Virtuální realita v Galerii Na shledanou, hřbitov Malsička.

Smrt je v naší kultuře velké tabu. Šest let ho měníme výstavami současného umění v galerii na hřbitově. Nyni v tom pokračujeme ve virtuální realitě. Přispějte nám na solární panel, počítač a VR set a vraťte s námi smrt do života.

Author: Jan Freiberg

Prezentace projektu virtuální reality v Galerii Na shledanou na konferenci Střed zájmu: IT

Nov 29, 2016

Galerie Na shledanou bude prezentovat svůj projekt kreativního přenesení výstav do virtuální reality na odborné konferenci Střed zájmu: IT ve středu 30.11. v Kavárně Inspirace na Jungmannově náměstí 767, Praha 1.

Akce pořádaná Kanceláří Kreativní Evropa má za cíl podpořit propojení uměleckých projektů a nových technologií.

Jedná se o jedinečnou šanci vidět záznam z průběhu vývoje Virtuální Galerie Na shledanou a zeptat se nás na cokoliv o projektu, co vás zjímá.

Akce je přístupná široké veřejnosti, je ovšem potřeba se předem registrovat na emailu: media@kreativnievropa.cz.

EUR 250
pledged of EUR 3,195

7%

7% completed

17 contributors pledged

Technology, Art

Volyně, Jihočeský kraj, Česká republika

Choose reward for your contribution

 • 4 from 7 Pamatujte na smrt - umrlčí hlavička poštou na Vánoce

  Jakub Frydrýšek vysadil za Galerií Na shledanou zahrádku z léčivých a jedovatých rostlin. Pojmenoval ji Rostliny a jejich moci. Inspiroval se renesančním Mattioliho herbářem. Ten vykládá přírodu ještě na bázi živlů a sil, které naše pozitivistická věda dávno neuznává. Zároveń je plný křesťanské symboliky květin. Na zahradě Rostlin a jejich mocí roste také Hvozdík větší, přezdívaný umrlčí hlavička, podle krásného tvaru semeníku. Nasbíráme ho na hřbitově a přijde Vám poštou v obálce a na jaře ho zasadíte.

  Reward delivery: In a week

  EUR 4.27
  (CZK 111)
 • 19 from 25 ​Kilo hlíny za dvě kila

  Udělejte si Vánoce! Dostanete poštou kilo hlíny. Podpoříte nás. Symbolika zrození není náhodná, v hlíně je život. Jako bonus dostanete malou samolepku dravce, který bude létat ve virtuální galerii. 

  Reward delivery: In a week

  EUR 7.70
  (CZK 200)
 • 2 Doprovoďte babičku na hřbitov. JSTE Z VOLYNĚ A OKOLÍ

  Chodí vaše babička (nebo jiný člen rodiny) na hřbitov Malsička ve Volyni? A nechcete jí třeba někdy doprovodit? Dáme vám s sebou sirky a svíčku. Zároveň vám při té příležitosti umožníme prohlédnout si v Galerii Na shledanou v hřbitovním areálu umění skutečné i virtuální. Rozjímání nad hrobem předka už bude na vás.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 7.70
  (CZK 200)
 • 2 Normálně Na shledanou – MUSÍTE DO VOLYNĚ

  Zažijte to, co pro vás s takovou péčí a nadšením připravujeme - unikátní setkání s uměním ve virtuální realitě. Nasaďte si brýle, chyťte do ruky ovladače a vydejte se na prohlídku virtuální Galerií Nashledanou. Během jedné návštěvy v galerii zažijete nepočítaně výstav a uměleckých děl, se kterými se díky technologii virtuální reality budete moci seznámit zcela jinak, než jste zvyklí. Nezapomenutelná zkušenost zaručena. Vstup platí pro dvě osoby, protože vykročit do neznáma je vždycky snazší ve dvou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 8.47
  (CZK 220)
 • 1 Komentovaná prohlídka hřbitova Malsička

  Volyňský historik a archivář Karel Skalický vás během prohlídky zasvětí do tajů místních hřbitovních, architektonických a jiných pikanterií. Dávka vědomostí, kterou budete nad následnou kávou v cukrárně na náměstí ještě nějakou dobu vstřebávat.
  Součástí je vstupenka pro dvě osoby na prohlídku skutečné i Virtuální Galerie Na shledanou. Protože ve dvou se člověk na hřbitově bojí o trochu méně.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 12.82
  (CZK 333)
 • 25 from 25 Testujeme Virtuální galerii na lidech. V Praze.

  Chcete si vyzkoušet, jak vypadá testování virtuální reality? Ve spolupráci s mikrohernou VirtualniRealita.cz jsme nachystali variantu zážitku Virtuální Galerie Na shledanou pro ty, pro které je výlet do Volyně za uměním příliš náročný a chtějí hřbitov zažít v Praze. Návštěva bude probíhat ve skupině, kdy budete mít jako účastníci zároveň jedinečnou možnost setkat se s tvůrci obsahu pro virtuální realitu, zeptat se na vše, co vás bude zajímat a podílet se na druhé, vylepšené verzi virtuální galerie. Nezapomenutelná zkušenost zaručena. Dostanete rakvičku se šlehačkou, černou kávu a smuteční noviny Galerie Na shledanou. Na základě vašich připomínek pak vytvoříme druhou, vylepšenou verzi Virtuální Galerie Na shledanou. Testování v lednu 2017. Premiéra druhé verze na jaře 2017.

  Reward delivery: In a month

  EUR 23.06
  (CZK 599)
 • 30 from 30 VIP premiéra první verze Virtuální Galerie Na shledanou pro dvě osoby – Setkáme se mezi svátky

  Zažijte s námi 29. 12. od 13:00 slavnostní premiéru první verze Virtuální reality v Galerii Na shledanou na hřbitově Malsička ve Volyni. Vstupné pro dvě osoby, bohaté hřbitovní pohoštění, hudební produkce – zkrátka taková malá předsilvestrovská oslava s tvůrci projektu a umělci.
  Na památku si odneste smuteční noviny Galerie Na shledanou.

  Reward delivery: In a month

  EUR 26.91
  (CZK 699)
 • 28 from 29 Vrabci a dravci. Zachráním pět kosů a zatoulanou andulku.

  Ekologický design, který zachrání život. Sada siluet dravců na jedno velké okno. O skla Galerie Na shledanou se zabíjeli ptáci. Dnes máme okna polepená krásnými samolepkami dravců od malíře Jana Pražana a nemusíme pohřbívat špačky ani stehlíky. Darujte k Vánocům  život. Barevná stálost pět až sedm let, barvy černá, zlatá, pískovaná, šest různých druhů siluet,  v sadě originální návod na lepení.  

  Reward delivery: In a week

  EUR 29.91
  (CZK 777)
 • 18 from 20 Tvorba herbáře podle Mattioliho

  Jednodenní seminář a praktický workshop zahradničení s Jakubem Frydrýškem, který na zadní terase Galerie Na shledanou vysadil zahrádku a ukazuje na ni uvažování o přírodě podle principů z renesančního Mattioliho herbáře. Dozvíte se o bylinách a jejich moci, o péči o svou vlastní zahradu a odnesete si prvních několik exemplářů sazenic bylin. Seznámíte se s inspirativními a vzácnými herbáři z archivu volyňského muzea (je mezi nimi i ten Mattioliho) a následně podniknete první praktické kroky k tomu, založit si vlastní herbář a zahrádku léčivých a mocných rostlin.
  Součástí je zážitek Virtuální reality v Galerii Na shledanou. Po reálné práci s hlínou přijde trocha virtuality vhod.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 57.75
  (CZK 1,500)
 • 4 from 4 Hotel Na shledanou

  Přespání na hřbitově pro dvě statečné osoby. Pro někoho sen, pro někoho noční můra. V každém případě zážitek, na který jen tak nezapomenete.
  Umělkyně Petra Housková to v galerii zvládla tři noci, jedna noc by tím pádem měla být hračka. Připravíme vám lůžko na spaní v galerii, smuteční noviny na čtení a na podpal, dřevo, jablka a brambory na oheň. A samozřejmě prohlídku umění v naší nové Virtuální Galerii Na shledanou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 85.54
  (CZK 2,222)
 • 13 from 13 Staňte se duchem ve Virtuální Galerii Na shledanou

  Staňte se novodobou 3D sochou levitující v naší virtuální galerii. Stejně jako středověký donátor zobrazený na fresce v kostele, i vy se můžete dnes stát součástí uměleckého díla v digitální věčnosti. Nafotíme vás 3D skenerem a vytvoříme vaší věrnou kopii, kterou umístíme přímo do virtuálních prostor Galerie Na shledanou.
  Součástí je vstup na zážitek virtuální reality pro vás a jednu další osobu.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 128.32
  (CZK 3,333)
 • 19 from 19 Vrabci a dravci - zachráním maličké hejno

  Ekologický design, který zachrání život. Sada siluet dravců na 5 oken. O skla Galerie Na shledanou se zabíjeli ptáci. Dnes máme okna polepená krásnými samolepkami dravců od malíře Jana Pražana a nemusíme pohřbívat špačky ani stehlíky.  Darujte taky ptáčkům život. Designové řešení plochy oken pro vás v ceně navrhneme. Barevná stálost pět až sedm let. Osm druhů siluet v černé, zlaté a pískované, můžeme rozšířit i variantu UV filtr. Ptáci ji vidí jako překážku, my je skoro nevidíme a navíc propouští světlo. Siluety ptáků k vám domů přiletí poštou. V sadě originální návod na lepení. Smuteční noviny Galerie Na shledanou a vsupenka pro dvě osoby na VIP premiéru na 29. prosince do Galerie Na shledanou. Mimochodem, ptáci budou létat v naší virtuální galerii. 

  Reward delivery: In a month

  EUR 175.36
  (CZK 4,555)