Na kolech přes překážky

Cyklotrial je sport, při kterém mají závodníci za úkol překonávat na kole různé překážky. My, pořadatelé Cyklotrialových her mládeže neboli Youth Games, potřebujeme pomoci s překonáním té nejtěžší z nich: zajištěním financí na třetí ročník seriálu.

Author: YouthGames.cz

 • Havířov 2015

 • WYG Belgie 2015 - Bětka

 • Havířov 2014 - Tom

 • Olomouc 2014 - Kája

 • WYG Polsko 2014 - Lukáš

 • Trička letos vypadají vážně dobře

EUR 1,890
pledged of EUR 1,875

100%

100% completed

46 contributors pledged

Sport

Show all rewards

Co je to cyklotrial

Cyklotrial je sport, při kterém má jezdec za úkol projet na kole vyznačenou trať s co nejmenším počtem chyb. Během jízdy musí překonávat různě obtížné překážky, aniž by se přitom dotkl země nebo překážek čímkoliv jiným než pneumatikou kola. Základem je proto dobrá rovnováha a pohybová koordinace těla, stejně důležitá je ale také schopnost přemýšlet a najít nejlepší strategii pro překonání obtížného místa. Kola na cyklotrial poznáte snadno - nemají sedátka.

Co jsou to Youth Games

Cyklotrialové hry mládeže jsou seriál závodů v cyklotrialu pro děti do 16 let. Letos je připraven již třetí ročník. Před jeho zahájením Hry dostaly vlastní webové stránky, podrobná pravidla a pořadatelský tým posílil o další klub. Jezdce tak čeká v průběhu roku pět soutěží na různých místech republiky a chybět samozřejmě nebude ani závěrečné slavnostní gala odpoledne s vyhlášením celkových vítězů.

Ještě nedávno u nás většina mladých jezdců začínala u sice blízkého, ale přeci jen odlišného biketrialu. Jinou možnost neměli. Při sledování informací ze zahraničí bylo brzy zřejmé, že dynamicky se rozvíjející cyklotrial  (ve světě pod názvem UCI Trials) nelze přehlížet. Uvědomili jsme si také, že v České republice zcela chybí zázemí pro mladé jezdce, kteří by se chtěli trialu podle pravidel UCI věnovat. Rozhodli jsme se to změnit. V roce 2014 jsme založili Cyklotrialové hry mládeže – Youth Games.

... na ty nejlepší čekají Světové hry

Jezdci soutěží nejen o domácí medaile, ale také o nominace na Světové hry mládeže - UCI Trials World Youth Games (WYG). I přes krátkou historii české účasti na tomto mládežnickém mistrovství světa naši jezdci nechyběli ani jednou mezi finalisty. Zatím největšího úspěchu na WYG dosáhla z českých jezdců Alžběta Pečínková, která v roce 2015 získala stříbrnou medaili v kategorii girls. Letos se Světové hry mládeže konají na začátku srpna v německém Freiamtu.

Kdo jsme?

Jsme parta rodičů z různých koutů republiky. Většina z nás se dostala k cyklotrialu díky vlastním dětem, které zaujal tento nesnadný sport na kole bez sedátka. Postupně zaujal i nás a začali jsme se více zapojovat do práce v místních klubech. Dnes organizujeme tréninky, udržujeme trialparky, připravujeme soustředění, pořádáme závody. Máme nyní s dětmi společného koníčka.

Proč crowdfunding?

Podporu jednotlivých závodů se snažíme hledat v místě jejich konání, s pomocí crowdfundingového projektu na HitHit.cz chceme zajistit zbývající prostředky na pokrytí společných výdajů. K překonání překážek na trati potřebujete v cyklotrialu umět držet rovnováhu, dobře ovládat své kolo a také si rozmyslet stopu, kterou pojedete. České Youth Games mají svou trasu promyšlenou. Podaří se nám na ní s vaší pomocí udržet (finanční) rovnováhu?

News

Apr 4, 2016 Děkujeme

Děkujeme všem, kdo se zapojili do projektu a podpořili nás. Teď nás čekají tři týdny intenzivní práce na přípravě první soutěže seriálu v Hamrech nad Sázavou, kde se doufáme s mnohými z vás potkáme a kde bychom rádi ukázali, jak chceme, aby závody vypadaly. A samozřejmě se budeme snažit mezi tím…

More

Mar 30, 2016 Sto procent!

Nestihli jste přispět a už tady svítí "100 % splněno"? Ale to přece vůbec nevadí, nemusíme končit stovkou. Náš e-shop s cyklotrialem má otevřeno ještě tři dny :-)

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 5 Děkujeme

  Vybrali jste si z nabídky odměn dobře - i pro nás samotné je " děkujeme" obvykle tou jedinou odměnou, kterou za práci kolem cyklotrialu dostaneme. Proto si opravdu vážíme každé podpory, třeba i drobné. Naše osobní poděkování vám pošleme e-mailem.

  Reward delivery: In a week

  EUR 7.50
  (CZK 200)
 • 10 Samolepící radost

  Arch formátu A4 plný cyklotrialových samolepek. Děti je milují. Lepí si je na kolo, na helmu, na stůl, na dveře, na sešity... Nalepí vám je i na ledničku, na auto, na zrcadlo a na porcelánový servis po babičce. Máte děti? Tak neváhejte a kupte si tuto odměnu. Budeme mít radost všichni. Vy, děti i my.

  Reward delivery: In a month

  EUR 11.25
  (CZK 300)
 • 5 Ročenka Youth Games

  Kdo by ji nechtěl! Barevně vytištěná, s výběrem těch nejlepších fotografií ze závodů, s výsledkovými listinami a zhodnocením sezony z pohledu pořadatelů i jezdců - zkrátka kompletní, hezká a hmatatelná vzpomínka na Youth Games 2016.

  Reward delivery: In a year

  EUR 15.00
  (CZK 400)
 • 13 Tričko Youth Games

  Tričko je fajn věc. Můžete v něm jezdit na kole. Můžete v něm chodit do práce. Můžete v něm okopávat jahody. Můžete je ukazovat kamarádům a říkat jim: "Hele, tohle triko jsem dostal jako odměnu za to, že jsem podpořil jeden super projekt na HitHit.cz!" Budete nám ale muset prozradit svou velikost, jinak vám triko místo na kolo, do práce nebo na jahody bude akorát tak malé a na nic.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 22.50
  (CZK 600)
 • 10 from 15 Medaile

  Originální medaile letošních Youth Games. Na rozdíl od našich závodníků o ni nemusíte v potu tváře bojovat na překážkách, přesto není vůbec bezcenná. Vaše kategorie se nazývá "sponzor" a medaili dostanete i se svým jménem na stuze. Předáme vám ji s osobním poděkováním na stupních vítězů při kterémkoliv závodě letošních Her (ale můžete si nechat odměnu poslat i poštou).

  Reward delivery: In half a year

  EUR 37.50
  (CZK 1,000)
 • 2 Cyklotrialový trénink

  Dvě hodiny na cyklotrialovém kole pod vedením trenéra v některém z našich klubů. Teprve ten, kdo to sám zkusil, totiž dokáže plně ocenit výkony našich závodníků na tratích! Vybrat si můžete klub v Olomouci, Žďáru nad Sázavou nebo Blansku v termínu dle dohody. Kolo vám samozřejmě půjčíme, takže s sebou potřebujete jen helmu a trochu odvahy.

  Reward delivery: In a year

  EUR 56.25
  (CZK 1,500)
 • 4 from 5 Trénink s Martinem

  Jedním z jezdců, kteří se sice už věkem do Her mládeže nevejdou, ale přesto se rozhodli podpořit náš projekt věnováním společné dvouhodinovky, je Martin Štěpánek. S aktuálně nejlepším českým juniorem si můžete domluvit termín na trénink buď v trialparku v Hamrech nad Sázavou, nebo v lese pod hradem Sion u Kutné Hory.

  Reward delivery: In a year

  EUR 93.76
  (CZK 2,500)
 • 3 from 5 Trénink s Lukášem

  Chcete něco víc, než jen "obyčejný" trénink? Kupte si dvouhodinovku pod vedením Lukáše Janky z olomouckého klubu! Za těch deset let, co jezdí na trialovém kole, už toho dost umí a pokusí se něco naučit i vás. A kdyby vám to náhodou na kole vůbec nešlo, může vás učit žonglovat. Kdyby nešlo ani to, tak třeba skládat origami. Nudit se ty dvě hodiny prostě nebudete. Pouze v Olomouci, termín dle dohody.

  Reward delivery: In a year

  EUR 93.76
  (CZK 2,500)
 • 5 from 5 Trénink s Vaškem

  Dvouhodinovka tréninku vedená Vaškem Kolářem, současnou českou jedničkou v kategorii Elite 20" a také světovou jedničkou v biketrialu. Vašek se s kolem ve jméně už narodil, na tom trialovém začal jezdit před těžko uvěřitelnými dvaceti lety - v roce 1996, kdy mu bylo pět. Od té  doby jej to neustále baví a o radost z kola bez sedátka se s vámi rád rozdělí. Nezapomeňte si s sebou fixu, ať se vám může po tréninku někam podepsat. Pouze v Blansku, termín dle dohody.

  Reward delivery: In a year

  EUR 150.01
  (CZK 4,000)
 • 2 V.I.P. sponzor

  Chcete nás podpořit pořádnou bankovkou a nechcete přitom riskovat, že si ublížíte při tréninku na kole? Pak je tato odměna pro vás zcela ideální a bezpečná. Nejenže na závěrečném vyhlášení sezony pro vás budeme mít rezervované V.I.P. křeslo a osobně vám na akci poděkujeme, ale také na všech závodech sezony může být vyvěšena vaše firemní reklama. A to se vyplatí!

  Reward delivery: In a year

  EUR 187.51
  (CZK 5,000)
 • 1 V.V.I.P. sponzor

  Nezvyklá zkratka V.V.I.P. neznamená nic menšího než "ještě více V.I.P." Na tom, o kolik více vás odměníme než V.I.P. sponzora, se domluvíme individuálně - kontaktujte nás, prosím, na emailu info@youthgames.cz.

  Reward delivery: In a year

  EUR 375.02
  (CZK 10,000)