Vesnický závod – první opravdu erotický gay román

Vydejme první opravdu erotický gay román u nás! Ponoř se do příběhu vesnických týpků z počátku 90. let a zažij s nimi velkolepé bitvy, romantiku, tajemno i přímou erotiku, která si nebere servítky. Ostatně tak jako nikdo z nás ve dvaceti letech...

EUR 1,732
pledged of EUR 2,957

58%

58% completed

25 days until the end

57 contributors pledged

Literature

Semčice, Středočeský kraj, Česko

Pledge
Show all rewards

Novinka: Nyní i v e-bookové verzi

Na základě vašich podnětů jsme se rozhodli, že román vydáme i v elektronické verzi.

Začalo to šroťákem na Vysočině

Pamatuju si to, jako by to bylo dneska. Byli jsme s Leckdem za známými na Vysočině, když v hovoru někdo prohlásil, že díly se dají v klidu sehnat na šroťáku v nedaleké vesnici. Oba jsme se na sebe významně podívali a týden nato jsme napsali první gay eroticky laděnou povídku z prostředí vesnických týpků a motorek – a hodili jí na povídkový server Ostrovní povídky. Povídka měla takový ohlas, že nás čtenáři do pokračování doslova dotlačili.

A pak už to jelo a my psali další a další pokračování, až z toho vznikla série, na které jsme postupně nechali dva roky práce. To se občas stane, no ne? :-) Některé díly si přečetlo i 8 000 čtenářů a nám i podle dalších ohlasů došlo, že jsme asi vytvořili něco zajímavého. Jako myslíme nad rámec takového toho domácího psání. "Takže to jako přepíšem do románu?" – "Ale dochází ti, do čeho se chceme pouštět, že jo?" A pak už jelo! Podruhé.

Najednou se hladina rozvlnila a prolétla jí s intenzivním šplouchnutím dvojice těl. Šmírovo svalnatější tělo Lůďu úplně zavalilo a tlačilo ho svojí hybností dolů až k nánosu bahna na dně.

A tak jsme tady!

Ano, pouštět se do něčeho průkopnického, to je o ústa. Ještě nikdo takhle erotický román u nás nepojímal – a gay laděný už vůbec ne. Ale když už to je napsané, tak se nedá couvnout, ne? Aby to mělo smysl tisknout, je potřeba náklad asi +/- 200 knih. No a protože jsme se nikdy nenaučili věci odfláknout, tak to chceme zabalit do kvalitní knihařiny, takže náklad nám vychází těch 75 tisíc. Hop, nebo trop.

Opřel se o ponk a se založenýma rukama sledoval zpod stroje vystrčené nohy v modrých montérkách, jak se vzpírají proti betonové podlaze, jak se svaly zatínají a povolují pod špinavým neohebným plátnem. Tedy, on nebyl nějak svalnatý – naopak, obyčejný vesnický klučina s obyčejným vesnickým kukučem a obvykle rozcuchanými hnědými vlasy, které teď nebyly vidět. A přes všechnu tuhle tuctovost něčím Vencu upoutával. Tihle kluci vždycky burcují fantazii nejvíc.

Jak bude kniha vypadat?

Přibližně takhle:

A dodám telegraficky: asi 380 stran, kvalitní pevná vazba s přebalem, záložkovou stužkou, 16 kapitol + rozhovor s jednou z postav, autorská mapa oblasti.

Tři týdny uplynuly jako voda, popolední slunce pražilo ještě usilovněji, obilí dozlátlo k úplné dospělosti, horké noci a suchý vzduch dával tušit blížící se bouřky, ale kdo mohl vědět, kdy se přiženou? Zatím ale na rovinách pod Holemi seděl stále ten hutný, nehnutý vzduch, zlaté klasy se bez hnutí opékaly v letní výhni a tiše šeptaly o nadcházejících změnách. Kluci měli ale jiné starosti, než naslouchat postaršímu obilnému lánu.

A bonusy?

Kromě obvyklého odměnového komba pro tebe máme opravdovou specialitu: příslušenství k četbě románu. O co jde? Jednak je to balíček papírových kapesníčků s potiskem s motivem knihy, které se mohou při vypjatějších partiích příběhu hodit.

Dále jsou to dvě placky s nápisem I ❤ Semčičáky / I ❤ Žerčičáky – identifikuj se s jednou se soupeřících stran vesnických borečků a dej jiným čtenářům vědět, že víš, o co go.

No a bomba nakonec: alternativní "bezpečnostní" přebal knihy HISTORICKÝ EXKURZ DO DĚJIN TŘICETILETÉ VÁLKY NA MLADOBOLESLAVSKU, PhDr. DAVID MALÍNEK, PhD. A KOL., který se hodí do metra/MHD nebo přespříliš kultivované společnosti, prostě kamkoli, kde nechceš každému hlásat, co čteš. Vesnický závod goes public, baby!

Nad lesní prolukou, kolem které tvořily vršky Holí, Chválova a dalšího bezejmenného lesíku přirozenou hradbu, malým zadním dvorkem Žerčic, tou usedlou a zaplivanou mezí, se zdržoval starý a prohřátý vzduch. A nemaje sílu k pohybu, visel v tuhle předpolední dobu nad rozpálenou zemí a ty tuny vzduchového sloupce odtud až kamsi k zemské orbitě tlačily na Vencův hrudník a bránily mu nadechnout se. Ano, samozřejmě to bylo jenom kvůli téhle těžké vzduchové pokličce, proč se mu v tomto kastrolu venkovského vrcholného léta nedostávalo dechu. To věděl s naprostou jistotou.

První opravdu erotický gay román?

Takže nejdřív varování: tohle není žádná červená knihovna a jejích x odstínů – a to se vším, co to znamená. Proč? V čem se to liší?

 1. Jednak do toho jdeme nadrsno a moc servítek si nebereme. Žádné náznaky. Protože jdeme fakt na hranici toho, co tiskařský papír snese, můžeme knihu vřele doporučit jenom dospělým (!) a liberálně uvažujícím jedincům a všem, kterým dělá vkusná explicitní literární gay erotika spíš dobře než špatně (hm, ale protože je tohle první gay erotický román u nás, tak se to ověřuje špatně).
 2. Vyhýbáme se klišé a nízkoprahové kvalitě. Samozřejmě, kdo čeká Schopenhauera v decentně odvážnějším kabátku, bude zklamaný. Je to nekomplikovaný poctivý příběh vesnických týpků, je originální a neokoukaný. S postavami jsme si vyhráli a odvedli jsme dobrou úroveň řemesla.
 3. Odehrává se to v Semčicích a Žerčicích na Dobrovicku, pod svahy kopce Hole. Tam by nikdo červenou knihovnu neumístil, ani kdyby ho prosili. :-)
 4. Všechna místa, o kterých mluvíme, jsme sami navštívili. (Ano, jenom navštívili.)
 5. Červená knihovna není o motorkách a šmíru, vesnických bitkách, zajatcích, léčkách, férovosti i podrazech. Postavy fakt myslí, takže někdy je přistihneš u otázky, kolik váží vzduch nade mnou, když ležím na louce za Holemi a otravuju čtenáře pozorováním mraků, stejně jako u toho, jak ztrestat tohodle prašivýho Žerčičáka, co šmíroval našeho kápa!
 6. Gay – negay, nikdo nic neřeší. Tohle jsou devadesátky na vesnici, baby, všichni mají dost svých starostí s kupónovou privatizací, a tak si tihle dvacetiletí borečci užívají bezprizorní prázdninové dobrodružství.
 7. Umíme vtip a umíme i nadsázku. Minimalizujeme debilnost.
 8. Nulová míra uslintanosti.
 9. Jedna z hlavních postav má přezdívku Ježek. Takže asi tak.

„Tak já mizím, kluci,“ loučil se Honza, jen co se zastavili před vraty stodoly přímo sousedící s lesem.
„Si upad, ne? Kdo to jako potáhne dovnitř?“ zastavil ho Tonda, hrající si s pramenem svých vlasů.
„No, vy dva, ne? Tenhle si to dá místo posilování,“ zakřenil se Honza na Dana a už by se vydal domů, kdyby k němu Dan neskočil a nechytil ho za ruku.
„Ať tě to, caparte, ani nenapadne. Celou cestu ses flákal, tak teď se předveď.“
„Co na mě šaháš, zelenomozku? Nech mě bejt,“ škubal sebou Honza, ale jeho útlá ruka neměla proti Danovým bicákům žádnou šanci.

A kdo jsme my? Představí nás Venca – hlavní postava románu! 

O sobě se mluví těžce. Jsme obyčejní kluci žíjící v Praze, nenavštěvující kavárny..., že jo, Venco?

"Jo, aspoň to ste mi říkali," ozve se trochu nečekaně z reproduktorů. Hlas zní nejistě, jako by ho k tomu výkonu někdo usilovně přemlouval. "Jako je to stejně střelený chtít tohle od svý literární postavy."

(Venco, tohle jsme už řešili. Oni to poslouchaj. Jen řekni, že jsme v pohodě a plus něco navíc, aby si nás dokázali představit.)

"Ale jo." Hlas si odkašle. Může mu být tak přes čtyřicet, ale není těžké představit si, jak zněl v raných devadesátkách. Vlastně v něm zůstává trochu té mladické nerozhodnosti a pohody.

"No, sou úplně v pohodě. Teda jako někdy trochu moc věci řeší, jako prožívaj. No a na tomhle fakt makali. Někdy si řikám, že sem v tom románu moch podat trochu lepčí výkon, když to teď možná pude takhle ven. Tohle sem nevěděl."

(Něco o nás, Venco...)

"Hm, tak Full.of je asi o sedum centimetrů menší než Leckdo, ale toho si ani nevšimnete, když zrovna nestojej úplně vedle sebe." Zaváhá, jako by si na něco vzpomněl, ale nevěděl, jak to dát do slov. "Možná proč ty přezdívky, že jo? Myslim, že to berou jako cestu ke svobodný tvorbě. Jako chápete, třeba jako dřív, když byl internet taky jenom o přezdívkách. Podle mě takhle můžou napsat to, co mají na jazyku, bez toho, aby se omezovali konvencema, který na ně číhaj v reálným světě. Vlastně jako my v tom příběhu. Jo, možná právě takhle přenesou tuhle lehkost tvorby na vás, čtenáře. Na chvíli takové lehké bytí..."

(Jen aby ne nesnesitelně... Ale super, tak asi dobrý. Díky.)

"Taky psali už dřív, povídky a tak. Vypsaný to voni sou, ale spíš si řikám, co je k tomu vede. Jako chápete, erotický texty a tak... Podle mě moc pracujou, podle mě letos ani nebyli na dovolený..."

(Fakt už díky, Venco!)

"Ono taky ta jejich fantazie, to by jeden nevěřil. Já sám předtím, než mě napsali, netušil, co všechno a jak..."

(Sakra! Venco!)

"Jo jo, tak asi tak. Sem vám moc nepomoch, co? Ale řikám, sou v pohodě...," stihl ještě zahlásit dřív, než reproduktor utichnul.

Tak nevím, jestli to byl dobrý nápad. Promiň za ten výlev. A díky moc za podporu a zájem o knihu!

News

Feb 16, 2018 Pokořili jsme 50% a 2/3 času před námi!

První dva týdny kampaně jsou za námi a díky vám všem jsme společně vybrali víc než polovinu cílové částky. Musím přiznat, že je to úžasný pocit, i když tam někde vzadu červík stále hlodá: "Ještě jednou tolik máte před sebou, Full.ofe." A jak těch 14 dní vypadalo? Připadá mi, jako bychom se od…

More

Feb 10, 2018 Originální dárek na Valentýna

Blíží se Valentýn a ty nevíš, co originálního své polovičce darovat? Vesnický závod v tom může sehrát svojí roli :) Připravili jsme pro tebe pdfko s dárkovým poukazem, který prostě jen vytiskneš a předáš. Kniha vám pak přijde na letní čtení. Takže je to vlastně dárek, který jasně ukáže, že myslíš…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 0 Poděkování e-mailem s fotkou

  Kluci ze Semčic a Žerčic ti pošlou upřímné poděkování e-mailem. V příloze navíc najdeš originální fotku z okolí Holí.

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 3.94
  (CZK 100)
 • 0 Pohlednice z okolí Holí

  Pozdravy z prázdnin na originální pohlednici s fotkou z okolí Holí přímo do tvé poštovní schránky od kluků ze Semčic a Žerčic. Napiš si, jak tě máme oslovit.

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 5.91
  (CZK 150)
 • 49 from 50 Placky I ❤ Semčičáky a I ❤ Žerčičáky

  Dej jasně najevo, na čí straně stojíš! Připni si placku na batoh a sleduj, co se bude dít.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 5.91
  (CZK 150)
 • Sold out!! Kniha pro nejrychlejší rovnou do schránky

  Kopa borečků, jedno léto, jeden závod, vše úhledně zabalené přímo do schránky (poštovné v ceně) za exkluzivní cenu pro nejrychlejší.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 11.83
  (CZK 300)
 • 2 E-book pěkně anonymně

  Kopa borečků, jedno léto, jeden závod jako e-kniha. Ideální pro ty, kteří si chrání svoje soukromí – e-knihu lze získat úplně anonymně: zadáš pouze e-mail, na který ti e-book zašleme.

  Pokud chceš jinou odměnu, ale s e-bookem místo knihy, zvol si ji a napiš nám do poznámky, že chceš elektronickou verzi místo tištěné.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 11.83
  (CZK 300)
 • 3 Kniha rovnou do schránky

  Kopa borečků, jedno léto, jeden závod, vše úhledně zabalené přímo do schránky (poštovné v ceně).

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 13.80
  (CZK 350)
 • 6 Kniha s věnováním rovnou do schránky

  Kopa borečků, jedno léto, jeden závod, a navíc jedno osobní věnování dle výběru a s podpisem autorů, vše úhledně zabalené přímo do schránky (poštovné v ceně).

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 17.74
  (CZK 450)
 • 3 Dvě knihy rovnou do schránky

  Dvě kopy vesnických týpků, dvě léta, dva závody, vše úhledně zabalené přímo do schránky za zvýhodněnou cenu (poštovné v ceně).

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 23.66
  (CZK 600)
 • 45 from 50 Kniha s příslušenstvím rovnou do schránky

  Kompletní sada doporučená pro čtení této knihy - kromě osobního věnování dle výběru s podpisem autorů, navíc ještě balení papírových kapesníčků s potiskem pro chvíle o samotě, dvě placky s nápisy I ❤ Semčičáky / I ❤ Žerčičáky pro setkání s těmi, kdo rozumí, a alternativní kamuflážní přebal knihy pro setkání s těmi, kdo by to nikdy nepochopili.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 25.63
  (CZK 650)
 • 0 Dvě knihy s věnováním rovnou do schránky

  Dvě kopy vesnických týpků, dvě léta, dva závody, a navíc dvě osobní věnování dle výběru s podpisem autorů, vše úhledně zabalené přímo do schránky za zvýhodněnou cenu (poštovné v ceně).

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 27.60
  (CZK 700)
 • 21 from 25 Kniha s tvým jménem v poděkování

  Všichni Semčičáci a Žerčičáci ti přímo v knize poděkují a ostatní čtenáři to uvidí - stačí jen napsat jméno nebo přezdívku, pod kterou chceš uvést!

  Navíc dostaneš kompletní sadu doporučenou pro čtení této knihy – kromě osobního věnování dle výběru s podpisem autorů, navíc ještě balení papírových kapesníčků s potiskem pro chvíle o samotě, dvě placky s nápisy I ❤ Semčičáky / I ❤ Žerčičáky pro setkání s těmi, kdo rozumí, a alternativní kamuflážní přebal knihy pro setkání s těmi, kdo by to nikdy nepochopili.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 39.43
  (CZK 1,000)
 • 24 from 25 Dvě knihy s příslušenstvím rovnou do schránky

  Dvě kompletní sady doporučené pro čtení této knihy – kromě dvou osobních věnování dle výběru s podpisem autorů, navíc ještě dvě balení papírových kapesníčků s potiskem s motivem knihy pro chvíle o samotě, dvakrát dvě placky s nápisy I ❤ Semčičáky / I ❤ Žerčičáky pro setkání s těmi, kdo rozumí, a dva alternativní kamuflážní přebaly knihy pro setkání s těmi, kdo by to nikdy nepochopili.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 47.32
  (CZK 1,200)
 • Sold out!! Vyber název kapely hrající na Vesnickém závodu

  V závěru románu hraje začínající slibná skupina, která si říká…, která si říká zvláštním názvem… Pomoz nám vymyslet, jak se ta kapela jmenuje, a my ti za to pošleme kompletní sadu doporučenou pro čtení knihy.

  "Jako na tu kapelu si vzpomínám."
  "Vážně, Venco?"
  "Jako fakt, byla dost děsná."

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 78.86
  (CZK 2,000)
 • 5 from 5 Zeptej se Vency a on ti v knize odpoví

  Na konci knihy najdeš rozhovor s Vencou. Co v něm ale zatím není? Otázka, na kterou se chceš Vency zeptat. Venca ti na ni odpoví, a navíc ještě dostaneš kompletní sadu doporučenou pro čtení knihy.

  "Že jo, Venco?"
  "Hele, to jsme si jako nedomluvili. Co když se mě budou ptát na..."
  "Neboj, to budou určitě slušný otázky, že jo, čtenáři?"

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 118.30
  (CZK 3,000)
 • 2 from 2 Pojmenuj postavu v jedné erotické scéně

  Nikdo si už nepamatuje, jak se ti dva borečci vlastně jmenovali. Jedno je jisté – byli v noci na šroťáku a tak trochu se k sobě měli.

  "Jo, to jsou ti, jak jsem je k sobě svázal..."
  "Žádné spoilery, Venco!"

  A tak máš, čtenáři, příležitost jednoho z nich pojmenovat (jméno či přezdívka) a popsat, jak vypadal.

  Vtip je v tom, že ty postavy jsou dvě. Tohle je nová dimenze virtuálního sexu! Navíc oba dostanete kompletní sadu doporučenou pro čtení knihy a, budete-li chtít, kontakt jeden na druhého...

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 197.16
  (CZK 5,000)
 • 2 from 3 Podpoř nás a my podpoříme tebe

  Logo, název, motto a webové stránky tvé firmy nebo projektu na třetině stránky je přesně to, co pomůže tobě i nám.

  "To mi teda, kluci, povězte, kdo by se s tímhle chtěl spojovat?"
  "No, já nevím, Venco, třeba nějakej sexshop."
  "Nebo gay klub, kavárna, sauna, co já vím?"
  "Sauna? To jako vážně máte v Praze gay sauny?"

  Ehm, no navíc ještě dostaneš dvě kompletní sady do firemní knihovničky.

  "A co budou dělat s těma kapesníčkama?"

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 394.32
  (CZK 10,000)