Náměstí Sametové revoluce - urbodrama

Kniha Náměstí Sametové revoluce od dvojice autorů Balhar a Vích nabízí neobyčejný příběh pražského polistopadového architektonického (ne)dění na hranici snu a skutečnosti v podání skutečných i fiktivních postav. Žánr: real-fiction-urbo-drama.

Author: Tomáš Vích

 • Maketa knihy

 • Přebal knihy

 • Kapitola 4. Revoluce!

 • Kapitola 8. Květinový dům

 • Kapitola 11. Brány města

 • Kapitola 14. Tančící dům

 • Kapitola 17: Bohorodička na pranýři

 • Kapitola 20. Kráska

 • Kapitola 21. Z noci den

EUR 3,574
pledged of EUR 3,475

102%

102% completed

64 contributors pledged

Theater, Literature

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Před 12 lety jsem se přestěhoval z Jižního Města na Staré Město pražské. Úžasné prostředí, které probouzí mnoho roztodivných otázek. Tak jsem se začal scházet v Týnské literární kavárně s Peťou Balharem. Architekt se sochařem vypijí víno nejedno a výsledek je Náměstí Sametové revoluce. Praha je krásná, ale nevzkvétá. Je třeba ji chápat, milovat a pečovat o ni. Každá generace ji sama sebou obrozuje, nebo jak se dnes říká, revitalizuje. A nebo ji devastuje.

Co je náš cíl?

Vaše peníze nám umožní vytisknout knihu ve formátu 16x22 cm o 160 stránkách s 25 celostránkovými ilustracemi na kvalitním papíře a s profesionální typografií. Tím se z efemérního internetového seriálu stane opravdová kniha, která obohatí vaší knihovnu a poslouží jako svědectví současného složitého vývoje Prahy. 

Detaily

Anotace historika architektury Martina Horáčka:

Náměstí Sametové revoluce? Neříkejte, že jste o něm neslyšeli! A kde se prosím vás nachází? Že nikde? Zatím? Co se proboha v té Praze od roku 1989 děje? Že se postavila jiná náměstí a spousta pěkných budov a pomníků? Tančící dům? Tunel Blanka? Mariánský sloup? Národní knihovna? Ta vlastně ne, pardon. (Ani ten sloup ne, popravdě, zato ten tunel už je hotový, heč.) A co tomu říkáte?

Kniha Náměstí Sametové revoluce nabízí originální rekapitulaci pražského architektonického (ne)dění polistopadové éry na hranici snu a skutečnosti. V rozhovorech, verších a úvahách skutečných a fiktivních postav, jak je zachytil či vybásnil Tomáš Vích, architekt, věčný rebel a zakladatel internetové Revue Beau! Knihu doprovázejí jedinečné vize města v ilustracích Petra Balhara a osobní vzpomínky architekta Vlada Miluniće.

... a ještě něco navíc

Žánr: real-fiction-urbo-drama. Existuje verze na blogu, ale kniha je kniha.

www.archiweb.cz/blog.php?blog_id=54177&id_article=285

Kdo jsme?

17. listopad 1989 nás zastihl na Národní třídě tváří v tvář "veřejné bezpečnosti" a na vysoké škole, kde jsme na protest stávkovali, dokud nepřišla svoboda. Jsme dvojice kamarádů, Peter Balhar je senzibilní sochař a ilustrátor. Tomáš Vích je architekt a publicista.

Proč to děláme?

Urbodrama NSR je svého druhu generační výpověď. Půl století jsme na světě a toto je zpráva, jak ho vidíme.

Hithit je krásný způsob, jak získat sympatizanty a zrealizovat nejen knihu, ale i probudit Náměstí Sametové revoluce k životu.

News

Feb 16, 2018 24 hodin :-))

Ahoj, je to doma, kniha BUDE! Zbývá posledních pár hodin, kdy je možnost si objednat autorsky číslované výtisky. Těšíme se na křtu na společné setkání, bez Vás by to nebylo, Díky, že jste! Tomáš

More

Feb 14, 2018 Tři dny a hotovo...

Dámy a pánové, milí přátelé, děkuju za Vaši parádní podporu, 76% celkem od 55 lidí a od 23 sponzorů a mecenášů, od rodiny, od přátel, od známých, které vidím jednou za uherský rok, a nebo které ani osobně neznám, těm dvakrát :-), to už musíme dát. Držte nám palce, ať vše dopadne OK a sejdeme se na…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • Sold out!! První zájemce

  Kniha Náměstí Sametové revoluce.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 7.90
  (CZK 200)
 • 18 Zájemce

  Kniha Náměstí Sametové revoluce.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 11.85
  (CZK 300)
 • 12 Rychlý sponzor

  Kniha Náměstí Sametové revoluce s podpisy autorů.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 23.69
  (CZK 600)
 • 6 Sponzor

  Dva výtisky knihy Náměstí Sametové revoluce s podpisy autorů.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 35.54
  (CZK 900)
 • 7 Mecenáš

  Kniha Náměstí Sametové revoluce s podpisy autorů a uvedení jména mecenáše v tiráži s poděkováním.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 106.61
  (CZK 2,700)
 • 1 Spolek/firma

  10 výtisků knihy Náměstí Sametové revoluce s podpisy autorů a uvedení názvu organizace/firmy včetně loga v tiráži s poděkováním.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 213.23
  (CZK 5,400)