Lieben Libeň

Máme rádi Prahu 8, a proto chystáme sérii tří různorodých filmových programů, které se k ní tematicky vztahují.

 • Ďáblické sídliště ve druhé polovině 70. let

 • Slavný libeňský plynojem

 • Libeňská synagoga nezvykle (zkouška videomappingu)

 • Libeňská synagoga nezvykle (zkouška videomappingu)

 • Libeňská synagoga nezvykle (zkouška videomappingu)

 • Dětství na sídlišti v Ďáblicích

 • První projekce Vizuální paměti P8 v Přístavu 18600

 • První projekce Vizuální paměti P8 v Přístavu 18600

 • První projekce Vizuální paměti P8 v Přístavu 18600

 • První projekce Vizuální paměti P8 v Přístavu 18600

 • Projekce na Libeňském mostě na Zažít Libeň jinak

 • Projekce na Libeňském mostě na Zažít Libeň jinak

 • Zažít Libeň jinak na Libeňském mostě

 • Zažít Libeň jinak na Libeňském mostě

EUR 2,076
pledged of EUR 1,880

110%

110% completed

29 contributors pledged

Community, Film

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Show all rewards

Jak to začalo

Začalo to trochu pustě a šedě. Ale mezitím jsme si to začali na Osmičce užívat! V minulém roce jsme spolupořádali oslavy 100. výročí narození Bohumila Hrabala, který strávil důležitý kus svého života v Libni. Možná si vzpomínáte na některou výstavu, projekci, dílnu, venkovní koncerty či kavárnu během května a června v Synagoze na Palmovce. Přemýšleli jsme o tom, co dalšího bychom pro tento v současnosti galerijní a kulturní prostor mohli vytvořit...

Co je náš cíl?

Chceme vytvořit kvalitní filmový program – experimentální, spektakulární i komorní, historický i současný, komunitně zaměřený a lokálně inspirovaný, svým vyzněním a provedením ovšem nadregionální. Zkrátka netradiční.

Detaily

Na podzim tohoto roku přinášíme program složený ze tří různorodých filmových (audiovizuálních) projektů.

VIZUÁLNÍ PAMĚŤ PRAHY 8

Sbíráme staré amatérské filmy. Hledáme záběry ulic, domů, zmizelá či zapomenutá místa Karlína, Libně, Kobylis, Bohnic, Ďáblic, Čimic a Tróje, natočené na 8 mm, 9,5 mm, 16 mm či dokonce 35 mm filmový materiál. Zapůjčené filmy digitalizujeme, zpřístupňujeme a uchováváme pro budoucnost. Průběžně promítáme sestřihy nejzajímavějších záběrů – možno-li za účasti autorů či pamětníků. První projekce se uskutečnila za doprovodu živé hudby (Curry Collective) 31. srpna v Přístavu 18600, druhá bude 19. září na pouliční slavnosti Zažít Libeň jinak na Libeňském mostě a do konce roku počítáme minimálně ještě s jednou. Svěřte nám své filmy a zachovejte svou paměť! Kontaktujte nás na PametP8@duracfilm.cz.

ARGENTUM VIVUM V SYNAGOZE NA PALMOVCE

Vnitřní periferii města zachytí v Libni experimentálně-dokumentárním způsobem tvůrci ze sdružení Argentum Vivum pod vedením filmaře a střihače Martina Ježka. Projekt vyvrcholí 20. října týdenní filmovou instalací v prostoru Synagogy na Palmovce.

VIDEOMAPPING NA SYNAGOGU NA PALMOVCE

Jeden z projektů pro Lieben Libeň vytvoří sdružení KinocirKus, zaměřující se na videoinstalace a videomapping. Na podzim během dvou večerů rozsvítí Synagogu na Palmovce tematickou videomappingovou projekcí čerpající z historie a proměn synagogy. Budete se z ní moci těšit 16. - 17. října.

... a ještě něco navíc

Celkové minimální náklady na projekt jsou 215 000 Kč. Vedle grantu od Hlavního města Prahy, partnerských plnění (MČ Praha 8, CAS FAMU), očekávaných příjmů ze vstupného a vlastního vkladu a píle nám ještě schází přinejmenším 50 000 Kč. Získané peníze dáváme do pronájmu techniky a technického zpracování (především), honorářů umělců (spíše nízké), grafiky a propagace (s vydatnou partnerskou pomocí), produkce (zčásti dobrovolnicky) a spotřebního materiálu.

Kdo jsme?

8jinak! je spolek aktivní na Praze 8. Zajímáme se o zdejší dění, angažujeme se v místních kauzách a oživujeme Osmičku alternativní kulturou. Máme rádi svou městskou část, a proto chystáme filmový program, který se k ní vztahuje.

Duracfilm je filmová produkce zaměřená především na tvůrčí dokumentární filmy (Nadohled, r. Andrea Slováková, Trojmezí, r. Klára Řezníčková), ale i na celovečerní hranou tvorbu (Děti, r. Jaro Vojtek) nebo menší publicistické formáty pro Českou televizi (festivalové minuty Z Jihlavy do hlavy ad.) Sídlíme na Praze 8 a baví nás spolupracovat s 8jinak! na věcech, které se dotýkají filmu.

Proč to děláme?

Ještě něco dalšího, než že "máme rádi svou městskou část, a proto chystáme filmový program, který se k ní vztahuje"???

News

Oct 10, 2015 Blížíme se do finále, přispívejte prosím dále!

(Začali jsme z toho básnit.) Velice DĚKUJEME za všechny dosavadní příspěvky! Zbývá nám týden a my vás prosíme - vybírejte dál z odměn, ještě jich stále dost zbývá a jsou (alespoň některé z nich) fakt geniální. Co se vybere nad 50 tisíc, dáme na doprovodnou akci Lieben Libeň - výstavu fotografií…

More

Oct 10, 2015 Argentum Vivum - vernisáž 20. 10. v 18:00 a instalace k prohlédnutí 21. - 27. 10. 17:00 - 20:00

Upřesňujeme jednu z našich akcí v Synagoze na Palmovce v rámci Lieben Libeň, experimentální filmovou instalaci Argentum Vivum (Daňhel, Halousek, Ježek): MONO THEISMUS audiovizuální instalace pro 9 analogových projektorů, 9 lightboxů a 6-ti kanálový zvuk Zahájení: 20. 10. v 18:00 Na vernisáži…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 5 Sympatie

  Chci vás podpořit, ale o odměnu nestojím.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 3.76
  (CZK 100)
 • 2 Libeňská pohlednice s razítkem či bez

  Jedna autorská pohlednice s motivem Libně (edice 2014 z fotografií Davida Kumermanna) osobně předaná, nebo odeslaná kamkoli na světě s razítkem pošty na Praze 8.

  Reward delivery: In a month

  EUR 5.64
  (CZK 150)
 • 3 Volný vstup

  Volný vstup pro jednu osobu na některou z plánovaných projekcí.

  Reward delivery: In a week

  EUR 5.64
  (CZK 150)
 • 20 from 20 DVD Nadohled nebo Draci

  DVD s dokumentárním filmem NADOHLED (2010, režie Andrea Slováková), nebo DVD se středometrážním hraným filmem DRACI (2008, režie Tomáš Vrána). Oba jsou z produkce Duracfilmu.

  Reward delivery: In a month

  EUR 5.64
  (CZK 150)
 • 10 from 10 DVD Trojmezí

  DVD s dokumentárním filmem TROJMEZÍ (2011, režie Klára Řezníčková)  z produkce Duracfilmu. Poetický portrét nejvýchodnější vesnice České republiky získal v roce 2012 Cenu Pavla Kouteckého.

  Reward delivery: In a month

  EUR 7.52
  (CZK 200)
 • 1 Volný vstup a libeňská pohlednice s razítkem či bez

  Volný vstup pro jednu osobu na některou z plánovaných projekcí a jedna autorská pohlednice s motivem Libně (edice 2014 z fotografií Davida Kumermanna) osobně předaná, nebo odeslaná kamkoli na světě s razítkem pošty na Praze 8.

  Reward delivery: In a week

  EUR 9.40
  (CZK 250)
 • 4 from 5 DVD Děti

  DVD s oceňovaným filmem DĚTI. Celovečerní hraný debut slovenského dokumentaristy Jara Vojtka z roku 2014. Z produkce Duracfilmu.

  Reward delivery: In a month

  EUR 11.28
  (CZK 300)
 • 18 from 20 Sběratelská sada libeňských pohlednic

  Sada osmi autorských libeňských pohlednic Libně (sběratelská edice 2014 z fotografií Davida Kumermanna).

  Reward delivery: In a month

  EUR 15.04
  (CZK 400)
 • 3 Volné vstupy a sada libeňských pohlednic

  Volný vstup pro dvě osoby na některou z našich projekcí a kompletní sada osmi autorských libeňských pohlednic (sběratelská edice 2014 z fotografií Davida Kumermanna).

  Reward delivery: In a week

  EUR 22.56
  (CZK 600)
 • 1 from 1 Vstupenky do divadla Kámen a libeňská pohlednice s razítkem či bez

  Dvě vstupenky na představení divadla Kámen a jedna autorská pohlednice s motivem Libně (edice 2014 z fotografií Davida Kumermanna) osobně předaná, nebo odeslaná kamkoli na světě s razítkem pošty na Praze 8.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 26.33
  (CZK 700)
 • 0 Více volných vstupů a sada pohlednic

  Volný vstup na všechny naše projekce pro dvě osoby a kompletní sada osmi libeňských pohlednic (sběratelská edice 2014 z fotografií Davida Kumermanna).

  Reward delivery: In a week

  EUR 30.09
  (CZK 800)
 • 5 from 5 Tematická procházka po Libni

  Tematická procházka po Libni se spolkem 8jinak!, fotoreport z procházky uveřejněný na fcb a webu a jedna libeňská autorská pohlednice se známkou k odeslání cestou. (Odměna pro 1-2 osoby, nejvýše 10 lidí ve skupině.)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 33.85
  (CZK 900)
 • Sold out!! Kniha LIBEŇ - ZMIZELÝ SVĚT

  Nádherná kniha LIBEŇ - ZMIZELÝ SVĚT plná historických fotografií Libně a zajímavých informací. K tomu sada osmi libeňských pohlednic (sběratelská edice 2014 z fotografií Davida Kumermanna).

  Reward delivery: In a month

  EUR 37.61
  (CZK 1,000)
 • 3 from 5 Procházka po architektonických skvostech Prahy 8

  Procházka po architektonicky zajímavých místech Prahy 8 s odborným kunsthistorickým výkladem, fotoreport z procházky uveřejněný na fcb a webu, jedna ofrankovaná pohlednice k odeslání cestou. (Odměna pro 1-2 osoby, nejvýše 10 lidí ve skupině.)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 41.37
  (CZK 1,100)
 • 5 from 5 Cyklovyjížďka po architektonických skvostech Prahy 8

  Projížďka na kolech po architektonicky zajímavých místech Prahy 8 s odborným kunsthistorickým výkladem, fotoreport z projížďky uveřejněný na fcb a webu a jedna libeňská autorská pohlednice se známkou k odeslání během projížďky. (Odměna pro 1-2 osoby, nejvýše 10 lidí ve skupině.)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 41.37
  (CZK 1,100)
 • 2 from 4 Zážitková procházka po Bohnicích s návštěvou minipivovaru

  Procházka po Bohnicích se spolkem Bohnice žijí! pro pět osob, spojená s návštěvou místního minipivovaru Šedivák, fotoreport z procházky uveřejněný na fcb a webu a jedna pohlednice se známkou k odeslání cestou. (Odměna pro 1-2 osoby, nejvýše 8 lidí ve skupině.)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 52.65
  (CZK 1,400)
 • 4 from 4 Zážitková procházka po Karlíně s návštěvou kavárny

  Procházka po Karlíně se spolkem Karlín sobě, spojená s návštěvou místní kavárny, fotoreport z procházky uveřejněný na fcb a webu a jedna pohlednice se známkou k odeslání cestou. (Odměna pro 1-2 osoby, nejvýše 8 lidí ve skupině.)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 52.65
  (CZK 1,400)
 • 4 from 4 Zážitková procházka po Libni s návštěvou kavárny / hospůdky

  Procházka po Libni se spolkem 8jinak!, spojená s návštěvou místní kavárny, či hospůdky, fotoreport z procházky uveřejněný na fcb a webu a jedna libeňská autorská pohlednice se známkou k odeslání cestou. (Odměna pro 1-2 osoby, nejvýše 8 lidí ve skupině.)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 52.65
  (CZK 1,400)
 • 2 from 3 Trojjediná zážitková procházka po Kobylisích, Libni a Bohnicích s návštěvou místních hospůdek

  Delší zážitková procházka po pozoruhodných místech Kobylis, Libně a Bohnic se spolkem 8jinak!, spojená s návštěvou tří místních hospůdek, fotoreport z procházky uveřejněný na fcb a webu a tři ofrankované pohlednice k odeslání cestou. (Odměna pro 1-2 osoby, nejvýše 6 lidí ve skupině.)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 112.82
  (CZK 3,000)
 • 2 from 2 Fotografický workshop v Libni / Kobylisích

  Půldenní fotografický workshop s fotografem Davidem Kumermannem v Libni, nebo Kobylisích pro jednu až tři osoby (možno pořídit skupinově), pro každého účastníka sada osmi autorských libeňských pohlednic (edice 2014).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 112.82
  (CZK 3,000)
 • 2 from 2 Velká fotografie od Václava Vašků

  Tištěná velkoformátová barevná fotografie od Václava Vašků z jeho libeňského cyklu, vlastnoručně podepsaná. A jako bonus jedna pohlednice Libně, osobně předaná, nebo odeslaná kamkoli na světě s razítkem pošty na Praze 8.

  Reward delivery: In a month

  EUR 150.43
  (CZK 4,000)
 • Sold out!! Velká fotografie od Davida Kumermanna

  Tištěná velkoformátová černobílá fotografie od Davida Kumermanna z jeho cyklu Libeň s podpisem. A jako bonus jedna pohlednice Libně, osobně předaná, nebo odeslaná kamkoli na světě s razítkem pošty na Praze 8.

  Reward delivery: In a month

  EUR 150.43
  (CZK 4,000)
 • Sold out!! Pro podniky

  Banner na našich akcích, logo a poděkování na webu, příspěvek na fcb události, sada osmi libeňských pohlednic (edice 2014) a volný vstup pro dvě osoby na všechny naše projekce.
   

  Reward delivery: In a week

  EUR 188.04
  (CZK 5,000)
 • 1 Sympatie notorického mecenáše

  Nevím co s penězi a zbožňuji vás. A o odměnu nestojím. (Možná ta sada osmi autorských pohlednic z Libně, limitovaná edice 2014?)

  Reward delivery: In a month

  EUR 300.86
  (CZK 8,000)
 • 1 from 1 Autorská zvětšenina fotografie Davida Kumermanna s podpisem

  Velkoformátová podepsaná autorská zvětšenina fotografie Davida Kumermanna z jeho cyklu Libeň. A k tomu sada osmi libeňských pohlednic (edice 2014).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 338.47
  (CZK 9,000)
 • Sold out!! Podnik de luxe

  Největší banner na našich akcích, logo a poděkování na webu, post na fcb události, osm sad osmi libeňských pohlednic, volný vstup pro osm osob na všechny naše projekce.

  Reward delivery: In a week

  EUR 376.08
  (CZK 10,000)