VELKÉ NIC

Dokumentární tragikomedie o českém pojetí pandemie Covid-19. Podpořte dokončení filmu od V. Klusáka a M. Pecháčkové, který mapuje naši společnost v nečekané zkoušce. Byli jsme best in Covid? Kdo měl plán: lidstvo nebo virus? A co nás to naučilo o nás?

EUR 23,022
pledged of EUR 19,798

116%

116% completed

562 contributors pledged

Film

Česko

All or nothing. Project finished on Nov 3, 2022 at 15:55.

Show all rewards

Jak vše začalo

Nikdo z nás asi nezapomene na březen 2020. Ani my ne. Náš film V SÍTI byl právě čerstvě v kinech a přepisoval historické tabulky v návštěvnosti dokumentárních filmů. Měli jsme naplánované projekce na několik měsíců dopředu. Promítání pro školy s debatami po celé republice. Čtrnáct dní po premiéře se ale vše ze dne na den zrušilo. Nouzový stav byl vyhlášen právě během tiskové konference, kde jsme představovali dětskou verzi filmu a následnou osvětovou kampaň. Všechno bylo najednou jinak. Nastal lockdown.

Prvních pár dní jsme se jako všichni zavřeli doma a napjatě čekali, co se bude dít. Dopomohli jsme vzniku virálního videa, ve kterém lékaři žádali občany, aby dodržovali doporučená opatření. Ale roušky a respirátory nebyly nikde k sehnání. A tak přišel absurdní a pro nás iniciační okamžik: Vláda ČR povolala národ kutilů - nechala otevřít galanterie, před kterými se utvořily nekonečné fronty a šicí stroje v domácnostech se rozjely naplno. To nás pobavilo i zvedlo ze židlí. Po chvíli váhání, zda riskovat vlastní zdraví, jsme se rozhodli pustit do práce na filmu o tom, jak Češi žijí i prožívají pandemii.

O filmu

VELKÉ NIC je celovečerní dokumentární tragikomedie o českém pojetí pandemie nemoci Covid-19. Filmový štáb Víta Klusáka a Mariky Pecháčkové se v březnu 2020 vydal do ulic prázdné Prahy a dva roky sledoval dění a chování české společnosti. Namísto reportážního zachycení událostí se autoři zaměřili na lidské příběhy, poetiku doby, bizarní obrazy nebo klíčové momenty v politice a společnosti. Sledovali lékaře v nemocnicích i antivaxx demonstranty v ulicích, jednoho z prvních covid pozitivních pacientů v ČR, vrcholové sportovce trénující v domácích podmínkách nebo mezzosopranistku, která byla nucena nastoupit do pokladny v supermarketu. Vzhledem k délce natáčení se dostalo i na reflexi společenského rozměru pandemie a lidského jednání v krizi. Jestliže zkraje roku 2020 byla všude cítit soudržnost a vzájemná pomoc, ke konci roku 2021 už byla společnost rozdělena na dva nesmiřitelné tábory. Lidé se vzájemně nálepkovali, osočovali a napadali. I skrze to se film stává reflexí doby a celé pandemie. Nad tím vším visela otázka, jak jsme využili zastavení v lockdownu - pomyslného Velkého nic?

Proč potřebujeme pomoc?

Sami jsme už do několikaletého natáčení investovali velkou dávku energie, času i peněz. Teď film potřebujeme dotáhnout v postprodukci (korekce obrazu, grafika, hudba a mix zvuku) a vzhledem k situaci si nejsme jisti, zda ho budeme schopni bez dalších prostředků vůbec dostat do kina. Proto jsme také odměny koncipovali tak, aby hlavní položku představovaly lístky na sérii předpremiér v Praze, Brně, Písku, Hradci nebo Olomouci. Další vybrané prostředky bychom rádi použili na vykoupení práv ke skladbám od Antonína Dvořáka, Arama Chačaturjana a Johannese Brahmse. 

Pracovně jsme potřebnou částku rozdělili do dvou milníků: 

1. META 500.000 Kč >> Při dosažení této částky budeme schopni film dokončit v odpovídající kvalitě. Peníze půjdou na vizuální a zvukovou postprodukci: korekce černobílého a širokoúhlého obrazu a zvukový mix ve formátu DolbyDigital. Dále nám to pomůže dofinancovat: grafický vizuál filmu včetně tisku plakátu a distribuci filmu po celé ČR.

2. META 850.000 Kč >> Díky dosažení této částky budeme moci zakoupit práva na hudbu významných skladatelů - Antonína Dvořáka, Arama Chačaturjana a Johannese Brahmse. Započatá minuta stojí v řádu desítek tisíc korun českých. Dosažená částka by nám navíc umožnila film doprovodit vydáním fotografické knihy se snímky Adama Hříbala, který štáb po celou dobu doprovázel. 

Kdo jsme?

Hypermarket Film s.r.o. je nezávislá filmová produkční společnost založená v roce 2003 režiséry a producenty Vítem Klusákem a Filipem Remundou. Pozici producentek ve společnosti zastávají Tereza Horská a Pavla Klimešová. Vyrábíme především celovečerní dokumentární filmy. Z autorských a etických důvodů se zásadně nevěnujeme reklamě. Spolupracujeme se známými i debutujícími filmaři z ČR i zahraničí. Spolupracujeme s Českou televizí, HBO, ARTE, Channel 4, ZDF, YLE, VPRO, ORF a řadou nezávislých filmových produkcí z Evropy. Na svém kontě máme filmy jako: V SÍTI, Český sen, Český mír, Matrix AB, Dělníci bulváru, Vše pro dobro světa a Nošovic, Dobrý řidič Smetana, Svět podle Daliborka, Spřízněni přímou volbou, Svědkové Putinovi, Reality, Bratři Okamurovi, 13 minut, televizní sérii Ano, šéfe!, investigativní cyklus Zvláštní vyšetřování a další…

News

Nov 2, 2022 Bonusová odměna - FILM ONLINE

Kampaň k filmu VELKÉ NIC se za 33 hodin uzavře a my se rozhodli všem příznivcům minulým i budoucím poděkovat formou bonusové odměny, která původně nebyla v plánu. Jedná se o možnost získat link našeho filmu pro domácí užití. Vhodné jako dárek pro přátele, co jsou líní vyrazit do kina, nebo tam…

More

Oct 31, 2022 Vít Klusák a jeho tým v závěru kampaně naléhavě žádají o pomoc

Vážení a milí přátelé našich filmů, a to především ti z vás, kteří si zakoupili lístky na předpremiéru našeho nového filmu VELKÉ NIC a uvidí jej tak o čtvrt roku dříve, než ostatní. A budou se s námi moci setkat a diskutovat o tom, co tragikomedii o českém pojetí pandemie říkají, jaké složitosti…

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 151
  Dobrý pocit & originální poděkování

  Pošlete nám 200 Kč (nebo klidně i víc, částku lze ve formuláři měnit) a zůstane Vám dobrý pocit a v e-mailu navíc najdete překvapení ze zákulisí vzniku filmu.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 7.92
  (CZK 200)
 • sold 64
  !!! FILM ONLINE !!!

  Pusťte si film VELKÉ NIC v klidu domova!
  Je to pohodlné a navíc tím neriskujete, že na Vás v kině někdo něco prskne...

  Tuto odměnu jako poděkování, že se blížíme cílové částce, zařazujeme v úplném závěru kampaně. A dosažitelná bude jen posledních pár hodin...

  Odměna bude doručena prostřednictvím odkazu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 11.88
  (CZK 300)
 • sold 29
  PLAKÁT od Štěpána Malovce

  Filmový plakát od uznávaného grafického designéra Štěpána Malovce, který se svým pojetím skutečně dost vymyká… Plakát obdržíte s podpisem autorů.

  Vaši odměnu pošleme přes Zásilkovnu, poplatek je v ceně.

  Reward delivery: Zásilkovna, in half a year after the Hithit project end

  EUR 23.76
  (CZK 600)
 • remaining 168 from 237
  Exkluzivní předpremiéra BRNO + plakát

  Staňte se prvními diváky filmu!

  Dva lístky na brněnskou předpremiéru filmu pouze a jen pro přispěvatele z Hithitu. Těšíme se na Vás a Váš doprovod  9. prosince 2022 v kině Scala, kde budete uvedeni na guest listu. Po projekci následuje diskuze s tvůrci a odnesete si i filmový plakát! 

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 33.66
  (CZK 850)
 • remaining 239 from 265
  Exkluzivní předpremiéra OLOMOUC + plakát

  Staňte se prvními diváky filmu!

  Dva lístky na olomouckou předpremiéru filmu pouze a jen pro přispěvatele z Hithitu. Těšíme se na Vás a Váš doprovod  8. prosince v kině Metropol, kde budete uvedeni na guest listu. Po projekci následuje diskuze s tvůrci a odnesete si i filmový plakát! 

   

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 33.66
  (CZK 850)
 • remaining 174 from 192
  Exkluzivní předpremiéra HRADEC KRÁLOVÉ + plakát

  Staňte se prvními diváky filmu!

  Dva lístky na hradeckou předpremiéru filmu pouze a jen pro přispěvatele z Hithitu. Těšíme se na Vás a Váš doprovod  10. ledna 2023 kině Bio Central, kde budete uvedeni na guest listu. Po projekci následuje diskuze s tvůrci a odnesete si i filmový plakát. 

   

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 33.66
  (CZK 850)
 • remaining 164 from 170
  Exkluzivní předpremiéra PÍSEK + plakát

  Staňte se prvními diváky filmu!

  Dva lístky na píseckou předpremiéru filmu pouze a jen pro přispěvatele z Hithitu. Těšíme se na Vás a Váš doprovod  11. ledna 2023 v kině Portyč, kde budete uvedeni na guest listu. Po projekci následuje diskuze s tvůrci a odnesete si i filmový plakát! 

   

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 33.66
  (CZK 850)
 • remaining 3 from 7
  SLAVNOSTNÍ PRAŽSKÁ PREMIÉRA + plakát


  Účast na  slavnostní pražské premiéře v druhé půlce února 2023 s následným večírkem včetně rautu pro dvě osoby. A domů si odnesete filmový plakát od grafika Štěpána Malovce. 

  Pozvánku, vstupenky a termín premiéry Vám zašleme e-mailem.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 138.59
  (CZK 3,500)
 • remaining 3 from 5
  Zážitkový kurz PRVNÍ POMOCI s pražskými záchranáři II

  Věděli byste si rady, když by před vámi v tramvaji někdo ztratil vědomí? Absolvujte spolu se svým doprovodem půldenní zážitkový kurz první pomoci pod vedením profesionálů ze Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Učit vás budou lidé, kteří denně zachraňují životy. 

  Podrobnosti a termín spolu domluvíme po e-mailu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 142.55
  (CZK 3,600)
 • remaining 5 from 5
  Autorská FOTOGRAFIE od Adama Hříbala

  Při natáčení vznikl rozsáhlý dokumentární fotografický soubor, který slouží nejen k distribučním účelům, ale stává se z něj i svědectví doby, která ovlivnila nás všechny. Pošleme Vám emailem několik variant výtvarných nadčasových snímků a Vámi zvolenou zarámovanou fotografii Vám osobně doručíme.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 237.58
  (CZK 6,000)
 • remaining 1 from 5
  BRUNCH II. s Vítem Klusákem a tvůrčím týmem filmu

  Brunch s autory filmu u nás v pražské produkci, která je zároveň i naší střižnou a v kuchyni máme sklad světel... Můžete se na cokoliv zeptat a ještě Vám ukážeme vystřižené scény, nebo i část hrubého materiálu, budete-li chtít. A domů si odnesete filmový plakát od grafika Štěpána Malovce. Mimosa & čerstvě upečený croissant included!

  Odměna je určena pro dvě osoby. Termín a podrobnosti si upřesníme e-mailem.  

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 237.58
  (CZK 6,000)
 • remaining 25 from 30
  Staňte se PARTNEREM filmu

  Staňte se partnerem filmu. Vaše jméno uvedeme v závěrečných titulcích filmu. A také Vám poděkujeme na Slavnostní pražské premiéře, jíž se pochopitelně s doprovodem můžete zúčastnit. A získáte i podepsaný filmový plakát.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 593.94
  (CZK 15,000)
 • remaining 2 from 3
  Soukromá PROJEKCE filmu

  Vezměte svou partu do kina na soukromou projekci, kterou uspořádáme pouze pro Vás ve třetím sále kina Světozor. Po filmu bude prostor pohovořit s tvůrci. Drink included!

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 1,385.86
  (CZK 35,000)
 • remaining 1 from 1
  Staňte se GENERÁLNÍM partnerem filmu

  Staňte se Generálním partnerem filmu. Vaše jméno, případně jméno Vaší společnosti uvedeme na veškerých propagačních materiálech, na plakátu, v traileru a v úvodních i v závěrečných titulcích filmu. A také Vám poděkujeme na Slavnostní pražské premiéře, kde budete stát po boku ostatních producentů.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 11,878.84
  (CZK 300,000)
 • Sold out!!
  Exkluzivní předpremiéra PRAHA + plakát

  Staňte se prvními diváky filmu!

  Dva lístky na pražskou předpremiéru filmu pouze a jen pro přispěvatele z Hithitu. Těšíme se na Vás a Váš doprovod  9. ledna 2023 v kině Světozor, kde budete uvedeni na guest listu. Po projekci následuje diskuze s tvůrci a odnesete si i filmový plakát!

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 33.66
  (CZK 850)
 • Sold out!!
  SLAVNOSTNÍ PRAŽSKÁ PREMIÉRA + plakát

  Účast na  slavnostní pražské premiéře v druhé půlce února 2023 s následným večírkem včetně rautu pro dvě osoby. A domů si odnesete filmový plakát od grafika Štěpána Malovce.

  Pozvánku, vstupenky a termín premiéry Vám zašleme e-mailem.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 138.59
  (CZK 3,500)
 • Sold out!!
  SLAVNOSTNÍ PRAŽSKÁ PREMIÉRA + plakát

  Účast na  slavnostní pražské premiéře v druhé půlce února 2023 s následným večírkem včetně rautu pro dvě osoby. A domů si odnesete filmový plakát od grafika Štěpána Malovce. 

  Pozvánku, vstupenky a termín premiéry Vám zašleme e-mailem.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 138.59
  (CZK 3,500)
 • Sold out!!
  Zážitkový kurz PRVNÍ POMOCI s pražskými záchranáři

  Věděli byste si rady, když by před vámi v tramvaji někdo ztratil vědomí? - Absolvujte spolu se svým doprovodem půldenní zážitkový kurz první pomoci pod vedením profesionálů ze Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Učit vás budou lidé, kteří denně zachraňují životy.

  Podrobnosti a termín spolu domluvíme po e-mailu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 142.55
  (CZK 3,600)
 • Sold out!!
  BRUNCH s Vítem Klusákem a tvůrčím týmem filmu

  Brunch s autory filmu u nás v pražské produkci, která je zároveň i naší střižnou a v kuchyni máme sklad světel... Můžete se na cokoliv zeptat a ještě Vám ukážeme vystřižené scény, nebo i část hrubého materiálu, budete-li chtít. A domů si odnesete filmový plakát od grafika Štěpána Malovce.  Mimosa & čerstvě upečený croissant included!

  Odměna je určena pro dvě osoby. Termín a podrobnosti si upřesníme e-mailem.  

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 237.58
  (CZK 6,000)