PAN OPTIKUM - 5. řadové album kapely Vesper

Pan Optikum - koncepční hudební album popisující nejrůznější charaktery a zákoutí lidských duší. Páté řadové album hardpopové kapely Vesper. Podpořte nové vespeří album a vstupte s námi do říše Panoptikum!

Author: kapela Vesper

 • Vesper | hardpop band

EUR 198
pledged of EUR 1,965

10%

10% completed

10 contributors pledged

Music, Art

Show all rewards

Jak to začalo

Zvláštně. V roce 2016 jsme Blýskli tkání a začali více koketovat s myšlenkou na album, které bude fungovat nejen jako soubor písniček, ale i jako koncepční celek nesoucí nějaké poselství, vyjádření, postoj ... A tak se zrodil Pan Optikum a jeho říše Panoptikum.

Co je náš cíl?

Vytvořit koncepční hudební album, které pohltí posluchače a vtáhne je do říše pitoreskních lidských duší a osudů. Průvodcem bude zvláštní Pan Optikum.

Detaily

Na jaře letošního roku jsme vypustili do světa pilotní singl a klip TROSKOID z nově připravovaného alba PAN OPTIKUM, které bychom rádi dokončili na podzim 2017. A právě pro toto cd hledáme podporu mezi fanoušky, mecenáši a příznivci dobré české autorské muziky obecně. CD PAN OPTIKUM plánujeme jako koncepční album, které pojednává o lidských charakterech a většinou ne zrovna pozitivních zákoutích lidských duší. Stejně jako u předchozího alba je i zde v názvu použitá slovní hříčka PAN OPTIKUM = PANOPTIKUM. Jde o již páté řadové album, ale první, které pojímáme jako výpovědní celek. Sice trochu bláznivý a mnohdy nelichotivý, ale ze života.

... a ještě něco navíc

Po virtuálním světě už bloudí TROSKOID ... první vyslanec z říše Panoptikum. Kdo to je? Co se mu přihodilo? To vše se dozvíte z nového videoklipu, který si můžete vychutnat zde: 

Kdo jsme?

Jsme Vesper, hard-popová kapela. Již od roku 2007 se svojí tvorbou hlásíme k české rockové muzice, do níž vkládáme prvky folkrocku nebo blues. Své texty věnujeme převážně vztahovým tématům, někdy s lehkým nadhledem, sarkasmem, jindy s nostalgickým podtónem. Dalším silným tématem našich textů je otázka bytí či nebytí, jež se, tu přímočařeji, jindy skrytě, objevuje v písních vzniklých převážně v letech 2013 – 2015. Milujeme živé hraní a baví nás kontakt s publikem. Užíváme si proces natáčení našich cédéček, protože vznik a záznam naší muziky považujeme za malý zázrak.

Proč to děláme?

S každým albem se snažíme posunout o kousek dál. Jak v muzice, tak v textech. Chceme mít Pana Optika co nejlepšího, hudebně vymazleného, aby textová poselství byla doplněna kvalitní zvukovou složkou. A to stojí peníze, jako ostatně všechno. Něco máme, ale tak nějak to nestačí, a proto celkem prozaicky oslovujeme fanoušky a příznivce české autorské tvorby, aby nám pomohli. A věříme, že i díky vám, pokud k nim patříte, Pan Optikum bude moct křičet do světa svá poselství a pošetilé proklamace.

News

Jul 4, 2017 Troskoid - úvodní singl z připravovaného alba Pan Optikum letí internetem!

První z pitoreskních postav nového alba - Troskoid - se aktuálně uhnízdil na titulní straně oblíbeného serveru www.uloz.to! Rotuje spolu s dalšími klipy a my jsme rádi, že nám pomáhá šířit povědomí o nové desce a zároveň upozorňuje na problém dnešní doby - vyčerpání z pracovního stresu. Po ulož.to…

More

Jun 16, 2017 Písničky - to je oč tu běží.

Aktuálně máme nacvičené čtyři songy. Každý z nich se věnuje jinému charakteru. Titulní píseň Pan Optikum se aktuálně skládá. Už teď je jasné, že se rodí písnička, jakou od Vesperu nepamatujete. Bude mít několik částí a bude obsahovat monology několika postav. Že by se nám z toho narodil muzikál? 

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 0 PODPISOVÁ KARTA + BUTTON

  Sběratelská karta s podpisy členů kapely a k tomu oblíbený button s kapelním motivem.

  Reward delivery: In a month

  EUR 5.90
  (CZK 150)
 • 0 CD PAN OPTIKUM v Mp3

  Zašleme vám kompletní album v mp3 formátu na váš email.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 9.83
  (CZK 250)
 • 3 Originální triko VESPER SUPPORTER

  Bavlněné černé triko s originálním potiskem, vyjadřující sounáležitost s kapelou a pozici podporovatele.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.72
  (CZK 400)
 • 7 CD PAN OPTIKUM s osobním věnováním

  Nové cd s osobním věnováním a podpisy všech členů kapely.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 21.62
  (CZK 550)
 • 0 PAN OPTIKUM PACKAGE 1

  CD PAN OPTIKUM s osobním věnováním a podpisy kapely + volná vstupenka pro 2 osoby na křest alba + 1x triko s logem VESPER SUPPORTER

  Reward delivery: In half a year

  EUR 31.44
  (CZK 800)
 • 0 PAN OPTIKUM PACKAGE 2

  Volná rodinná vstupenka (4 osoby) na 2 koncerty dle výběru kapely + 2x triko VESPER SUPPORTER

  Reward delivery: In over a year

  EUR 39.30
  (CZK 1,000)
 • 0 SILVER SUPPORTER

  Uvedení loga (firmy) nebo jména (osoby) v bookletu CD PAN OPTIKUM

  Reward delivery: In half a year

  EUR 58.95
  (CZK 1,500)
 • 0 GOLD SUPPORTER

  Uvedení loga (firmy) nebo jména (osoby) na zadní straně obalu CD PAN OPTIKUM + 2x triko VESPER SUPPORTER

  Reward delivery: In half a year

  EUR 78.60
  (CZK 2,000)