Pomoz nám zajistit nocleh na hokejovém MS bez zvuku v USA!

Budeme mít střechu nad hlavou nebo budeme spát pod širákem? Pomoz zajistit ubytování českým neslyšícím reprezentantům na 3. Mistrovství světa neslyšících v ledním hokeji v Buffalu, USA!

Author: ČSNS - STK LH

 • Do boje! Fišer.

 • Bohužel, nakonec z toho gól nebyl :/

 • HARD WORK. BE STRONG. Vždy na maximum. Ninger.

 • Kde je puk? Prazak.

 • Kdo neskáče, není Čech!

 • Ty budeš za branou, a ty... Procházka.

 • Lev, znak hrdosti našeho státu! Wiesner.

 • 3...2...1...pal! Vlach.

 • Tréninky v Telči. Nachtigal.

 • V dresu ČR se cítím vždy příjemneji. Bušo.

 • Rozbor zápasu. Dostál.

 • Kung-fu u hokeje. Rybníček.

 • Realizační tým

EUR 8,182
pledged of EUR 4,508

181%

181% completed

300 contributors pledged

Community, Sport

Amherst, NY, Spojené státy americké

Show all rewards

Jak to začalo

Mistrovství světa neslyšících v ledním hokeji se koná pravidelně každé 4 roky. Česká reprezentace se však ještě nikdy neměla tu čest zúčastnit. Díky tomu, že se změnil výbor a celkově se toho v ledním hokeji neslyšících v ČR hodně změnilo, jsme se rozhodli podat si přihlášku na MS. Kdy se to stalo? Napadlo nás to v říjnu 2016, kdy jsme v Hradci Králové uspořádali mezinárodní turnaj v ledním hokeji. Hokej je naše srdcová záležitost, v našich řadách přibývá stále více hráčů, kteří mají odhodlání a chtuť bojovat nejen s neslyšícími, ale také se slyšícími protihráči. Jdeme do toho naplno. Máme podporu svých nejbližších, přátel a známých, ale ani to nestačí. Finance sháníme na vlastní pěst od října 2016. 

Co je náš cíl?

Naším cílem je získat potřebné prostředky na to, abychom se mohli v USA někde ubytovat. Jsme mladí kluci a nepotřebujeme pětihvězdičkový hotel. Stačí nám lehnout si po náročném zápase do postele a pořádně se vyspat na zápas další. Takže náš cíl je "střecha nad hlavou" pro 25 reprezentantů, tj 22 hráčů a 3 členové realizačního týmu a samozřejmě, že si dáváme za cíl reprezentovat ČR, jak nejlépe dovedeme. Pokud by se nám podařilo sehnat peněz o malinko víc než je náš cíl, tak bychom si mohli připlatit k ubytování ještě snídaně.

Detaily

Čeští neslyšící hokejisté potřebují vaši pomoc k získání prostředků na ubytování v Buffalu (USA).

Jsme mladý, sympatický tým, ale i přes to, že děláme, co můžeme, chybí nám ještě pár kroků k tomu, aby se nám splnil náš sen.

Poprvé v historii se můžeme zúčastnit MS. Celkově se svou účastí na této akci můžeme zapsat do podvědomí nejen neslyšících sportovců, ale také do podvědomí intaktní společnosti. Velmi intenzívně se připravujeme - trénujeme, máme víkendová soustředění, hrajeme přáteláky s různými kluby, abychom se mohli postavit proti takovým týmům jako jsou Kanada, USA, Finsko a další.  Rádi bychom pozvedli úroveň ledního hokeje neslyšících.

Bez zázemí velkých sponzorů nám však nezbývá než si zaplatit účast na MS ze svého. Ano, je to tak. MS začíná už 19. dubna, kdy odlétáme i přesto, že nevíme, zda se nám podaří získat celou částku. Prozatím jsme ubytování museli zaplatit ze svého, ale sáhli jsme si opravdu na svá finanční maxima, což pro nás není zrovna snadné. Pokud se nám podaří získat peníze díky Vám, tak se nám hodně uleví. 

Podpoř nás, prosím, a pomoz nám pokrýt náklady na ubytování v Buffalu. Cestovné a stravné si platíme sami.

Jak se na MS přpravujeme?

Tady je výpis letošní intenzívní přípravy. Ale poctvivě jsme se připravovali i v roce 2016. Jedeme na plno neustále.

 • 21. – 22. ledna 2017, Telč
 • 11. – 12. února 2017, Telč
 • 11. – 12. března 2017, Opočno/Třebechovice p. Orebem
 • 1. – 2. dubna 2017, Nymburk

Během soustředění mají nominovaní hráči několik tréninků, kondiční cvičení a také domluvená přátelská utkání.

Dále pořádáme letní a podzimní hokejové kempy.

Podrobnější informace o našich soustředěních najdete na našem webu, facebooku a instagramu.

A co nás v USA čeká?

Je nám jasné, že si leckdo může myslet, že jedeme do USA na "výlet". Věřte tomu, že to bude velmi náročné a určitě se nedá mluvit o výletě. Odlétáme 19. dubna 2017 po několika hodinovém letu, nás čeká ještě hodně dlouhá cesta autobusem. Celkem strávíme na cestě téměř 24 hodin. Ve dnech 20. a 22. dubna budou probíhat tréninky jednotlivých týmů. První zápasy proběhnou 22.dubna, hrát se bude až do 29. dubna, kdy je na programu zápas o bronz a finále. A celé MS bude zakončeno medailovým ceremoniálem, všichni se rozloučíme a nás bude zase čekat téměř 24 hodinová cesta domů.

... a ještě něco navíc

Není hokej jako hokej - tak například rozhodčí u neslyšících nepoužívá píšťalku, ale mává rukama nebo u mantinelu svítí signalizace. Takže můžete zažít při sledování našich zápasů i úsměvné situace, jako třeba, když si hráč v zápalu boje nevšimne signálu rozhodčích a hraje dál. Někdy se můžete setkat také s tím, že je na střídačce přitomen tlumočník nebo tlumočnice do znakového jazyka. Některé týmy mají slyšící trenéry.

I přes náš hendikep jsme však schopni hrát hokej i se slyšícími týmy. Někteří naši hráči hrají hokej ve "slyšících" týmech.

Kdo jsme?

Naše organizace pracuje pod Českým svazem neslyšících sportovců. Máme dlouholetou tradici, která sahá až do první republiky. Od roku 1970 jsme pořádali mezinárodní turnaje a hráli jsme s USA, Kanadou a Ruskem. Dále jsme pořádali turnaje klubů. V roce 1991 bylo založeno Mistrovství České republiky a od té doby ho každoročně pořádáme. V roce 1995 byla naše reprezentace na Deaflypmiádě ve Finsku. Bohužel se od té doby nezúčastnila žádné velké akce jako je ME, MS a Deaflympiáda.

V současnosti naši organizaci tvoří tým mladých, ale přesto zkušených lidí - sportovců tělem i duší. V této sestavě fungujeme od roku 2014. Naším cílem je znovuobnovení reprezentačního týmu a pořádání klubových turnajů v Evropě. Tím nejdůležitějším cílem je vychovávat mladé neslyšící hokejisty tak, aby byli schopni účastnit se pravidelně velkých mezinárodních turnajů jako jsou ME, MS a Deaflympiáda.

Co jsme už dokázali?

1. Prezident sekce ledního hokeje Českého svazu neslyšících sportovců, Jaroslav Milich, se stal technickým ředitelem ledního hokeje EDSO (European Deaf Sports Organisation).

2. V říjnu 2016 jsme uspořádáli Mezinárodní přátelská utkání v Hradci Králové - kde se sešli neslyšící hokejisté z ČR, Ruska, Maďarska a Finska. Videoklip z turnaje: https://vimeo.com/190625791

3. Podařilo se nám natočit několik spotů s profesionálními hokejisty (Jakub Voráček, Dominik Hašek, ...), které jsme naučili pár znaků.

4. V roce 2016 jsme založili Síň slávy neslyšících hokejistů.

5. Snažíme se setkávat s evropskými týmy při přátelských utkáních. Tím prohlubujeme spolupráci a snažíme se o pořádání turnajů evropských týmů.

Proč to děláme?

Děláme to hlavně srdcem, ale za to bohužel nezaplatíme poplatky, které jsou spojené s účastí na MS. Od té doby, co jsme se dozvěděli o naší účasti na MS, se snažíme každý den získat nějakou korunu navíc, ale je to opravdu těžké a proto nás napadlo obrátit se na Hithit.

Doufáme, že díky Vám všem se nám podaří získat potřebné finance na ubytování. Děkujeme všem za podporu!!!

News

Jul 21, 2017 Mějte s námi trpělivost, prosím.

Ahoj všichni, zdravíme Vás po delší pauze, ale návrat z USA a všechno to papírování nás zaměstnalo víc, než jsme čekali. I práce na odměnách nám dává zabrat, protože chceme, abyste měli odměny v co nejlepší kvalitě. Velice se omlouváme těm, kteří již měli obdržet odměnu FOTKA S PODPISY HRÁČŮ a PUK…

More

May 7, 2017 MS skončilo a my Vám ještě něco dlužíme

Zdravíme Vás,  dlouho jsme se Vám neozvali, nějak jsme na MS nestíhali a taky trošku chyběla ta správná nálada. Na MS se nám nedařilo tak, jak jsme si představovali (všechny výsledky a rozhovory k zápasům najdete na našem facebooku). I když jsme ve výsledku skončili pátí, tedy poslední, tak je…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 81 Jedu v tom s vámi...

  Jsme ti sympatičtí? Zaujal Tě náš příběh? Chceš nám přispět jen tak bez nároku na odměnu? Super. Budeme moc rádi a určitě si na Tebe v USA vzpomeneme.
  Pokud chceš můžeš tuto částku navýšít dle svého uvážení.

  Reward delivery: In a month

  EUR 7.51
  (CZK 200)
 • 28 from 60 Fotka s podpisy hráčů

  Pošleme Ti společnou fotku našich reprezentantů. Kluci se na ni podepíší a nebo Ti napíší věnování podle Tvého přání.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.27
  (CZK 300)
 • Sold out!! Puk a fotka s podpisy

  Jako poděkování za Tvůj příspěvek Ti pošleme puk a společnou fotku našich reprezentantů. Kluci se na ni podepíší a nebo Ti napíší věnování podle Tvého přání.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.03
  (CZK 400)
 • 10 from 50 Puk a fotka s podpisy II.

  Tak o tuhle odměnu je taky velký zájem a proto jsme se rozhodli přidat. 

  Jako poděkování za Tvůj příspěvek Ti pošleme puk a společnou fotku našich reprezentantů. Kluci se na ni podepíší a nebo Ti napíší věnování podle Tvého přání.

   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.03
  (CZK 400)
 • Sold out!! Pohled z Mistrovství světa

  Pošleme Ti pohled s pozdravem a poděkováním, který zakoupíme v místě konání MS. 

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.78
  (CZK 500)
 • Sold out!! Zažij to s námi na vlastní kůži!

  Chceš zažít hokejovou atmosféru s námi na střídačce? Žádný problém! Můžeš se na střídačku postavit přímo vedle šéfa týmu a být u toho. Budeš moci vybírat z našich příštích akcí.

  Reward delivery: In a year

  EUR 18.78
  (CZK 500)
 • 9 from 30 Plakát

  Chceš nás mít všechny doma? Není problém, za Tvůj příspěvek Ti pošleme náš plakát.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 18.78
  (CZK 500)
 • 4 from 10 Kondiční cviky

  Chceš trénovat jako my? Pošleme Ti sestavu 10 kondičních cviků od kondičního trenéra. A můžeš se s námi dostat do formy.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 18.78
  (CZK 500)
 • 13 from 20 Vstupenka na podzimní část Mistrovství ČR

  Věnujeme Ti vstupenku na podzimní část Mistrovství České republiky v ledním hokeji neslyšících, kde nás uvidíš živě přímo v akci. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 18.78
  (CZK 500)
 • Sold out!! Pohled z MS II.

  Pošleme Ti pohled s pozdravem a poděkováním, který zakoupíme v místě konání MS. 

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.78
  (CZK 500)
 • Sold out!! Staň se hokejovým brankářem!

  Rádi tě uvídíme na nějaké budoucí akci našeho týmu nebo jen tak na tréninku. Náš brankář Ti půjčí výstroj a můžeš si to vyzkoušet. Samozřejmě se můžeš ve výstroji vyfotit nebo se vyfotit i s hráči.

  Reward delivery: In a year

  EUR 18.78
  (CZK 500)
 • 10 from 10 Seženeme ti zdarma vstupenku na Bitvu u Chlumu

  Máme i šikovné fanoušky. A jeden z nich Ti věnuje vstupenku na bojiště u Chlumu. Díky němu uvidíš rekonstrukci bitvy z roku 1866.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 30.05
  (CZK 800)
 • 8 from 10 Masáž dle výběru

  Nech se hýčkat od našeho profesionálního maséra. Za příspěvěk si můžeš vybrat jednu masáž. Náš masér Tě namasíruje, povypráví Ti zajímavosti z Ameriky a z hokeje celkově. Vzhledem k tomu, že termíny masáží budou vypsány souběžně s termíny soustředění, tak budeš mít i jedinečnou šanci potkat se s celým týmem, podívat se na trénink nebo zápas a s klukama se vyfotit.
  V nabídce jsou tyto druhy masáží:
  ZÁDA 30minut
  ŠÍJE 30minut
  NOHY 30minut
  Tak neváhej a svěř se do rukou profesionála.

  Reward delivery: In a year

  EUR 37.57
  (CZK 1,000)
 • Sold out!! Beseda s naším bossem

  Chceš se o nás dozvědět více? Máš taky svůj tým a chceš ve světě sportu něco dokázat, něco se od nás naučit. Šéf reprezentačního týmu Ti rád zodpoví tyto i jiné otázky. Povypráví Ti o všech úspěších, překážkách a o tom, proč tuhle práci dělá.
  Besedu je možné uspořádat i ve sportovních či školních kolektivech.

  Reward delivery: In a year

  EUR 37.57
  (CZK 1,000)
 • 9 from 10 Procházka s kapitánem mužstva a jeho psem II.

  Náš kapitán se s Tebou rád projde v okolí Hradce Králové a povypráví Ti o našem působení na MS. Na pomoc si s sebou vezme svého psa. Procházka bude trvat kolem 60 minut. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 37.57
  (CZK 1,000)
 • 6 from 10 Ukázková hodina ZNJ

  Chceš si vyzkoušet znakový jazyk? Ani to pro nás není probém. Zajistíme Ti jednu ukázkovou hodinu s neslyšícím lektorem v Hradci Králové.
  Tuto odměnu Ti můžeme poskytnout díky spolupráci s  Pevnost - České centrum znakového jazyka, z.ú. 
  www.pevnost.com

  Reward delivery: In a year

  EUR 37.57
  (CZK 1,000)
 • Sold out!! Kalendář 2018

  Získej tuto jedinečnou příležitost mít kalendář reprezentace, ve kerém budou fotky jak z MS v USA, tak z našich dalších zápasů a tréninků.
  Kalendář bude obsahovat 12 fotek ve formátu A4.

  Reward delivery: In a year

  EUR 37.57
  (CZK 1,000)
 • Sold out!! Procházka s kapitánem mužstva a jeho psem

  Náš kapitán se s Tebou rád projde v okolí Hradce Králové a povypráví Ti o našem působení na MS. Na pomoc si s sebou vezme svého psa. Procházka bude trvat kolem 60 minut. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 37.57
  (CZK 1,000)
 • 9 from 10 Deníček reprezentace

  Budeme Ti posílat nejaktuálnější informace z dění kolem reprezentace. Jako první budeš informován o novinkách, trénincích, zápasech a dalších zajímavostech. Prostě budeš vědět všechno, co se u nás v tomto roce bude dít. Budeme Ti posílat pozvánky na veřejné akce.
  A na úvod Ti zašleme souhrn zpráv o MS.
  Pošleme Ti to buď mailem nebo soukromou zprávou na Facebooku, nebo přímo na mobil pomocí aplikace.
  Dozvíš se víc než ostatní.

  Reward delivery: In a year

  EUR 56.35
  (CZK 1,500)
 • Sold out!! Tričko s podpisy hráčů a fotka

  Psali jste si o to, tak to máte mít. Tričko podepsané všemi hráči a celým realizačním týmem. A jako bonus fotka hráčů. 

  Pokud chcete tričko nosit, tak nám napište velikost. Barva trička bude bílá.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 58.41
  (CZK 1,555)
 • Sold out!! Dort

  Jako odměnu za Tvůj příspěvek Ti osobně doručíme dort. Nemusíš se bát, ten dort bude určitě jedlý :-)
  Dort vlastnoručně upečeme a dle domluveného termínu osobně doručíme.
  Dortový výběr: medovník, cheesecake, čokoládový dort, ovocný dort.
  Podrobnosti si domluvíme, aby byl dort podle tvých představ.

  Reward delivery: In a year

  EUR 75.13
  (CZK 2,000)
 • 2 from 3 Zatrénuj si s námi - KLUB

  Můžeme Ti domluvit trénink v nějakém klubu. Trénink by trval 60-90 minut, podle dohody. Tak využij příležitosti a staň se na chvili jedním z nás.

  Reward delivery: In a year

  EUR 93.91
  (CZK 2,500)
 • Sold out!! Zatrénuj si s námi - REPREZENTACE

  Vyzkoušej si náš trénink. Až bude mít reprezentace trénink můžeš být součástí týmu. 1,5 hodiny si s námi můžeš dát pořádně do těla.

  Reward delivery: In a year

  EUR 93.91
  (CZK 2,500)
 • 2 from 3 Přednáška o neslyšících

  Chcete se vy a lidé ve vašem okolí dozvěděli víc informací o světě neslyšícíh? Uspořádáme pro vás přednášku, kde se vše dozvíte. Stačí, když nám pomůžete zajistit místo a seženete zájemce. O ostatní se postaráme my. 

  Může se jenat o školy, školky, jiná zařízení, kluby, spolky apod.

  Reward delivery: In a year

  EUR 131.48
  (CZK 3,500)
 • Sold out!! Reklamní spot

  Máš firmu nebo svůj sportovní tým nebo hudební skupinu nebo něco podobného?
  Máme v týmu i kreativce, který to umí s kamerou. Natočí ti krátký videoklip, kterým budeš prezentovat svou práci a úspěchy.
  Tady se můžeš podívat na jeho práci www.sazachi.com
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 187.83
  (CZK 5,000)
 • 3 from 3 Osobní schůzka s reprezentanty

  Za Tvůj příspěvek Ti poděkujeme osobně. 2-3 hráči se s Tebou sejdou v hospůdce u piva, v restauraci u jídla, v kavárně u kafe. To bude záležet na Tobě, co si vybereš. A abyste si mohli pořádně popovídat o všem, co Tě bude zajímat, tak zajistíme v případě potřeby tlumočníka. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 262.96
  (CZK 7,000)
 • 2 from 2 Ukázková hodina ZNJ a nahlédnutí do kultury neslyšících

  Jako poděkování za příspěvek uspořádáme ve Vaší firmě jednodenní seminář s ukázkou výuky znakového jazyka a představíme Vám kulturu neslyšících. Naučíme Vás základy znakového jazyka, případně se domluvíme na "slovech", která byste se chtěli naučit. 
  Ukázkovou hodinu ZNJ povede neslyšící lektor z  Pevnost - České centrum znakového jazyka, z.ú. Děkujeme Pevnosti za spolupráci při této odměně.
  www.pevnost.com

  Reward delivery: In a year

  EUR 375.66
  (CZK 10,000)
 • Sold out!! Dáme zápas

  Chceš si s námi zahrát? Domluvíme se a sejdeme se s tvým týmem/firemním týmem a zahrajeme si proti sobě plnohodnotný zápas. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 563.49
  (CZK 15,000)
 • 5 from 5 Dáme zápas II.

  Těší nás, že je o tuto odměnu zájem. Takže přidáváme a doufáme, že si společně zahrajeme. Domluvíme se na místě, termínu a můžeme jít do toho!

  Reward delivery: In a year

  EUR 563.49
  (CZK 15,000)
 • 1 from 2 Staň se naším partnerem

  Jako poděkování za tento příspěvek budeme "nosit" Tvé logo a veřejně Tě reprezentovat.

  Reward delivery: In a year

  EUR 751.31
  (CZK 20,000)