Kniha Třetí rodič

Pomozte nám udělat šťastnějšími statisíce rodin, ve kterých jsou děti a rodiče, jimž se říká nevlastní! Odpovědi na otázky, příběhy ze života, rady a tipy pro náročné situace. Kniha pro všechny, kteří se alespoň jednou zamilovali... do člověka s dítětem.

 • Už se nemůžeme dočkat!

 • Hanky rodina_scéna z filmu Nerodič

 • Radkova komponovaná rodina

 • Autorka knihy

 • Hithit letošních Vánoc!

 • Kapitola Klasická versus komponovaná rodina

EUR 4,659
pledged of EUR 4,639

100%

100% completed

160 contributors pledged

Literature, Education

Show all rewards

Jak to začalo

Zamilovala jsem se. Do muže s dětmi. Zjistila, že pro náročnou roli nevlastního rodiče v rodině u nás neexistují téměř žádné informace a podpora. Rozhodla jsem se, že o tom napíšu knihu. To bylo v roce 2013.

Osobní zkušenosti jsem spojila s mou desetiletou praxí v oblasti psychologie a pedagogiky. Vytvořila jsem webový portál www.tretirodic.cz. Vedla desítky rozhovorů s nevlastními rodiči a několik workshopů na toto téma. K tomu studium desítek materiálů a knih ze zahraničí. To bylo v letech 2015 - 2017.

Dnes je kniha v rukopise. Nyní potřebujeme Vás, aby se zhmotnila a přinesla větší životní spokojenost tisícům třetích rodičů. K tomu by mělo dojít začátkem jara 2018.

Co v knize najdete?

Kniha, jako první v ČR, přináší nejen osobní příběhy třetích rodičů, ale také pojmenovává všechny bolestivé otázky, ke kterým nabízí konkrétní řešení ověřená v praxi. Text vychází z osobní zkušenosti autorky, spojené s odbornými znalostmi z psychologie a pedagogiky.

Otázky, na které budete mít díky knize odpověď:

 • Jaká je role třetího rodič v rodině?
 • Co bych dělat měl a co už ne?
 • Jak podpořit vztah s nevlastními dětmi?
 • Proč se necítím v některých situacích s dětmi dobře?
 • Co potřebuji, abych byl ve své roli spokojený?
 • Jak mě v ní může podpořit můj patner?
 • Jaký je rozdíl mezi klasickou a kompovanou rodinou?
 • Jak si poradit s ex toho druhého?  
 • A mnoho dalších palčivých otázek, které každý třetí rodič dobře zná....

Chcete ochutnat? Přečtěte si kapitolu "Klasická versus komponovaná rodina"

Není to téma jen třetích rodičů, je to téma nás všech

Dnes se rozvádí každé druhé manželství, či partnerství. A v každé druhé rodině najdeme i třetího rodiče. Téměř každý z nás komponovanou (patchworkovou) rodinu zažil - buď v roli dítěte, nebo v roli jednoho z rodičů. I přes tato velká čísla se o problematice nevlastního rodičovství neví téměř nic. Naším cílem je zbořit toto malé společenské tabu a mluvit otevřeně o tom, co všechno sebou přináší život s partnerem, který má děti z předchozího vztahu.

Kdo zatím stojí?

Autorkou knihy i termínu Třetí rodič je Kamila Petrovská. Sama již v pět let v roli třetího rodiče s darem prožité zkušenosti pojmenovávat tak, aby byly prospěšné i pro ostatní. K tomu obohacena o deset let praxe s dětmi a dospělými na poli pedagogiky a psychologie.

Kamila má kolem sebe partu nadšených lidí, kteří vědí, co život v komponované rodině obnáší a nebojí se otevírat i nepříjemná témata. Stojíme si za tím, že s negativními pocity třetích rodičů je třeba pracovat, ne je zametat pod koberec.

Máme mezi sebou profíky na mezilidské vztahy i letité praktiky života s nevlastními dětmi. Na webu a v facebookové skupině zveřejňujeme informace pro nevlastní rodiče, pořádáme semináře a workshopy, točíme videa s příběhy skutečných třetích rodičů, pomáháme a inspirujeme.

Proč to děláme?

Chceme, aby co nejvíc třetích rodičů mělo přístup k informacím, které pomohly i nám. Věříme, že i napodruhé se dá založit dobrá rodina, plná respektu, lásky, funkčních vztahů a humoru. Jsme přesvědčení, že třetí rodič může být ve své roli šťastný. Když má funkční partnerský vztah a v ruce naši knihu:)

News

Dec 21, 2017 Vánoce letos budou! A kniha taky!

Díky Vám jsme to dokázali!!! Děkujeme všem za podporu, sdílení i přihazování. Je to pro nás důležitý krok k tomu, aby kniha byla kvalitní, krásně graficky upravená a vtipnými ilustracemi proložená. A nejen to, dokonce i na voňavém papíře vytištěná! Ještě jednou děkujeme a těšíme se naviděnou na…

More

Dec 20, 2017 Dva dny do happyendu!

Je to fantazie! Už nám chybí jen devět procent a naděje, že to stihneme, je obrovská! PROSÍME o poslední sdílení, příspěvky, závěrečný blažený finiš!

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 21 Fandím Třetímu rodiči aneb dar jen tak

  Chcete svět plný spokojených komponovaných rodin? Štastné macechy, usměvavé otčímy, vyrovnanou drobotinu, kvalitní vztahy, kam se podíváte? My také. Pomozte nám stokorunou a věřte s námi v lepší svět třetích rodičů!

  Reward delivery: Not specified

  EUR 3.87
  (CZK 100)
 • 8 Kapitola "Šťastný třetí rodič" do mailu!

  Nejhorší je čekání se založenýma rukama. Někde v tiskárně už rozvedený sazeč ví, jak se chovat k vyženěnému potomkovi, a vy byste neměli? Tak to ne, kupte si od nás kapitolu a za dvě stovky to budete vědět taky!

  Reward delivery: In a month

  EUR 7.73
  (CZK 200)
 • 24 E-book Třetí rodič

  Digitální verze, plná inspirace, úlevy, AHA momentů a praktických rad. A přímo do vašeho e-mailu. Srdce ekologa se raduje, macechy i otčímové plesají, společnost dosud zmatených komponovaných rodin se kultivuje, jděte do toho!

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.53
  (CZK 350)
 • 35 from 100 Kniha třetí rodič

  Představte si ji, jak vás tíží v ruce, listujete v ní, tajně si přičichnete, jak voní novotou. Opravdová plnotučná knížka plná inspirace, pochopení,  upřímnosti, odpovědí na otázky, které jste si kladli od té doby, co jste třetím rodičem. A může být vaše, stačí kliknout!

  Reward delivery: In half a year

  EUR 17.40
  (CZK 450)
 • 14 from 20 Vánoční poukaz na knihu Třetí rodič

  Jsou všude kolem vás. Třetí rodičové, tápající ve své roli. Zapomeňte na kravaty, papuče, dárkové koše sardinek a olivového oleje. Darujte naději!

  Poukaz si můžete teď hned stáhnout zde. Z časových důvodů není bohužel možné, abychom Vám ho poštou doručili do Vánoc. 

  Reward delivery: In a month

  EUR 21.26
  (CZK 550)
 • 47 from 50 Kniha + kapitola Šťastný třetí rodič

  Jste strašně zvědaví? Nemůžete počkat ani chvilku? Ale chcete si i pomalu vychutnávat stránky a ke knížce se vracet. Taková kombinace rychlé ochutnávky s knižním gourmetem. Máte to mít!

  Reward delivery: Not specified

  EUR 25.13
  (CZK 650)
 • 49 from 50 Kniha s osobním věnováním od autorky

  Skvělá knížka plná praktických rad třetím rodičům. Konečně někdo pojmenoval to, čím si procházíte. A ten někdo je navíc Kamila Petrovská, moudrá žena s úhledným rukopisem, který osobní věnování posouvá do vyšší dimenze. Tohle chcete!

  Reward delivery: In half a year

  EUR 27.06
  (CZK 700)
 • 43 from 50 Kniha a vy v ní!

  Vaše jméno vytisklé s poděkováním na stránkách knihy. Představte si tu situaci: "Tatínku, ty jsi tu knihu napsal? Ne, miláčku, jen jsem tak trochu mecenáš." Že tomu pokušení nemůžete odolat? Tak klikněte.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 30.93
  (CZK 800)
 • 14 from 30 Knížka s mejdanem!

  Nejen, že bude na světě skvělá knížka a vy ji budete mít. Bude taky její křest a vy u toho budete s námi!

  Reward delivery: In half a year

  EUR 38.66
  (CZK 1,000)
 • 7 from 10 Procházka s Hankou, hrdinkou filmu Nerodič

  Viděli jste Nerodiče a zaujala vás Hanka, krk rozsáhlé komponované rodiny z Polabí? Tak si za ní zajeďte a nechte se vtáhnout do atmosféry, v níž se točily nejvtipnější záběry dokumentu Jany Počtové.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 77.32
  (CZK 2,000)
 • Sold out!! Oběd s autorkou knihy

  Kniha vám nestačila, chcete poznat, kdo za ní stojí? Zajděte si s Kamilou na oběd a zeptejte se na všechno, co vás zajímá. Nudit se nebudete a jednu knihu k tomu dostanete jako dárek! 

  Reward delivery: Not specified

  EUR 193.31
  (CZK 5,000)
 • Sold out!! Exkluzivní partner Třetího rodiče

  Pecka pro fajnšmekry. Balíček pěti knih, kapitola teď hned, vaše jméno vytištěné v knize, e-book, V.I.P. místo na mejdanu a oběd s autorkou knihy Kamilou. Po takové vzdělávací dardě už ve světě třetího rodičovství nemůžete šlápnout vedle! 

  Reward delivery: Not specified

  EUR 386.62
  (CZK 10,000)