vám básničku s vámi zcela náhodně zvolenými pěti slovy, kterou následně obdržíte emailem.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 18.33
  (CZK 500)
 • 10 from 10 Básnička s deseti slovy

  Složím vám básničku s vámi zcela náhodně zvolenými deseti slovy, kterou následně obdržíte emailem.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 36.66
  (CZK 1,000)
 • 7 from 10 Prohlídka studia

  Zajímá vás, jak bude studio po skončení této kampaně vypadat a fungovat? Žádný problém, zastavte se ve studiu v Českém Těšíně. Vše vám ukážu, včetně odborného výkladu. Součástí bude malé pohoštění, včetně čaje, nebo kávy.

  Reward delivery: In over a year

  EUR 36.66
  (CZK 1,000)
 • 9 from 10 instrumentální skladba na přání

  Získáte 1 instrumentální skladbu na vaše přání. Do poznámky uveďte téma a přibližnou délku skladby (max 5 minut), kterou následně obdržíte emailem.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 55.00
  (CZK 1,500)
 • 9 from 10 Přednáška o životě bez zraku

  Zajímá vás, jaké je to žít ve tmě? Není problém, uspořádám pro vás přednášku o délce, jakou si sami zvolíte. Součástí může být prezentace kompenzačních pomůcek, včetně praktického předvedení. Konec můžeme věnovat dotazům vašich hostů. A kde se taková přednáška může konat? Může to být v hospodě, restauraci či kavárně, je to jen na vás. Na lokalitě nezáleží.

  Reward delivery: In a year

  EUR 73.33
  (CZK 2,000)
 • 10 from 10 Rozhovor

  Máte co říci? Zabýváte se něčím, o čem by se mělo vědět? No tak to pojďme společně vypustit do světa. Rozhovor bude publikován na webových stránkách studia v sekci zajímavé osobnosti, podsekce rozhovory, dále může být také publikován na Youtube kanálu a soundcloudu. Rozhovor můžeme udělat osobně či prostřednictvím Messengeru.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 91.66
  (CZK 2,500)
 • 10 from 10 Autorské čtení

  Máte rádi poezii, ale chcete si ji vychutnat z úst jejího autora? Žádný problém, uspořádám pro vás autorské čtení. A kde se takové autorské čtení může odehrát? Může to být v hospodě, restauraci či kavárně, je to jen na vás. Na lokalitě nezáleží.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 183.32
  (CZK 5,000)
 • 10 from 10 Sponzor projektu

  I vy se můžete stát oficiálním sponzorem projektu. Každý, kdo se takto rozhodne, bude uveden v seznamu sponzorů na stránkách studia. Máte-li svůj web, uveďte jej prosím do poznámky, po kliknutí na vaše jméno se návštěvníci dostanou i na web váš. Bude-li obsah vašeho webu nevhodný, vyhrazuji si právo spolupráci odmítnout.

  Reward delivery: In a week

  EUR 366.64
  (CZK 10,000)
 • 5 from 5 Vlastní singl

  Chcete si i vy u nás nahrát vlastní singl o délce až 10 minut? Žádný problém, k dispozici vám bude klaviatura Komplete Kontrol a software Logic Pro X. Singl se následně stane vaším autorským dílem a bude jen na vás, jak s ním naložíte.

  Reward delivery: In a year

  EUR 549.95
  (CZK 15,000)
 • 24 from 25 TOP sponzor projektu

  I vy se můžete stát oficiálním TOP sponzorem projektu. Každý, kdo se takto rozhodne, bude uveden v seznamu sponzorů na stránkách studia ato na prvních příčkách. Máte-li svůj web, uveďte jej prosím do poznámky, po kliknutí na vaše jméno se návštěvníci dostanou i na web váš. Bude-li obsah vašeho webu nevhodný, vyhrazuji si právo spolupráci odmítnout. Navíc dostanete elektronický balíček kompletní tvorby.

  Reward delivery: In a week

  EUR 733.27
  (CZK 20,000)
 • 50 from 50 VIP sponzor projektu

  I vy se můžete stát oficiálním VIP sponzorem projektu. Každý, kdo se takto rozhodne, bude ihned uveden v seznamu VIP sponzorů na stránkách studia. Máte-li svůj web, uveďte jej prosím do poznámky, po kliknutí na vaše jméno se návštěvníci dostanou i na web váš. Navíc získáváte nárok na veškeré zde nabízené odměny. Bude-li obsah vašeho webu nevhodný, vyhrazuji si právo spolupráci odmítnout.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 1,833.18
  (CZK 50,000)