Nový magazín "Revue FORUM"

Internetový deník FORUM 24 (Svobodné fórum) přivede na svět papírového bratříčka nový časopis „Revue FORUM“. Naším cílem je bránit svobodnou společnost před populisty a oligarchy. Usilujeme o nezávislé, pravdivé a inteligentní médium pro svobodné lidi.

Michal Horáček pro Revue FORUM: Prezident by měl být odvolatelný referendem

Nov 5, 2017

Pokud by došlo ke koalici ANO/SPD/KSČM, jmenoval byste takovou vládu, kdybyste byl prezidentem vy?

Rozhodně ne. V ústavě je psáno, že prezident musí přísahat, že bude funkci vykonávat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Prezident není figurka, je to silný aktér, a moje svědomí by nikdy nic takového nepřipustilo. Chci silnou a demokratickou republiku, nikoli autoritativní stát, který podvazuje lidskou tvořivost a duchovní i materiální prosperitu. A právě v tom jsou třeba komunisté bohužel šampióni.

Měl by mít přímo volený prezident více pravomocí, než má nyní?

Ne. Co by stálo za úvahu, by bylo řešení následků té rychlé změny volby prezidenta z nepřímé na přímou. Konkrétně: prezident by měl být odvolatelný snáze, než je dnes. Třeba i referendem.

Jak se díváte na možné referendum o vystoupení z EU?

Dosud jsme zažili jediné referendum. Bylo svolané ústavním zákonem. Tam jsme se drtivou většinou vyslovili pro to, abychom se stali členy EU, jak jsme o tom snili roky předtím. Čili to referendum proběhlo, a pokud by mělo být otázkou, zdali máme vystoupit, muselo by nepochybně proběhnout stejným způsobem, totiž referendem nikoli obecným, ale opět svolaným ústavním zákonem. V otázkách, které se mezinárodních smluv a několika dalších témat netýkají, bych ovšem ustavení obecného referenda uvítal.

Tohle a mnoho dalšího zaznívá v rozhovoru s prezidentským kandidátem Michalem Horáčkem, který si budete moci přečíst v prvním čísle Revue FORUM. Pomůžete mu na svět?

Děkujeme! Už jen pár dní. A jsme blízko!

UKÁZKA: Komunisty volí blbci, Okamuru zabedněnci. Babišovy voliče nechápu, říká Dan Přibáň

Oct 30, 2017

Milí přátelé, vážení čtenáři,

níže si můžete přečíst ukázku z nultého čísla Revue FORUM, které momentálně najdete va Vašich trafikách. zaujala Vás? Pomozte nám, aby Revue FORUM vycházelo každý měsíc!

Děkujeme!

Komunisty volí blbci, Okamuru zabedněnci. Babišovy voliče nechápu, říká Dan Přibáň

Dana Přibáně jsme zastavili v běhu, jak to u cestovatelů bývá. Nacházel se v malé pauze mezi nakládáním malucha na valník opraváře a odjezdem na přednáškovou sérii na Moravu. „Zrovna jsem řešil zklamané fanoušky z Krnova. Chtějí, abychom přijeli přednášet přímo k nim, nechce se jim jezdit dvacet kilometrů do Opavy,“ říkal Revue FORUM s telefonem v jedné ruce a bagetou ve druhé.

Andrej Babiš je horkým favoritem na post premiéra. Současně je také nejkontroverznějším z kandidátů. Jak jeho pozici v tuzemské politice vnímáte?

Babiš je něco, co nechápu. Třeba Okamuru musí volit někdo, kdo je zabedněný, ale má strach, který sám Okamura pomáhá vytvářet. Chápu, proč jej volí, a je mi ho líto, že se nechá takhle zblbnout. U Babiše ne. Je to asi kombinace zabedněnosti s naivitou. Už je o něm známo tolik z jeho podivné minulosti a současnosti, ale po lidech kloužou všechny jeho průsery, jako by se nic nedělo. Nevím, co si myslí. Jediné moje vysvětlení je, že jeho voliči nesledují, co se děje. Vše vnímají povrchně. Prostě uvěřili tomu, že všichni kradou a on jediný ne. To je ten největší omyl. On byl vždycky spojený s politikou. Všechny peníze, které má, vydělal díky vazbám na politiky.

Babiš se rád fotí se známými lidmi. Oslovil vás někdy?

Oslovil. Ozval se mi a já jsem ho poslal do háje. Řekl jsem, že tam nepůjdu, protože je to jeho divadlo. Když jsem pak viděl, jak odmítá jít do Otázek Václava Moravce, říkal jsem si, že to je přesně ono. Tam nepůjde, protože to není podle jeho pravidel. Sám ve své režii si uspořádá svoji akci, aby to vypadalo, že se zajímá. Ale vždy se bude scházet s lidmi, kteří nemají žádný vliv. On se nikdy nesejde před kamerou s nějakým detektivem, který se ho bude ptát, kde vzal tyhle peníze a kde vzal tuhle zakázku. S nějakým pisálkem, který točí filmy o trabantech se klidně sejde, protože tím ukáže, že ten pisálek se s ním baví.

Celý rozhovor najdete v Revue FORUM. Píšeme o tom, o čem ostatní mlčí.

Proč číst Revue FORUM? Píšeme o tom, o čem ostatní mlčí

Oct 26, 2017

Milí přátelé, vážení čtenáři,

děkujeme Vám, že nás podporujete na Hithit.cz. Na stáncích je momentálně ochutnávkové číslo magazínu Revue FORUM a v něm se, stejně jako ve všech nadcházejících, můžete dočíst všechno, co Vám zamlčují média vlastněná oligarchy a politiky.

Děkujeme Vám za důvěru!

Píšeme o tom, o čem ostatní mlčí. A bráníme Vás před státní buzerací, lháři a populisty.

Vaše redakce Revue FORUM a deníku FORUM 24

http://www.youtube.com/watch?v=uvk1ICUGdlc&feature=youtu.be

Nulté číslo Revue FORUM je na světě! Najdete ho v sítích trafik Geco a Relay

Oct 25, 2017

Milí přátelé,

připravili jsme pro Vás ochutnávkové číslo Revue FORUM. Je k sehnání v trafikách Geco a Relay. Najdete v něm reportáže o zvůli finanční správy, která prostřednictvím zajišťovacích příkazů znárodňuje firmy, rozhovory a Danem Přibáněm, Jana Dobrovským nebo Robertem Fulghumem. A mnoho dalšího!

Vaše redakce deníku FORUM 24 a Revue FORUM

Ochutnávkové nulté číslo je už v trafice. Vyšel předvolební speciál plánovaného magazínu Revue FORUM.

Oct 18, 2017

Ve středu vyšel nový magazín Revue FORUM. Je to tištěná verze deníku Forum 24 a třetí brand z rodiny Svobodného fóra. Toto vydání je zatím nulté číslo, neboli speciální vydání k volbám. A také ochutnávka pro Vás, co nám pomáháte ve veřejné sbírce a na portálu HitHit shromáždit prostředky, abychom mohli vycházet pravidelně. S Vaší pomocí plánujeme vydat první standardní číslo 15. listopadu.

Tento časopis je obranou před gangsterstvím, které proniklo s Andrejem Babišem do státní správy. Tématem časopisu je BABIŠOVA DAŇOVÁ INKVIZICE a REÁLNÉ OHROŽENÍ DEMOKRACIE A PRÁVNÍHO STÁTU, pakliže by si Babiš mohl dělat, co chce. Děkujeme za podporu! 

EUR 30,070
pledged of EUR 29,678

101%

101% completed

503 contributors pledged

Community, Education

Česko

All or nothing. Project finished on Nov 11, 2017 at 07:28.

Choose reward for your contribution

 • sold 25
  Podporovatel časopisu FORUM

  Věříte našemu projektu? Chcete nás podpořit jen tak? Přispějte nám a staňte se těmi, kdo novému časopisu pomohli na svět pro dobrý pocit.

  Reward delivery: not specified

  EUR 4.12
  (CZK 100)
 • sold 26
  První číslo časopisu + poděkování v časopise

  Chcete si náš nový časopis přečíst, jakmile vyjde? Rádi vám jej pošleme až domů a uvedeme vás mezi těmi, kdo jeho vzniku pomohli.

  Reward delivery: not specified

  EUR 8.24
  (CZK 200)
 • sold 35
  Digitální předplatné revue FORUM na půl roku

  Projekt FORUM nebude jen na papíře. Samozřejmě se můžete těšit i na to, že si jej budete moci přečíst kdekoli a kdykoli, tedy on-line. Předplaťte si elektronickou verzi nového časopisu.

  Reward delivery: not specified

  EUR 10.31
  (CZK 250)
 • sold 106
  Předplatné časopisu na půl roku

  První půl roku budete mít časopis FORUM ve schránce, jakmile vyjde nové číslo. O nic nepřijdete a samozřejmostí bude přístup k digitální verzi.

  Reward delivery: not specified

  EUR 12.37
  (CZK 300)
 • sold 297
  Roční předplatné časopisu

  Chcete číst časopis FORUM celý rok a mít jistotu, že o nic nepřijdete? Díky předplatnému je budete mít vždy ve schránce jako první. Celý rok také budete moci číst digitální verzi.

  Reward delivery: not specified

  EUR 22.67
  (CZK 550)
 • remaining 3 from 5
  Partner a sponzor časopisu FORUM

  Chcete být tím, kdo má největší podíl na vzniku časopisu, který si klade za cíl bránit svobodu a kritickou diskuzi v České republice? Staňte se partnerem a sponzorem časopisu FORUM. Samozřejmě vás uvedeme na našem webu i v časopise, pokud si to budete přát. 

  Reward delivery: not specified

  EUR 4,122.01
  (CZK 100,000)
 • Sold out!!
  Účast na redakční diskuzi časopisu FORUM

  Chcete se podívat na to, jak vzniká časopis? Navrhnout nám důležité téma, o kterém bychom neměli zapomenout napsat? Přijďte k nám na redakční poradu, která se koná každé pondělí.

  Reward delivery: not specified

  EUR 164.88
  (CZK 4,000)
 • Sold out!!
  Natočíme s vámi videorozhovor

  Sledujete rozhovory na webu FORUM 24? Myslíte, že bychom měli vyzpovídat právě vás? Přispějte na vznik nového časopisu a rádi to uděláme.

  Reward delivery: not specified

  EUR 412.20
  (CZK 10,000)
 • Sold out!!
  Večírek s redakcí

  Nebojte se, umíme se také bavit. Chtěli byste s námi strávit večer, pobavit se o aktuálních tématech i o tom, co vás zajímá nebo trápí? Pojďte s námi na pivo!

  Reward delivery: not specified

  EUR 824.40
  (CZK 20,000)
 • Sold out!!
  Degustace italských vín s Pavlem Šafrem

  Dobré víno, politická i nepolitická témata a hlavně příjemný večer se šéfredaktorem Pavlem Šafrem. 

  Reward delivery: not specified

  EUR 1,236.60
  (CZK 30,000)