Hodinku nejen na Štědrý den (CD s písněmi Jiřího Bulise)

S písněmi Jiřího Bulise jsme strávili ve scénickém koncertu Hodinku na Štědrý den dvě sezóny v brněnském Divadle na Orlí. Písně nám přirostly k srdci, a tak jsme se rozhodli nahrát CD a uspořádat koncert se křtem, abychom celé úsilí zakončili.

EUR 2,561
pledged of EUR 2,361

108%

108% completed

185 contributors pledged

Music, Theater

Brno, Jihomoravský kraj, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Jako studenti třetího ročníku muzikálového herectví Petra Štěpána a Miroslava Ondry na Divadelní fakultě JAMU v Brně jsme v prosinci 2015 odpremiérovali scénický koncert Hodinku na Štědrý den s písněmi Jiřího Bulise

Inscenaci si diváci oblíbili natolik, že se hrála i v sezóně 2016/2017, která byla naší absolventskou. Byli jsme pozváni k živému vysílání do do rádia Proglas, k účinkování na festivalu v Divadle v Dlouhé a k hostování v Městském divadle v Prostějově, kde Bulis kdysi působil s HaDivadlem. 

Co je náš cíl?

Cílem je nejen vytvořit CD, ale uspořádat i velký koncert v Divadle na Orlí, kde CD společně pokřtíme a společně si připomeneme tohoto neopomenutelného a svérázného skladatele. 

Detaily

Za výběr písní, jejich aranže včetně doprovodů a nastudování může paní Dada Klementová, která se už dlouhou dobu "stará" o oživování hudby J. B. Kdysi se podílela spolu s manželem Jiřím na CD Bulisových písní s herci Hadivadla, proto se objevila myšlenka zaznamenat na CD i tento projekt. Vzhledem k jeho rozsahu jsme využili nahrávacího studia v DNO pro záznam kapely a studia Pivox  pro záznam vícehlasých i solových zpěvů.

Ukázky si můžete poslechnout zde.

Kdo jsme?

Kristýna Daňhelová, Jonáš Florián, Ondřej Halámek, Dagmar Křížová, Veronika Morávková, Pavlína Palmovská, Martina Pawerová, Marianna Polyáková, Marco Salvadori, Robin Schenk, Diana Velčická

Dada Klementová, Ondřej Plhal, Jiří Tolar, Dagmar Barašová, Vít Šujan, Jan Dalecký, Barbara Tolarová

Proč to děláme?

Věříme, že pomocí CD uděláme radost těm, kdo chodili na naše představení i mnoha dalším, kteří mají hudbu Jiřího Bulise rádi.

Podoba CD

Doba, mládí a atmosféra prvního účinkování v Praze v básni L. Vencálka

Byl vlahý pražský večer,
šli jsme dlouhou ulicí,
Vencálek Bulis Šlais a Raidl,
všechny hezké dívky
pluly v lodičkách s vysokými štíhlými podpatky opačným směrem.
Na konci ulice jsme se obrátili
a vydali se nazpět.
Všechny hezké dívky
pluly v lodičkách s vysokými štíhlými podpatky
opačným směrem.

Dlouho jsme o tom přemýšleli.

Dáno v Praze. Hráli jsme tam (chomutovské Divadlo v podloubí) ve Viole právě zplozené Jiřím Ostermannem od července do září ve čtrnáctidenních cyklech. Psal se rok 1963.

Citáty o Jiřím Bulisovi

Byl to volný, nezařaditelný umělec, nezávislý na nikom a na ničem. Kromě své duše. Tu nám dal ve své hudbě celou.
Jiří Černý.
Mně samému se mnohdy pravý význam některé situace nebo celé scény ujasnil, až když jsem slyšel hudbu nebo píseň, kterou Jiří pro tuto příležitost složil.
Arnošt Goldflam.
Vždycky se držel trošku mimo ně, jako dveřník, který jim jen umožňuje vstup. Nezpíval melodii, ale upozorňoval, kudy se melodie ubírá. Nepodléhal náladě, jen upozorňoval, že písnička je (např.) tesklivá. (…) Bez skrupulí naznačoval, že tóny by teď měly klesat hlouběji, než dovoluje rozsah jeho hlasu, v dramatických momentech nikdy nepůsobil jako ztělesněná vášeň, vždycky spíš sděloval, kde skladba vrcholí.
Přemysl Ruth o tzv. „stínovém stylu“

News

Dec 18, 2017 Děkujeme – úspěšné ukončení projektu CD Hodinku nejen na Štědrý den

Drazí přispěvatelé, děkujeme za vaši podporu projektu Hodinku nejen na Štědrý den (CD s písněmi Jiřího Bulise), který již před pár dny dosáhl 100 %. Doufáme, že budete s odměnami spokojení. S přáním krásného prožití vánočních svátků Studenti Ateliéru muzikálového herectví (2013–2017), manželé…

More

Dec 13, 2017 Termín koncertu

Koncert, na kterém bude pokřtěno CD Hodinku nejen na Štědrý den, se uskuteční 25. února 2018, 15.30 v Divadle na Orlí (Orlí 19, Brno). Vstupenky si můžete zakoupit předem jako jednu z odměn. Navíc Vám zajistíme rezervaci sedadla na místě, ze kterého budete mít jedinečný zážitek.

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 8 Pro dobrý pocit (bez odměny)

  Pomůžu a nečekám odměnu.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 3.90
  (CZK 99)
 • 44 Elektronická verze CD Hodinku nejen na Štědrý den

  Stáhněte si CD v elektronické podobě a poslouchejte jedinečné písně ve svých zařízeních. Odkaz Vám zašleme na e-mail neprodleně po skončení kampaně.
   

  Reward delivery: In a week

  EUR 7.83
  (CZK 199)
 • 431 from 500 CD Hodinku nejen na Štědrý den

  CD obsahuje také texty všech písní a fotografie z nahrávání. Místem pro předání bude pokladna Divadla na Orlí (Orlí 19, Brno) před každým představením nebo Informační centrum JAMU (Novobranská 3, Brno), případně se domluvíme individuálně. Budeme se snažit dodat Vám CD před Vánoci, aby mohlo být darováno pod stromeček.

  Reward delivery: In a month

  EUR 11.76
  (CZK 299)
 • 69 from 80 Čestné místo na koncertě

  Přijďte na koncert do Divadla na Orlí, který by se měl konat pravděpodobně na konci února. Zajistíme lístek a rezervaci sedadla na Vaše jméno.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 11.76
  (CZK 299)
 • 4 from 20 První jarní pivo u Klementů na terase

  Užijte si příjemný čas na pivě strávený u Klementů na terase. Cena je pro jednu osobu a zahrnuje pohoštění i dobrou společnost – tématem hovoru může být hudba, divadlo, případně úplně něco jiného.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 15.70
  (CZK 399)
 • 15 from 50 CD Hodinku na Štědrý den s podpisy

  Zařaďte do svojí domácí audiotéky tento hudební klenot obohacený o podpisy účinkujících včetně manželů Klementových, bez kterých by CD nevzniklo. Místem pro předání bude pokladna Divadla na Orlí (Orlí 19, Brno) před každým představením nebo Informační centrum JAMU (Novobranská 3, Brno. případně se domluvíme individuálně. Budeme se snažit dodat Vám CD před Vánoci, ale z důvodu podepisování se může dodání pozdržet.
   

  Reward delivery: In a month

  EUR 19.63
  (CZK 499)
 • 8 from 10 Bulisův multipack ve vánočním balení

  Získejte 5 kusů CD v dárkové vánoční tašce a k tomu něco malého navíc.

  Místem pro předání bude pokladna Divadla na Orlí (Orlí 19, Brno) před každým představením nebo Informační centrum JAMU (Novobranská 3, Brno), případně se domluvíme individuálně. Budeme se snažit dodat tašku ještě před Vánoci.

  Reward delivery: In a month

  EUR 62.92
  (CZK 1,599)
 • 10 from 10 Malý soukromý koncert

  Můžeme Vám uspořádat koncert v malém rozsahu (klavír, vybraní zpěváci, případně jiné nástroje dle domluvy, zhruba 30 minut) u Vás doma či na chalupě. Z organizačních důvodů se akce musí konat v Brně nebo velice blízkém okolí.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 393.43
  (CZK 9,999)